Wyprawka dla Elvelve

Zaczęty przez elve, 15 Sie 2009, 11:27:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

#25
Do spania:
łóżeczko – do przewiezienia
materac – do kupienia, bo nie wiem jaki rozmiar ma łóżeczko; zdecydowałam się na lateksowy MY MAMY GRYKA-KOKOS, BARDZO FAJNY
ceratki - 2szt
prześcieradła z gumką - 4szt
kocyki cienkie polarowe – 4szt
becik bawełniany
ochraniacz na łóżeczko – upatrzony w Ikea - NAM NA POCZATKU NAWET UTRUDNIŁ ZYCIE, BO MAŁY CIEKAWY SWIATA A TEN MU WSZYSTKO ZASŁANIAŁ, TERAZ MAMY ZDJETY Z JEDNEGO BOKU ABY MAŁY WIDZIAŁ POKÓJ

Do przewijania:
kombo przewijak+wanienka z 2 półkami na akcesoria
pampersy – rozmiar 1 (ile? duża paczka?) jA ZUZYŁAM CHYBA 60SZT 1, COS KOŁO 72 2 I TERAZ JEDZIEMY JUZ NA TRÓJKACH, CHOCIAŻ mICHAŁ PEWNIE W 2 BY SIE JESZCZE ZMIESCIŁ
pieluchy tetrowe – do kupienia (10 szt?) JA MAM 10SZT I WYSTARCZA ALE JA MAX CO DRUGI DZIEN PIORĘ! JAK BEDZIESZ PRAŁA ZADZIEJ TO LEPIEJ KUPIC ZE 20 :)
pieluchy flanelowe – potrzebne? BARDZIEJ DLA EFEKTU WIZUALNEGO :) SAME W SOBIE SA NIEPOTRZEBNE BO TETRÓWKA WYSTARCZY I DO PODKLADANIA POD GŁÓWKE I DO PRZYKRYWANIA, NO ALE FLANELOWE ŁADNIEJ WYGLADAJĄ ;)
sudocrem -
coś do codziennej pielęgnacji gdy brak odpażeń – do kupienia (co?) NIC :) JAK NIE BĘDZIE PROBLEMÓW TO NIC :) W RAZIE PROBLEMÓW MASZ SUDOCREM
płatki kosmetyczne
chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona) JA NA RAZIE JESTEM WIERNA PAMPERSOWI BO NIE UCZULAJA MAŁEGO, SA WYGODNE I ŁADNIE PACHNĄ, MAM W ZANADRZU CAŁĄ PACZKĘ J&J ALE PO ATRAKCJACH Z husteczkami BIEDRONKOWYMI BOJE SIE ICH UZYĆ ;)

Do higieny:
ręczniki z kapturkiem – 2szt
termometr do kąpieli – do kupienia, MAM DLA SWIETEGO SPOKOJU
olejek do kąpieli emolium – na początek POLECAM KUPIC COS DODATKOWEGO GDY BEDZIESZ CHCIAŁA UMYĆ DZIECKO NP. POD KRANEM (DO EMOLIUM POTRZEBNA JEST WANIENKA, JA KUPIŁAM NIVEA ABY POZA KĄPIELA MÓC UMYĆ PUPKE POD KRANEM :)
pozostałe kosmetyki – do kupienia? (jakie?) NIC, MAMY JAKIES PRÓBKI NA WSZELKI WYPADEK, OLIWKA NA CIEMIENIUCHĘ ALE TO W RAZIE POTRZEBY KUPISZ LUB UZYJESZ DOBREJ OLIWY Z OLIWEK
patyczki do uszu z blokadą – do kupienia TAK
miękka szczoteczka do włosów – do kupienia TAK
spiryt 95% - do kupienia MY UZYWALISMY NIEROZCIENCZONEGO, SUPER SIE SPRAWDZIŁ
patyczki do uczu do pępka
termometr elektroniczny – do kupienia (canpol? do pupy?) MY JESZCZE NIE KUPILISMY ;) JAK BEDZIE PODEJRZENIE GORACZKI TO KUPIMY
nożyczki do paznokci – do kupienia (baby ono?) POLECAM CĄŻKI DLA DZIECI, FIRMA DOWOLNA
sól fizjologiczna do przemywania oczu/ noska
coś do prania – do kupienia MY ZUZYLISMY JEDNO OPAKOWANIE DZIDZIUSIA, TERAZ JEDZIEMY NA WIZIRZE SENSITIVE (ON PODOBNO JEST DLA DZIECI OK)

