Autor Wątek: Łatwy chleb wieloziarnisty  (Przeczytany 5566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fasolka1980

Łatwy chleb wieloziarnisty
« dnia: 19 Sie 2009, 15:09:05 »
Ostatnio mam fazę na pieczenie chleba  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Wypróbowałam kilka przepisów i ten jest zdecydowanie bezkonkurencyjny:łatwy, szybki, nie trzeba skomplikowanych sprzętów - ja używam łyżki i miski

No i pyyyyyszny! Robię przynajmniej raz w tygodniu, długo jest świeży Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Przepis jest stąd: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj 

Ja przeważnie mieszam mąkę krupczatkę z razową albo pełnoziarnistą. Robiłam też ze zwykłą mąką.

Polecam:)

wrobelek0403

Odp: Łatwy chleb wieloziarnisty
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sie 2009, 15:24:40 »
fasolka1980 uwielbiam ten blog  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale nie wiedziałam, ze jest tam chleb, chyba wypróbuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sie 2009, 18:39:27 »
 myslalam ze takie chcelby mozna sobie piec tylko w specjalnych maszynach do chleba, a to mozna w piekarniku tez?

fasolka1980

« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sie 2009, 19:25:17 »
magdalińska - no pewnie!  a robi się w 5 min plus czekanie na wyrośnięcie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

OlaFasola

« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sie 2009, 19:49:19 »
myslalam ze takie chcelby mozna sobie piec tylko w specjalnych maszynach do chleba, a to mozna w piekarniku tez?

Ooooo, ja też myślałam, że bez maszynki się nie da, a to ci niespodzianka.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sie 2009, 19:49:19 »

doda

« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sie 2009, 21:12:03 »
chyba zrobię
naprawdę super ten przepis wygląda.
w jakich blaszkach?
taka na keks będzie ok?

magdalinska

« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sie 2009, 21:20:45 »
ja na pewno zrobie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  (jak tylkoznajde wolna chwile Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj)
dzieki Fasolina Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

fasolka1980

« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sie 2009, 22:09:49 »
chyba zrobię
naprawdę super ten przepis wygląda.
w jakich blaszkach?
taka na keks będzie ok?

doda - keksówka jak najbardziej OK. Ja robię z połowy przepisu - wychodzi jeden bochenek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sie 2009, 22:12:11 »
fasolka piwko,
wypróbuję

zosia2007

« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sie 2009, 08:51:55 »
moze upieke na weekend bo rodznka R. zjezdza to sie pochwale nowymi umiejetnosciami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

abkasia

« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sie 2009, 21:34:18 »
moja ciocia robi fenomenaly chlew i wlasnie przepis jest doslownie 2 min...moze to ten sam?? musze znalezc ten przepis...

sonja

« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sie 2009, 21:58:45 »
moja ciocia robi fenomenaly chlew i wlasnie przepis jest doslownie 2 min...moze to ten sam?? musze znalezc ten przepis...

Aż 2 minuty jej potrzebne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mi przy pieczeniu wystarczy 30 sek żeby niezły chlewik w kuchni zrobić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sie 2009, 22:21:54 »

« Ostatnia zmiana: 20 Sie 2009, 22:22:08 wysłana przez doda »

abkasia

« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sie 2009, 22:22:26 »
Aż 2 minuty jej potrzebne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mi przy pieczeniu wystarczy 30 sek żeby niezły chlewik w kuchni zrobić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja chlewik tez w 30 sek zrobic potrafie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ba nawet szybciej

zosia2007

« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sie 2009, 22:44:21 »

abkasiu wiem ze to przejezyczenie ale padlam ze smiechu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 20 Sie 2009, 22:44:33 wysłana przez zosia2007 »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sie 2009, 22:44:21 »

abkasia

« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sie 2009, 22:52:33 »
abkasiu wiem ze to przejezyczenie ale padlam ze smiechu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
doooobre sama dopiero teraz to zauwazylam.....  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 20 Sie 2009, 22:53:58
jszcze jak sonce odpisywalam to nie zaczailam .... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 20 Sie 2009, 22:53:58 wysłana przez abkasia »

ishka82

« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sie 2009, 22:59:44 »
abkasia, ja się szczerze uśmiałam z Twojego przejęzyczenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

abkasia

« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sie 2009, 23:08:07 »
abkasia, ja się szczerze uśmiałam z Twojego przejęzyczenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja sie do tej pory smieje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i jeszcze tak swoja ciocie podsumowalam... a ona  ma zawsze taki nienaganny porzadek... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 20 Sie 2009, 23:08:31 wysłana przez abkasia »

fasolka1980

« Odpowiedź #18 dnia: 20 Sie 2009, 23:12:18 »
z uwagi na niewielką ilość używanych naczyń chlew jest całkiem znośny  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  ale chleb pyszniutki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sie 2009, 23:15:48 »
zjadłabym takiego  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tylko tak rozmyślam jaką inną formę można wykorzystać  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj myślę nad tortownicą, wtedy byłby okrągły Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tylko nie wiem jak z proporcjami  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

magdalinska

« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sie 2009, 08:44:45 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
moze zrobie w sobote  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  kurde, własnie zauwazyłam, ze sa tam drozdze.... a mi NIGDY jeszcze zaden ciasto drozdzowe nie wyrosło  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dawałam na garnek z goraca gotujaca sie woda, przykrywałam scierka i na kaloryfer i nic.....

to teraz porada: jak zrobic zeby jednak wyrosło? jakie macie sposoby?

i ziarna, kupujecie osobno czy jakas mieszanke?

zosia2007

« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sie 2009, 08:48:16 »
ja dzis nakazalam mezowi aby ziarna zakupil wiec pewnie kupi osobno. a ciasta drozdzowego nigdy nie pieklam wiec nie wiem czy mi wyrosnie. mam nadzieje ze tak

a wogole to zamiast maki krupczatki kupilam pszenna i zytnia wiec bede mieszac 50/50 - mam nadzieje ze chleb wjdzie

magdalinska

« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sie 2009, 09:07:18 »
ja kilka razy probowałam pizze robic, i Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj, wszystko szło w kosz

doda

« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sie 2009, 10:01:45 »
ja kilka razy probowałam pizze robic, i Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj, wszystko szło w kosz
o kurcze, nie wiem, czemu nie wyrosło,

drożdże lubią ciepłe, ale nie gorące , może było im za gorąco
może dlatego, że dawałaś do gotującej wody?
daj do ciepłej może
ściera i w ciepłe miejsce, ale nie gorące ( ??? )

ja robię jedne placki drożdżowe, Langosze, to podgrzewam mleko, ale tylko podgrzewam, nie gotuję, dodaję drożdże, rozpuszczam, przykrywam ścierą, zostawiam na blacie w kuchni na 15 minut, pół godziny. to jest zaczyn, rośnie jak głupi

fasolka1980

« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sie 2009, 10:24:37 »
ten chleb sam rosnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj serio! on nie musi podwajać objętości, wazne zeby troche podrósł

magdalinska - moze drozdze mialas stare albo dawalas zbyt gorącą wodę?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj