W jakim wieku bylo Twoje dziecko kiedy przestalas je karmic piersia?

Zaczęty przez nionczka, 16 Sie 2009, 16:13:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Dzieki dziewczyny, ze glosujecie. Niewazne, ze karmicie tez modyfikowanym. Chodzi mi o to, zeby zobaczyc kiedy konczy sie karmienie piersia bardziej niz  czy jest to wylaczne karmienie piersia. Ja tez w ostatnim miesiacu karmienia laczylam piers z butelka. Nie mowiac juz o owocach i warzywach.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Ja przestałam karmić piersią jak Hubert miał 8 miesięcy. W tamtym okresie miał już tylko trzy posiłki mleczne, rano i wieczorem w domu, a w południe w żłobku. Jak zaczął chodzić do żłobka to odciągałam mu mleko, ale długo nie dałam rady. W pracy nie miałam warunków, a w domu wieczorem siły. I w żłobku zaczął pić modyfikowane. I od tamtej pory zaczęłam zauważać, że w domu pije mniej z piersi. I musiałam go dokarmiać modyfikowanym. Stwierdziłam, że to chyba ten moment i odstawiłam go całkowicie. Zbiegło się to z wybiciem pierwszego zęba.
Teraz Hubert pije dwa razy modyfikowane, a poza tym zajada się innymi smakołykami.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: golinda w 16 Sie 2009, 21:45:16
rekordzistka podobno karmiła 11 lat!!!

Dżi...
A moja koleżanka karmi 1,5 roczne dziecko i już mi się zdawało, że za długo...

foszek

Moja znajoma karmi prawie 6 letnia dziewczynke...
Ja pragne oswiadczyc oficjalnie ze od soboty juz nie karmie :(

nionczka

Cytat: foszek w 09 Wrz 2009, 11:30:07Moja znajoma karmi prawie 6 letnia dziewczynke...
Ja pragne oswiadczyc oficjalnie ze od soboty juz nie karmie Sad

Nie martw sie! Mi na poczatku tez bylo smutno. A potem jeszcze raz kiedy sie przekonalam,z e moje zglodniale dziecko nie reaguje entuzjastycznie na widok moich piersi za to szaleje kiedy slyszy mikrofalówke. Ale taka jest kolej rzeczy.
Felix ma juz 12 zabków, jest duzym chlopcem czas na kolejny etap w jego zyciu.

I tak nam zawyzasz srednia!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

Foszku posmucę się z Tobą - ja po przeczytaniu art. w jakiejś tam dziecięcej gazecie mam wyrzuty czy aby nie za wcześnie zaczełam odstawiać!

nionczka

Cytat: aja w 09 Wrz 2009, 11:50:58Foszku posmucę się z Tobą - ja po przeczytaniu art. w jakiejś tam dziecięcej gazecie mam wyrzuty czy aby nie za wcześnie zaczełam odstawiać!

Przestancie sie smucic bo mnie w depresje wpedzicie!
Na pocieszenie wpoeim Wam, ze syn mojego szwagra byl karmiony piersia do 2 roku zycia. Ma teraz 6 i bardzo zepsute zabki mleczne wlasnie ze wzgledu na to przedluzone karmienie piersia. Tak im powiedzial dentysta. Cos za cos.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

a przecież WHO zaleca karmienie piersią do 2 roku zycia  + dodatkowe posiłki czyli nie tykko ale jednak! może podjada jakieś słodkości
mój siostrzeniec podjadał i pił te cudowne napoje i w wieku 4 lat tez trafił do dentysty / skończyło się na głupim jasiu (w wieku 5 lat)  aby wyleczyć mu zęby! dodam że był bardzo krótko karmiony piersią - chyba dwa tygodnie!

