mundurek do pracy :)

Zaczęty przez jusia, 14 Sie 2009, 11:03:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

jak chodzicie ubrane do pracy? u mnie nie ma firmowych strojow i kazdy chodzi jak chce, niestety :(

poniewaz moja rozmiarowka calkowicie sie zmienilia musze sobie kupic pare ciuchow tylko do pracy, na razie mam szara spodnice w prazki, no i to tyle, moze jeszcze spodnie, blizniak i 2 koszule zakupie..
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

konwalia

#1
ja noszę kitel i klapki w pracy, więc jedyne na co zwracam uwagę to ładne skarpetki, rajstopy, zadbane stopy

szelma

Ja nie mam dress code'u i co bym nie zalozyla, to i tak wygladam lepiej niz moja szefowa w tym swoim ohydnym dresie i klapkach i skarpetach, bleeee...

Wiec zazwyczaj dzinsy, jakas koszulka albo koszula i sweterek. Czasami spodnica, ale taka bardziej na luzie.

golinda

u nas była jakaś chora odmiana dress code'u dopóki był prezes
trzeba było nosić koniecznie rajstopy (bez względu na porę roku i temp.), buty mogą być odkryte z rajstopami (styl&szyk)
spódnice do kolan
ale ja też nie mogłam nosić spodni rurek, w ogóle większa część tych zasad skupiała się dziwnie na mnie
faceci pod krawatem
piątki luźne, ale bez przesady

prezesa niemcy wywalili i dress code'u nie ma!

ale mimo wszystko do pracy starałam się ubierać w miarę elegancko - zawsze buty na obcasie, marynarka lub coś podobnego, najczęściej spódnice ołówkowe albo tego typu sukienki
jeśli spodnie to właśnie rurkowate, ale w wersji eleganckiej, zawsze do stroju dopasowana biżuteria
no i obowiązkowo makijaż! :)

mayagaramond

#4
U mnie jak u szelmy - moge przyjsc w dzinsach, ale moge tez elegancko. Zbyt elegancki stroj w mojej pracy bylby jednak przesada (chociaz lagerfeld mowi, ze stroj do pracy ma odpowiadac pracy, jaka chcialoby sie miec, a nie jakas sie ma ;) ).

To jak sie bedziesz ubierala do pracy zalezy od tego gdzie pracujesz, na jakim stanowisku, czy masz kontakt z klientami (jakim, gdzie - jak ktos jezdzi na budowe to bedzie pod krawatem jak kretyn wygladal ;) )

Zaczelabym od kompletowania garderoby podstawowej, w dobrej jakosci i stonowanych kolorach (bez albo np. szary, zalezy w czym ci lepiej). Koniecznie ladne, eleganckie buty i porzadna (skorzana!!!) torebka.



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

o tak! torebka porządna to też bardzo ważna sprawa!

zwierzatko_mojej_mamy

chyba sie przekonam do tych skorzanych!  torebek :D w tym tygodniu z 3 posiadanych nieskor w 2 puscil mi uchwyt :D dobrze, ze na klatce a nie gdzies w rynku ;) no i przy tym moich nieskorzanych to nawet mi sie nie oplaca isc i naprawiac :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

skóra to skóra, jednakowoż drogie to to!

Kasia

mnie na razie nie stac na dobrą i jednocześnie skórzana torebkę ;) ale portfel musze mieć porządny i skórzany :)

zreszta teraz jak szukałam ładnej listonoszki to te co mi sie podobały to były tylko nieskórzane :( i taka tez nabyłam ;)


zwierzu a zareklamowac nie mozesz?

mayagaramond

#9
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia


mayagaramond

#11
Kasia - ale dobra skorzana torebka nie musi kosztowac 1000 zloty. Na yoox sa skorzane torebki dobrych firm (co prawda nie chloe albo chanel, ale np. coccinelle) za 100€.

Ceny wiem, ale akurat wzialam buty od louboutin i dlatego ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

#12
Jak wszyscy wiedzą u mnie obowiązuje prawdziwy dres code :D

Dodany tekst: 14 Sie 2009, 12:45:03

Nie mylić z dress code ;)
Imagine there is no hate

Kasia

Cytat: mayagaramond w 14 Sie 2009, 12:44:16
Kasia - ale dobra skorzana torebka nie musi kosztowac 1000 zloty. Na yoox sa skorzane torebki dobrych firm (co prawda nie chloe albo chanel, ale np. coccinelle) za 100€.



wiem wiem ale ja przez net torebki nie kupię, bo musze ja najpierw pomacac :)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

#15
Ja sie staram lepiej niz na wycieczke w góry, ale nie musze. U mnie w biurze panuja klapki, koszulki na ramiaczka, dzinsy, tiszerty, etc. Mam kolege, ktory zakupil sobie tunike i chodzil w tunice po biurze bo przewiewniej mu bylo. Raczej wesolo i ciekawie u nas, elegancko i formalnie napewno nie.

Pod koniec ciazy chodzilam w spodniach dresowych ;-)

Dodany tekst: 14 Sie 2009, 13:05:39

Fajnie miec takie dyskretne podstawowe ubrania, ktore w zaleznosci do tego z czym polaczymy moga byc mniej lub bardziej formalne. Np. biala koszula, czarne, bezowe spodnie, szara spodnica, granatowy kardigan... ja ciagle tak chodze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia no nie pytalam o gwarancje przy torebce za 69 zl :D poza tym chyab nie moga zawarantowac, ze nie urwie sie ucho jak sie codziennie nosi 2 kg w torebce :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

właśnie taki styl do pracy, jak tutaj pokazuje maya, lubię na sobie najbardziej :)
i na innych w sumie też (pod warunkiem, że są dopasowane do figury)

inkageo

Maya przemyć więcej kolorów ;) Fajne te zestawy :)
Imagine there is no hate

nionczka

Fajne zestawy, ale dla szczuplych :-) Malo kto moze sobie pozwolic na taka spodnice.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Fajne te zestawy brawo. Na stazu ubieralam sie oczywiscie duzo bardziej elegancko i biurowo - choc u nas w dziale to nie byl standard i Finka na przyklad chodzila w butach trekkingowych i dzinsach i problemu nie bylo ;).
Ale wtedy wlasnie mialam pare koszul i pare marynarek i nimi zonglowalam (ilosc ciuchow mialam ograniczona limitem bagazu ;)). Fajnie bylo tak sie troche odpindrzyc do pracy :D.

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 14 Sie 2009, 13:23:53
Troche duzy ten dekolt...

nie sadze, zeby byl duzy. Poza tym mozna zalozyc pod spod czarny top i dekolt sie zmniejszy, jak komus b. zalezy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

#24
Cytat: nionczka w 14 Sie 2009, 13:23:53
Troche duzy ten dekolt...

pod spodem (do pracy) może być szara obcisła bluzeczka na ramiączkach

Dodany tekst: 14 Sie 2009, 13:27:31

wszystkie zestawy bardzo mi się podobają i już mi się zatęskniło do takich fatałaszków... :dreaming: