zaproszenia (kupić - robić?)

Zaczęty przez kalwa, 08 Sie 2007, 18:46:36

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia, dlaczego? przy ich defaultowym papierze, ktory juz jest z tych takich grubszych gramaturowo to 5,40 no liczmy 6 zl za arkusz, czyli po przedzieleniu na polowe w poprzek mamy cos a la A4 czyli 22,3x32 czyli mamy 3 zl za jedno - to srednia allegrowa zaproszen, nawet nizsza srednia :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

gioseppe

#51
jeśli jedno zaproszenie z jednego arkuszu to zastanów sie czy Ci się to wszystko kalkuluje..
nie wiem jaki masz projekt w glowie ;)

ja zrobiłam proste zaproszenia, z fajnego mieniącego papieru (z 1 arkuszu 2 zaproszenia), z wkładką w środku, zawiązane na kokardkę.
drukowałam laserówką więc za drukarnie nie płaciliśmy

aaaa najgorsze jest cięcie, bez gilotyny sobie tego nie wyobrażam.
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

sierpniowajulka

Kasia, jak znajdę kontakt, to prześlę Ci na pw. Za  ok. 150 zaproszeń (dwa szablony) zapłaciliśmy 400 zł (ale braliśmy foliowanie matowe i błyszczące, a to podwyższyło koszt). Cena z bigowaniem (czyli zaginaniem). Drukarnia jest przy skrzyżowaniu Wolskiej i Prymasa.
A nasze zaproszenia wyglądały tak:
http://picasaweb.google.com/sierpniowa.julka/LubIWeseleZdjCiaOdWwwTworekfotograficyCom/photo?authkey=Kl5g6jXSfAc#5141623434815617842
http://picasaweb.google.com/sierpniowa.julka/LubIWeseleZdjCiaOdWwwTworekfotograficyCom/photo?authkey=Kl5g6jXSfAc#5141623460585421634
Były spore, bo robione z szerokości A3 (i składane na pół). To też podbiło ich cenę, gdyż na arkusz wchodziły tylko 4 sztuki zaproszenia.
I jeszcze pytanie na koniec: czy masz plik zaproszenia przygotowany do druku (np. w Adobe Illustrator)?

[ Dodano: 08-02-2008, 09:55 ]
I jeszcze jedno: ile masz kolorów w zaproszeniu? Bo to jest kolejna sprawa uzależniająca koszt zaproszenia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Ja nie lubie dlubac i nie umiem, wiec jako wykonawca zaproszen odpadlam w przedbiegach. H. ma zdolnosci manualne i lubi sie bawic, ale nie ma czasu. Wiec zaproszenia kupilismy, znalazlismy agencje reklamowa w Salzburga, ktora projektuje tez zaproszenia. Zalezalo nam na radosnych, kolorowych i "swiezych" zaproszeniach. I takie tez zamowilismy:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Caly czas jestem nimi zachwycona :)  

Te byly moim marzeniem, ale latanie do Hamburga po zaproszenia byloby jednak zbyt duza ekstrawagancja ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


julka - mieliscie super pomysl. A co oznacza R z cyferkami?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sierpniowajulka

Cytat: "sierpniowajulka"julka - mieliscie super pomysl. A co oznacza R z cyferkami?
r to oznaczenie promienia łuku/okręgu. :)
Dzięki maya za miłe słowa. Mnie Wasze również się ogromnie podobają (jestem fanką współczesnej grafiki w zaproszeniach). Zaproszenie Twoich marzeń też niczego sobie, jednak te, które wybraliście znacznie lepsze. Zachwycające przez prostotę pomysłu. Zrobione specjalnie dla Was? Czy z szablonu?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

my chcemy bardzo proste zaproszenia

tzn
na ładnym ;) arkuszu A4 wydrukowany nasz tekst
w jednym kolorze (może złoty)

kartka A4 złożona na 3
kształtem takie jak dragonfly pokazywała

wstążkę czy pieczęć sama zrobie :)

drukować sama nie chcę za bardzo
bo: nie mam drukarki w domu i chyba chcielibyśmy jakiś złotawy kolor (stare złoto)

ostatecznie mogłabym wydrukować na czarnej laserówce - ale to już ostatecznie  :!:

mayagaramond

Cytat: "sierpniowajulka"r to oznaczenie promienia łuku/okręgu. :)

:oops: mialam kiedys matematyke, mialam :mrgreen:

Cytat: "sierpniowajulka"które wybraliście znacznie lepsze.

Ciesze, ze Ci sie podobaja :-D W tych drugich bardzo podobal mi sie efekt , plakatu. Oni drukuja te zaproszenia na starej maszynie drukarskiej.

Cytat: "sierpniowajulka"Czy z szablonu?