marax

JA czytalam w ostatnim takim pismie fachowym ze WHO opacowuje swoje zalecenia majac na uwade kraje afrykanskie gdzie albo cycek albo trawa ............................ dlatego te kryteria sa az tak rygorystyczne i to nie prawda ze do 2 lat ,z tego co sie orientuje to chyba do roku (chyba ze sie pozmienialy a ja o tym nie wiem) .EUropa to kontynent bogaty gdzie jakos pozywienia i jego dostepnosc jest na takim poziomie ze spokojnie mozna dostarczyc dziecku z pozywieniem wszystkie niezbene skladniki pokarmowe

Dodany tekst: 09 Wrz 2009, 11:12:39

ja chce skonczyc i mi nie wchodzi.Jestem za leniwa i nie chce mi sie wstawac w nocy

aja

to w takim razie - piszą jakieś brednie? artykuł jest z czasopisna na październik!  albo wyjątkowo mało zorientowany dziennikarz go przygotowywał?

marax

moze sie kryteria zmienily ? moze jakies nowe weszly? Moim zdaniem nie mozna porownywac europy i calego swiata jako jednolitej calosci .

Dodany tekst: 09 Wrz 2009, 11:28:10

Cytat: aja w 09 Wrz 2009, 11:16:53
to w takim razie - piszą jakieś brednie? artykuł jest z czasopisna na październik!  albo wyjątkowo mało zorientowany dziennikarz go przygotowywał?
ale brednie w jakim znaczeniu.Te 2 lata to moze mozliwe bo ja pamietam ostatnie wytyczne gdzie to byl rok

abkasia


marax

jak mozna porownywac afryke gdzie nie ma dostepu praktycznie do niczego z europa gdzie cale 50 m regalu zastawine jest jedzeniem dla dzieci. Tam nie ma dostepu do witamin ,wody wszytkiego nie mowiac juz o sztucznym mleku.u nas jest teoretycznie dobrobyt wiec jak mozna to porownywac ? WHO celowo wydluza zalecany wiek karmienia bo dla tych dzieci to jest jedyna szansa unikniecia krzywicy.Tam dzieci jak matka juznie karmi zaczynaja jesc juz normalnie jak dorosli czyli malo i ubogo.NIe ma tez co genealizowac bo afryka to tez nie jednolita calosc i bogacto tez tam istnieje (tak na marginesie jakby kytos mial uwagi co do jakosi zycia w afryce)

rubin04

No ja mam plan 6 miesięcy karmić, potem 2 miesiace "przejściowe" czyli np. cycek na noc i na śniadanie by po 8 miesiącu już całkiem odstawić.

w ankiecie nie głosuję bo jak bedzie nie wiem ale nie sadzę bym karmiła dłuzej - owszem, fajnie mieć tego ssaka przy cycku ale uważam, tak jak i mój lekarz, że pół roku cycka jest dla dziecka, bo tyle potrzebuje, potem to podobno jest juz decyzja matki z róznych pobudek: lenistwa, potrzeby więzi cyckowej z dzieckiem i takie tam.

Zreszta mój M. już dawno synalkowi zapowiedział że cycki ma wypożyczone na pół roku, potem muszą wrócić do taty ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ja mam nadzieje ze jak wroce na studia to karmienie sie skonczy.8 miesiecy to i tak duzo i starczy !

nionczka

Wlasnie, zalecenia sa dla Afryki z wielu powodów:
- bo ludzie nie maja tam na mleko modyfikowane
- bo brakuje wody pitnej i warunki higieniczne nie pozwalaja na odpowiednie przygotowanie posilków dla dzieci nawet gdyby bylo to mleko co koncerny rozdaja
- bo jesli nie przeciwciala od matki to niektore dzieci nie mialyby zadnej ochrony bo kalendarz szczepien obowiazkowych brzmi tam tak samo abstrakcyjnie jak Play station 3.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond



WHO zaleca, zeby do 6 m-ce karmic wylacznie piersia, i po 6 m-cu wlaczac inne produkty. Karmienie piersia zalecane jest do 2 roku zycia, ale jednoczesnie podaja, ze najlepiej jak dziecko samo sie "oddstawi".
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aja

to zacytuję:
"Lekarze radzą żeby karmić do roku.
Zdania lekarzy są podzielone.Światowa Organizacja Zdrowia mówi  wyraźnie: "Zważając na unikalną wartość pokarmu kobiecego oraz naturalne procesy związane z żywieniem człowieka, WHO zaleca, aby niemowlęta były karmione wyłącznie mlekiem matki do szóstego miesiąca życia. Wyłącznie oznacza w tym wypadku bez dopajania, dokarmiania czym innym niż matczyny pokarm.
Jako  najbardziej odpowiednie dla prawidłowego rozwoju dziecka uznano karmienie piersią kontynuowane do drugiego roku zycia i uzupełniane przez miejscowe produkty żywnościowe" ...




jakoś nie mogę sobie wyobraźić swojego 2 -letniego brzdąca przy cycu!

jestynka

ja sobie nie wyobrażam karmić tylko piersią przez 6 miesięcy, nie wyrobiłabym gdyby Filip miał jeść nowe produkty od 2 tyg. On już je tyle normalnych rzeczy, ale ja szybko zaczęłam rozszerzać dietę. Filip jest zdrowy ma się dobrze. Jemu to jest bez różnicy czy pierś, czy butla, czy normalne jedzenie, aby nie być głodnym

maraxela, z lenistwem nocnym poradziłam sobie tak, że wodę w podgrzewaczu mam koło łóżka i odmierzoną porcję mleka
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

jestynka bo te zalecenia co do karmienia też sa po to aby laktacja się jak najdłuzej utrzymywała :)

rzadsze karmienie to zmniejszona laktacja i ryzyko odstawienia dziecka od piersi całkowicie a wiadomo że to najlepsze dla dziecka nie jest, co nie znaczy ze szkodliwe.
tak samo ze zwgledu na karmienie piersią zaleca się nie stosować smoczka, takiego do uspokojenia dziecka.

jestynka

Cytat: Kasia w 10 Wrz 2009, 11:07:17jestynka bo te zalecenia co do karmienia też sa po to aby laktacja się jak najdłuzej utrzymywała Smiley

możliwe, że tak, ale stosując się tego doprowadziłabym się do obłędu ;)
zdałam się na doświadczenie mamy i teściowej ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: jestynka w 10 Wrz 2009, 09:51:59
ja sobie nie wyobrażam karmić tylko piersią przez 6 miesięcy, nie wyrobiłabym gdyby Filip miał jeść nowe produkty od 2 tyg.

a dlaczego? Bo byl glodny?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jestynka

był łakomy, głodny, non stop, y na cycu wisiał. Jest dużym dzieckiem, aktywnym i jego potrzeby jedzeniowe też były duże.
Druga sprawa to, że dla mnie było  nudne karmić dziecko 12 razy na dobę, bo on jadł średni co 2 godz.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: jestynka w 10 Wrz 2009, 12:31:01
był łakomy, głodny, non stop, y na cycu wisiał. Jest dużym dzieckiem, aktywnym i jego potrzeby jedzeniowe też były duże.
Druga sprawa to, że dla mnie było  nudne karmić dziecko 12 razy na dobę, bo on jadł średni co 2 godz.

wlasnie tez sie zastanawialam jak te zalecenia maja sie do bardziej "zarlocznych" ;)dzieci...karmi sie jej 24 godziny na dobe? Wiem, ze moja szwagierka nie dokarmiala Alexandra (ale czesto wstawala w nocy), Floriana tez nie dokarmia, ale on ma 4 m-ce i przesypia cala noc.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jestynka

jak Filip miał 5 miechów wpadłam na poomysł "noc tylko na piersi"  wstawałam co godzinę i przez pierwsze 2 miesiące co 1,5-2
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login