Puder/podkład w kompakcie

Zaczęty przez inkageo, 24 Sie 2009, 16:37:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Rozbił mi się puder i muszę kupić nowy. Może coś doradzicie? Zastanawiam się nad pudrem/podkładem w kompakcie, kiedyś miałam Max Factor Facefinity i nadawał się zarówno do poprawek makijażu, czyli nakładania na normalny podkład, a jak się spieszyłam to nakładałam tylko ten kompakt i też trochę krył.

Mam na oku dwa na podstawie opinii na wizażu:
CLINIQUE ALMOST POWDER i CHANEL MAT LUMIERE
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=217

Clinique jest sporo tańszy, ale ma brzydkie opakowanie, a ja lubię ładne puzderka :D Chanel wygląda ładnie, ale ta cena..

Pomożecie?
Imagine there is no hate

mayagaramond

hm, mnie pani umalowala kiedys sheiseido. ladnie wygladal przez pierwsza godzine, pozniej niestety nie za dobrze, bo ja mam niby tlusta ale i sucha skore.

A innych doswiadczen z kompaktami nie mam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

inkageo
clinique faktycznie nie ma zbyt ładnej puderniczki ale ja go polecam.
może ew. estee lauder?

inkageo

#3
Ten mój rozbity to był Estee Lauder (So Ingenious) i zachwycona nie byłam. Puzderko ładne, puszek milusi, ale sam puder bardzo przeciętny..

Dodany tekst: 24 Sie 2009, 16:51:24

W domu pudruję się sypkim, ale potrzebuję czegoś z lusterkiem do poprawek poza domem i awaryjnego malowania w podróży, czy na plaży. Żeby filtry też miał :)
Imagine there is no hate

effik

#4
sama ci nie pomogę, bo takowych nie używam, ale koleżanka ma tego Clinique'a i jest zadowolona :)

szelma

No to powiem, co ja mam. Puder mam tylko matujący, mało kryje - Clinique jakiś. Mnie wystarcza do poprawek w ciągu dnia. A podkład mam w kompakcie Smashboxa - jest rewelacyjny :). Świetnie się rozprowadza, nie jest ciężki, ale kryje - no super jest :).

inkageo

A co to za Smashbox? Znaczy markę znam, ale konkretnie jaki to?
Imagine there is no hate

effik

szelma aż sobie luknęłam na te smashboxy. zapowiadają się przyjemnie :D

inkageo

Imagine there is no hate


inkageo

Cytat: szelma w 24 Sie 2009, 19:04:03
inkageo, ten: http://pl.strawberrynet.com/makeup/smashbox/conversion-cream-to-powder-foundation/77855/#DETAIL :)
Kurcze brałabym bez zastanowienia, ale jest tylko jeden ciemny odcień :( :( :( Właśnie takiego cusia chcę..
Imagine there is no hate

mayagaramond

#11
A w DE strawberrynet sie nie wyswietla!!! :crying: :crying:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

inkageo, ja mam odcień 0 :D. Napisz do Dragona i zapytaj się, gdzie kupowała, bo ja nie pamiętam, a był tańszy niż na Strawberry :hmm:. Co prawda z przesyłką może być problem, ale może nie.

inkageo

Imagine there is no hate

Szaraczek

Pewnie już kupiłaś...
Ale w razie czego :)
Ja bardzo polecam Clarins Express Compact Foundation. Dobrze kryje, można go stosować na sucho i mokro, ma bardzo ładne czerwone opakowanie i przede wszystkim mozna dokupić później wkład za połowę ceny. IMO o wiele lepszy od Cliniquea.
Natomiast absolutnie najlepszym pudrem jaki miałam (właściwie mam teraz - na ślub i wesele, oszczędzam... :) ) jest puder w kompakcie La Prairie.