Do karmienia:
planuję piersią, a co wyjdzie...
laktator ręczny avent EDIT: DOCZYTAŁAM ZE MASZ
butelka – do kupienia (1szt? jakiej firmy? jaka pojemność? jaki smoczek?) JEDNA OD RAZU WIEKSZĄ 260 LUB JESZCZE WIEKSZĄ, JAK NA POCZATKU SIE NIE PRZYDA TO PÓŹNIEJ BEDZIE OK - MY KUPILISMY DWIE MAŁE tt I NA RAZIE WYSTARCZAJĄ ALE JUZ NIEDŁUGO PÓJDA W ODSTAWKE BO ZROBIA SIĘ ZA MAŁE, DLATEGO OD RAZU PROPONUJE KUPIC WIEKSZE :)
mleko modyfikowane – do kupienia (1 opakowanie, jakiej firmy?) KOMPLETNIE NIE POTRZEBNE, W SZPITALU W RAZIE AWARII MLEKO DADZĄ, A W DOMU PRAWDOPODOBNIE PIERŚ WYSTARCZY :)
szczotka do butelek – do kupienia MI SIE LEPIEJ MYJE ZWYKŁYM GABCZASTYM ZMYWAKIEM, ALE JA MAM BUTELKI TT I SPOKO JESTEM W STANIE DOTRZEC DO CAŁEJ BUTELKI

Torba do szpitala:
dla mnie:
doumenty+badania
koszule – do kupienia (rzcezywiście 3szt potrzebne? nie znosze koszul) TUTAJ NIE PRZEWIDZISZ, JA CALY POBYT (Z WYJATKIEM SAMEJ OPERACJI) MIAŁAM JEDNA SUKIENKĘ (TAKĄ JAK RUBIN) BO ANI SIE NIE POPRUDZIŁAM, ANI NIE SPOCIŁAM ANI NIC INNEGO, DODATKOWO MIAŁAM KOSZULE NOCNA ALE CHYBA NIECHĘĆ DO JEJ ZAŁOZENIA SPOWODOWAŁA ŻE SUKIENKA WYSTARCZYŁA :)
szlafrok – do kupieni (nie noszę) TEZ NIE ZNOSZĘ, ZAKŁADAŁAM ZWYKŁĄ BLUZĘ :)
pieluchy – do kupienia (absorgyn? ile opakowań?) TUTAJ TEZ RÓZNIE, JA ZUŻYŁAM TYLKO JEDNE OPAKOWANIE BELLI, PÓXNIEJ PRZESZŁAM NA TE 'PODPASKI" SENI
siatkowe majty – 3szt
kapcie
stanik do karmienia – do kupienia MI SIE PRZYDAŁ W SZPITALU, BO TRZEBA BYŁO GDZIEŚ WKŁADKI LAKTACYJNE UPCHNĄĆ JAK MI SIE NAWAŁ ZROBIŁ
wkładki laktacyjne – do kupienia, raczej jednorazowe (jakiej firmy? ile?) jA POLECAM LANSINOHY, ZUZIA PISAŁA ZE TT SA PODOBNE
nakładki na brodawki
tantum rosa – do kupienia
woda, coś do jedzenia? lizaki?
przybory toaletowe+ręczniki

dla dziecka: ROZUMIEM ZE TYLKO DO SZPITALA?
tu apel do gios, co rzeczywiście jest potrzebne dla dziecka?
rożek LUB KOCYK
pieluchy tetrowe (ile?) 5SZT
ubranka (nadal nie czuję tematu, to będzie połowa września) (body z krótkim rekawem + pajace, czapeczki, skarpetki, niedrapki, kocyk na wyjście? nie za mało na wrzesień?) 3 KPL (BODY LUB KOSZULKA + PAJAC LUB ŚPIOCHY Z KAFTANIKIEM + CZAPKA + NIEDRAPKI + SKARPETY
pampersy (rozmiar 1, ile?) JEDNA PACZKA, POXNIEJ MOZESZ PRZEJSC NA 2
chusteczki wilgotne 1 OPAKOWANIE

