Autor Wątek: ile za msze ślubną?  (Przeczytany 43545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiad

Odp: ile za msze ślubną?
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Lip 2009, 10:03:11 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bielsko-Biala, 2007 rok, jedna z wiekszych parafii w miescie - dalismy 300 zl, ksiadz powiedzial ze to duuuzo... i momentalnie nakryl lapka zebysmy sie nie rozmyslili Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Plus 50 zl organistka i 50 zl koscielny.

Białystok, 2007 rok, również jedna z największych parafii w mieście, ślub 700 zł Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj 50 zł organista plus 50 zł za kwiaty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
wcześniej musieliśmy zapłacić "odstępne" w kwocie 200 zł w naszej parafii, bo nie chcieliśmy brać ślubu w kaplicy, w której wczesniej była pralnia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w sumie ślub kosztował nas 1000 zł  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi jak 300 zł to jest duuużo to jak dużo jest 700?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 23 Lip 2009, 10:04:48 wysłana przez kasiad »

Notice: Undefined variable: context in /home/users/strefaslubna/public_html/forum/Sources/LoadAds.php on line 145

vobi

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Lip 2009, 12:09:49 »
kasiad no wlasnie jak widac wszystko zalezy od miejsca! Najdrozej jest na pewno w wiejskich kosciolkach (np. u mojej babci, w wiosce niedaleko Nowego Sacza, bez 1000 zl nei wchodzi sie do kancelarii w sprawie slubu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj), tam wciaz ksiadz trzesie cala wsia  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #52 dnia: 24 Lip 2009, 13:13:14 »
oj juz nie przesadzacie z ta drożyzną

jak para nie ma  kasy to wystarczy ksiedzyu powiedzieć że sie jej nie ma, nie robi sie wesela, nie ma się drogiej kiecy itp i z reguły płaci sie mniej lub wcale

niestety najczęściej jest tak żę na mszę się skąpi a weselicho jest na full wypas

księżą to nie mnisi czy zakonnicy, księża ubóstwa nie slubuja i za swoją posługę a w zasadzie pracę pobieraja opłatę.
Bądź taką kobietą, która poprawia koronę innej kobiecie, nie mówiąc światu, że się osunęła.

szelma

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Lip 2009, 13:15:24 »
Ale to jest dwulicowe podejscie. Bo w USC placisz, ale wiesz, ile masz zaplacic, bo jest cennik. A w kosciele jest co laska, ale jak nie dasz iles tam, to mozesz miec problem (jak w przykladach opisywanych wyzej). To takie troche dziwne po prostu - przynajmniej jak dla mnie.

kasiad

« Odpowiedź #54 dnia: 24 Lip 2009, 18:57:44 »
oj juz nie przesadzacie z ta drożyzną

jak para nie ma  kasy to wystarczy ksiedzyu powiedzieć że sie jej nie ma, nie robi sie wesela, nie ma się drogiej kiecy itp i z reguły płaci sie mniej lub wcale

niestety najczęściej jest tak żę na mszę się skąpi a weselicho jest na full wypas

księżą to nie mnisi czy zakonnicy, księża ubóstwa nie slubuja i za swoją posługę a w zasadzie pracę pobieraja opłatę.

Kasia a czy 1000 zł to nie drożyzna? albo 700 zł?
nikt nie powiedział, że na Mszę się żałuje, a wesele robi się na 300 osób

co jeśli ktoś robi obiad na 20 osób, za który zapłaci 2000 zł, a za samą Mszę musi zapłacić 1000 zł
to też nie drożyzna?

Dodany tekst: 24 Lip 2009, 19:01:19
Ale to jest dwulicowe podejscie. Bo w USC placisz, ale wiesz, ile masz zaplacic, bo jest cennik. A w kosciele jest co laska, ale jak nie dasz iles tam, to mozesz miec problem (jak w przykladach opisywanych wyzej). To takie troche dziwne po prostu - przynajmniej jak dla mnie.

my w ani w jednym ani w drugim Kościele nie usłyszeliśmy słów co łaska
w pierwszym ksiądz od razu powiedział, że za to, że nie bierzemy ślubu w swojej parafii musimy zapłacić 200 zł
drugi ksiądz również bez ceregieli oświadczył, ze za ślub mamy zapłacić 700 zł + 50 zł organista + 50 zł kwiaty
« Ostatnia zmiana: 24 Lip 2009, 19:01:19 wysłana przez kasiad »

magdalinska

« Odpowiedź #55 dnia: 24 Lip 2009, 20:40:04 »
dla mnie 500zł za slub to jest duzo.  Nie popadajmy w paranoje z tymi płatnosciami w kosciele.

vobi

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Lip 2009, 22:08:46 »

szelma, w niektorych kosciolach jest cennik i tez jest zle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A powaznie - IMHO 700 i wiecej zlotych za slub to jest duuuza przesada, zwlaszcza ze najczesciej takie kwoty "chodza" w mniejszych miejscowosciach, gdzie ludzie nieraz niewiele wiecej zarabiaja na miesiac  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj No ale to dyskusja na osobny watek pt. kosciol katolicki.

