Wyprawka dla Elvelve

Zaczęty przez elve, 15 Sie 2009, 11:27:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Bardzo prosze przyglądnijcie sie tej liście, część rzeczy juz mam, część planuję dokupić (pogrubione). Nie pominęłam czegoś ważnego? Nie mam czegoś za mało?
No i lista narazie bez ubranek

Do spania:
łóżeczko – do przewiezienia
materac – do kupienia, bo nie wiem jaki rozmiar ma łóżeczko; zdecydowałam się na lateksowy
ceratki - 2szt
prześcieradła z gumką - 4szt
kocyki cienkie polarowe – 4szt
becik bawełniany
ochraniacz na łóżeczko – upatrzony w Ikea

Do przewijania:
kombo przewijak+wanienka z 2 półkami na akcesoria
pampersy – rozmiar 1 (ile? duża paczka?)
pieluchy tetrowe – do kupienia (10 szt?)
pieluchy flanelowe – potrzebne?
sudocrem
coś do codziennej pielęgnacji gdy brak odpażeń – do kupienia (co?)
płatki kosmetyczne
chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona)

Do higieny:
ręczniki z kapturkiem – 2szt
termometr do kąpieli – do kupienia,
olejek do kąpieli emolium – na początek
pozostałe kosmetyki – do kupienia? (jakie?)
patyczki do uszu z blokadą – do kupienia
miękka szczoteczka do włosów – do kupienia
spiryt 95% - do kupienia
patyczki do uczu do pępka
termometr elektroniczny – do kupienia (canpol? do pupy?)
nożyczki do paznokci – do kupienia (baby ono?)
sól fizjologiczna do przemywania oczu/ noska
coś do prania – do kupienia

Do karmienia:
planuję piersią, a co wyjdzie...
laktator ręczny avent
butelka – do kupienia (1szt? jakiej firmy? jaka pojemność? jaki smoczek?)
mleko modyfikowane – do kupienia (1 opakowanie, jakiej firmy?)
szczotka do butelek – do kupienia

Torba do szpitala:
dla mnie:
doumenty+badania
koszule – do kupienia (rzcezywiście 3szt potrzebne? nie znosze koszul)
szlafrok – do kupieni (nie noszę)
pieluchy – do kupienia (absorgyn? ile opakowań?)
siatkowe majty – 3szt
kapcie
stanik do karmienia – do kupienia
wkładki laktacyjne – do kupienia, raczej jednorazowe (jakiej firmy? ile?)
nakładki na brodawki
tantum rosa – do kupienia
woda, coś do jedzenia? lizaki?
przybory toaletowe+ręczniki

dla dziecka:
tu apel do gios, co rzeczywiście jest potrzebne dla dziecka?
rożek
pieluchy tetrowe (ile?)
ubranka (nadal nie czuję tematu, to będzie połowa września) (body z krótkim rekawem + pajace, czapeczki, skarpetki, niedrapki, kocyk na wyjście? nie za mało na wrzesień?)
pampersy (rozmiar 1, ile?)
chusteczki wilgotne

dragonfly

#1
co do butelki to polecam Dr Browns, od razu ta wieksza

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 10:37:54

pieluch tertowych mam 20 i powiem Ci, ze na poczatku szly jak woda, teraz sie nieco uspokoilo
flanelowych mialam 4 - uzywalam jako "podkladki do ulewania" pod glowke, na przescieradlo

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 11:38:31

nozyczki kup jak najciensze, z "wywinieta" koncowka

siog

#2
Hi:)
czerwonym podkreslilam to co uwazam za niepotrzebne

Do spania:
łóżeczko – do przewiezienia
materac – do kupienia, bo nie wiem jaki rozmiar ma łóżeczko; zdecydowałam się na lateksowy
ceratki - 2szt
prześcieradła z gumką - 4szt
kocyki cienkie polarowe – 4szt
becik bawełniany
ochraniacz na łóżeczko – upatrzony w Ikea

materac radzilabym na sprezynach. ochraniacz tylko dla dekoracji jak dziecko zacznie ie ruszac jest niebezpieczny


Do przewijania:
kombo przewijak+wanienka z 2 półkami na akcesoria
pampersy – rozmiar 1 (ile? duża paczka?) nie kupuj rozmieru 1 kupuj odrazu 2
pieluchy tetrowe – do kupienia (10 szt?)
pieluchy flanelowe – potrzebne?
sudocrem

coś do codziennej pielęgnacji gdy brak odpażeń – do kupienia (co?)

