Doświadczone Panny Młode - kiedy zacząć

Zaczęty przez mary, 17 Wrz 2007, 19:23:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

wizytacje salonów ślubnych? Na ile miesięcy przed ślubem należy już mieć wybrany wzór (poparty rzecz jasna przymiarką)?

Do PM korzystających z oferty Pronovias - ile się czeka na sprowadzenie sukni + późniejsze przymiarki?

Ślub mam za 9 miesięcy. Nie byłam jeszcze w żadnym salonie, nie przymierzyłam ani jednej sukni. Nawet nie bardzo potrafiłabym się zdecydować na jakiś konkretny wzór widziany w necie. Moja piękna OLEAJE okazuje się być niewygodna, NACAR ma brzydkie serce na plecach. Cała reszta mi się podoba mniej lub wcale. Czy już powinnam się rozglądać na żywo, czy na razie w zupełności wystarczą netowe ścieżki? Co radzicie?

zuzia

na razie w salonach są dopiero poczatki kolekcji 2008 więc jeżeli chcesz mieć suknię z przyszlorocznej kolekcji - poczekaj. Jeżeli coś z tegorocznej wpadlo ci w oko - to teraz jest najlepsza pora bo są wyprzedaże.
Zazwyczaj takim bezpiecznym terminem jest 4 miesiące przed ślubem.
I koniecznie przymierzaj - nie sugeruj się netem. Może się okazać, że wyglądasz super i najbardziej ci się podoba zupelnie inny fason niż wypatrzylas w necie.

mary

Absolutnie się zgadzam z Tobą i nie mam zamiaru poprzestać na oglądaniu sukni na www.
Czy te wyprzedaże są także w salonach firmowych?

zwierzatko_mojej_mamy

mary_popins, ja 8 miesiecy i juz jestem w fazie kompletnej kolowacizny i zametu ;) mierzylam juz wszystko co do tej pory dostepne, zdoazylam sie napalic na jedna, potem na inna, potem wrocic do pierwszej, a teraz dalam se siana i czekam na nowa kolekcje, jak nic ciekawego nie bedzie to wracam chyba do pierwszej ;)

no i tak jak mowi zuzia - z pewnoscia bedziesz wygladac super w czyms czego zupelnie nie rozwazalas - wiec nie bron sie zbytnio przed propozycjami babeczek w salonie (tak bylo ze mna i rzeczonym numerem jeden w sukienkach, );)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

Na razie nie mam swojego wyraźnego typu, więc mam zamiar skorzystać z cudzych porad (nawet pań w salonie  :-P  ). Zastanawiam się tylko czy już powinnam za tym ruszyć, czy nadal mogę zwlekać. Szczerze powiem, że przeraża mnie przymierzanie sukni w zimie :-?

zuzia

Cytat: "mary_popins"mam zamiar skorzystać z cudzych porad (nawet pań w salonie

tylko nie przesadź w drugą stronę.
Jeżeli chcesz się wybrać już teraz to nic nie stoi na przeszkodzie tylko w niektórych salonach będziesz musiala podać zmyślona datę slubu bo nie będą ci chcieli dać kiecek do przymierzenia - takie przypadki też się już zdarzaly.

A przymierzanie sukni w zimie chyba nie jest takie zle. przecież w salonach jest cieplo, chyba, że masz zamiar biegać w sukienkach po śniegu :D

tachogti

mary_popins,  a bylas na hiszpanskiej stronie pronovias? tam jest duzo wiekszy wybor.. ja bede miala szyta na wzor  COBRE i NIEGRY (tak troche z tej troche z tej )  :) i krawcowa powiedziala ze zacznie w okolicy Bozego Narodzenia (slub w lipcu), ale jak chcesz cos bardziej pracochlonnego to chyba musisz wczesniej :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

ja mam slub w maju... I byłam już na jednej przymiarce... Bo mieszkam w innym mieście teraz niż moja  mama i siostra, a chciałam, żeby pierwszy raz poszły ze mną. Chyba zdecyduję się na kupno sukni ze starej kolekcji, troszkę tańsza przede wszystkim, nie ma już ryzyka, że nic z nowej mi się nie spodoba. Upatrzyłam sobie dwie z classy. Teraz muszę poszukać info o tych sukniach na necie. I może w listopadzie pójdę drugi raz je zoabczyć/przymierzyć.