gioseppe

Cytat: zuzia w 15 Sie 2009, 23:00:40
gioseppe
a jaką torbę kupowaliście?
zwykla, szyta na miare wiec projekt mozna sobie wymyslac, dodatkowo poprosilam po prostu o przewijak podrozny ;)
pisalam gdzies o niej, jusia tez kupila u tej allegrowiczki
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

vobi

To i ja swoje 3 grosze dodam:

materac – do kupienia, bo nie wiem jaki rozmiar ma łóżeczko; zdecydowałam się na lateksowy

Podobno lateksowy jest najlepszy, ale tez najdrozszy; jesli to nie problem, to ok, natomiast jesli "ogladasz kazda zlotowke", to myslee ze kokosowo-gryczany zupelnie wystarczy

ochraniacz na łóżeczko – upatrzony w Ikea

Ochraniacz zdjelismy z lozeczka dosc szybko, bo IMHO ogranicza doplyw swiezego powietrza (a lozeczko stoi w kacie pokoju), ale za to przydaje sie teraz, kiedy Hania wedruje po lozeczku, przynajmniej nogi jej nie wpadaja miedzy szczeble. Uwazam wiec, ze nie jest to rzecz niezbedna na poczatku, ale jesli masz upatrzony, i nie jest to jakas duza kasa, to moze lepiej kupic, prawdopodobnie przyda sie jak nie teraz to pozniaj ;D

pampersy – rozmiar 1 (ile? duża paczka?)

Ja bym kupila po paczce 1 i 2, jak bedzie wiadomo jak duze jest dziecko, wtedy dokupic duza paczke w odpowiednim rozmiarze. Jesli dziecko bedzie male, to w 2 bedzie plywalo, a kupka bedzie wyplywala ;D

pieluchy tetrowe – do kupienia (10 szt?)

mam ponad 20 i na poczatku byly w ciaglym uzyciu

pieluchy flanelowe – potrzebne?

tak, choc kilka

coś do codziennej pielęgnacji gdy brak odpażeń

Na poczatku nie uzywalismy nic, dopoki nie bylo jakiegos zaczerwienienia. Kremy przeciw odparzeniom przy kazdym przewinieciu zaczelam stosowac dopiero latem (ze wzgledu na temperature i pot wieksze ryzyko odparzen)

chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona)

na poczatek proponuje Hipp, z tego co wiem rzadko uczulaja; potem mozesz stopniowo srawdzac inne

pozostałe kosmetyki – do kupienia? (jakie?)

szampon

termometr elektroniczny – do kupienia (canpol? do pupy?)

mamy do czola, firmy nie pamietam (chyba Babyono), generalnie polecam wlasnie do czola, najlepsze ma chyba Brown

laktator ręczny avent

masz juz laktator? Bo jesli nie, to ja bym nie kupowala, reczny jest naprawde do d...y, jesli okaze sie potrzebny to proponuje wypozyczyc (na pewno w Krakowie sa wypozyczalnie) elektryczny

butelka – do kupienia (1szt? jakiej firmy? jaka pojemność? jaki smoczek?)

Polecam Dr Browns, ale np. Canpol Lovi tez sa IMHO niezle, za to zachwalane wszedzie Avent u nas sie nie sprawdzily. Co do pojemnosci - proponuje na poczatek 120-150 ml, pozniej sie przyda na picie.

mleko modyfikowane – do kupienia (1 opakowanie, jakiej firmy?)

kupilabym kilka buteleczek tzw. rtf (ready to feed, gotowe mleko do podgrzania), chyba tylko Nan i Bebiko produkuja takie,

zuzia

Cytat: Kasia w 16 Sie 2009, 10:59:49
chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona) JA NA RAZIE JESTEM WIERNA PAMPERSOWI BO NIE UCZULAJA MAŁEGO, SA WYGODNE I ŁADNIE PACHNĄ, MAM W ZANADRZU CAŁĄ PACZKĘ J&J ALE PO ATRAKCJACH Z PIELUCHAMI BIEDRONKOWYMI BOJE SIE ICH UZYĆ ;)
ja miałam te j&j - są dla mnie ok. ale bez rewelacji.
a w biedronkowych to podejrzewam, że ta lawenda była winna bo Michał po lawendowej oliwce też miał kłopoty


