Łatwy chleb wieloziarnisty

Zaczęty przez fasolka1980, 19 Sie 2009, 15:09:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlaFasola

Cytat: fasolka1980 w 07 Maj 2010, 22:36:58
OlaFasola ja robie przynajmniej raz w tygodniu  :beer:

fasolka1980 teraz to ja też będę, nigdy nie przypuszczałam, że upieczenie chleba może być tak dziecinnie proste :) :beer:

jo_miekka

Rewelacja! Mój pierwszy cheb! Fantastyczny! Fasolko, bardzo polewam!

fasolka1980


magoo

zrobilam, jest pyszny!!!
nie robilam dolkadnie jak w przepisie bo nie mialam wszystkich ziaren, ale i tak pycha
fasolka :beer:  :beer:  :beer:  :beer:  :beer:

wis

#29
Jadę do auchan bo składniki na ten chlebek :)
Robię ale z połowy porcji bo mam tylko jedną keksówkę

fasolka1980

wis ja tez zawsze robie z połowy porcji


jak wyszedł?   :beer:

konwalia

laski a da się ten chleb mrozić?

jo_miekka

Nie probowalam,ale mysle ze tak jak kazdy chleb.

wis

#33
Cytat: fasolka1980 w 30 Maj 2010, 14:54:33
wis ja tez zawsze robie z połowy porcji


jak wyszedł?   :beer:

Bossski ! Pychota ! I udał się rewelacyjnie :)
Właśnie ciasto rośnie bo nie mamy chleba na jutro :)
Muszę chyba jakieś większe zapasy mąki i ziaren kupić, drożdży mam jeszcze na 2 bochenki.

jo_miekka

ja mam w piecu właśnie znów
teraz żytni

mobka

Zrobilam z calej porcji i mam uwagi nastepujace - stawiac na najnizszej polce w piekrniku. Ja postawilam ciut wyzej i momentalnie spiekla mi sie gora. Wiec po jakis 15-20min z 230st zmniejszylam na 200. Po 45 min sprawdzilam i kijek byl suchy, wiec wylaczylam piekarnik i zostawilam go w goracym piekarniku. Niestety wyzszy bochenek nie dopiekl mi sie w srodku, nizszy jest dosc mocno wilgotny, ale nie zakalcowaty. W smaku z maslem, wedlina i pomidorem bardzo dobry. Zrobie raz jeszcze tylko z polowy porcji i bede trzymac 1h.

fasolka1980

mobka, mozna spryskiwac wodą co jakies 20 minut zeby się twarda skorupa nie zrobila, ale te 50-60 min lepiej piec :)

konwalia

ja zrobiłam z połowy porcji, na środkowym poziomie, piekarnik mam gazowy, poziom 6 to chyba z 210st, wyjęłam po 45 i jest super

jutro robię chleb z maślanką

mobka

Cytat: konwalia w 06 Cze 2010, 13:42:36na środkowym poziomie, piekarnik mam gazowy
No wlasnie gazowki tylko od dolu grzeja, wiec gora sie nie spalila. A ja mam mozliwosc grzania od dolu, ale tylko z termoobiegiem, a nie chcialam go wysuszyc.

Ale pewnie w tygodniu upieke znowu :)

jo_miekka

mobka sorry, nie było mnie na strefie już wczoraj, kiedy pytałaś.
U mnie  było podobnie. Po 20 minutach ciemna twarda skóra, ale przestawiłam niżej, zmniejszyłam nieco temperaturę i jakoś dotrzymałam do 50 minut aż kijek był suchy. Było okej, a skórka była cudownie chrupiąca.

mobka

Zrobilam dzis po raz drugi, dokladnie z takimi ziarnami jak w przepisie. Pycha :D I wstawilam tym razem najnizej jak sie da do piekarnika, grzalam gora i dol i siedzial dokladnie 1h w 230st.

Jeden zamrozilam. Jak rozmroze to napisze czy duzo stracil czy tez jest tak samo dobry :D

fasolka1980


konwalia

trochę zmieniłam przepis, daję 400g krupczatki 100g mąki zytniej razowej, a mniej otrebów, zamiast sezamu płatki owsiane i len

jo_miekka

zrobiłam mój pierwszy chleb na własnym zakwasie
wyszedł, jest pyszny!

evelka

#44
Cytat: jo_miekka w 13 Cze 2010, 07:41:09
zrobiłam mój pierwszy chleb na własnym zakwasie
wyszedł, jest pyszny!
poproszę o przepis  :P

mobka

A co do wieloziarnistego - pilnujcie, zeby nie wyrosla za bardzo w foremkach, ja sie wczoraj znow jedzac obiad zapomnialam i wyrosl mi za bardzo, wiec skorka odstaje od srodka ;D Ale sie zje :D

Jo, ja tez bym przepisa chciala - chociaz zobaczyc :D

jo_miekka

Robiłam na podstawie tego przepisu:

http://piekarnia.wordpress.com/2008/07/05/pierwszy-chleb/

Na początek z połowy porcji, więc wyszedł mi malutki.
Ale pycha mówię Wam!


konwalia

golinda gdzie zamawiasz mąki? kiedys chyba pisałaś?
bo ja za pszenna razowa -1kg zapłaci lam 6zł  :padam:

konwalia