Baltyk/Polnocna Polska - gdzie

Zaczęty przez mayagaramond, 18 Sie 2009, 16:56:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elfana

Jeśli chodzi o nasz Bałtyk to uwielbiam jeździć do Ustki i wracam tam co rok :) Polecam :D

nionczka

Poproszę o porady. Marzy mi się tydzień nad Bałtykiem z rodziną. Byłam w kilku miasteczkach, ale pewnie już ze 15-20 lat temu ostatni raz. Wiele się zmieniło od tamtego czasu, a i pamięć mnie zawodzi.
Chodzi mi o jakąś klimatyczną miejscowość, z charakterem. raczej starą niż nową, kameralną, ale nie wiochę na wypadek gdyby padło. Nie chcę miejsca gdzie jest lans, dyskoteki na plaży, etc. Szukam klimatu relaksu, rodzinnego, nawet emeryckiego. Nie potrzebujemy żadnych miejsc do imprezowania, wręcz lepiej, żeby ich nie było, ale tak lody-rybki-spacerki.
Poradźcie miasto i kwaterę? Może domki jakieś? Chcę, żeby było ciekawie dla dziecka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Jakie rowy? do rowu mnie wysyłasz?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#29
no miejscowosc rowy ;) bylam 2 razy ;) tylko jedna dyskoteka byla jeszcze z 7 lat temu i to taka w namiocie na plazy ;)

Rowy to niewielka nadmorska miejscowość leżąca pomiędzy Ustką a Łebą. Nie jest to miejscowość, którą w sezonie odwiedzają tłumy młodzieży chcącej się wyszaleć w nocnych klubach.

"Rowy są miejscem rodzinnego wypoczynku. Często można zobaczyć powoli spacerujące matki z dziećmi albo też dziadków z wnukami w wózkach. Nie ma tu głośnych, nocnych dyskotek. Choć oczywiście dla tych co lubią tańczyć znajdzie się coś odpowiedniego.
Rowy są dobrym miejscem do letniego wypoczywania również ze względu na taniość noclegów. Ogromna baza noclegowa jest przygotowana na każdy portfel. Mnogość restauracji, pizzerii, smażalni ryb, grillów i barów serwuje dobre, a przede wszystkim tanie posiłki. A w malutkim porcie można kupić świeżo złowioną rybę bezpośrednio od rybaka.
Urokliwe usytuowanie miejscowości w bezpośredniej bliskości Słowińskiego Parku Narodowego daje możliwość aktywnego wypoczywania. Na wielokilometrowych szlakach Słowińskiego Parku można jeździć wypożyczonymi rowerami, czy też pedałując gokartem z całą rodziną lub też zwyczajnie pospacerować.
Rowy mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Są niewielkie. Z każdego praktycznie noclegu nad morze, na plażę jest dosłownie kilka, kilkanaście minut spacerem.
Duża ilość dogodnie usytuowanych zejść na plażę, na których ratownicy zadbają o bezpieczeństwo kąpieli wczasowiczów i ich pociech powodują, że Rowy są idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek nad polskim morzem."

Dodany tekst: 16 Mar 2012, 13:07:05

http://www.rowy.org.pl/
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

#30
zwierzatko_mojej_mamy  :beer:
git, dziękuje!

Dodany tekst: 16 Mar 2012, 13:09:19

znalazlam fajną willerowy, ale do 10 osob, troche brakuje nas
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

#31
dla mnie super bylo w chłapowie, niedaleko do wladka ale jednak na uboczu wiec luzniej i spokojniej
nie pamietam dokladnie nazwy apartementow gdzie sie zatrzymalismy ale zapytam R moze on bedzi ewiedziec
http://www.chlapowo.pl/

Dodany tekst: 16 Mar 2012, 13:16:14

znalazlam, tu bylismy:
http://www.apollo.lezak.pl/

golinda

nionczka, emerycko jest tuż przed sezonem w kołobrzegu :)
są sami amatorzy sanatoriów

aniak1211

Cytat: golinda w 16 Mar 2012, 13:51:59
nionczka, emerycko jest tuż przed sezonem w kołobrzegu :)
są sami amatorzy sanatoriów
Kolobrzeg jest super:)
Bylam tam z Dominika,sisotra i jej mezem i synkiem jakos w czerwcu,
malo ludzi,pospacerowac jest gdzie,
smieszne namioty na plazy z niezbyt dobrym piwem dopiero otwierali;)
zjesc tez i lody pyszne :)
Mielismy apartament kolo latarni-jakies 2 minuty od plazy:)
Pamietam tez ze w Swinoujsciu bylo fajnie:)

feeling.good

My w tym roku chyba zdradzimy Świnoujście na rzecz Kołobrzegu właśnie i wrzesień na rzecz czerwca :)

aniak1211

W czerwcu przed sezonem jest nsprawde fajnie:)
I ceny chyba troszke nizsze;)

jo_miekka

Ja nie przepadam za Kołobrzegiem, Świnoujściem, Międzyzdrojami.
Myślę, że Nionczce chodzi o wiochę.
A z wioch polecić można: Rowy, Sianożęta, Gąski, Sabinowo.

