Storczyk- HELP

Zaczęty przez olgaaa1, 31 Sie 2009, 18:55:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emcia

Cytat: wrobelek0403 w 13 Lis 2010, 14:17:11
no moj kwitnie nadal i nieprzerwanie od lipca 2009 lol lol lol

wlasnie wypuscił dwa nowe liscie i nowy ped kwiatowy, a na starych wciaz sa nowe paczki i kwiaty :D :D
widocznie czuje respekt ;)

Kata

A ja mam 3 storczyki, dwa kupione na giełdzie kwiatowej i jeden marketowy. Ten marketowy jak przekwitł to ponad pół roku ledwo zipiał, a teraz tak ożył ,ze wypuścił mi 4 młode storczyki i muszę je wsadzić do nowych doniczek. A te z giełdy kwitną często i też się mnożą :D Podlewam je 2 razy w tygodniu do osłonki przeźroczystej po trochę, a ja przekwitną to raz na tydzień albo i dwa.
Pozdrawiam

Kata

zwierzatko_mojej_mamy

no wlasnie - ile czasu dac storczykowi na ponowne zakwitniecie? bo prawde mowiac troche mnie wkurza jak tak straszy tymi badylami, a 4 liscie to nie jest szalenstwo upiekszajace parapet ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

O, a ja właśnie dziś kupiłam, więc na razie kwitnie. :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

suegro to do zobaczenia na tym watku za miesiac ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

zwierzatko_mojej_mamy tak podejrzewam :D zwłaszcza z moimi zdolnościami kwiatowymi ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

no nasz ostatni kwitl ok 2 miechow, ale teraz juz tyle samo chyba nie kwitnie i juz mnie wkurza i nie wiem, czy dawac mu szanse czy juz nie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Moje cztery wypuściły właśnie pędy :D. W tym jeden taki, że z jednego dużego ma trzy mało podpędy i dwa na starych odnogach ;). Ale ogólnie to skupiają się na wypuszczaniu korzeni - mam wizje, że kiedyś te korzenie nas zakokonują, kiedy będziemy sobie z D. na sofie siedzieć ;).

emcia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 13 Lis 2010, 21:54:44
no nasz ostatni kwitl ok 2 miechow, ale teraz juz tyle samo chyba nie kwitnie i juz mnie wkurza i nie wiem, czy dawac mu szanse czy juz nie ;)
ze swoim dziadem pertraktowałam rok ;)

mobka

Moje dalej nie kwitna. Najstarszy ma juz ponad 2 lata, najmlodszy jest u mnei od marca ;) Nie mam klimatu dla storczykow najwyrazniej ;D U mnei tylko draceny rosna jak glupie. Nawet zamia nei bardzo chce, choc jakiegos liscia raczyla wypuscic (mam ja ponad rok i jak dotad uraczyla mnie tylko jednym ;)).

salsa

moje lisci i korzeni to powypuszczały jak głupie ale kwitnienie ich nie interesuje :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: emcia w 14 Lis 2010, 19:44:34ze swoim dziadem pertraktowałam rok wink
ambitnie ;) nie wiem czy mam na tyle samozaparcia ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

claridad

mi jeszcze żaden storczyk nie zakwitł powtórnie. Coś muszę robić źle ale nie wiem co  :headbang: :headbang: :headbang:

szelma

W moich wczoraj jeszcze wypatrzyłam dwie zielone odnogi na starych pędach :D. Nie wiem, co im się stało, że tak zaczęły rosnąć, ale idą jak szalone normalnie :D. Mam jednego, który kwitnie prawie ciągle, ale pozostałe wymagały trochę więcej cierpliwości - dwa prawie rok, jeden ponad 6 miesięcy.

salsa

szelma to pwoeidz co ja mam robic z moimi
mało podlewam maja przezroczyste doniczki itp
moze swiatła za mało bo okno od połnocy?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

Ale ja nie wiem, co ja robię :D. Stoją od północy, mają dość ciepło, podlewam je dużo, bo mi ich szkoda lol. Przezroczyste doniczki ok, ale jeden stoi w nieprzezroczystej i też rośnie lol. One są nienormalne jak i ja lol.

emcia

kupcie nawóz i przedawkujcie ze dwa razy ;)

salsa

ja kupiłam nawóz podlewałam troche ale potem zapomniałam :)

moze moje mama za zimno? bo w kuchni jak sie nie gotuje to za ciepło nie ejst a ja nigdy nie uzywam tam kaloryfera
albo za sucho i jednak powinnam je podlewac?
moja kuzynka podlewa woda źródlana i mowi ze jej rosna od tego jak wściekle
moze spróbuje
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

ja w sumie tez nie dbam jakos przesadnie, raczej standard:

przezroczysta doniczka, podlewam jak mi sie przypomni, nie nawoze, przez ostatnie pol roku juz 4 razy zmienił miejsce i okno :D :D wczesniej od wschodu, od pol roku od polnocy ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

czy ja moge go teraz nawiezc? :D:D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

emcia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 14:19:59
czy ja moge go teraz nawiezc? :D:D:D
nastrasz najpierw i nawoź, nawoź... :)

ishka82

Mój storczyk po chwili lenistwa puścił mnóstwo korzeni, kilka liści i duży pęd kwiatowy z odnogami :) A ostatnio zauważyłam, że obok w doniczce pojawiły się dwa na razie raczej małe liście...co to? nowy kwiat? co mam z tym zrobić ???
W ogóle, to ten storczyk po zakupie kwitł dłuuuugo, później myślałam, że tak jak wszystkie inne już nie zakwitnie, a on już chyba 3, czy 4 raz kwitnie :aaaa: Czasem zdaża mu się zrzucić nierozkwitnięte pojedyncze paki, ale nic to i tak się jaram, że kwitnie :D

mobka

A te wasze storczyki to takie najtansze z marketu, czy jakies drozsze (i dorodniejsze) z kwaiciarni?

Kata

Dwa mam z giełdy kwiatowej (ok 30 zł każdy), one mają piękne grube liście i łodygi i kwiaty też miały grube i duże. Trzeci dostałam i jest on marketowy, ma cieniutkie listki i łodyżki i kwiatki też miał drobniejsze, ale o dziwo też mi powtórnie zakwitł (choć dłużej spał) i nawet się rozmnożył ;)
Pozdrawiam

Kata

ishka82

Cytat: mobka w 16 Lis 2010, 21:20:22
A te wasze storczyki to takie najtansze z marketu, czy jakies drozsze (i dorodniejsze) z kwaiciarni?
ja mam z castoramy ;D ale fakt, że te wcześniejsze były małe jakieś, a ten był od razu większy i miał więcej kwiatów...w sumie byłam w szoku, że małżon dostał taki piękny kwiat w markecie ;)