Cytat: Kasia w 16 Sie 2009, 10:59:49
koszule – do kupienia (rzcezywiście 3szt potrzebne? nie znosze koszul) TUTAJ NIE PRZEWIDZISZ, JA CALY POBYT (Z WYJATKIEM SAMEJ OPERACJI) MIAŁAM JEDNA SUKIENKĘ (TAKĄ JAK RUBIN) BO ANI SIE NIE POPRUDZIŁAM, ANI NIE SPOCIŁAM ANI NIC INNEGO,
ja bym w jednej trzy dni i trzy noce nie wytrzymała.

konwalia

Cytat: vobi w 16 Sie 2009, 10:58:04
Tja... i juz widze jak pomiedzy skurczami wyklocasz sie z recepcjonistka powolujac sie na przepisy xy z dnia .... Sorry, taka rzeczywistosc, przepisy swoje, zycie swoje.

od tego jest mąż

zuzia

Cytat: konwalia w 16 Sie 2009, 12:10:10
od tego jest mąż
o ile go wpuszczą. bo np. u mnie było tak, że jak mnie przyjmowali to dziewczyna była na ktg i mąż wejsć nie mógł (na IP) - dopiero później dotarł do mnie, ale jak już przeszłam przez IP.

nionczka

#31
pieluchy tetrowe: mam 6 i o 4 za duzo.

pieluchy flanelowe: moim zadniem nie potrzeba

laktator: Ja bym nie kupowala. Kupilam kiedy wrocilam do pracy czyli jakos po 4,5 miesiacach. Mozesz sobie upatrzec i jesli bedzie potzrebny wczesniej kupisz sama albo kogos wyslesz. Ale moze sie tak zdarzyc, ze w ogole nie bedziesz potzrebowac.
Ja laktator mialam (i mam) reczny medeli i dla mnie byl wystarczajacy. Meczyc sie nie meczylam.

Dodany tekst: 16 Sie 2009, 16:29:21

Chusteczki wilogotne polecam Lidla :-)
Wszystkie gadzety do butelek (szczotka, smoczki, podgrzewacze, etc) ja bym sobie odpuscila. jesli planujesz karmienie piersia mozesz tego nie potzrebowac wcale. tak samo mleko modyfikowane. Jesli zajdzie takja potrzeba, zawsze mozna skoczyc do sklepy/apteki i kupic.

Staniki do karmienia. Ja kupilam dwa sportowe, rozpinane z przodu i wystarczyly. Byly 3 razy tansze niz te do karmienia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Dziewczyny jestem niezmiernie wdzięczna za porady
Listę juz zmodyfikowałam i w tym tygodniu zabieram się za kompletowaniem wyprawki, a szczególnie torby do szpitala, bo jakos tak się zestresowałam, ze czasu coraz mniej, a coraz szybciej płynie

Musze wam powiedziec, ze dzięki temu wątkowi jestem spokojniejsza
Gios wielkie wielkie dzięi za praktyczne porady dot Ujastka :)

gioseppe

#33
Cytat: elvelve w 16 Sie 2009, 18:04:45
Gios wielkie wielkie dzięi za praktyczne porady dot Ujastka :)
prosze bardzo :)

Dodany tekst: 16 Sie 2009, 19:54:38

w Ujastku na IP wchodzisz sama, meza nie wpuszcza wiec sama musisz szukac wszystkich dokumentow, dyktowac daty, numery itd

aha, jakbys potrzebowala pomocy, skonsultowac sie z doradca laktacyjnym to mama swietna babke, ktora przyjedzie do domu albo do szpitala.
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

elve

gioseppe a IP to które  :blush: ? nawet do porodu rodzinnego nie wpuszczą?
co do emolientów, dzięki strefie  :rotfl: zdiagnozowałam sobie AZS, i zaczęłam od tańszych - emolium i efekty refelacyjne, ale nie wiem jakby było z oilatum