płatki kosmetyczne
chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona)


Do higieny:
ręczniki z kapturkiem – 2szt
termometr do kąpieli – do kupienia,
olejek do kąpieli emolium – na początek

pozostałe kosmetyki – do kupienia? (jakie?)
patyczki do uszu z blokadą – do kupienia

miękka szczoteczka do włosów – do kupienia
spiryt 95% - do kupienia
patyczki do uczu do pępka
termometr elektroniczny – do kupienia (canpol? do pupy?)
nożyczki do paznokci – do kupienia (baby ono?)
sól fizjologiczna do przemywania oczu/ noska
coś do prania – do kupienia

kup wate (szpitalna) i sudokrem (tylko od czasu do czasu) i nic wiecej. Po co dziecko meczyc roznymi rzeczami. Skora dziecka sama ochrania sie i oprocz wody nie potrzebuje nic. Oczka przemywac wata i przegotowana woda. Nosek i uszy wogole nie ruszac, to sa organy samooczyszczajace sie!tylko  "zberzesz" to co "wyjdzie"
Pepek tez wata i woda, od spirytusu w europie juz dawno odeszli. z woda szybciej sie goi i odpada.


Do karmienia:
planuję piersią, a co wyjdzie...
laktator ręczny avent
butelka – do kupienia (1szt? jakiej firmy? jaka pojemność? jaki smoczek?)
mleko modyfikowane – do kupienia (1 opakowanie, jakiej firmy?)
szczotka do butelek – do kupienia

nie kupuj recznego bo nie dasz rady. uwierz mi


Torba do szpitala:
dla mnie:
doumenty+badania
koszule – do kupienia (rzcezywiście 3szt potrzebne? nie znosze koszul)
szlafrok – do kupieni (nie noszę)
pieluchy – do kupienia (absorgyn? ile opakowań?)
siatkowe majty – 3szt
kapcie
stanik do karmienia – do kupienia
wkładki laktacyjne – do kupienia, raczej jednorazowe (jakiej firmy? ile?)
nakładki na brodawki
tantum rosa – do kupienia
woda, coś do jedzenia? lizaki?
przybory toaletowe+ręczniki

kupilabymm wiecej niz 3 koszule, luzne spodnie/top, duzo majtek poporodowych i wkladek



Dodany tekst: 15 Sie 2009, 11:49:42

butelki browna polecam tylko jak mala bedzie bolal brzuszek/kolki jak nie to bierz normalna. umyc te butelki to masakra!

tetrowe pieluszki kupilam mase i uzywam czesto do wycierana jak sie uleje, do karmienia

zuzia

#3
to teraz ja dołożę swoje 3 grosze

Do spania:
łóżeczko – do przewiezienia
materac – do kupienia, bo nie wiem jaki rozmiar ma łóżeczko; zdecydowałam się na lateksowy czemu lateks? my mamy kokosowo - piankowy, nie był drogi a młodemu dobrze się śpi
ceratki - 2szt
prześcieradła z gumką - 4szt my kupiliśmy 4, ale generalnie 2 wystarczą, i tak robi się często pranie
kocyki cienkie polarowe – 4 szt nie nastawiaj się tylko na polar
becik bawełniany
ochraniacz na łóżeczko – upatrzony w Ikea - u mnie się przydaje zdecydowanie

Do przewijania:
kombo przewijak+wanienka z 2 półkami na akcesoria
pampersy – rozmiar 1 (ile? duża paczka?) my kupiliśmy na początek małą paczkę 1 i małą 2. mimo, że młody był dość duży (3900) to zużyliśmy łącznie ze 4 paczki 1. ale doradzam kupienie 1 paczki na początek, w razie czego mąż dokupi.
pieluchy tetrowe – do kupienia (10 szt?) my mamy 20 i dla mnie to jest liczba ok.
pieluchy flanelowe – potrzebne? dla mnie - tak, używałam ich tak jak dragon - jako podkładka przy karmieniu (na łóżku np.), do przykrycia jak było b. ciepło ale wietrznie
sudocrem - nie wiem jak jest w ujastku, ale w wawie dostajesz w szpitalu tzw. niebieskie pudełko dla malucha i tam jest takie małe opakowanie sudokremu. ja go użyłam ze 2 czy 3 razy na razie i duże opakowanie to za dużo.
coś do codziennej pielęgnacji gdy brak odpażeń – do kupienia (co?) np. alantan plus :)
płatki kosmetyczne
chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona) papers sensitive

