Gran Canaria - ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie :)

Zaczęty przez calineczka, 27 Lip 2009, 15:14:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calineczka

Dziewczyny,

jak zwykle zwracam sie do Was z wielka prosba. :)

Za miesiac ruszamy w podroz poslubna, znowu mamy na co czekac.  :jupi:

Wybralismy Gran Canarie, blisko Puerto Rico, plaza Amadores. Czy ktoras z Was tam byla? Czy macie jakies wskazowki pod tytulem: to koniecznie zobaczyc/sprobowac, a tamto omijac szerokim lukiem?
Bardzo chcialabym zobaczyc wydmy Maspalomas, a maz uparl sie na wizyte w parku wodnym. :) Czy polecacie cos jeszcze?

Ogolnie bede baaardzo wdzieczna za wszelkie rady. :daisy:

Pozdrawiam,

martullek

calineczka - ja byłam i polecam :)

Na Amadores nie byłam, ale przejeżdżałam i robi wrażenie :) my niedużo zwiedziliśmy, bo to była krótka podróż poślubna, więc wyjazd traktowaliśmy głównie relaksowo ;) oglądaliśmy wydmy Maspalomas, polecam jeszcze Puerto de Mogan, oraz wycieczkę do środka wyspy, gdzie klimat jest znacząco różny od tego na wybrzeżu.

specjalistką od Kanarów jest rubin04 - jeśli tylko tu dotrze, to na pewno doradzi :)

calineczka


oliwkaa23

Bylismy ostatnio,
bardzo fajne miejsce,
najlepiej wypożyczyć samochód (wystarczy 1 dzien) i objechac wyspe,

w centrum wyspy malownicze gorskie drogi (warto wybrac sie na 1-2-godzinny treking - jesli lubicie)
na połnocy kilka malowniczych miasateczek, bardzo fajne targi z lokalnym jedzeniem (zwłaszcza sery),
Stolice omijaj, nic ciekawego..

Beata

calineczka

moje info nie będzie wiarygodne, bo już 10 lat upłynęło, ale chętnie zobaczę, jak się zmieniły  - jak wrócisz, to wstaw koniecznie zdjęcia  :pray:

calineczka

#5
Nasz podroz poslubna juz za nami, niestety. :( Ale bylo super, polecam! Zgodnie z prosba dorzucam pare zdjec. :)



Dodany tekst: 15 Wrz 2009, 12:03:35

Ogolnie wrazenia bardzo pozytywne, bylo fantastycznie! Chociaz, warto wiedziec o tym, ze woda jest tam cudownie blekitna, ale naturalne plaze maja ... czarny piasek. Nasza (Amadores) zostala stworzona przez czlowieka i byl bialutki piaseczek. Ale podczas wycieczki wzdluz wybrzeza ogladalismy zupelnie inne plaze, zdecydowanie mniej sympatyczne. Natomiast woda jest piekna, mniej slona niz ta w Chorwacji i chyba jeszcze cieplejsza.
Bardzo fajne wrazenia z wycieczki w glab wyspy, faktycznie warto, widoki zapieraja dech w piersiach. Z jednym zastrzezeniem. W planie naszej wycieczki byla tez przejazdzka na wielbladach i przyznam szczerze, kac moralny meczy mnie po dzien dzisiejszy. Biedne zwierzaki, w jakichs karykaturalnych kagancach, spetane, trzymane na malenkiej powierzchni, jeden na drugim. Jak z koszmarnego snu, odradzam z calego serca.
Puerto Rico srednio urokliwe, Puerto de Mogan duzo bardziej nam sie podobalo. Wydmy Maspolamas widzielismy tylko z okna autobusu, suma sumarow nie udalo nam sie tam dotrzec, a szkoda, bo naprawde robia wrazenie. Moze nastepnym razem. :D

justynaaaa2

calineczka starsznie małe te foty  :crying: a takie piękne widoki, że chciałoby się popatrzeć ;)

calineczka

Jejku, faktycznie. :) Nie wiem jak ja to zrobilam. :) W domu sprobuje poprawic.

sierpniowajulka

Co prawda, już wróciłaś - ale może jeszcze komuś się kiedyś info przydadzą.
Największe wrażenie na mnie na GC zrobiły:
- droga 210 z Artenary do San Nicolas
- wydmy Maspalomas
- nasz hotel VIK Bandama zawieszony nad kraterem Bandama (bo z dala od turystycznych tłumów, z pięknymi widokami)
Fajnie było:
- powłóczyć się wieczorem po starówce w Las Palmas
- obejrzeć targ i pochodzić po Tenorze. Szczególnie, że trafiliśmy na dzień rajdu, więc jeszcze trochę fajnych samochodów udało nam się obejrzeć.
- posiedzieć i pooglądać widoki w Parku Narodowym Tamadaba
- zjeść pyszne desery w restauracji Tagoror przy końcu drogi w wąwozie Guayadeque
- zjeść pyszny obiad z grilla przy drodze GC200 kawałek za Mogan w stronę San Nicolas (ale w drugiej, położonej wysoko w górach restauracji)
- w sobotę wczuć się w lokalny klimat fiesty na mini starówce w Arucas. I przy okazji obejrzeć tam ślub w katedrze. :)
Z miejscowości turystycznych najładniejsze było Puerto de Mogan.
Najbrzydsze San Augustin i Bahia Feliz (tuż przy autostradzie). Puerto Rico też nie jest najładniejsze, ale ma plażę Amadores.
Rozczarowaniem największym było miasto Agaete ze złamanym palcem bożym (Dedo de Dios) i dolina Agaete. Może zimą wypada lepiej, kto wie? Albo jak się zejdzie z utartych szlaków...?
Cieszę się, że:
- pojechaliśmy bez biura
- mieszkaliśmy z dala od miejscowości turystycznych
- mieliśmy przez cały pobyt samochód
- i że była ciepła woda w oceanie, choć tego się nie spodziewałam.
Jak zgramy foty (dopiero co wróciliśmy), to może wrzucę kilka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#9
sierpniowajulka - to jest urlop dokladnie w naszym stylu :) A widzialas jakies opuszczone fabryki? ;D

Ile tam byliscie?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

sierpniowajulka ale wy macie świetne to podróże  :dreaming:

sierpniowajulka

maya, chyba jakąś cementownię mijaliśmy... nada się? byliśmy tydzień. I myślę, że tyle na tę wyspę wystarczy. Jeżeli chce się jechać na dłużej, to lepiej po tygodniu przerzucić się albo promem na Teneryfę, albo taksówką powietrzną na którąkolwiek z wysp. Cena taksówki zbliżona do ceny promu. :)
justyna, a Wy się nie wybieracie w podróż poślubną? Jakie plany?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

sierpniowajulka wybieramy się zimą (grudzień lub styczeń) :) ale my pewnie z biurem na jakiegoś gotowca, ew. pójdziemy do tui bo tam można sobie fajne modyfikacje porobić - zobaczymy jak cenowo u nich to wyjdzie :)
w grę wchodzi tajlandia, kuba, dominikana, kenia - ma być na pewno biały piasek  :rotfl:

mayagaramond

#13
Cytat: sierpniowajulka w 24 Wrz 2010, 14:33:32maya, chyba jakąś cementownię mijaliśmy... nada się? byliśmy tydzień. I myślę, że tyle na tę wyspę wystarczy. Jeżeli chce się jechać na dłużej, to lepiej po tygodniu przerzucić się albo promem na Teneryfę, albo taksówką powietrzną na którąkolwiek z wysp. Cena taksówki zbliżona do ceny promu.

dobra cementowania nie jest zla ;D

:beer:





Dodany tekst: 24 Wrz 2010, 14:04:55

Cytat: justynaaaa2 w 24 Wrz 2010, 14:45:06kuba


Mam kolezanke z Kuby i moj szwagier leci tam, ale dopiero w grudniu.

Z tym ze Majela (ta kubanka) byla wlasnie po raz pierwszy w Chorwacji i powiedziala, ze jest ladniej niz na Kubie lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Sierpniowa my tez wielu przyjemności doświadczyliśmy na Grand Canarii niektóre nam sie pokrywają :)
ale w ARUCAS to polecam fabrykę rumu i tamtejszy rum Arehucas :D

Dodany tekst: 24 Wrz 2010, 14:26:27

Cytat: sierpniowajulka w 24 Wrz 2010, 14:33:32przerzucić się albo promem na Teneryfę
albo na Lanzarote tam było pieknie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magoo

sierpniowajulka fajny opis
wlasnie szukamy czegos na tydzien, tyle ze boje sie, ze listopad/grudzien na GC bedzie juz troche chlodny
jak bedziesz miala jakies fotki to wrzuc cos  :pray:

nionczka

Cytat: magoo w 30 Wrz 2010, 13:26:26tyle ze boje sie, ze listopad/grudzien na GC bedzie juz troche chlodny

nie bedzie. Tam wlasciwie przez caly rok jest ta sama pogoda.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

na zwiedzanie bedzie na pewno super, ale zeby polezec na plazy to boje sie, ze troche za malo, bo my z tych, co lubia upaly :)

iksa_nl

Na Teneryfie bylismy kiedys w polowie pazdziernika i pogoda na opalanie/basenowanie super. Na Lanzarote bylismy w tym roku w styczniu i mi bylo chlodno. Tzn. w dzien ok, krotkie spodenki etc. ale kapanie tylko w basenie z podgrzewana woda (jechalismy sie pobyczyc i objechac wyspe) wieczorem juz chlodno, ja nosilam polar i dlugie dzinsy. Inni podobnie i tylko Anglikom bylo cieplo ;)
No i na wybrzezu Lanzarote to jednak mocno wialo.

sierpniowajulka

#19
Cytat: magoo w 30 Wrz 2010, 12:26:26jak bedziesz miala jakies fotki to wrzuc cos  pray

sorry, że po takim czasie, ale wrzucam:

Dodany tekst: 18 Lis 2010, 17:59:30



Dodany tekst: 18 Lis 2010, 18:49:47

Wrzucę jeszcze ze dwie fotki, ale ktoś najpierw musi coś napisać, bo do mojego posta już nie mogę dołączyć więcej zdjęć. :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


aja