gioseppe

#35
Cytat: elvelve w 16 Sie 2009, 21:18:14
gioseppe a IP to które  :blush: ? nawet do porodu rodzinnego nie wpuszczą?
co do emolientów, dzięki strefie  :rotfl: zdiagnozowałam sobie AZS, i zaczęłam od tańszych - emolium i efekty refelacyjne, ale nie wiem jakby było z oilatum
IP to izba przyjec.
po lewej kolo wejscia jest wc a obok ktg zaraz kolo lady - kojarzysz, tak?
a takie drzwi na wprost wejscia to jest wlasnie IP, tam nie wpuszcza Cie z mezem. nawet wisi kartka  z informacja
potem przechodzisz juz wglab oddzialu, sa sale porodowe, po prawej sala doporodow w wodzie, dalej po lewej polozne a dalej noworodki i nowe sale poporodowe
aha, lozka w salach poporodowych to koszmar. skrzypia, gniota i wszystko co mozliwe!
musze kupic to emolium na probe, kapiemy Wiktora w oilatum ale drogie to cholerstwo. musze porownac sklad czy bardzo sie rozni. a konwalia cos wie na ten temat?:)


Dodany tekst: 16 Sie 2009, 22:01:32

aha, po IP, jak juz zostaniesz przyjeta na porodowke to oczywiscie maz wchodzi z Toba i caly czas jest z Toba, o to sie nie martw :)
a fotel na IP to jakas kompletna pomylka, ja z niego zjezdrzalam a lekarz kazal mi sie rozluznic.. no to chyba by mnie na podlodze badal :D
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

elve

to jak mąż się ma dostać na oddział :P ?
a ambulatorium to gdzie?

vobi

Cytat: konwalia w 16 Sie 2009, 12:10:10
od tego jest mąż

jak mnie przyjmowali do szpitala, to maz czekal na zewnatrz oddzialu, bo jeszcze nie wiadomo bylo co sie dzieje. A przeciez nigdy nie wiadomo kiedy i w jakim momencie trafisz na porodowke. Wiec liczenie na meza moze byc zawodne. Poza tym zapewniam Cie, ze na ogol mezowie sa rownie zestresowani jak rodzace. Generalnie, mysle ze akurat przed porodem to kobieta potrzebuje przede wszystkim spokoju, a wyklocanie sie z recepcjonistka (nawet jesli robi to maz) raczej komfortu nie przynosi.

gioseppe

#38
Cytat: elvelve w 16 Sie 2009, 22:04:01
to jak mąż się ma dostać na oddział :P ?
a ambulatorium to gdzie?
maz wchodzi z Toba. czeka pod drzwiami IP :P
hmm chyba nie zrozumialas o ktore miejsce mi chodzi
to od poczatku :)
ambulatorium - wjezdrzasz na teren szpitala. mijasz szlaban :) przejedziesz jakies 100m prosto i po lewej stronie jest taki parking przed budynkiem - te budynek to wlasnie ambulatorium. Nie tam sie spotykasz z polozna?
wchodzisz glownymi drzwiami (w nocy siedzi portier i otwiera), po lewej jest rejestracja i chyba apteka, po prawej jakies sklepiki. korytarz potem idzie w prawo lub w lewo i Ty idziesz w prawo. mijasz szklana sciane (drzwi chyba tam sa wiecznie otwarte), po lewej jest rejestracja - taka szklana kanciapa. po prawej wisi plazma :P
idziesz dalej, mijasz wejscie na patologie (chyba patologia..) dochodzisz do drzwi na porodowke, tam jest domofon, zapomnialam jaki kod ;D ale chyba kombinacja roku :P no i dzyń-dzyń, wpuszcza Cie, potem po lewej jest wejscie do miejsca ktore tlumaczylam wyzej, z IP w roli glownej. tam jest akwarium. kojarzysz?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

elve

gioseppe wszystko się zgadza, z położną spotykałam się na oddziale, w gabinecie lekarskim
tylko zastanawiałam się gdzie rzeczywiście jest to ambulatorium
i za każdym razem drzwi na oddział były otwarte, nawet nie zauważyłam, ze jest domofon  :blush:

abkasia

#40
Cytat: vobi w 16 Sie 2009, 10:58:04
Tja... i juz widze jak pomiedzy skurczami wyklocasz sie z recepcjonistka powolujac sie na przepisy xy z dnia .... Sorry, taka rzeczywistosc, przepisy swoje, zycie swoje.
wlasnie!

