W jakim wieku bylo Twoje dziecko kiedy przestalas je karmic piersia?

Zaczęty przez nionczka, 16 Sie 2009, 16:13:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Teoretycznie takie male dzieci karmi sie na zadanie wiec wszystko zalezy od dziecka i jego potrzeb. Jak dziecko zarloczne to je ciagle, nie wazne czy dzien czy noc, etc.
A najgorzej jest jak oporcz tego, ze zarloczne dziecko lubi jesc powoli.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ja karmilam tylko piersia cale szesc miesiecy imala byla najedzona.Nie dopajalam jej miala tylko piers.To wszystko zelezy od apatytu dziecka.Jak ma duzy apetyt to mordęgą  jest katowanie siebie i na sile uskutecznianie teorii "tylko piersia".Wbrew pozorom prowadzi to do zmniejszenia laktacji.Dziecko ciagle placze matka nie ma wiecej pokarmu zeby mu dac i pod wlplywem napiecia emocjonalnego paradoksalnie mniejsza sie laktacja .................. Jak dziecko jest glodne to trzeba je dokarmiac i chyba tak jest najlepiej .Nie ma co dac sie zwariowac matka ma byc wypoczeta i szczesliwa :)

Dodany tekst: 10 Wrz 2009, 13:19:41

Cytat: jestynka w 10 Wrz 2009, 09:51:59


maraxela, z lenistwem nocnym poradziłam sobie tak, że wodę w podgrzewaczu mam koło łóżka i odmierzoną porcję mleka
jestynka ja wiem tylko ze mi sie nie chce wstawac do podgrzewacza lol lol lol

jestynka

Cytat: maraxela w 10 Wrz 2009, 14:16:45jestynka ja wiem tylko ze mi sie nie chce wstawac do podgrzewacza LOL LOL LOL

ja nie wstaję, podgrzewacz mam przy samym łóżku, tylko rękę wyciągam, też by mi się nie chciało wstawać. Specjalnie przedłużacz przeciągnęłam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Filip odstawił się (sam!) od piersi. Czyli ostatni raz go kramiłam jak miał 6 miesięcy i 21 dni, zaznaczam 6 miesiąc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Jestynka dla mnie to prawie 7 miesiecy jednak. Blizej 7 niz 6.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

zmieniłam :)

Dodany tekst: 19 Wrz 2009, 19:37:57

czyli dalej zero głosów na 6 miesiąc.
Myślałam, że będę oryginalna ;) :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ja juz nie mam prawie w ogole pokarmy no tyle co na max 2 karmienia.Mala sie budzi w nocy glodna i chce cycka co30 minut bo sie nie najada.Kurcze nie moge sie wyspac.Zaczelam jej podawac modyfikowane w nocy ale ile ona moze jesc? Ona tyle je ze sie boje juz o jej figure ........

Kasia

maraxela a ile twoja Laura je tego modyfikowanego

moj Michał je tyle co zalecaja na opakowaniu i daleko mu na razie do "otyłosci"
wiec, nie bój się, na modyfikowanym można być szczupłym dzieckiem :)

marax

musze zaczac zapisywac bo cos mi sie wydaje ze ona jada za duzo i nie chodzi tylko o mleko modyfikowane.MojaLaura jada max 120 ml wiec moze nie jest tak zle dzisiaj zacz zapisywac ile jej daje w smie tego wszytkiego i o jakich porach.prez ostatnich kilka nocy budzila soe co godzine i chciala piers.Po zastanowieniu doszlam do wniosku ze chyba nie mam juz za duzo pokarmu.Nie karmie jej juz w ogole w dzien i nie musze odciagac przez caly dzien wiec produkcja musiala wystopowac i w nocy tez juz za duzo tego nie ma.Jak ja bym chciala zeby ona mi przesypiala calą noc.Ja musze od przyszlego tygodnia wstawac ok 5.30 rano zeby dojechac do szkoly wiec takie budzenie co godzine bedzie wykanczające.

