co na przebarwienia?

Zaczęty przez ewdomaga, 10 Sie 2009, 13:58:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewdomaga

jak w temacie. szukam czegoś na przebarwienia na twarzy w rozsądnej cenie (czytaj: żeby zbyt dużo nie kosztowało). zastanawiam się czy lepszy byłby krem czy maski. co polecacie? macie coś sprawdzonego? słyszałam, że maślanka pomaga, ale nie próbowałam.

zwierzatko_mojej_mamy

moja babcia - oredowniczka jasnej karnacji ;) - ma krem z czyms tam z ogorka - nie pamietam niestety firmy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Bo ogolnie ogorek wybiela. Mozna kupic maseczki z ogorkiem itp. albo po prostu walnac plastry ogora na twarz :D.
Slyszalam tez o aspirynie - rozrabia sie ja z czyms i to ma dzialanie wybielajace :hmm:. Na wizazu o tym bylo.

inkageo

Ja miałam krem z Iwostinu (rozjaśniający na przebarwienia) i nic nie pomógł ;) Tylko peeling i unikanie słońca, stosowanie bardzo wysokich filtrów + pudru mineralnego jak wychodzę na słońce. Mam krem Solecrin z filtrem + 50 i puder mineralny, który też dobrze chroni przed słońcem i w tym sezonie letnim jakoś się bronię przed przebarwieniami na czole i nosie. Ale nawet z praniem nie wychodzę bez kremu i pudru ;)
Imagine there is no hate

ewdomaga

#4
Dzięki za rady. Ogórka wypróbuję jeszcze dziś. W przyszłości zaopatrzę się w krem z filtrem, teraz muszę przede wszystkim usunąć przebarwienia, które już mam.

Dodany tekst: 10 Sie 2009, 14:17:26

Pytałam w aptekach o krem na przebarwienia. Są takie od 40 zł w górę. Gdyby był rzeczywiście skuteczny to mogłabym kupić. Obawiam się jednak tego, co inkageo miała z Iwostinem - braku rezultatu.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

ewdomaga to ja taka maske to bym chetnie na lydki zastosowala, bo mam bardzo pokropkowane nogi.. ;) ciekawe, czy na nogi dziala ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Mi się ostatnio pokropkowały jak po goleniu popryskałam się sprayem na komary  :stupid: Ale bolało :(
Imagine there is no hate

elve

ewdomaga na przebarwienia to najlepszy jest krem z wysokim filtrem

ewdomaga

elvelve ale że jak? zwalcza przebarwienia? czy przeciwko przebarwieniom. zrozumiałam co napisałaś, ale chcę się upewnić.

zwierzątko to może ja wypróbuję tę maskę na twarzy, jeśli będzie dobra, to na nogi tez pewnie zadziała

inkageo

Nie no jasne, że filtry to tylko prewencyjnie ;) Jak przebarwienia już są to tylko je złuszczyć można.. No i nie dopuścić do powstania nowych..
Imagine there is no hate

ewdomaga

no tak właśnie myślałam, więc zaskoczyło mnie to, że krem z filtrem jest dobry na przebarwienia. zapobiegawczo to rozumiem, ale ja muszę się pozbyć tych co mam. peeling stosuję, ale nie zauważyłam poprawy.

inkageo

Przebarwienie blednie po takim czasie jak opalenizna.. Mi akurat opalenizna z twarzy znika szybko, czyli szybko łuszczy mi się skóra.
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

ewdomaga hihi ;D to moze lepiej ja kupie i wyprobuje na nogach ? :D mysle, ze to bezpieczniejsze rozwiazanie isc w ta strone :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ja miałam ten krem, ale naprawdę nic nie pomógł, a bardzo regularnie stosowałam:
http://www.iwostin.pl/products.php?id=42
Imagine there is no hate

elve

krem z fitrem zapobiega opaleniu się, a im jaśniejsza skóra tym przebarwienia mniej widoczne
no i prewencyjnie

Kasia

słuchajcie, a od czego to zależy czy sie przebarwienia robia czy nie.

Mi wystarczy odrobina słonca i mam MEGA przebarwienie
a kolezanki maja pieknie opalone buzie i ani sladu przebarwień


jak się opalać bez przebarwień ???

elve

Kasia obawiam się, że niewiele da się zrobić, poprostu masz predyspozycje do przebarwień
więc albo opalanie albo brak przebarwień
jedyny sposób to samoopalacz

inkageo

Mi się zrobiły jak zmieniłam tabletki anty kilka lat temu, wcześniej przez długie lata również brałam hormony i nic się nie działo. Zrobiły się i zostały..
Imagine there is no hate

Kasia

Kiedys mogłam sie opalac do woli, buzia mabierała kolorów a przebarwień nie było

kilka lat temu to się zmieniło

musi byc jakis powód? tylko jaki?
hormony, jakieś choroby, dolegliwosci .... ???

elve

Kasia najczęściej zmiany hormonalne

niewiemjaka

ewdomaga ja tez nigdy nie mialam przebarwien, a gdzies od 2 lat mam mega przebarwienia - wygladam jakbym byla brudna normalnie mam wrazenie  :headbang:; mam je w zmarszckach na czole i pod kacikami oczu na kosci policzkowej
dermatolog kazala:
- gleboki peeling u kosmetyczki ale na jesieni wykonac
- masc/krem skinoren
- filtry 50+

oczywiscie nie stosowalam sie bo zapominam ciagle.. wiec efektow niewiele :D
ale obiecuje sie za to zabrac :D

konwalia

kremy wybielające najlepiej stosować w cxzasie najmniejszego nasłonecznienia czyli paź-list i luty-marzec-kwie(dotyczy tez masek, peelingów chem, dermbrazji itd)
teraz to tylko filtry prezwencyjnie

Kasia

Cytat: niewiemjaka w 10 Sie 2009, 21:11:47
wygladam jakbym byla brudna normalnie mam wrazenie  :headbang:; mam je w zmarszckach na czole i pod kacikami oczu na kosci policzkowej


no to już Wam powiem jak mnie kiedys jeden koleś załatwił (miałam nie pisać na otwartej ;)  )

stoje sobie, idzie dwóch kolesi i widze że zagaduja prawie kazda dziewczyne która mijają.
Podeszli do mnie, ja juz bojowo nastawiona, a jeden z nich przybliżył sie do mnie, spojrzał nad górną wargę i do swojego kumpla rzekł:
"Ty, kurwa, zobacz, Ona ma wąsy"

No i sobie poszli ... jeszcze sobie dyskutowali ... bo tamtem drugi mówił ze ja nie mam wasów a ten go przekonywał ze jednak mam.
a mnie normalnie zatkało, dodam ze ja absolutnie nie mam wąsów! To było przebarwienie łasnie nad gorna wargą lol lol lol lol