Autor Wątek: Łatwy chleb wieloziarnisty  (Przeczytany 5702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

Odp: Łatwy chleb wieloziarnisty
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Sie 2009, 10:51:38 »
teraz juz nei wiem, to było dawno i sie zniecheciłam na dlugie lata Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no ale sprobuje w sobote, pojade rano na zakupy i zobaczymy co z tego wyjdzie
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

evelka

« Odpowiedź #26 dnia: 06 Maj 2010, 09:01:34 »
Może macie jakiś sprawdzony przepis na chleb na zakwasie? Podobno jest zdrowszy od tego na drożdżach

OlaFasola

« Odpowiedź #27 dnia: 07 Maj 2010, 22:00:44 »
Zrobiłam, rewelacyjny!!! Za przepis polewam!
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

fasolka1980

« Odpowiedź #28 dnia: 07 Maj 2010, 22:36:58 »
OlaFasola ja robie przynajmniej raz w tygodniu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

OlaFasola

« Odpowiedź #29 dnia: 08 Maj 2010, 08:49:41 »
OlaFasola ja robie przynajmniej raz w tygodniu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

fasolka1980 teraz to ja też będę, nigdy nie przypuszczałam, że upieczenie chleba może być tak dziecinnie proste Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 08 Maj 2010, 08:49:41 »

jo_miekka

« Odpowiedź #30 dnia: 23 Maj 2010, 12:46:50 »
Rewelacja! Mój pierwszy cheb! Fantastyczny! Fasolko, bardzo polewam!

fasolka1980

« Odpowiedź #31 dnia: 23 Maj 2010, 20:51:33 »
jo_miekka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #32 dnia: 29 Maj 2010, 14:31:07 »
zrobilam, jest pyszny!!!
nie robilam dolkadnie jak w przepisie bo nie mialam wszystkich ziaren, ale i tak pycha
fasolka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wis

« Odpowiedź #33 dnia: 29 Maj 2010, 14:32:58 »
Jadę do auchan bo składniki na ten chlebek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Robię ale z połowy porcji bo mam tylko jedną keksówkę
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2010, 16:43:59 wysłana przez wis »

fasolka1980

« Odpowiedź #34 dnia: 30 Maj 2010, 14:54:33 »
wis ja tez zawsze robie z połowy porcji

jak wyszedł?   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #35 dnia: 30 Maj 2010, 15:22:05 »
laski a da się ten chleb mrozić?

jo_miekka

« Odpowiedź #36 dnia: 30 Maj 2010, 18:50:40 »
Nie probowalam,ale mysle ze tak jak kazdy chleb.

wis

« Odpowiedź #37 dnia: 02 Cze 2010, 21:59:47 »
wis ja tez zawsze robie z połowy porcji

jak wyszedł?   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Bossski ! Pychota ! I udał się rewelacyjnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Właśnie ciasto rośnie bo nie mamy chleba na jutro Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Muszę chyba jakieś większe zapasy mąki i ziaren kupić, drożdży mam jeszcze na 2 bochenki.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2010, 22:00:04 wysłana przez wis »

jo_miekka

« Odpowiedź #38 dnia: 03 Cze 2010, 00:07:23 »
ja mam w piecu właśnie znów
teraz żytni

mobka

« Odpowiedź #39 dnia: 05 Cze 2010, 22:32:35 »
Zrobilam z calej porcji i mam uwagi nastepujace - stawiac na najnizszej polce w piekrniku. Ja postawilam ciut wyzej i momentalnie spiekla mi sie gora. Wiec po jakis 15-20min z 230st zmniejszylam na 200. Po 45 min sprawdzilam i kijek byl suchy, wiec wylaczylam piekarnik i zostawilam go w goracym piekarniku. Niestety wyzszy bochenek nie dopiekl mi sie w srodku, nizszy jest dosc mocno wilgotny, ale nie zakalcowaty. W smaku z maslem, wedlina i pomidorem bardzo dobry. Zrobie raz jeszcze tylko z polowy porcji i bede trzymac 1h.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 05 Cze 2010, 22:32:35 »

fasolka1980

« Odpowiedź #40 dnia: 06 Cze 2010, 12:31:12 »
mobka, mozna spryskiwac wodą co jakies 20 minut zeby się twarda skorupa nie zrobila, ale te 50-60 min lepiej piec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #41 dnia: 06 Cze 2010, 12:42:36 »
ja zrobiłam z połowy porcji, na środkowym poziomie, piekarnik mam gazowy, poziom 6 to chyba z 210st, wyjęłam po 45 i jest super

jutro robię chleb z maślanką

mobka

« Odpowiedź #42 dnia: 06 Cze 2010, 15:16:55 »
na środkowym poziomie, piekarnik mam gazowy
No wlasnie gazowki tylko od dolu grzeja, wiec gora sie nie spalila. A ja mam mozliwosc grzania od dolu, ale tylko z termoobiegiem, a nie chcialam go wysuszyc.

Ale pewnie w tygodniu upieke znowu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #43 dnia: 06 Cze 2010, 19:40:00 »
mobka sorry, nie było mnie na strefie już wczoraj, kiedy pytałaś.
U mnie  było podobnie. Po 20 minutach ciemna twarda skóra, ale przestawiłam niżej, zmniejszyłam nieco temperaturę i jakoś dotrzymałam do 50 minut aż kijek był suchy. Było okej, a skórka była cudownie chrupiąca.

mobka

« Odpowiedź #44 dnia: 07 Cze 2010, 20:28:30 »
Zrobilam dzis po raz drugi, dokladnie z takimi ziarnami jak w przepisie. Pycha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I wstawilam tym razem najnizej jak sie da do piekarnika, grzalam gora i dol i siedzial dokladnie 1h w 230st.

Jeden zamrozilam. Jak rozmroze to napisze czy duzo stracil czy tez jest tak samo dobry Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

fasolka1980

« Odpowiedź #45 dnia: 08 Cze 2010, 21:58:47 »
mobka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #46 dnia: 12 Cze 2010, 20:53:50 »
trochę zmieniłam przepis, daję 400g krupczatki 100g mąki zytniej razowej, a mniej otrebów, zamiast sezamu płatki owsiane i len

jo_miekka

« Odpowiedź #47 dnia: 13 Cze 2010, 07:41:09 »
zrobiłam mój pierwszy chleb na własnym zakwasie
wyszedł, jest pyszny!

evelka

« Odpowiedź #48 dnia: 13 Cze 2010, 10:46:11 »
zrobiłam mój pierwszy chleb na własnym zakwasie
wyszedł, jest pyszny!
poproszę o przepis  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2010, 10:52:04 wysłana przez evelka »

mobka

« Odpowiedź #49 dnia: 13 Cze 2010, 13:02:28 »
A co do wieloziarnistego - pilnujcie, zeby nie wyrosla za bardzo w foremkach, ja sie wczoraj znow jedzac obiad zapomnialam i wyrosl mi za bardzo, wiec skorka odstaje od srodka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale sie zje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Jo, ja tez bym przepisa chciala - chociaz zobaczyc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj