Storczyk- HELP

Zaczęty przez olgaaa1, 31 Sie 2009, 18:55:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

ja obcinam tylko jak całkiem uschnie, a mi rosna naprawde super, nbawet mam egzemplarz do rozsadzenia na dwa :D

effik

powiedzcie mi jeszcze - te łodygi, co mi teraz usychają po odpadnięciu kwiatków też same odpadną albo się zregenerują czy lepiej je jednak ciachnąć?
ale ja dalej nie wiem, jak ciachnąć, sierota jestem. te oczka mi nic nie mówią :blush:

konwalia

ja zostawiam, obcinam dopiero jak samo uschnie-będzie widać,do którego miejsca uschło czy tez całe

effik

Cytat: konwalia w 10 Wrz 2009, 08:19:44
ja zostawiam, obcinam dopiero jak samo uschnie-będzie widać,do którego miejsca uschło czy tez całe

a jak całe uschnie? buuu :(
a jak uschło do jakiegoś tam oczka, to obcinać przed oczkiem czy za oczkiem?
(patrząc dajmy na to od pędu w stronę korzeni)

konwalia

mi juz nie raz całe uschło i za chwilę puszczało nowy pęd, więc sie nie martw
nad oczkiem jak juz chcesz koniecznie(trzecim)-ja nie stosuję tej metody, bo nie raz mi schło za tym cięciem i tak
czasem usycha tylko część i ja obcinam(albo cały, bo tak też się zdarza)

effik

konwalia :beer:
poczekam jeszcze i poobserwuję :)

claridad

Cytat: konwalia w 31 Sie 2009, 22:21:42
rilla przesuszyć,
ja ewidentnie przesuszam i kwitna jak szalone-podlewam w fazie wzrostu pedów 1-2/tydz
okres przesuszania trwa do 4tyg-jak zaczynaja mdleć liście dolne, podlewam
mam 5szt, rosną jak szalone
odżywka tak co 3mce(1raz)
i trzeba znaleźć na nie miejsce, jak na każde kwiaty0- w jednym padna w innym nie

ja storzcyki mam, bo wszytskie inne kwiaty mi padały

hm, a to kiedy trwa ta faza wzrostu?

effik

odniosłam sukces - storczyk, który zgubił kwiatki, ma już 1 nowy i 2 nierozwinięte pączki :jupi:
trochę to trwało, ale się udało :)

claridad

Cytat: effik w 21 Lut 2010, 19:38:08
odniosłam sukces - storczyk, który zgubił kwiatki, ma już 1 nowy i 2 nierozwinięte pączki :jupi:
trochę to trwało, ale się udało :)

ej no zenku...wez powiedz jak zes to zrobila? ja Ci pokazałam swoja tesciowa. cos za cos :D

effik

hmmm zaczęłam podlewać rzadziej lol lol
przestałam się kwiatkiem przejmować i proszę, na złość wypuścił pączki :D

Anupka

Jaz kolei o swoim zapomniałam. Miał kwiatka, ma zeschniętego kwiatka. I liście jakoś przywiędły... ale - o dziwo - now kwiatki będą!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Moj jeden odzyl po obcieciu tych badyli, a drugi chyba nie da rady - skrzywdzilam go :(.

claridad

moj jeden storczyk sam z siebie stracil wszystkie liscie, mini marka przelalam i zgnil, drugi palenopsis duzy mi wiednie. chwilowo wyszukuje na allegro sztucznych storczykow ;)

ishka82

Mój dość szybko po przekwitnięciu puścił nowe pędy i nawet dwa duże paki wyrosły...szkoda, że zwiędły, uschły i odpadły :( Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że z powodu remontu on był wtedy przewożony i może to mu zaszkodziło...teraz czekam czy znów zdecyduje się kwitnąć...nawet nawóz dla niego kupiłam ;)

wis

Dostałam storczyka na RŚ, obcięłam łodygi za szybko i wypuszcza nowe liście i to by było na tyle...
Teraz dostałam drugiego na urodziny, piękny różowy i mam zamiar go fachowo hodować :D

emcia

Cytat: wis w 22 Lut 2010, 21:39:38
Dostałam storczyka na RŚ, obcięłam łodygi za szybko i wypuszcza nowe liście i to by było na tyle...
Teraz dostałam drugiego na urodziny, piękny różowy i mam zamiar go fachowo hodować :D

powodzenia :)
trenuj, poradzisz nam potem

aja

moje problemy ze storczykami skończyły się od kiedy .....




kupiłam sztuczne ;D nawet teśc (z zamiłowania ogrodnik i były własciciel kwiaciarni) nabrał się na jego autentycznść :D

claridad

nasze dyskusje prowadza mnie do wniosku, ze zywotnosc storczyka wzrasta wprost proporcjonalnie do braku fachowej pielegnacji :D

aniak1211

Cytat: claridad w 22 Lut 2010, 22:35:23
nasze dyskusje prowadza mnie do wniosku, ze zywotnosc storczyka wzrasta wprost proporcjonalnie do braku fachowej pielegnacji :D
Dokladnie :)
Ja podlewam raz na 2-3 tyg.
i jeszcze odzywki nie widzialy :)
i nie zobacza;)

claridad

ja teraz zagryzam zeby i nie podlewam. no trudno. albo ja je albo one mnie. ktores z nas przezyje.

wis

Dobra, tego co go obcięłam i nie ma pędów ani kwiatów biorę na przetrzymanie - zasuszę dziada :D Albo umrze całkiem, albo się pozbiera :)

emcia

Cytat: claridad w 22 Lut 2010, 22:57:49
ja teraz zagryzam zeby i nie podlewam. no trudno. albo ja je albo one mnie. ktores z nas przezyje.
mój został nastraszony emigracją do mamy, nie zadziałało...
potem była groźba otrucia potasem, więc dałam mu podwójną dawkę kilka razy
wypuścił nowy pęd spod liści i dwie odnogi na starym
podejrzewam, że zwyczajnie zima idzie i mu się po roku przypomniało że może wypada zakwitnąć

wrobelek0403

no moj kwitnie nadal i nieprzerwanie od lipca 2009 lol lol lol

wlasnie wypuscił dwa nowe liscie i nowy ped kwiatowy, a na starych wciaz sa nowe paczki i kwiaty :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

chyba wazne jest zeby nie przesadzac storczyka,
a nawet te przezroczyste oslonki maja jakis swoj sens w jego istnieniu :hmm:
za duzo wody na pewno tez nie lubi

u mnie kwitnie na okraglo

salsa

moje kwitły jak przyszły ze sklepu rok  temu

nie kwitna nadal

jak nie zakwitna do wiosny  to wypad
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)