Byłam wczoraj z przyjaciółką na przymiarce (ona wychodzi za mąż w październiku). I już wiem, że chcę mieć dlugi aż welon, troszkę za tren...

tachogti

Cytat: "rilla84"I już wiem, że chcę mieć dlugi aż welon, troszkę za tren...
jak gdzies taki znajdziesz to daj znac  :)  bo na allegro bywaja takie ale rzadko, szczegolnie jednowarstwowe...
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zuzia

Cytat: "tachogti"
Cytat: "rilla84"I już wiem, że chcę mieć dlugi aż welon, troszkę za tren...
jak gdzies taki znajdziesz to daj znac  :)  bo na allegro bywaja takie ale rzadko, szczegolnie jednowarstwowe...

ja swój welon odkupiłam od jednej z forumek. W salonie kosztowałby mnie prawie 200 zł.
z tego co pamiętam to dziewczyny polecały stronę www.welony.com - jak tam dzwoniłam to ceny mieli dużo bardziej przystepne niż w salonach.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

Cytat: "tachogti"mary_popins,  a bylas na hiszpanskiej stronie pronovias? tam jest duzo wiekszy wybor.. ja bede miala szyta na wzor  COBRE i NIEGRY (tak troche z tej troche z tej )  :) i krawcowa powiedziala ze zacznie w okolicy Bozego Narodzenia (slub w lipcu), ale jak chcesz cos bardziej pracochlonnego to chyba musisz wczesniej :D


Byłam na hiszpańskiej www pronovias. Z tej właśnie strony zainspirowała mnie NACAR. Póki co nie wiem czy się zdecyduję na tak drogą suknię, ale jedno wiem na pewno - nie chcę szyć u krawcowej, gdyż obawiam się końcowego rezultatu.

zwierzatko_mojej_mamy

mary_popins,  juz pisalam o Nacarze ;) mozesz sie odinspirowac - oczywiscie moge sie mylic, ze tak odmawiam ludziom, ale widzialam ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

zwierzatko_mojej_mamy,  a co pisałaś?  Nie miałam okazji przeczytać, a jestem żywo zainteresowana (to serce na plecach zdecydowanie mi nie odpowiada, ale cała reszta - a i owszem ;) )

salsa

CytujDo PM korzystających z oferty Pronovias - ile się czeka na sprowadzenie sukni + późniejsze przymiarki?

ja zamówiłam na styk-suknie zamówiłam pod koniec marca a slub był 7 lipca
3 miesiace przed to jest minimum

suknia przyjedzie na 3 tyg przed podana data slubu
wiec jesli chcesz ja miec wczesniej-podaj inna date slubu niz w rzeczywistosci

ja bylam bardzo zadowolona z obsługi w Madonnie w Krakowie ul Florianska
suknia przeszła moje oczekiwania, w katalogu netowym wygladała tak sobie
w realu bosko]]


Cytat: "mary_popins"Moja piękna OLEAJE okazuje się być niewygodna

kiedy szłam do MAdonny to to był moj typ
jak zobaczyłam na żywo, na sobie... brrr
koszmarna jest ta suknia w realu
to jest model dla weilkiej baby-chuda dziewczyna z moim biustem jest przytłoczona taka suknia

[ Dodano: 18-09-2007, 18:24 ]
CytujZastanawiam się tylko czy już powinnam za tym ruszyć, czy nadal mogę zwlekać. Szczerze powiem, że przeraża mnie przymierzanie sukni w zimie

ja by, juz zczeła
ja zaczełam troche pozno i zdecydowałam sie w dwa tygodnie
inna sprawa ze nie myslałam o tym miesiacami i byłam bardzo zadowolona z Jaguara pronovias

[ Dodano: 18-09-2007, 18:26 ]
Cytat: "zuzia"ja swój welon odkupiłam od jednej z forumek. W salonie kosztowałby mnie prawie 200 zł.



ja swoj dostałam za darmo od Madonny. 3 metry:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

salsa, dzięki za szczegółową odpowiedź :)

tachogti

zwierzatko_mojej_mamy,  dzieki za pomysl :D

mary_popins, ja wole u krawcowej na wzor niz zamawiac bo mam wplyw na ta suknie  ;-) a krawcowa mam fajna wiec sie nie boje  :-D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zwierzatko_mojej_mamy

mary_popins, wlasnie przeszukalam moje posty i wyszlo ze mialam napisac o nacarze ;) i zapomnialam hehe

nacar mi sie spodobal wlasnie z powodu serca na plecach i te 30 cm z tylu od szyi do "zalopatki" wuglada tak jak na zdjeciu - reszta jest tak chalowata, ze babeczka w salonie mi mowi jak poprosilam o nacara (bo jest juz jako przedkolekcja w madonnie krakowkiej) - "nie - pani nie chce tego mierzyc" i musialam sie z nia poklocic ;) bo juz mierzyly wszystkie ekspedientki zaraz po przyjezdzie - a kazda z nich ma inna figure i na ZADNEJ! nie wyglada dobrze - jakis dziwny defekt ;) ze na brzuchu zwija sie w walki, w ogole nie przylega, brak jakichkolwiek fiszbin, wiec wisi, i miejsce na cycki ma tak plytkie, ze moje calkiem male to mialam wrazenie ze juz mam sutki obnazone ;) hihi i babeczki byly zalamane, ze taka piekna w katalogu i zamowily i lipa..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: "tachogti"mary_popins, ja wole u krawcowej na wzor niz zamawiac bo mam wplyw na ta suknie ;-) a krawcowa mam fajna wiec sie nie boje :-D

kochana, zastanów sie jeszcze nad ta krawcowa

to nie ejst tak do konca jak mowisz
czesto gesto dziewczyny nie sa zadowolone, i załują, ze szyły....

żadna Krawcowa nie zrobi Ci nagle modelu Pronoviasu czy Sincenity
nie ma co sie oszukiwać

i paradoksalnie w salonie jeśli lepiej-przymierzasz i dostajesz konkretna suknie-ona wygląda tak samo jak przymierzany wzór
a u krawcowej to ona cos tam szyje i nigdy nie masz pewności co jej wyjdzie-a potem juz za pozno na zamiany....

niestety, nie sa to moje wymysły, ale obserwacja i to nie tylko forum ale rowniez moich koleżanek....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

tachogti

salsa, do tej krawcowej mam serio zaufanie  :) obszywa cala moja rodzine w suknie slubne, wieczorowe i inne takie i wychodza prawdziwe cudenka  8-) szyla mi sukienke na studniowke w ktorej czulam sie jak w drugiej skorze mimo, ze byla na lata '50 i miala 40 metrow tiulowej halki  :-P przetanczylam w niej cala noc i podobno wcale niezle wygladalam  :-D jak zdobede fotki dziel Pani Halinki (poprosze jej corke zeby mi poslala) to Wam wkleje  :mrgreen:  ostatnio robila cos na wzor St.Patric i Panna Mloda wygladala zjawiskowo  :shock:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

salsa

tachogti, jesli na rawde uważasz, ze warto i sprawdziłaś-to cóz moge wiecej powiedzieć-powodzenia:)
ogolnie z krawcowymi szyjącymi slubne to róznie bywa, stad moja wypowiedz:)

oczywiście , zakładam istnienie wyjątków w postaci np Pani Halinki, ktora na prawdę umie uszyć porządnie suknie slubną:)]

bede czekała w przyszłości na fotki :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

tachogti,
ja też sie pierwotnie zastanawiałam nad szyciem sukienki. W bartoszycach jest salon ślubny gdzie szyją sukienkę na ciebie i albo ją kupujesz albo możesz wypożyczyć. Wybrałam modele sukienek, które mi sie podobały i poszłam. Pani powiedziała, że fason oczywiście tak, a ze zdobieniami to zrobimy coś podobnego. To mnie skutecznie odstraszyło. To "coś podobnego" to już nie to samo. A widząc i przymierzając oryginał.... Wolałam wypożyczyć w salonie. I tak byłam pierwsza więc sukienka była nowiusieńka, nikt jej nawet nie mierzył (mieli drugi egzemplarz) więc wyszło super.

mary

zwierzatko_mojej_mamy,  choć to przykre co mówisz o moim "ideale" i serce mi krwawi (no, prawie ;) ), dzięki za info. Dla mnie przymiarka NACAR = wyprawa do Krakowa, więc po coś, co ma już złą opinię wybierać mi się nie chce.

Czy są tu dziewczyny PM 2008? Przymierzacie już czy tak, jak ja, wyłącznie przeglądacie strony www?

zwierzatko_mojej_mamy

mary_popins,  wiesz nie chce nikogo zniechecac, ale babki zgodnym chorem w liczbie 3 powiedzialy, ze ona tak po prostu sie zle uklada i wyglada na zywym czlowieku.

Ale przeciez mozesz w sobote rano wsiasc w pociag, umowic sie wczesniej na godzine powiedzmy 10.00 - pomierzyc do 11.00 rozne w tym nacar i skoczyc jeszcze do innych sklepow, na kawke - sama przyjemnosc, ilez to w koncu z katowic - rzut beretem ;) polecam sie jako towarzystwo na kawke mietowa ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

zwierzatko_mojej_mamy, wow, kusząca to propozycja. Jednakże na razie musimy to odłożyć, gdyż nadal nie przyszła do mnie ochota na przymiarki sukien. Poza tym wolałabym kupić w Katowicach, żeby się nie męczyć podróżami na przymiarki. Gdyby jednak zachciała się wybrać do Krakowa ( I love Krakow) to nie omieszkam dać Ci znać   :)   :lol:
A Ty coś przymierzałaś oprócz NACAR?