Do higieny:
ręczniki z kapturkiem – 2szt
termometr do kąpieli – do kupienia, ja nie mam, uważam, że nie jest potrzebny - sama sprawdzisz wodę.
olejek do kąpieli emolium – na początek, ja bym tego używała tylko jak lekarz zaleci
pozostałe kosmetyki – do kupienia? (jakie?)
patyczki do uszu z blokadą – do kupienia
miękka szczoteczka do włosów – do kupienia
spiryt 95% - do kupienia,
patyczki do uczu do pępka
termometr elektroniczny – do kupienia (canpol? do pupy?)
nożyczki do paznokci – do kupienia (baby ono?) ja mam kupiony zestaw baby ono i polecam :)
sól fizjologiczna do przemywania oczu/ noska z 20 ampułek + gaziki jałowe
coś do prania – do kupienia

Do karmienia:
planuję piersią, a co wyjdzie...
laktator ręczny avent
butelka – do kupienia (1szt? jakiej firmy? jaka pojemność? jaki smoczek?)
mleko modyfikowane – do kupienia (1 opakowanie, jakiej firmy?)
szczotka do butelek – do kupienia

Torba do szpitala:
dla mnie:
doumenty+badania
koszule – do kupienia (rzcezywiście 3szt potrzebne? nie znosze koszul) ja miałam 3 i było mało, ale to mąż wypierze i ci przywiezie. pamiętaj, że 1 zużyjesz przy porodzie a później możesz je sobie zakrwawić, dziecku się ulewa, może cie osuisiać etc.
szlafrok – do kupieni (nie noszę) - u nas było goroąco i paradowałam w samej koszuli
pieluchy – do kupienia (absorgyn? ile opakowań?) 2 na początek, tzn. zależy ile ich jest w środku, ja miałam 2 a bella są po 10 sz.
siatkowe majty – 3szt - mało!
kapcie
stanik do karmienia – do kupienia
wkładki laktacyjne – do kupienia, raczej jednorazowe (jakiej firmy? ile?) ja polecam tommee tippee, jest ich 40 szt. w opakowaniu bodajrze, lub lansinoch (30 szt), ale one są dość duże rozmiarowo. a
nakładki na brodawki
tantum rosa – do kupienia
woda, coś do jedzenia? lizaki? ja miałam herbatniki
przybory toaletowe+ręczniki

dla dziecka:
tu apel do gios, co rzeczywiście jest potrzebne dla dziecka?
rożek
pieluchy tetrowe (ile?)
ubranka (nadal nie czuję tematu, to będzie połowa września) (body z krótkim rekawem + pajace, czapeczki, skarpetki, niedrapki, kocyk na wyjście? nie za mało na wrzesień?)
pampersy (rozmiar 1, ile?)
chusteczki wilgotne

[/quo

konwalia

tetry 20szt, flanelki do położenia zamiast kocyka
mleka nie kupuj, najwyżej wyslesz męża
butelka dr brown, lub weź avent jak masz możliwość przykręcenia dfo laktatora
smoczek na poczatek 1 wystarczy(do wody, mleka-te mleka poczatkowe sa wodniste)

zuzia

elvelve
też uważam, że mleko nie potrzebne - w szpitalu się zorientujesz co i jak i pewnie ci dadzą mleko (u nas dawali jeżeli się poprosiło). tylko zbadaj co chcesz kupić, żeby ew. męża wysłać.

konwalia

ja bym nie kupowała oilatum, tylko prep typ 2w1 bambino, j&j, linomag
do smarowania linomag z alantoina
koszule weż 3, bo jednej mąż do pralki pewnie nie wrzuci
ja bym dokupiła jeszcze podkłady na łóżko seni 60*90 z 5szt-dla ciebie pod pupe lub dla malucha potem jak zostaną

aniak1211

Kocyki nie tylko polarowe ale i cieniutkie bawelniane przydadza sie
do codziennej pielegnacji dupki??? nic nie stosuje,jedynie sudocrem  na zaczerwienienie a przy mocniejszym odparzeniu masc tormentiol czy jakos tak ;)

