Konto bankowe

Zaczęty przez nionczka, 22 Sie 2009, 19:46:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Prosze o polecenie mi jakiegos banku, w ktorym warto zalozyc konto.
Kiedy mieszkalam w Polsce mialam konta w dwoch bankach (PKO BP i PKO SA) i z zadnego nie bylam zadowolona (chociaz z roznych powodów). Ale przez te lata wiele sie zmienilo, sa nowe banki, o ktorych w zyciu nie slyszalam. Dlatego prosze o rade. co polecacie? Kogo unikac jak ognia?
Interesuje mnie:
-dobry bank internetowy (nie tylko portal z podanym numerem telefonu najblizszej placówki)
-niskie koszty utrzymania konta
-mozliwosc prowadzenia rachunku w euro (dodatkowo, nie podstawowy ma sie rozumiec)
-"nakladka" konto oszczednosciowe (nie wiem jak to sie nazywa po polsku, ale chodzi mi o takie konto dopisane do konta normalnego i z ktorego nie mozna nie placic rachunków ani robic przelewów jedynie oszczedzac na nim pieniadze i ktore jest polaczone z kontem podstawowym.
- ciekawa oferta kredytów hipotecznych (to moze nie od razu, ale wolalabym otworzyc konto w dobrym banku, w ktorym pozniej moglabym  chciec zaciagnac kredyt hipoteczny)
-duzo bankomatów (chociaz to moge sobie odpuscic bo zawsze place karta)

Co polecacie?
Jakis bank ma oferty dla osob z wlasna dzialanoscia? To z mysla o mezu moim.

Dziekujemy za wszelkie wskazówki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

my mamy bzwbk prestiż ale to jest konto platne 16zł/mc + 2zł/mc za każda kartę
w tej kwocie nie płacimy juz za nic więcej, typu przelewy, polecenia zapłaty, wypłaty w bankomatach obcych, za wznowienie karty-dokladny wykaz jest chyba na stronie banku(przy kredycie got.była nizsza marża i oprocentowanie)
my po przekalkulowaniu stwierdzilismy, ze nam sie opłaca

effik

Ja od kilku lat jestem w BZ WBK z kontem zwykłym, oszczędnościowym i lokatą. Ale o wszystkich warunkach, które wymieniasz, Ci nie powiem, bo nie wszystkie mnie dotyczą. W każdym razie obsługa internetowa bardzo wygodna. Pod tym względem fajny jest też BGŻ. Oba mają sporo opcji, musiałabyś przejrzeć w necie :)

mati

a ja dalej będę polecać mBank
- jest internetowy, ale ma wpłatomaty, więc nie ma problemu z wpłaceniem kasy
- utrzymanie 0zł
- wydaje mi się, że można mieć dodatkowe konto euro, ale to trzeba by sprawdzić...
- nie wiem, czy konta oszczędnościowe są przy normalnym, ale są lokaty, które się prosto zakłada i łatwo likwiduje, a spora część odsetek i tak zostaje nam naliczona
- dużo bankomatów

jedyny minus, to kiepska oferta hipotecznych, ale wydaje mi się,
że teraz mało który bank ma fajne konta i dobre kredyty jednocześnie

konto dla firm też niezłe, mój W. ma - płaci się tylko 3,5/mc za kartę, przelewy do ZUS i US darmowe, inne chyba 0,50 gr...

nionczka

Dziekuje dziewczyny! Oczywiscie w necie czytam oferty, ale nie ma to jak opinie uzytkowników.
Podoba mi sie to, co mówicie bo pokrywa sie z tym co wyczytalam wczesniej :-)
Piwko dla wszystkich i czekam na dalsze opinie. Tez o zlych bankach.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: nionczka w 22 Sie 2009, 20:33:25
Dziekuje dziewczyny! Oczywiscie w necie czytam oferty, ale nie ma to jak opinie uzytkowników.
Podoba mi sie to, co mówicie bo pokrywa sie z tym co wyczytalam wczesniej :-)
Piwko dla wszystkich i czekam na dalsze opinie. Tez o zlych bankach.

Źle wspominam pko sa, zdzierstwo totalne. Może teraz się coś pozmieniało, ie wiem.

konwalia

#6
ja mam nakładkę lokaty, konto oszczednościowe, konto ala lokata-korzystam tylko z lokat na razie,
obsługa netowa bez zastrzerzeń, wiem, ze jest opcja walutowa, ale ja nie korzytsałam, więc się nie wypowiem,
ale moja koleżanka ma u nich kredyt we frankach i maja np mozliwość spłat kantorowych, odchodzi jakaś prowizja banku przy racie(nie wiem dokładnie o co w tym chodzi)

o takie sa funkcje:
Portfel24
K. oszczędnościowe
Karty do konta
Karty kredytowe
Lokaty
◦Założenie lokaty ◦Likwidacja lokaty
Kredyty
Przelewy złotowe
◦Na rachunek własny ◦Na rachunek obcy ◦ZUS ◦Podatki