Z szablonu, ale to byl zupelnie nowy projekt. Jak przyszlismy to grafik wlasnie wydrukowal probna strone. Jak zobaczylam ten kolor, to nie chcialam zadnych innych.  Tym bardziej, ze od razu zobaczylam do tego amarantowe kwiaty.  No i H. musial sie poddac. Jemu podobaly sie zielone, z takimi kreskowymi ludzikami (nie wiem czy tak sie to popolsku nazywa), troche takie dziecinne ;-) , ale tez niezle. Jak szef pojdzie w cholere na lunch to wstawie tez te zielone.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

sierpniowajulka,  ale ilosc kolorow to ma chyba znaczenie wtedy, kiedy musza Ci w drukarni przygotowac szablon i drukowac hmm nie wiem jak to sie nazywa ;) taka inna drukarka niz cyrfowa ;) taka fachowa ;) bo wtedy mi za jeden szablon/kolor liczyli 150 zl! chyba ;)+ koszt druku i papieru -  no to z takiego druku od razu zrezygnowalam,
ale jak im dajesz swoj projekt w pliku .psd w CMYKu  + pik z czcionka to jada na normalnej cyfrowce i tutaj nie musza robic tych szablonow do naswietlania i nie ma tego kosztu

[ Dodano: 08-02-2008, 11:02 ]
Kasia,  ja drukowalam na normalnej atramentowce probki tego co dlubalam sama i kolorem takim fajnym brazowym i wyszlo ladnie - poproszyc potem brokatem i jest "prawie" zloto :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: "kalwa"a może są wśród nas takie co same robiły zaproszenia? jak to wyszło wam cenowo?

ja robiłam, cenowo wyszło podobnie jakbym kupowała (papier był bardzo drogi)
drukowałam na maszynie w pracy
i powiem jedno: drugi raz bym się już tak nie wrobiła, tyle roboty z tym miałam, że dziękuję bardzo!

zuzia

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"ale jak im dajesz swoj projekt w pliku .psd w CMYKu + pik z czcionką
o czym ty piszesz kobieto :?:

foszek

Cytujale jak im dajesz swoj projekt w pliku .psd w CMYKu + pik z czcionką


o czym ty piszesz kobieto
O sposobie zapisania projektu przygotowanego w Photoshopie :-)

sierpniowajulka

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"sierpniowajulka, ale ilosc kolorow to ma chyba znaczenie wtedy, kiedy musza Ci w drukarni przygotowac szablon i drukowac hmm nie wiem jak to sie nazywa ;) taka inna drukarka niz cyrfowa ;) taka fachowa ;) bo wtedy mi za jeden szablon/kolor liczyli 150 zl! chyba ;) + koszt druku i papieru - no to z takiego druku od razu zrezygnowalam,
ale jak im dajesz swoj projekt w pliku .psd w CMYKu + pik z czcionka to jada na normalnej cyfrowce i tutaj nie musza robic tych szablonow do naswietlania i nie ma tego kosztu
No, właśnie. Ja robiłam zaproszenia w druku offsetowym (czyli z przygotowaniem tych wszystkich szablonów). Cenowo wyszło podobnie do tego, co krzyknęła mi babka z druk cyfrowy. A jakość wydruku nieporównywalna. :) No, ale przy tym druku niestety psd nie wystarczył...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia,  no jedna drukarnia chciala w Corelu tylko i wylacznie ode mnie projekt zaproszenia, a ta druga powiedziala, ze honoruja rowniez pliki z rozszerzeniem .psd - czyli pliki z Photoshopa, bo wtedy masz zachowane warstwy - czyli np tlo na jednej, napis na drugiej i wtedy moga sobie modyfikowac tekst na zaproszeniu, czyli na przyklad robic personalizacje, jakbys chciala wydrukowac zaproszenie z pliku JPEG to tam nie ma warstw i nie zmienisz sobie juz tekstu - CMYK to jest : wikipedia - "CMYK – zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich stosowanych powszechnie w druku kolorowym w poligrafii i metodach pokrewnych  C    cyjan (ang. Cyan)
       M    magenta (ang. Magenta)
       Y    żółty (ang. Yellow)
       K    czarny (ang. blacK)"
bo moze byc jeszcze notacja - RGB czyli red, blue, green.
a plik z czcionka chca, zeby mozna bylo personalizowac ;) zeby w tekscie mogli zmienic imie i nazwisko i zeby im wtedy program nie powiedzial - "panie ale nie mamy takiej czcionki, czy chcesz zastapic calosc inna ":D

[ Dodano: 08-02-2008, 11:26 ]
sierpniowajulka,  no zdaje sobie sprawe z jakosci ;) ale w tej drukarni co bylam to roznica cenowa offset - cyfra jest znaczna ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: "foszek"w Photoshopie

takie projekty to raczej chyba w Ilustratorze :-)

zwierzatko_mojej_mamy

golinda, ja robie w photoshopie ;) illustrator masz do wektorow ;) a swoj projekt robilam na gotowej wielkosci w centymetrach na ekranie, to mi wektory niepotrzebne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

no ale właśnie w ilustratorze swobodnie mozna przesuwac warstwy, wiec do skladu jest idealny, photoshop raczej do innych zadan
poza tym  w I. można dorabiać polskie znaczki do czcionek, bo mozna wszystko na krzywe zamienić

zreszta, o czym my tu gadamy? :-)

zwierzatko_mojej_mamy

golinda,  no przepraszam - warstwy i maski to podstawa photoshopa - po co innego by istnial ? :> to jakby warstw nie mial to bym w paincie siedziala :D do jakich innych jest photoshop? :>
krzywe do projektu zaproszenia mi nie sa potrzebne ;) i sklad tez nie ;) niech se tam radza w drukarni sami :D
nie znam sie na wektorowce to i z I. nie korzystalam, ale w jakim sensie mozna dorobic polskie znaczki? wyedytowac czcionke i dopisac, ze reaguje na klawisz "ć" zawsze literka c z daszkiem? i do pliku .TTF na stale?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sierpniowajulka

zwierzatko, chodzi o to, że z rastrowego obrazka (a takie serwuje Photoshop) mogą wyjść błędy w druku - np. może być nieostro. To wynika z pikseli. Grafika wektorowa działa na zasadzie krzywych geometrycznych, a nie pikseli (jest idealna, bo jest wzorem matematycznym, a nie zbiorem pikseli :P ).

[ Dodano: 08-02-2008, 12:29 ]
Cytat: "golinda"zreszta, o czym my tu gadamy? :-)
no, w sumie...  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

sierpniowajulka, no ale - ja mowilam w sensie projektu zaproszenia ;) jak mam wymiary podane dokladne wydruku i rozdzielczosc, to nikt tego powiekszal nie bedzie ;)
wiadomo, ze logo projektuje sobie wektorowo, bo i male i duze bedzie piekne, a do tego celu jakim jest zaproszenie to mi photoshop wystarczy, bo ma warstwy ;) jakbym umiala wektorowo to kto wie, ale mi sie po prostu nie chce uczyc, skoro umiem cos co jest wystarczajace ;)

Cytat: "sierpniowajulka"golinda napisał/a:   
zreszta, o czym my tu gadamy? :-)

no, w sumie... ;-)
jak to - o wszystkim, jak to zwykle bywa :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

a to w Wordzie mi nie przyjmą???
ludzie ja mam sam tekst - zero grafiki !!!!!!!!!!!!!!

chcę aby mi to ładnie wydrukowali na ładnym papierze i tyle

nie chce kombinacji ja chcę skromne zaproszenie na efektownym, eleganckim papierze z ładną elegancką czcionką :)

ewentyalne kwiatki, wstążki czy inne pierdoły zrobimy sami :)
ALBO I NIE ZROBIMY bo chyba nie chcemy ozdobników
ewentualnie przewiążemy zaproszenia wstążką i tyle :)


te zaproszenia to spokojnie można na zwykłej drukarce wydrukować ale ja nie mam w domu drukarki a w pracy nie mam potrzebnej trzcionki  :evil:

a drukarki nie chcę kupować bo za bardzo nie ma potrzeby

zastanawiam sie czy nie taniej wyjdzie pójść do punktu ksero + drukowanie ze swoim papierem i nie wydrukować tego wszystkiego

tylko nie wiem czy taki gruby papier przejdzie przez normalną drukarkę ???????????

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia,  no to jaki problem zainstalowac czcionke w pracy?? :D pewnie, ze taniej w normalnym punkcie - zalezy, jaka gramatura papieru - strasznie grubego tez nie bierzcie, bo trudno sie zagina i po zlozeniu na 3 wychodzi straszny grubas w kopercie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"ale w jakim sensie mozna dorobic polskie znaczki?

jak czcionka nie ma polskich znaków, to tekst zamieniasz na krzywe, rozgrupowujesz i np. z przecinka robisz kreseczkę przy ł, czy przy ó

ale nadal będę się upierać, że do składu to został stworzony I., a nie P., chyba, że o czym innym mówimy :-)

Kasia

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"Kasia, no to jaki problem zainstalowac czcionke w pracy??

problem jest bo mamy kompy poblokowane ;)

a przecież nie pójde do informatyka i nie powiem zainstaluj mi czcionkę bo chce 100 zaproszeń wydrukować ;)


bosz właśnie sobie zdałam sprawe że chyba gdzieś trzcionka napisałam  :shock:  :evil:  :shock:  :evil:

sierpniowajulka

Eeee, Kasia. Drukarnia Ci w takim razie niepotrzebna. W takim wypadku masz dwie opcje do wyboru (pomijając własnoręczne drukowanie):
- wędrujesz do Cartalii albo podobnego punktu od zaproszeń ślubnych, wybierasz papier i oni Ci wszystko robią. Włącznie z bigowaniem.
- idziesz do profesjonalnego punktu drukowania/plotowania (np. TopCan na Śniadeckich), dajesz im plik wordowski i oni Ci drukują i nie składają.

[ Dodano: 08-02-2008, 13:43 ]
Cytat: "golinda"ale nadal będę się upierać, że do składu to został stworzony I., a nie P., chyba, że o czym innym mówimy :-)
ja również. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

no tak też sobie myślałam ale .....................
jak już mam GDZIEŚ drukować to sobie pomyslałam że może by złotą czcionkę zrobić

a takiej w normalnych drukarkach nie ma (CHYBA)