brawurka

marax Ty dajesz butle i luz,a ja w nocy karmie łyżeczką

marax

Cytat: brawurka w 22 Wrz 2009, 08:01:10
marax Ty dajesz butle i luz,a ja w nocy karmie łyżeczką
:) to juz w ogole pozostawie bez komentarza lol

nionczka

Marax, ja mialam podobne obawy. Irene pozera wszystko i ile jej dasz tyle zje. Tez sie ciagle boje, ze za bardzo tyje i ze bedzie gruba a ona i tak ponizej 50 centyla jest.
Zobacz ile kaza podawac mleka na opakowaniu. Pewnie dla Laury to 5 razy 240 ml. Tyle napewno nie pije. Je czesto i pewnie dlatego Ci sie wydaje, ze je duzo. Tak jak osobom, ktore jedza male porcje wydaje sie, ze nic nie zjadly w cagu dnia ;-)
Nam ostatnio lekarka powiedziala ile maksymalnie moze zjesc dziecko w wieku naszej i okazuje sie, ze mamy jeszcze zapas.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

jakby moje dziecko bylo otyle to bylaby moje osobista porazka niemal zawodowa ....................

jestynka

maraxela, niedawno miałam głupi pomysł " noc tylko na piersi" Filip wstawał co godzinę zwariować można było!
chociaż teraz jest na modyfikowanym  to od kilku dni wstaje co 2 godz. bo ma tysiące problemów
kiedy on zacznie normalnie spać!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

mój młody dziś spał od 20 do 4 rano  :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

ciekawe czy to jednorazowy wyskok, czy tez moze tak juz bedzie?  :pray: :pray: :pray:

jestynka

fasolka, trzymam kciuki za Igorka :) radość znakomicie rozumiem ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: fasolka1980 w 23 Wrz 2009, 12:46:45mój młody dziś spał od 20 do 4 rano  :: :: :: ::ciekawe czy to jednorazowy wyskok, czy tez moze tak juz bedzie?

Z mojego doswiadczenia wynika, ze to raczej jednorazowy wysok, ktory bedzie sie powtarzal coraz czesciej az przerodzi sie w norme. My jestesmy na etapie jednego budzenia w ciagu nocy i to juz dla nas luksus.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

wiesci gminne od mojej babci zatytuowane "niezawodny sposob na skonczenie karmienie piersią" :
ja       :ale mnie piersi bolą mam zapalenie chcialabym juz nie karmic
babcia: znam sposob pewny "musisz siknąć w czterech kontach domu 3 dni pod rząd" Pani Marysia           tak zrobila i mleko stracila

LOL LOL LOL

Kilka dni temu koleżęnka zdradzila mi drugi niezawodny sposob "wlóż w biustonosz grzebienie "

nie no zaraz sie posikam ze smiechu hahah oczywiscie w koncie pod stolem kuchennym  rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl


aniak1211

maraxela
babcine "dobre rady"jeszcze przeboleje,
ale kolezanka  :padam: :padam: :padam:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

zuzia

Cytat: nionczka w 25 Wrz 2009, 16:31:34
Z mojego doswiadczenia wynika, ze to raczej jednorazowy wysok, ktory bedzie sie powtarzal coraz czesciej az przerodzi sie w norme. My jestesmy na etapie jednego budzenia w ciagu nocy i to juz dla nas luksus.

a ja powiem, ze to roznie bywa. bo Michal od 2 miesiaca tylko 1 raz budzi sie w nocy (tak ok. 5, zje i idzie dalej spac) a teraz to czasem i dopiero o 7 wstaje. tylko, ze on idzie spac ok 21 -22 bo wczesniej to nie da rady.

aniak1211

Cytat: nionczka w 25 Wrz 2009, 16:31:34
Z mojego doswiadczenia wynika, ze to raczej jednorazowy wysok, ktory bedzie sie powtarzal coraz czesciej az przerodzi sie w norme. My jestesmy na etapie jednego budzenia w ciagu nocy i to juz dla nas luksus.


U nas do tej pory byla jedna przespana noc :crazy:
Dzisiaj mala szalala,w ciagu 1.5 godz wstawalam do niej 8 razy  :headbang: :headbang:
na koniec maz wyniusl sie do drugiego pokoju a ja wzielam do lozka gdzie jeszcz dobre pol godz darla sie :padam:

brawurka

laski w chwili kryzysu pomyślcie o mnie,Maja budzi sie prawie co noc,a Iga ok 5-6 razy i czasem o 4 karmienie lyżeczka. to jest jazz