Przelewy walutowe
◦Na rachunek własny ◦Na rachunek w BZWBK ◦Polecenie wypłaty
Zasilenia telefonów
Zlecenia stałe
◦Na rachunek obcy
Koszyk zleceń
◦Import przelewów ◦Przegląd importów

Złożone dyspozycje
◦Przegląd zleceń ◦Anulowanie zlecenia
Fundusze Arka
◦Otwarcie rejestru ◦Konwersja ◦Odkupienie ◦Przegląd zleceń
Alerty24
◦Sposób dostarczania ◦Pakiety ◦Opłaty
Ustawienia
◦Odbiorcy ◦Płatnicy ◦Transakcje SMS ◦Zmiana PIN ◦Logowanie ◦Profil ◦Dane adresowe ◦Kanał WAP ◦Rejestr zdarzeń


Oferta dla Ciebie
◦Oferta ◦Złożone wnioski
Kursy walut

Dodany tekst: sob 22 sie 2009 19:44:32 GMT-1

z pko zrezygnowalismy, bo mielismy nieprzyjemności, jak ktos dokonał wypłaty na czek ponad limit, a bank nie sprawdził osoby wypłacającej, to było 10lat temu, ale jednak

rubin04

#7
Cytat: mati w 22 Sie 2009, 20:19:59
a ja dalej będę polecać mBank
..

Zedecydownaie mBank!!

Ma konto oszczędnosciowe przy normalnym rachunku i transfer miedzy oszczednosciowym (eMAX) a rachunkiem to banał. Oprcentowanie chyba 4 czy 5%.

Oprócz tego dostęp do Giełdy, rachunek walutowy.. No wszystko . A koszt prowadzenia 0 zł.

bankomaty Euronetu i E-card i BZWBK, Multibanku - za 0 zł.
Wpłatomaty mBaku i Multibanku.

..a poza tym najpiękniejsze karty do rachunku - z delfinkiem [to dla takich "festyniar" jak ja] :)
A dla chetnych - kredytowa ze Złotą Rybką ;)

Firmowe konto tez mamy w mBanku. Tanie i bez zastrzezeń.

..a karta płatnicza jaka piękna! Z rekinem (rekinem biznesu!):
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Rubin, Twoje argumenty z kartami mnie powalaja! Moja kolezanka ma jedna karte przezroczysta z wisienkami!

Dodany tekst: 22 Sie 2009, 21:00:05

Rubin, Twoje argumenty z kartami mnie powalaja! Moja kolezanka ma jedna karte przezroczysta z wisienkami!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

ja w wbku kiedyś miałam najładnieszą z wbkowskich-czarną :D

zosia2007

ja tez polecam mBank, ale rubinek wszystko juz opisala wiec nie bede nic dodawac, no moze poza tym ze w w-wie jest tez normalna (nie wirtualna) placowka banku, dla tych co nie lubia zalatwiac formalnosci przez tel lub internet ;)

konwalia

no ja z mbankowskiego konta nie korzystam od czasu jak je kiedys zablokowalam i żeby je odblokoweać trzeba mieć te ich kody i juz rok nie odblokowałam

szelma

Ja polecam mBank (mam tam konto od zarania dziejów ;)), a odradzam Citibank - choć mają i subkonta w euro, i oszczędnościowe, i lokaty, i tak dalej. Płaci się za utrzymanie konta, są jakieś głupie limity na przelewy z Internetu, a w moim oddziale jest nieprzyjemna obsługa. Likwiduję tam konto w przyszłym tygodniu.

A najładniejszą karte miałam w Belgii na Erazmusie - taką zieloną przezroczystą :).

rubin04

Zosia - we Wro też są (chyba ze 3 szt) mKioski do załatwiania formalnosci "twarzą w twarz".

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

ja tez polecam mBank - szybko i bezproblemowo

odradzam Lukas Bank - parafrazując ich reklame: tak nie powinno byc w żadnym banku

emcia

u mnie Alior
i BPH (musze zrezygnowac)

nionczka

Cytat: emcia w 22 Sie 2009, 21:53:56
u mnie Alior
i BPH (musze zrezygnowac)

A co to jest Alior? Poszukam w necie. Ten polecasz?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

doris8008

a ja polecam MultiBank - ma te same zalety co mBank (oba to spółki BreBanku), a dodatkowo punkty "stacjonarne". oczywiście jeśli Ci na tym zależy. zauważalnym minusem jest to, że karty nie są z delfinkami  :point_lol: ja mam tam też konto firmowe - to jest niestety płatne (w sensie płacę za prowadzenie i 1 zł za przelewy które nie są do ZUS, US itp.), ale z tego co wiem wszystkie firmowe w PL są płatne.

w MultiBanku mamy konto prywatne bo tam mieliśmy kredyt hipoteczny. w przypadku konta firmowego rozważałam jeszcze właśnie mBank, ale koleżance z pokoju przez prawie tydzień blokował się dostęp przez internet do konta i właściwie tylko to mnie do mBanku zraziło. taki przypadek w sumie.

Angie

Cytat: rubin04 w 22 Sie 2009, 20:53:32
Zedecydownaie mBank!!