Koszule mialam tylko dwie i wystarczylo

konwalia

#8
skarpetki, na porodówce podobno marzną stopy
lepsze chyba male landrynki

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 12:41:34

tormentiol ma kwas borny i nie powinno sie go stosowac u maluchów

spirytus powinien być 70stopniowy,
rozrabiasz zwykły w stosunku 2do 1(spir do woda) lub poproś o rp-zapłacisz za robiony 5zł/100ml

fasolka1980

Elve - moje uwagi na niebiesko ;)

Do spania:
łóżeczko – do przewiezienia
materac – do kupienia, bo nie wiem jaki rozmiar ma łóżeczko; zdecydowałam się na lateksowy
ceratki - 2szt
prześcieradła z gumką - 4szt
kocyki cienkie polarowe – 4szt -
becik bawełniany
ochraniacz na łóżeczko – upatrzony w Ikea - moim zdaniem, przynajmniej na początku nie potrzebne

Do przewijania:
kombo przewijak+wanienka z 2 półkami na akcesoria
pampersy – rozmiar 1 (ile? duża paczka?) ja bym kupiła 1 paczkę na początek, nie wiadomo jak duża się Ania urodzi
pieluchy tetrowe – do kupienia (10 szt?) - wziełabym 20 - do wszystkiego używam
pieluchy flanelowe – potrzebne? - ja je kładę na przewijak, do przykrywania w wózku jak jest ciepło - mam 4szt
sudocrem
coś do codziennej pielęgnacji gdy brak odpażeń – do kupienia (co?) - jak nie ma odparzeń to ja niczym nie smaruję przy przewijaniu, po kąpieli krem Bambino
płatki kosmetyczne
chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona) - polecam toujours z Lidla, dobre są dla mnie też Huggies (jasnoniebieskie opakowanie)

Do higieny:
ręczniki z kapturkiem – 2szt
termometr do kąpieli – do kupienia,
olejek do kąpieli emolium – na początek - nie wiem czy potrzeba jesli skóra będzie OK
pozostałe kosmetyki – do kupienia? (jakie?) - jakiś krem do pielęgnacji po kąpieli
patyczki do uszu z blokadą – do kupienia
miękka szczoteczka do włosów – do kupienia
spiryt 95% - do kupienia
patyczki do uczu do pępka
termometr elektroniczny – do kupienia (canpol? do pupy?) - my kupiliśmy Brauna elektroniczny do ucha, te do pupy sa moim zdaniem bezsensu
nożyczki do paznokci – do kupienia (baby ono?)
sól fizjologiczna do przemywania oczu/ noska
coś do prania – do kupienia

Do karmienia:
planuję piersią, a co wyjdzie...
laktator ręczny avent - polecam zdecydowanie elektroniczny!!!!
butelka – do kupienia (1szt? jakiej firmy? jaka pojemność? jaki smoczek?)
mleko modyfikowane – do kupienia (1 opakowanie, jakiej firmy?)
szczotka do butelek – do kupienia

ja polecam jeszcze rogala (poduszke do karmienia)

Torba do szpitala:

dla mnie:
doumenty+badania
koszule – do kupienia (rzcezywiście 3szt potrzebne? nie znosze koszul) nawet więcej niż trzy, zależy ile będziesz w szpitalu - mi mąż prał i dowoził
szlafrok – do kupieni (nie noszę)
pieluchy – do kupienia (absorgyn? ile opakowań?) ja zuzyłam 3 w szpitalu i chyba ze 3 w domu, potem podpaski
siatkowe majty – 3szt- sugeruję 5 szt
kapcie
stanik do karmienia – do kupienia
wkładki laktacyjne – do kupienia, raczej jednorazowe (jakiej firmy? ile?)
nakładki na brodawki - imo niepotrzebne, za to krem na brodawki
tantum rosa – do kupienia
woda, coś do jedzenia? lizaki?
przybory toaletowe+ręczniki

polecam tez reczniki papierowe do szpitala

elve

#10
wszystko co nie jest wytłuszczone już poprostu mam, a skoro mam to dopisałam do listy, a jak nie użyję to trudno
tak się ma sprawa z emolium, poprostu mam, bo sama używam, ale rozważę czy wogóle będę stosować

dziekuję za rady, biorę głęboko do serca
oczywiście polewam

siog

jeszcze dodam oliwe  oliwek teprawdziwa i dobrej jakosci. dlamalej zywam tylko wode i smaruje cala oliwka nawet glowe,wlosy. zadnych odparzen i cera piekna.