magdalinska

my bylismy w Karwii, tam same rodziny z dziecmi, budki z jedzeniem i lodami i w sumie nic wiecej
ale pensjonat polecam goraco, była tam tez niewiemjaka :)
http://www.rysia.karwia.com.pl/

wrobelek0403

ja z rodzicami jezdziłam do Lubiatowa, ale to było wielkie pole namiotowe :D

natomiast zachwyciło mnie Swinoujscie, piekna uzdrowiskowa miejscowosc i tez raczej emerycko niz młodziezowo :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka


feeling.good

Cytat: wrobelek0403 w 16 Mar 2012, 20:58:55
ja z rodzicami jezdziłam do Lubiatowa, ale to było wielkie pole namiotowe :D

natomiast zachwyciło mnie Swinoujscie, piekna uzdrowiskowa miejscowosc i tez raczej emerycko niz młodziezowo :)

o tak, Świnoujście jest bardzo emeryckie, zwłaszcza we wrzesniu :) No i bliziutko pięknych niemieckich miejscowowści.
My zawsze jeździliśmy do wioch. Gąski uwielbiam, ale będąc tam z dzieckiem niewiele można tam robić, poza plażą nie ma gdzie spacerować.  Dlatego odkąd jest Mały, zamieniliśmy wioski na większe miasta. Dwa razy byliśmy w Świnoujściu i byliśmy bardzo zadowoleni. W tym roku dla odmiany na początku czerwca pojedziemy do Kołobrzegu. No i my na takich wakacjach lubimy mieć mieszkanie dwupokojowe, a o takie w małych miejscowościach raczej trudno

szelma

Karwia to wydawała mi się nazbyt turystycznie wiochowata, kiedy tam ostatni raz byłam - kupa ludzi. Ale kiedyś tam jeździliśmy - na początku lat 90. :D

No i - jeśli ktoś jeszcze pamięta mój pamiętny urlop nad polskim morzem - to nie polecam Międzywodzia lol.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

Cytat: jo_miekka w 16 Mar 2012, 20:13:08Kołobrzegiem, Świnoujściem, Międzyzdrojami.

jak można kołobrzeg wrzucić do jednego worka ze świnoujściem i międzyzdrojami? :crazy:

poza tym to "zachodnie" wybrzeże jest o wiele ładniejsze, są dużo szersze plaże, a kołobrzeg pod tym względem jest naprawdę super
choć ja już od jakiegoś czasu mam dużą niechęć do polskiego morza

jo_miekka

Cytat: golinda w 17 Mar 2012, 15:37:17jak można kołobrzeg wrzucić do jednego worka ze świnoujściem i międzyzdrojami? crazy

Kołobrzeg i Świnoujście - podobnie duże miasta.
Międzyzdroje mniej, ale też jest "wielkomiejsko" ;)

jusia

Cytat: jo_miekka w 16 Mar 2012, 20:13:08
Ja nie przepadam za Kołobrzegiem, Świnoujściem, Międzyzdrojami.
Myślę, że Nionczce chodzi o wiochę.
A z wioch polecić można: Rowy, Sianożęta, Gąski, Sarbinowo.

tutaj spedzalam wakacje bedac dzieckiem, bylismy w ubieglym roku z Franem na weekend majowy, rozroslo sie, ale nadal zadupie (jak dla mnie fajnie), blisko do Kolobrzegu i Mielna, bylismy tutaj:
www.zofiasarbinowo.xt.pl
bardzo fajnie, mielismy pokoj na parterze (lazienka, aneks kuchenny), osobny taras z zejsciem na podworko, super, no i do morza bardzo blisko :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Dzięki wszystkim! Nie wiem czy w tym roku budzet pozwoli na takie ekscesy jak wiocha nad Bałtykiem, ale kiedyś na pewno skorzystam!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

wpłaciłam zaliczkę za wyjazd nad morze. 31 maja jedziemy na tydzień tutaj: http://apartamenty-plaza.pl/apartamenty-kolobrzeg :)

zosia2007


niewiemjaka

Cytat: magdalinska w 16 Mar 2012, 20:49:59ale pensjonat polecam goraco, była tam tez niewiemjaka Smiley
http://www.rysia.karwia.com.pl/
i w tym roku chyba też sie tam wybierzemy ;)

arni1

Polecam Kołobrzeg mam super miejsce apartamenty w różnych cenach np. SPA z basenami dla rodziny 4 osobowej w marcu płaciłem po 160zl za apartament !!!
oto link jak jedzie się drugim razem dają jeszcze rabat a warunki super
www.apartamenty-plaza.pl