Ma konto oszczędnosciowe przy normalnym rachunku i transfer miedzy oszczednosciowym (eMAX) a rachunkiem to banał. Oprcentowanie chyba 4 czy 5%.

Oprócz tego dostęp do Giełdy, rachunek walutowy.. No wszystko . A koszt prowadzenia 0 zł.

bankomaty Euronetu i E-card i BZWBK, Multibanku - za 0 zł.
Wpłatomaty mBaku i Multibanku.

..a poza tym najpiękniejsze karty do rachunku - z delfinkiem [to dla takich "festyniar" jak ja] :)
A dla chetnych - kredytowa ze Złotą Rybką ;)

Firmowe konto tez mamy w mBanku. Tanie i bez zastrzezeń.

..a karta płatnicza jaka piękna! Z rekinem (rekinem biznesu!):

Potwierdzam :) I tez uwielbiam kartę z delfinkiem :)

errata

ja mam w ing i jestem zadowolona, tylko jak narazie nadal mam konto studenckie, więc jakieś 2 zł na miesiąć płace za prowadzenie konta, o ile nie zronie żadnej transakcji kartą. Jestem też upoważniona do kontra oszczędnościowego rozdziców. Więc między sobą one współpracują bez problemu, dostęp przez internet bez problemu. No i z tego co się orientowałam, to miał (bo teraz nie wiem - nie jestem na bieżąco) dobrą ofertę kredytową.

Mój mąż ma w BGŻ i dostęp przez internet bardzo dory, współpraca między lokatami, kontami oszczędnościowymi itp. I tanie w utrzymaniu tzn. 2 zł za miesiąc + (chyba 2 zł za przelewy - bezwzględu na ich ilość w miesiacu) Co do ich oferty kredytowej to nie wiem.

Ale moge polecić również WBK, bo jak szukłam konta dla mężą, to oni mieli dobrą ofertę - niestety w naszym mieście ich nie ma :(

inkageo

#20
My mamy konta w ING i jesteśmy bardzo zadowoleni. Praktycznie wszystko jest za darmo, nieograniczona ilość przelewów za darmo, jest możliwość otwarcia konta oszczędnościowego i wszystko jest razem podpięte. Lubię ich system online, mam porównanie z pkobp (konto taty) i z mbankiem i ing lubię dużo bardziej. Mam też u nich kartę kredytową i obsługuję ją logując się do konta bankowego.
I można zaprojektować sobie kartę jaką się chce, M ma ze swoim wakacyjnym zdjęciem :D
http://www.mojakarta.ingbank.pl/
Za transakcje i przelewy zbiera się punkty i można je wymieniać na zakupy z rabatami:
http://www.bankujesz-kupujesz.pl/
Jest też opcja konta walutowego, M kiedyś takie miał i chyba nic dodatkowo nie płacił.
Bankomatów jest dużo - cała sieć euronet.
Nie wiem niestety jak z kredytami hipotecznymi..

No i u nas w placówce nigdy nie ma kolejek i jest bardzo miła obsługa :)
Imagine there is no hate

mignon

A my się jakoś do BZ WBK zraziliśmy :( Mąż kiedyś miał tam konto i kilka razy zrobili mu akcję ze zmianą cen za usługi (oczywicie podnieśli ;) ) Nasz kolega miał podobnie i też zrezygnował.
Bylo też kiedyś tak, że reklamowali, że jak się ma jakiśtam dochód to prowadzenie konta jest za darmo. M. poszedł, bo dochód taki miał, a oni mu na to, że to tylko dla nowych klientów, a ty stary, wiery kliencie płać.

effik

Cytat: konwalia w 22 Sie 2009, 21:01:38
ja w wbku kiedyś miałam najładnieszą z wbkowskich-czarną :D

też mam czarną. z taką grafiką z chłopkiem :D

zwierzatko_mojej_mamy

a ja mam inteligo z sercem ;P jakies kwoty z platnosci ida na budowe polskiego sztucznego serca :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

#24
jesli na firmowe konto to polecam ing :) ja mam tam firmowe, mój M. też i wszystko jest super :) no i jest tanie, bo chyba wszystko albo prawie wszystko jest za darmo :) no i ma placówki stacjonarne ;)
prywatne mam w pekao sa, generalnie nie narzekam, dostęp przez neta jest, przelewy za darmo, bankomatów dużo + wszystkie euronety za darmo, placówki też są prawie wszędzie - osobiście nic tam nie załatwiam, bo moja mama tam pracuje, więc wszystko robi za mnie :D
mam jeszcze w inteligo (kartę z sercem, zwierzak  :beer:) jako konto/karta, której używam tylko na zakupy i do rachunków, bo to nasze wspólne konto, jest ok :) nigdy nie miałam potrzeby załatwiania niczego w realu, ale z tego co wiem pko bp to nie jest wymarzony bank w dobie tyyyylu banków na rynku ;) to jest bank emerytów, wieczne kolejki i bajzel  ;) choć na plus na pewno duuuużo bankomatów i dostępne oddziały prawie wszędzie w polsce, nawet w małych mieścinach :)