aniak1211

Tez polecam oliwe z oliwek :)

siog

elve, ogolna rada: Keep it simple!  i najpierw zadbaj o swoja wyprawke czyli majty podpaski itd itp.musisz byc pewna i czuc sie komfortowo zeby moc zajac sie dzieckiem! A dziecko wiele nie potrzebuje, im mniej mazidel i spirytusow i innyc rzeczy tym lepiej!

zuzia

Cytat: siog w 15 Sie 2009, 12:58:11
A dziecko wiele nie potrzebuje, im mniej mazidel i spirytusow i innyc rzeczy tym lepiej!

zgadzam się z tym w 100%

gioseppe

#15
dopisze tylko do pogrubionych, ktore zamierzasz dopiero kupic

Cytat: elvelve w 15 Sie 2009, 11:27:26

materac – do kupienia, bo nie wiem jaki rozmiar ma łóżeczko; zdecydowałam się na lateksowy NIE KUPOWALABYM LATEKSOWEGO. A MY MAMY KOKOS GRYKA.
BTW, duzo masz kocykow i przescieradel ;)

ochraniacz na łóżeczko – upatrzony w Ikea NA POCZATKU NIE JEST KONIECZNY ALE SZYBKO SIE PRZYDAJE..

pampersy – rozmiar 1 (ile? duża paczka?) ZUZYLISMY CHYBA 2 ALBO 3 DUZE PAKI NEWBORNOW
pieluchy tetrowe – do kupienia (10 szt?) 2 PACZKI KUPILISMY ALE JA NIE PIORE CODZIENNIE, PIELUCHA RZADZI ;) WSZEDZIE JA PODKLADAM - POD GLOWKE, DO ODBIJANIA/WYCIERANIA, DO WOZKA, DO PRZYKRYCIA, KAPIELI ITP ITD
pieluchy flanelowe – potrzebne? ZBEDNE UWAZAM
coś do codziennej pielęgnacji gdy brak odpażeń – do kupienia (co?) JAK NIE MA ODPARZEN NIE SMARUJE, NIE PUDRUJE NICZYM. JAK JEST MINIMALNIE ZACZERWIENIONA PUPA (ALE TO TERAZ SIE ZACZELO, JAK KUPY SA BARDZIEJ LUDZKIE..) TO DAJE TROCHE BEPANTHENU. PUPA CUDNA
płatki kosmetyczne FAJNE DUZE DZIDZIUSIE ALBO BABYDREAMY ;)
chusteczki wilgotne – do kupienia (jakie? na dzidziusia jestem uczulona) JA NIE ZNOSZE ALE MIELISMY PAMPERSY ZIELONE - PODOBNO NAJRZADZIEJ UCZULAJA

Do higieny:
olejek do kąpieli emolium – na początek. NA POCZATEK RACZEJ WYBRALABYM ZWYKLY KOSMETYK. JAK COS SIE BEDZIE DZIAC TO WTEDY MOZNA UZYWAC EMOLIUM. A MAM DO CIEBIE PYTANIE - POROWNBYWALAS EMOLIUM, OILATUM I BALNEUM? WIDZISZ JAKAS ROZNICE MIEDZY NIMI?
pozostałe kosmetyki – do kupienia? (jakie?)

termometr elektroniczny – do kupienia (canpol? do pupy?) ZAPYTAJ W APTECE O TERMOMETR DLA DZIECKA Z GIETKA KONCOWKA. JAKIKOLWIEK DO PUPY, WEDLUG MNIE BOMBA:)
nożyczki do paznokci – do kupienia (baby ono?) JA MAM CAZKI BABYONO, LUX!
sól fizjologiczna do przemywania oczu/ noska - W SUMIE ZBEDNE, PRZEGOTOWANA WODA WYSTARCZA
coś do prania – do kupienia MY MAMY JELP TAKI Z PLYNEM ZMIEKCZAJACYM, ROZOWE OPAKOWANIE

