mali alergicy

Zaczęty przez brawurka, 15 Sie 2009, 22:26:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

straszne ma te odczyny.....
ale jak AZS to te wszystkie emolienty powinny łagodzić, a nie zaostrzać

choć moje ręce potrzebowały pół roku emolium by dojść do siebie

brawurka

#51
a no przeciez tydzien temu tez bylam na pogotowiu,bo ja ugryzło cos w noge i noga spuchnieta do kolana i sina,jak zeszlo z nogito było oko,wyglądała jakbym ja pobiła

Dodany tekst: 31 Sie 2009, 21:30:23

elve balneum bardzo ja wysusza,ale ten krem nawilżyl skóre świetnie,tylko teraz te komary i dzisiejsze winogrona, takie zesklepu jadłą milion razy i ok,a zogrodu,sama natura i od razu cała wysypana

twinnie77

Na podrażnienia skórne całego ciała polecam kąpiele w wywarze ze słomy owsianej. Ja swego czasu też miałam mega problemy skórne, a taka kąpiel (lub w krochmalu) pomagała.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: brawurka w 31 Sie 2009, 21:25:25
ishka tam mam ten żel, smarowałam,ale teraz sie boje,bo jak robi sie krosteczka od ukaszenia to zaraz podchodzi ropą i pęka, nie chce zeby ten żel jej sie tam dostał w tą rane
No tak, ja jak szybko posmaruję, to się po prostu cuda nie dzieją po ukąszeniu, ale widzę, że Maja ma niestety gorszy problem :(

marax

brawurka a moze chcesz adres do tej mojej alergolog babka jest swietna moze by cos pomogla.TYle ze to we Wroclawiu

brawurka

marax jak możesz to daj, na razie mam babke, która alergologiem nie jest,ale ma jakies tam powiązania  z Centrum Zdrowia Dziecka, ale namiar daj może sie przydać


abkasia

brawurka, napislas kiedys ze 1 objawem alergii u Maji byly takie rumiane policzki. kiedy sie one pojawily?
Hugus od paru dni ma takie zaczerwienione policzki, zaczerwieniaja sie bez wiekszej przyczyny, ale sa takie suche i czerwone.
karmie malego i jem absolutnie wszystko.. do tej pory wysypke zaliczyismy tylko po truskawkach.
fakt, ma sucha skore i czasem wychodza mu typowe atopowe okragle szorstkie zmiany w zgieciach konczyn, ale przechodza same, bez stosowania zadnej diety eliminacyjnej...

brawurka

#58
abkasia Maja jak się urodziła to od razu miała rumień, później ciągle borykaliśmy sie z jakąś wysypką, miała maleńką ciemieniuche na brwiach,ale krótko. policzki zauważyła Pani doktor z pogotowia (która czesto widzi moje dziewczyny,bo oczywiscie jak chorują to w weekend kiedy przychodnia zamknięta),powiedziała,że takie policzki to alergik jak nic,ona miała tak od kiedy pamiętam,ale nie ma takich zawsze. teraz jest zimno,nic ją nie gryzie,nie ma truskawek,malin itd i cere ma super.
iga natomiast z alergią nie ma kłopotu,raz miała wysypke,ale szybko minęła,miała za to ciemieniuche w okolicy 3 miesiąca i podobno (ale podobno,bo słyszałam od znajomej) ciemieniucha jest pierwszym objawem alergii

Dodany tekst: 14 Paź 2009, 21:43:30

aha Majce skóra poprawiła sie jak zaczelam ja smarować oliatum polecam

abkasia

Hugo tez urodzil sie z duzym rumieniem,
ciemieniuche mial raz gdzies w 1 mies zycia.
ja jem wszystko, cytrusy, mleko, czekolade. maly nie mil zadnych wysypek. chociaz te suche placki w zgeciach miewa...
no i teraz sie pojawily te szorstkie, zacerwienione policzki...
ja mam skore atopowa... nie chcialabym, zeby maly ja po mnie oddziedziczyl....

brawurka

abkaś nie jestem lekarzem i nie bede stawiać diagnozy,ale z opisu wygląda to podobnie do cery Majki :( a ona ma skóre atopową

abkasia

Cytat: brawurka w 14 Paź 2009, 22:05:10
abkaś nie jestem lekarzem i nie bede stawiać diagnozy,ale z opisu wygląda to podobnie do cery Majki :( a ona ma skóre atopową
ja wiem, ze Hugus ma lekkie objawy atopowe... ale probuje sobie wmowic, ze tak nie jest... ;)
napweno nie ma az takich objawow jak Maja... mam nadz ,ze dziecaki z tego wyrasna...  :pray: