buty dla uczącego się chodzić niemowlaka

Zaczęty przez vobi, 15 Sie 2009, 00:19:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Mloda zabrala sie dosc ostro do chodzenia i trzeba by jej jakies porzadne obuwie kupic chyba  :hmm: Tak mi sie zdaje przynajmniej, ze na tym etapie buty to dosc wazna rzecz (i cos kojarze ze Zawitkowski tez cos o tym mowil). Mozecie podpowiedziec jakie buty? Na co zwracac uwage? Moze jakies marki? Na razie mamy jedne Clark`s, w spadku po kolezance, tzn. po jej corce, ale ona chyba jeszcze w nich nie chodzila, buty sa IMHO super, ale odkad Pyza chodzi, niesamowicie je poobijala :crazy:

Aha, wiem ze najlepiej na bosaka, ale na dzialce albo przed blokiem to jednak bez butow troche nie teges ...

Kasia

vobi na markach sie nie znam, tym bardziej ze np. bartka kiedys zachwalali a póxniej na niego narzekali ...

z tego co sie orientuję to buty musza mieć sztywną piętkę i zakryte paluszki

brawurka

vobi łał szybko jej się chodzić zachciało,gratuluje! z tańszych butów to befado polecam, elefanten też chyba ok. sama mam klopot z tymi butami i nie wiem czy Maja w dobrych chodzi, w moim mieście nie ma butów znanych firm, więc kupuje rózne,ale chodzi lądnie, stopystawia prosto,więc chyba jest ok
mnóstwo dzieci chodzi w butach firmy kornecki, Maja miała je na sobie 2 razy,pierwszyraz miała starte pięty,ale chodzilą w nich krótko a jak widac i tak za długo,drugi raz była u babci na wsi i weszła w kaluże,wiec tesciowa założyła jej buty po swoim starszym wnuku, nie wiem jak dlugo w nich chodziła,ale miała wielkiego strupa na nóżce

vobi

Dzieki dziewczyny  :beer:
Wlasnie jedyna marke jaka kojarzylam to Bartek (bo sie dosc mocno reklamuja), nawet nie wiedzialam ze Befado robi cos oprocz papci a to firma z BB  :blush: Musze sprawdzic!

Ok, czyli sztywna pieta i zakryte paluszki :)

Brawurka, no szybko zaczyna, prawde mowiac nie jestem pewna czy sie z tego cieszyc, bo to IMHO za wczesnie, ale co jej zrobisz jak chodzi (tzn. oczywiscie nie sama, trzeba ja pod pachy trzymac!). Tym sposobem mam dwie pary praktycznie nieuzywanych butkow Cheerokee, bo jedne troche za duze wciaz, a drugich jakos nie bylo okazji ubrac, ale one sa takie... ladne do noszenia, ale do chodzenia to nie odwaze sie jej ubrac, jeszcze sobie szlapki pokrzywi czy cos :padam:

brawurka

vobi a nie mozesz jej poprostu nie prowadzać,kup pchacza jak chce chodzić niech sobie radzi ;)

zwierzatko_mojej_mamy

vobi ale dawno nie slyszalam wyrazu szłapki ;) a ecco? maja dzieciowe - dla dirislych sa wielce wygodne - prawie, ze ortopedyczne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

Ja kupilam narazie malemu takie skarpetki z zelowa podeszwa, nadaja sie do chodzenia przed domem, po kostce brukowej, poza tym biega na bosaka lub w skarpetkach antyposlizgowych (juz od miesiaca, pierwsze kroczki ostawil w dniu "urodzin" czyli konczac 10 miesiac). Bardzo w nauce pomogl mu pchacz, polecam. Jednak przed pierwszymi urodzinami pojedziemy do specjalistycznego sklepu gdzie oferuja buciki wlasnie dla malych dzieci. Z tego co wiem elefant jest ok, ale ponoc jakosciowo niezbyt, kuzynka na 3 pary 2 reklamowala :D

jusia

#7
my tez mamy jedne Clark's ale wg mnie sa jeszcze troche za duze (dostał w prezencie), wiec tez juz musielismy kupic, bo Franek wprawdzie nie chodzi (no chyba ze prowadzany), ale bardzo czesto sie z siadu podnosi przy roznych wiekszych przedmiotach i nawet pare krokow przedrepce ;) tym bardziej, ze duzo raczkuje i siada na golej ziemi i jesien blisko, my kupilsmy Mu noname na razie ok.  20 pln, bardzo wygodne zakryte place, sztywna pietka wysokie dosc, zabudowane na paseczek, strasznie ma duze stopska rozmiar 21  :crazy: :crazy:
z tego co obleciałam sklepy, to maja w Dino duzo roznych marek, i w Crocodrillo, no i Bartek jeszcze...ta marka Elefanten (chyba w Deichman) jest stosunkowo droga, ale buty maja dobre...
bardzo fajne sa w Smyku, teraz sa tam wyprzedaze i skorkowe mozna kupic za ok. 40-50pln 

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 11:13:17

foszek no ja tez kupilam taka skarpetke ze skorzana podeszwa, ale doswiadczone mamy poradzily mi, ze ma byc stopa usztywniona, sama nie wiem, no ale pod domu to moim zdaniem moze chodzic w takich, tak jak my w lapciach ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

#8
Zeskanowalam stronke z ksiazki: Pierwszy rok zycia dziecka na temat bucikow Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 15 Sie 2009, 11:45:40

Tutaj link do pierwszej strony aby lepiej bylo czytac: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/65e6761f731a8dad.html

aniak1211

Buty musza miec podeszwe antyposlizgowa,
ja kupowalam sandalki z zakryta pieta a paluszki odkryte,
ze skory dobrze tez byloby.
clarks ma bardzo dobre buty i do tanich niestety nie naleza,
jak chcialam sandalki kupic to wychodzilo ok 150zl :crazy: dla mnie to duzo
znalazlam wloskie PRIMIGIze skory za polowe ceny i po 2 miesiacach paluszki wychodzily.

Po domu skarpety z atyposlizgami :)

Pchacz dobra rzecz do nauki chodzenia :thumbup:

gioseppe

hej
przyda sie watek wiec piwko dla zalozycielki ;)
szwagierka chce kupic clarksy dla Wiktora a ja nie wiem jaki rozmiar powiedziec bo nie wyrywa sie jeszcze do chodzenia :(
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

vobi

Cytat: brawurka w 15 Sie 2009, 09:01:07
vobi a nie mozesz jej poprostu nie prowadzać,kup pchacza jak chce chodzić niech sobie radzi ;)

brawurka, Ty wiesz ze o pchaczu nie pomyslalam jakos :hmm:? Pamietam ze Ty mialas kiedys o takowym watek, musze odkopac.

brawurka

vobi mam pchacz fishera, super jest polecam

vobi

#13
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Sie 2009, 09:01:18
vobi ale dawno nie slyszalam wyrazu szłapki ;) a ecco? maja dzieciowe - dla dirislych sa wielce wygodne - prawie, ze ortopedyczne ;)

Zwierzu, no bo Hanka ma na takie szlapki fajne, no ;D
Masz racje - Ecco tez dzieciowe robi, lukne na ceny, bo z jednej strony wazne zeby buty byly dobre, co by dzieciowi nie pokrzywic nozko-szlapkow, z drugiej strony - za pare miesiecy beda za male, wiec trzech stow na buty na kilka miesiecy nie wywale :hmm:

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 17:39:59

Cytat: jusia w 15 Sie 2009, 11:11:15
bo Franek wprawdzie nie chodzi (no chyba ze prowadzany), ale bardzo czesto sie z siadu podnosi przy roznych wiekszych przedmiotach i nawet pare krokow przedrepce ;)

jusia, no to jak nie chodzi jak chodzi? ;D


Dodany tekst: 15 Sie 2009, 18:41:41

Cytat: jusia w 15 Sie 2009, 11:11:15
z tego co obleciałam sklepy, to maja w Dino duzo roznych marek, i w Crocodrillo, no i Bartek jeszcze...ta marka Elefanten (chyba w Deichman) jest stosunkowo droga, ale buty maja dobre...
bardzo fajne sa w Smyku, teraz sa tam wyprzedaze i skorkowe mozna kupic za ok. 40-50pln 

dzieki, tez lukne :)

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 19:45:13

Cytat: jusia w 15 Sie 2009, 11:11:15
foszek no ja tez kupilam taka skarpetke ze skorzana podeszwa, ale doswiadczone mamy poradzily mi, ze ma byc stopa usztywniona, sama nie wiem, no ale pod domu to moim zdaniem moze chodzic w takich, tak jak my w lapciach ;)

Nie chce mi sie juz szukac, ale kojarze ze guru-Zawitkowski ;) polecal chodzenie po domu na bosaka, wiec - o ile nie jest jakos bardzo zimno - po domu Pyza na bosaka chodzi. Przynajmniej widze jak stopy stawia. Ale na zewnatrz na bosaka raczej dzieciowi nie kaze spacerowac ;)

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 20:49:52

foszek dzieki za skan!

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 21:53:05

Cytat: gioseppe w 15 Sie 2009, 19:46:27
hej
przyda sie watek wiec piwko dla zalozycielki ;)
szwagierka chce kupic clarksy dla Wiktora a ja nie wiem jaki rozmiar powiedziec bo nie wyrywa sie jeszcze do chodzenia :(

gios, nie wiem czy Ci to cos pomoze, ale Hania ma stope ok. 11 cm dluga, a buciki Clarks w rozmiarze 2,5

Dodany tekst: 15 Sie 2009, 22:53:33

dzieki i oczywiscie wszystkim :beer:

foszek

Wczoraj dostalam miarke do butow wlasnie z elefanta.

No i doklejam zdjecie jak wyglada noga w butach zamalych i za duzych

aniak1211

gioseppe
Nie znam sie na rozmiarowce clarksa,
oni maja rozmiar +literka ktora nie wiem co oznacza np 3f albo 3g
moze chodzi o szerokosc stopy :hmm:

gioseppe

Cytat: vobi w 15 Sie 2009, 22:35:13

gios, nie wiem czy Ci to cos pomoze, ale Hania ma stope ok. 11 cm dluga, a buciki Clarks w rozmiarze 2,5

dzieki
zmierze stope Wiktora i porownam :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

znalazlam na stronie bartka miarke  wchodzi sie napierwszy lepszy bucik i klika na wydrukuj slad, pojawia sie kolo rozmiaru znak stopi i napis wydrukuj slad, trzeba go kliknac i postepowac wg wskazowek http://www.outlet.bartek.com.pl/product.php?id=3369

Pyś

My też poszukujemy dobrych butów dla Małej. Rehabilitantka poleciła nam buty Antylopa i buty Mandela. Nie znam tych marek. Pytałam się trochę wśród znajomych. Niektórzy je mają i też polecają.
My na razie kupiliśmy i chodzimy w takich (sztywna na maxa podeszwa) bo Małej jedna nóżka ucieka na zewnątrz i trzeba ją nastawić:
http://www.rena.rzeszow.pl/sklep/index.php5?site=podstrona&id=&idprod=172

;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Pyś sliczne sa te butki! Tylko ja juz nie wiem - czy dla takiego uczacego sie dziecia powinny miec usztywniona kostke czy nie?  :hmm: Tzn. lepiej takie "trzewiki" jak w linku od Pysia, czy niskie, pod kostke, cos tego typu na przyklad http://www.clarks.co.uk/find/EndUses-is-cruising/product-is-20332414

Pyś

Cytat: vobi w 19 Sie 2009, 09:30:18
Pyś sliczne sa te butki! Tylko ja juz nie wiem - czy dla takiego uczacego sie dziecia powinny miec usztywniona kostke czy nie?  :hmm: Tzn. lepiej takie "trzewiki" jak w linku od Pysia, czy niskie, pod kostke, cos tego typu na przyklad http://www.clarks.co.uk/find/EndUses-is-cruising/product-is-20332414


My musimy mieć wysokie, żeby kostka była usztywniona i prostowała się. Te niskie odpadają.
Dwa dni w nich chodzi i już mam wrażenie, że jest lepiej no i poza tym ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia.
;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

pamętam jak Zawitkowski pisał w swej mądrej książce ,aby nie kupować butów ze sztywną piętą, tylko miekkie elastyczne buciki
jak ktoś chce to mogę zacytować , bo mam ksiązkę w domu :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

#22
Cytat: jestynka w 19 Sie 2009, 11:14:20
pamętam jak Zawitkowski pisał w swej mądrej książce ,aby nie kupować butów ze sztywną piętą, tylko miekkie elastyczne buciki
jak ktoś chce to mogę zacytować , bo mam ksiązkę w domu :)
Ja to samo słyszałam w jakimś programie w którym występował, a może widziałam na necie. Poszukam, może uda mi się znaleźć.

Znalazłam coś takiego:  http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,86809,4648999,Co_nieco_butach_i_stopkach.html   :)

aniak1211

Wydaje mi sie ze jak nie ma wskazan do noszenia wysokich bucikow to moga byc zwykle,pod kostke,
szkoda nozek,zwlaszcza latem parzyc w takich butach.
Bardzo podobaja mi sie buty clarksa i w UK sa bardzo popularne,
sa z porzadnie zrobione i ze skorki.

Wczoraj kupilam Dominice sandaly z tiberland za jedyne 10 funtow:)
przecena;) a chcialam za uzywane tyle dac;)

Pyś

Cytat: aniak1211 w 19 Sie 2009, 11:53:41
Wydaje mi sie ze jak nie ma wskazan do noszenia wysokich bucikow to moga byc zwykle,pod kostke,
szkoda nozek,zwlaszcza latem parzyc w takich butach.


Dokładnie też nam tak mówił i ortopeda i rehabilitant.
;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login