Do karmienia:
laktator ręczny avent, POLECAM TOMME TIPPE, A TANSZY I ROZKLADA SIE NA MNIEJ CZESCI WIEC JEST MNIEJ MYCIA - Z TEGO CO PAMITAM PRZYNAJMNIEJ.. ;)
butelka – do kupienia (1szt? jakiej firmy? jaka pojemność? jaki smoczek?) CZESTO W ZESTAWACH Z LAKTATORAMI SA JUZ BUTELKI. TT NA PEWNO TAK MA. MYSLE, ZE TAKA MALA W RAZIE CZEGO CI WYSTARCZY.
mleko modyfikowane – do kupienia (1 opakowanie, jakiej firmy?) NIEPOTRZEBNE NA POCZATKU. W SZPITALU DOSTAJESZ BUTELKE Z POKARMEM. JESLI ZDARZY SIE, ZE ANIA BEDZIE NASWIETLANA PAMIETAJ, ZEBY DONOSIC SCIAGNIETE MLECZKO I POPROS PIELEGNIARKI, ZEBY TO MLECZKO PODALY..
szczotka do butelek – do kupienia DO BUTELEK I SMOCZKOW ;) CZYLI GRUBA I MALA CIENKA, SA W ZESTAWACH TAKIE

Torba do szpitala:
koszule – do kupienia (rzcezywiście 3szt potrzebne? nie znosze koszul) TAK, JEDNA BEDZIE PO PORODZIE NIE DO UZYTKU, MAZ JA ZABIERZE. WIEC ZOSTAJA CI DWIE. W SZPITALU BYWA ROZNIE, A LEPIEJ CZUC SIE SWIEZO - TOZ TO WPLYWA NA LEPSZE SAMOPOCZUCIE ;)  A POWAZNIE TO JA MIALAM 3SZT I CHYBA W2 RAZY PROSILAM MEZA ZEBY MI WYPRAL I ODWIOZL
szlafrok – do kupieni (nie noszę) PRZYDA SIE. NAJBARDZIEJ PRZYDAL MI SIE PRZY WYPISIE NO I PRZY CODZIENNYM BADANIU NOWORODKOW
pieluchy – do kupienia (absorgyn? ile opakowań?) NIE PAMIETAM ILE ZUZYLAM W SZPITALU ALE DUZO TEGO BYLO.3 NA BANK. JA MIALAM BELLA. POPROS NA OBCHODZIE O RIVANOL- WIESZ JAK UZYWAC?
stanik do karmienia – do kupienia NIBY MIALAM ALE MI SIE NIE PRZYDAL W SZPITALU
wkładki laktacyjne – do kupienia, raczej jednorazowe (jakiej firmy? ile?) . POLECAM WIELORAZOWE AVENT. ALE DO SZPITALA PRAKTYCZNIEJSZE SA JEDNORAZOWKI. BABYONO, TT (W ZESTAWIE LAKTATOR SA TEZ WKLADKI, 10 SZT)
nakładki na brodawki - PAMIETAJ, ZE POLOZNE IDA NA LATWIZNE I OD RAZU WYSYLAJA PO NAKLADKI PODCZAS GDY NIE ZAWSZE SA ONE NIEZBEDNE ;) JESLI BEDZIESZ KUPOWAC TO PAMIETAJ O ROZMIARZE, DOBIERZ GO DO SWOICH BRODAWEK.
tantum rosa – do kupienia, MOGE CI DAC BO MI ZOSTALO PRAWIE CALE OPAKOWANIE.CHCESZ?
woda, coś do jedzenia? lizaki? WODA, CZEKOLADA, LIZAKI MOZNA ALE JA MIALAM I NIE WYCIUMKALAM :)


dla dziecka:
tu apel do gios, co rzeczywiście jest potrzebne dla dziecka?
rożek TAK

pieluchy tetrowe (ile?) ok10; my bylismy w szpitalu troche dluzej wiec maz wymienil je na swieze

ubranka (nadal nie czuję tematu, to będzie połowa września) (body z krótkim rekawem + pajace, czapeczki, skarpetki, niedrapki, kocyk na wyjście? nie za mało na wrzesień?)
ja zapakowalam 4 woreczki z ubrankami
w kazdym jeden dzien
i tak, do kazdego wora:
body z krotkim rekawem zapinane z przodu; jesli nie masz takich to lepiej wziac cieniutkie kaftaniki. na poczatku sa naprawde wygodniejsze od nierozpinanych bodziakow.
pajac (nie spiochy)
czapeczka
skarpetki na nozki (mi polozne kazaly ubierac i nawet raz dostalam zrype za to, ze zdjelam...)
skarpetki na raczki
pampers - choc jak poloznej nie dasz pampersa to da ci szpitalnego, nie bylo z tym problemu, niektore polozne sa beznadziejne i dra sie o wszystko..