Dodany tekst: 16 Sie 2009, 22:50:27

ja tetry mam ze 35 sztuk... :D ciagle sa w uzyciu :D

elve

książeczki nie mam, musze jutro do pracy zadzwonić zeby mi wystawili rmua

gioseppe

Cytat: elvelve w 16 Sie 2009, 22:38:49
gioseppe wszystko się zgadza, z położną spotykałam się na oddziale, w gabinecie lekarskim
tylko zastanawiałam się gdzie rzeczywiście jest to ambulatorium
i za każdym razem drzwi na oddział były otwarte, nawet nie zauważyłam, ze jest domofon  :blush:
ale juz wszystko wiesz co i jak tak?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

elve


gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

konwalia

gios emolium ma więcej substancji o dzialaniu powlekajacym/p-zapalnym
oilatum jest odpowiednio przygotowaną parafina płynną, wersja soft z dodatkiem substancji zmiękczających

z emoilium fajny jest olejek do kąpieli, nie olejkowy taki
za to szampon jest mega nie wydajny

gioseppe

dzieki konwalia! polewam :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

zuzia

elvelve
jeżeli nie masz jeszcze tej lampki-czujki (mi się w szpitalu b. przydała), rogala do karmienia i becika to mogę pożyczyć :)

aja

#48
tak czytam i czytam! i dziwię się! bo ja sobie  nie wyobrazam tych  kilku miesiecy bez laktatora! a niektóre z Was wogóle odradzją jego zakup?
ja czasem chciałam wyjść więć zostawiałam Małego z butlą i z tatą/babcią! i się o nic nie martwiłam!
zdecydowanie polecam elektroniczny - spory wydatek ale warto! i w zasadzie czy to jest avent czy medela to bedziesz zadowolona z któregokolowiek z nich! co za tym idzie  kupno butelek! polecam TT rewelka szczególnie polecają przy karmieniu piersią! ale szczotka i te bajery do mycia sobie darowałam!
sudokrem u nas wogóle sie nie przydał! i jestem zwolenniczką podobnie jak siog czym mniej tego różnego świństwa tym lepiej dla dziecka! a jeśłi już to polecam Oilantum! (zaczeliśmy go używać jak mały miał już chyba ze 3 mc! i co druga/trzecia kąpiel)
pieluch na początku idzie sporo! ja miałam może ze 30 szt.
na początek polecam tylko i wyłącznie do mycia ciała  i główki mydło Bambino!
sporo na początku używałam gaz (tych malutkich) do przemywania buziaka itp.
sól fizjologiczna - dla nas zdecydowanie lepsza od wody morskiej, która bardziej wysuszała nos...

flanelowe (miałam to używałam - może ze 3 szt.) ale są zbyteczne!

abkasia

Cytat: aja w 17 Sie 2009, 21:47:06
tak czytam i czytam! i dziwię się! bo ja sobie  nie wyobrazam tych  kilku miesiecy bez laktatora! a niektóre z Was wogóle odradzją jego zakup?
ja czasem chciałam wyjść więć zostawiałam Małego z butlą i z tatą/babcią! i się o nic nie martwiłam!
zdecydowanie polecam elektroniczny - spory wydatek ale warto! i w zasadzie czy to jest avent czy medela to bedziesz zadowolona z któregokolowiek z nich! co za tym idzie  kupno butelek! polecam TT rewelka szczególnie polecają przy karmieniu piersią!

zgadzam sie z tym w 100%
moj dziec bez laktatora by zgina... i polecam tylko elektryczny... moj ma opcje ze dziala na baterie, ale zdecydowanie slabiej wtedy ciagnie...
i my tez jestesmy na TT... tylko przez to, ze te butelki sa szerokie, np trzeba kupic oryginalne termoopakowanie, ktore kosztuje ok 45 zl... :crazy: ale za to jak wyglada... :D