buty dla uczącego się chodzić niemowlaka

Zaczęty przez vobi, 15 Sie 2009, 00:19:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Mi lekarka zabronila kupowac uzywane buty dla dziecka. Sama z siebie jak zapytalam jakie buty poleca :D

aniak1211

Tez slyszalam ze nie powinno sie uzywanych kupowac

eva_luna

Cytat: Pyś w 19 Sie 2009, 09:24:47
My też poszukujemy dobrych butów dla Małej. Rehabilitantka poleciła nam buty Antylopa i buty Mandela. Nie znam tych marek. Pytałam się trochę wśród znajomych. Niektórzy je mają i też polecają.
My na razie kupiliśmy i chodzimy w takich (sztywna na maxa podeszwa) bo Małej jedna nóżka ucieka na zewnątrz i trzeba ją nastawić:
http://www.rena.rzeszow.pl/sklep/index.php5?site=podstrona&id=&idprod=172

;)



znam antylope i slyszalam o niej dobre opinie. Poza tym buty produkowane w Grudziadzu, Lemigo. Toska dostala w prezencie ale mocno za duze i na razie wogole nie potrzebne. :)

elve

Cytat: aniak1211 w 20 Sie 2009, 12:18:24
Tez slyszalam ze nie powinno sie uzywanych kupowac
nie powinno się kupować używanych butów dla chodzącego już lub uczącego się chodzić dziecka
chodzi o to że but dopasowuje się do kształtu stopy, jesli poprzednik źle stawiał stopę to zmieniło to kształt buta i w ten sposób następne dziecko może powielać ten sam błąd

foszek

 bylismy wczoraj w obowniczym popatrzec ne buciki na malego. Trafilismy na mila, cierpliwa i wiedzaca co robic z malymi dziecmi obsluge. Okazalo sie ze dla dzieci dopiero uczacych sie chodzic sa specjalne buty, takie jakby kapcie, wysokie z bardzo miekka podeszwa. Dla juz umiejacych dobrze chodzic sa takie "dorose" czyli z bardziej twardsza podeszwa. Pierwsze buty najlepiej kupowac z dzieckiem, bo trzeba nie tylko dlugossc stopy dopasowac, ale rowniez szerokosc. Pani pomogla nam przymierzyc malemu buty (2 pary :D) a pozniej patrzyla jak biega w nich po calym sklepie.

aniak1211

Cytat: elvelve w 23 Sie 2009, 08:13:17
nie powinno się kupować używanych butów dla chodzącego już lub uczącego się chodzić dziecka
chodzi o to że but dopasowuje się do kształtu stopy, jesli poprzednik źle stawiał stopę to zmieniło to kształt buta i w ten sposób następne dziecko może powielać ten sam błąd
Dokladnie to samo slyszalam czy czytalam :)

Kasia

używane buciki są beeeeeeeeeeeeee
i nie dlatego że sa uzywane, tylko dlatego że są one już uformowane przez poprzedniego szkraba.

ja kiedyś przez pomyłkę załozyłam buty koleżanki (miałysmy takie same)
Efekt: całe stopy poxdzierane, u niej to samo :(

Pyś

nasz kolejny do chodzenia bucikowy jesienny zakup. Tylko w kolorze fioletowym.
Te bartki polecam  ;)


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Pyś
Ladne te buciki :)
A ile kosztuja jak mozna wiedziec???

Pyś

#34
my daliśmy 138 PLN. W bartku widziałam je po 149 PLN.

;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Ponoc Lidl i Aldi maja dobre jakosciowo i tanie buciki.

Lekarz zaleci wczoraj, aby Felix jak najdluzej chodzi na boso, buty ubierac tylko jak idzie sie na np plac zabaw czy gdzies, gdzie mogloby dochodzic do skaleczen, urazow. Z jego obserwacji wynika, ze dzieci jak najdluzej chodzace boso, maja mniejsze probleemy z parwidlowym stawianiem stop, nie chodza np na palcach

aja

Cytat: foszek w 28 Sie 2009, 12:05:30nie chodza np na palcach
a u mojej koleżanki efekt chodzenia boso jest zupełnie odwrotny - nie zakładała bo teraz lekarze nie zalecają a Mała biega niestety na paluszkach a butó nie da się jej założyć - ściąga wszędzie i przy każdej okazji!
ja jak słucham to- za naszych czasów tzn. nas raczej uczono chodzić w butach własnie! - zgłupiec można!

ale wydaje mi się że i sezon ma wiele!  w lato dziecko częściej można póścić boso po trawie i domu - wiadomo ale w zime to raczej nie ma takiej możliwoci / chodzi tylko po domu a na wyjścia nawet i zaczynające chodzić to raczej ma już coś na nogach!

ja na razie mam chyba coś w stylu o jakim pisze foszek!
gumowa podeszwa i zwykła skarpeta!

Kasia

Cytat: aja w 03 Wrz 2009, 20:30:21za naszych czasów tzn. nas raczej uczono chodzić w butach własnie!

mój lekarz kazał mi biegac na bosaka :) mówił ze to najlepsze co może byc dla stopy
wiec ja zawsze u babci po całym ogrodzie na bosaka latałam :) i do tej pory czesto tak robię, ostatnio rodzinka w Krakowie sie ze mnie śmiała bo pół dnia bez butów po ogródku chodziłam :)

brawurka

ja tez uwielbiam boso,nie toleruje żadych kapci w domu, nie mamy nawet jedej pary

twinnie77

A jak już chodzi, to jakie buty kupować? Do tej pory miał tylko takie a'la papcie ze sztywnym zapiętkiem i zakrytymi palcami.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

ja sprawdzam podeszwe buta,jak sie łatwo ugina to ok.
dziewczyny wazna rzecz,nie pozwalajcie swoim dzieciakom siadać (nie wiem jak to opisać) na kolankach,ale nóżki po bokach tyłka,jak tak siadają to na kolankach i dupka na nogach. takie siadanie to gwarancja koślawych stóp.

Kasia

czyli po bokach niet
pod dupka tak?

dobrze kombinuję

nionczka

#42
Kupilam dzis buciki. Za duze jeszcze, ale przecenione na 16€ :-)
Ja mam takie same, tylko wieksze i w innym kolorze. Tzn nie do konca takie same bo ja mam oryginalne a te dla I sa porodóbki legalnie sprzedawane w sklepie w centrum handlowym. ludzie wstydu nie maja a ja to kupuje ;-)
Ale bardzo dobrze podrobione ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

a my wciaz na etapie poszukiwan... bylismy w Bartku, ale buty do chodzenia maja od rozmiaru 20, a Pyza ma na razie 19. Kupilismy jakies w Cocodrilo, ale widac ze ich nie lubi, chyba za ciezkie sa (23 zl, wiec przezyjemy jakos to rozczarowanie ;) W koncu maz kupil gdzies butki jakiejs firmy Kornecki czy cos takiego, niby ok - ale chyba musi sie do nich przyzwyczaic dopiero. Jakos te clarks` spasowaly jej od razu, chyba nie ominie mnie jednak inwesycja w nowe clarki :crazy:

brawurka

Cytat: Kasia w 07 Wrz 2009, 21:56:27
czyli po bokach niet
pod dupka tak?

dobrze kombinuję

dokładnie tak :)

abkasia


brawurka


abkasia

Cytat: brawurka w 07 Wrz 2009, 22:39:48
ale to nie takie proste dla malucha
pewnie tak.. al epamietam jak mam nas gonila zeby nie siedziec na iksa.. ;)

vobi

#48
na iksa to jest wlasnie z tymi nozkami po bokach tylka?

Dodany tekst: 07 Wrz 2009, 22:43:35

cholera, musze sie przygladnac jak Hania siedzi :hmm: ale nie wiem czy zdaze, bo ona ostatnio siada tylko jak chce zmienic kierunek i zastanawia sie w ktora strone :D

nionczka

#49
A moja siada po turecku. Mi sie to trudne wydaje. Szczegolnie dla takich grubych nóg jak jej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login