co do kocyka to zostawilabym sprawe mezowi. lekki mozesz wziac ze soba. troszke grubszy mozesz przygotowac w domu na wierzchu, zeby w razie czego maz nie musial szukac. we wrzesniu moze byc roznie.


pampersy (rozmiar 1, ile?) ja wzielam paczke newbornow. na poczatku czesto zmienia sie t pieluchy - nam schodzilo ok 8-10 na dzien bo przed karmieniem byla kupa i po karmieniu byla kupa ;D

chusteczki wilgotne - do szpitala tak, jedna paczka w zupelnosci wystarczy. w domu przeszlismy juz na wode+platki

zapomnialas o masci linomag- ja bym linomag nie brala, Wiktorowi odparzyla pupe, lepsza masc bepanthen a moze ci sie tez przydac na bolace brodawki


http://www.szpital.ujastek.pl/ciaza-i-porod/co-zabrac-do-szpitala.html

Wejście na sale przedporodową, porodową dla osoby towarzyszącej rodzącej tylko w ubraniu jednorazowym. BULLSHIT :) niepotrzebny ;)

Na sale noworodkową wejście tylko dla drugiego rodzica w fartuchu jednorazowym. (jak wyzej)

Oto lista rzeczy, które nasza przyszła pacjentka, przyjmowana na oddział powinna zabrać ze sobą:

Dokumenty:
ja zabralam cala teczke z wszystkimi badaniami, najlepiej jak te aktualne beda na wierzchu+hcv+hbs+grupa krwi+owa skoro pisza choc ja tego nie pamietam :) ale pamietam, ze musialam szukac wsrod tych moich skrzetnie poukladanych datami kartek ;) wyprowadzilo mnie to troche z rownowagi :)
   1. dowód osobisty + akt małżeństwa
   2. książeczkę ubezpieczeniową (ważna 2 m-ce )
   3. orginalna grupa krwi
   4. owa
   5. hbs
   6. karta przebiegu ciąży
   7. układ krzepnięcia (NIE SPRAWDZALI)
   8. elektrolity (NIE SPRAWDZALI)
   9. aktualne badania (mocz, morfologia, cukier)

Rzeczy:
jak nic nie dopisuje znaczy ze nie ma co wiecej sie rozpisywac ;)
   1. szlafrok
   2. koszula 3 szt.
   3. pantofle lub klapki - klapki zdecydowanie, tam sie mozna utopic - podczas porodu mi bylo na zmiane zimno i goraco ale na potem lepsze klapki
   4. przybory toaletowe
   5. ręczniki 2 szt,
   6. majtki siatkowe- mmmmm miodzio :D
   7. pieluchy bella
   8. woda mineralna niegazowana
  dopisalabym herbatka na laktacje - ale nie hipp, herbapol. zawsze sie moze rpzydac, lepiej miec ze soba. i granulki na laktacje ricinus comunis - pewnie CI p. Jola o nich wspominala
klapki pod prysznic, recznik papierowy, podkladow (urol.) Ci nie trzeba ale popros meza, zeby przyniosl troche od poloznych - przydadza sie na pewno a nie bedziesz musiala biegac..
laktator - mi sie przydal
wkladki laktacyjne
aparat :)
herbata
jasiek albo kolko do siedzenia - znaczy sie maz moze dowiezc, bo moze akurat niebedzie Ci potrzebne czego Ci zycze :)
zjedz przed wyjazdem bo tam nie pozwola Ci jesc :)
na po porodzie - czekolada mleczna
magnetofon i CD ;)

Rzeczy potrzebne dla dziecka:

   1. rożek, pieluchy tetrowe
   2. śpiochy, kaftaniki, koszulki, czapeczki po 3 szt.
   3. skarpetki rękawiczki
   4. paczka pampersów 3-6 kg.
   5. chusteczki nawilżone, maść typu linomag
pisalam wyzej




NIE WIDZE PRZEWIJAKA, CHOC BEZ NIEGO TEZ SIE PEWNIE OBEJDZIE ;)
LAMPKA NOCNA TAKA DO KONTAKTU SIE PRZYDAJE, ZEBY W NOCY NIE ZROBIC SOBIE KRZYWDY PRZY KARMIENIU ;)

MYJKA ;) TETROWA ALBO COS
FRIDA, PREDZEJ CZY POZNIEJ SIE PRZYDA
WYDAJE MI SIE, ZE WSZYSTKO
O TAK, ROGALA DO KARMIENIA TEZ POLECAM


Dodany tekst: 15 Sie 2009, 21:19:59

http://www.allegro.pl/item711562987_tommee_tippee_reczny_laktator_akcesoria.html

http://www.allegro.pl/item703506042_tommee_tippee_laktator_reczny_promocja.html

http://www.allegro.pl/item700593394_laktator_reczny_tomme_tippee_bombik.html

choc jesli planujesz wrocic szybko do pracy i nadal karmic piersia polecilabym elektryczny medeli
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

zuzia

elvelve
kupiłam w mothercare taki przewijak przenośny, przez nich określany jako "przenośny" z dopinaną flenelką. świetna sprawa. do szpitala go nie miałam bo trafiłam na niego później ale do przewijania na mieście, w wózku, w samochodzie jest świetny.

wrobelek0403

poczytałam z ciekawosci ;)


matko, ilez tego jest  :padam: :padam:

ja tylko poprawie, ze ksiązeczka zdrowia jest wazna w MIESIACU, W KT ZOSTAŁA PODBITA I W NASTEPNYM (a wiec nie zawsze 2 miesiace). Ja niestety spotkałam się z sytuacją, gdy rejestratorka kazała przyniesc ksiazeczke podbita w danym miesiacu (z zeszłego nie chciała).
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: zuzia w 15 Sie 2009, 21:28:23
elvelve
kupiłam w mothercare taki przewijak przenośny, przez nich określany jako "przenośny" z dopinaną flenelką. świetna sprawa. do szpitala go nie miałam bo trafiłam na niego później ale do przewijania na mieście, w wózku, w samochodzie jest świetny.
ja mam taki do torby (od wozka) - swietna sprawa ;)
Cytat: wrobelek0403 w 15 Sie 2009, 22:12:33
ja tylko poprawie, ze ksiązeczka zdrowia jest wazna w MIESIACU, W KT ZOSTAŁA PODBITA I W NASTEPNYM (a wiec nie zawsze 2 miesiace). Ja niestety spotkałam się z sytuacją, gdy rejestratorka kazała przyniesc ksiazeczke podbita w danym miesiacu (z zeszłego nie chciała).
ciezarne traktuja z reguly bardziej ulgowo i kaza doniesc podbita pieczatke
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

zuzia

gioseppe
a jaką torbę kupowaliście?

siog

ja tez taka torbe polecam bardzo bardzo! warto nawet nie kupic czegos a kupic te torbe. nie wyobrazam sobie zycia z maluchem bez tej torby. tam jest przewijak, termiczne cos na butelki itp.

tutaj sa swietne i nie az takie drogie. chyba tez zamowie jakas wieksza
http://babymel.co.uk/product.php?shopprodid=30&varient=60

ja kupowalam w mothercare

brawurka

dziewczyny kobieta ciężarna i jej dziecko nie potrzebują w szpitalu książeczki ubezpieczeniowej,kiedyś marax znalazła jak to prawnie sie przedstawia

zuzia

Cytat: brawurka w 16 Sie 2009, 09:42:23
dziewczyny kobieta ciężarna i jej dziecko nie potrzebują w szpitalu książeczki ubezpieczeniowej,kiedyś marax znalazła jak to prawnie sie przedstawia
brawurka, ja to wiem, ale co z tego skoro każdy się o nią drze?

Kasia

Cytat: brawurka w 16 Sie 2009, 09:42:23
dziewczyny kobieta ciężarna i jej dziecko nie potrzebują w szpitalu książeczki ubezpieczeniowej,kiedyś marax znalazła jak to prawnie sie przedstawia

w szpitalu, w ktorym rodziałam sami podają taka informacje :)

vobi

Cytat: brawurka w 16 Sie 2009, 09:42:23
dziewczyny kobieta ciężarna i jej dziecko nie potrzebują w szpitalu książeczki ubezpieczeniowej,kiedyś marax znalazła jak to prawnie sie przedstawia

Tja... i juz widze jak pomiedzy skurczami wyklocasz sie z recepcjonistka powolujac sie na przepisy xy z dnia .... Sorry, taka rzeczywistosc, przepisy swoje, zycie swoje.