szelma

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Lip 2009, 22:10:28 »
vobi, wątek pt. KK mógłby przebić najgorsze strefowe awantury razem wzięte Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Mnie to rybka - zapłaciłam 84 zł w USC (plus kupę nerwów Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj) i już Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

magoo

« Odpowiedź #58 dnia: 24 Lip 2009, 23:59:04 »
Wg mnie to jest troche tak, ze nikt nikogo nie zmusza zeby chodzic do kosciola. I jezeli ktos z wlasnej i nieprzymuszonej woli chodzi, chce otrzymywac sakramenty itp to rownoczesnie powinien sie czuc zobowiazany ten kosciol utrzymywac. Tak jak naleze do jakiegos klubu, czy partii i place skladke czlonkowska, żeby owa organizacje utrzymac, tak samo wg mnie jest z kosciolem. Chce miec czysto, cieplo w zimie, ksiedza i kwiaty na oltarzu to place na to. Ze akurat w polskim KK takiej skladki nie ma i jest formula "co laska" to inna sprawa, niekoniecznie mi sie to musi podobac, ale dostosowac sie musze, a jak nie to zawsze mozna sie z kosciola wypisac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Lip 2009, 00:14:26 »
magoo ja rozumiem ze ksieza tez musza z czegos zyc, ale jesli domagaja sie 700 zl czy 1000 zl za slub, zwlaszcza wiedzac ze czesto jest to ca miesieczny dochod na osobe, to chyba cos jest nie tak... i dlatego szanuje tych ksiezy, ktorzy widzac ze ktos jest w trudnej sytuacji finansowej zgadzaja sie (czy czasem wrecz sami proponuja) udzielic sakramentu (dowolnego - slubu, chrztu czy pogrzebu) za darmo. Z drugiej strony zgadzam sie, ze czesto ludzie wydaja na organizacje slubu i wesela kilkadziesiat tysiecy, ale maja problem z zaplaceniem kilku stowek ksiedzu i z wszystkich wydatkow te kilka stowek najbardziej ich "boli"...

magoo

« Odpowiedź #60 dnia: 25 Lip 2009, 10:18:37 »
vobi no mi tez sie nie podoba  to wolanie ksiezy okreslonej sumy, bo dla mnie "co łaska" ma troche inne znaczenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj (nie co laskawie ksiadz sobie zazyczy) Chodzi mi tylko o taki ogolny trend narzekania na oplaty koscielne.

Kasia

« Odpowiedź #61 dnia: 25 Lip 2009, 13:24:00 »
Kasia a czy 1000 zł to nie drożyzna? albo 700 zł?
nikt nie powiedział, że na Mszę się żałuje, a wesele robi się na 300 osób

co jeśli ktoś robi obiad na 20 osób, za który zapłaci 2000 zł, a za samą Mszę musi zapłacić 1000 zł
to też nie drożyzna?

Ja sie cały czas odnosze do tej zakwestionowanej na poczatku kwoty ca. 300zł
1000zł to dla mnie dużo, dla mnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

znam przypadek gdzie para mocno negocjowała z ksiedzem opłate za mszę, chodziło chyba o 500zł
ni i jak utargowali tyle ile chcieli to przeszli do dalszych ustaleń:
- że maja swoja śpiewaczke i harfistkę,
- że chca aby dekoracje zrobiła wynajeta przez nich firma dekoratorska
jedne i drugie słono opłacone!

No i zawsze można pogadac z ksiedzem że sie kasy nie ma, nie robi sie wesela itp i z reguły książa obniżaja zasadniczo ta opłatę. Zawsze tyrzeba sprobowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 25 Lip 2009, 12:24:43
vobi no mi tez sie nie podoba  to wolanie ksiezy okreslonej sumy, bo dla mnie "co łaska" ma troche inne znaczenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj (nie co laskawie ksiadz sobie zazyczy) Chodzi mi tylko o taki ogolny trend narzekania na oplaty koscielne.

zgadzam sie w zupełnosci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 25 Lip 2009, 13:25:45
. Z drugiej strony zgadzam sie, ze czesto ludzie wydaja na organizacje slubu i wesela kilkadziesiat tysiecy, ale maja problem z zaplaceniem kilku stowek ksiedzu i z wszystkich wydatkow te kilka stowek najbardziej ich "boli"...

No i dokładnie napisałaś to o co mi chodzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 25 Lip 2009, 13:25:45 wysłana przez Kasia »

bibulka

« Odpowiedź #62 dnia: 08 Mar 2010, 12:22:36 »
my placimy 600zł, w tym dla organisty i kościelnego i zapowiedzi też.
dla mnie - ok.

anku

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Maj 2010, 20:25:09 »
my z N myślimy dać księdzu 400 lub 500 złotych, a dodatkowo wyniesie nas jeszcze opłata za organistę jakieś 100 zlotych no i dekoracja kościoła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #64 dnia: 10 Maj 2010, 20:37:40 »
anku  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na strefie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

magoo

« Odpowiedź #65 dnia: 14 Maj 2010, 00:58:38 »
hmm zapomnialam, ze ksiedzu sie placi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj trzeba to w kosztach uwzglednic

aniak1211

« Odpowiedź #66 dnia: 14 Maj 2010, 15:19:54 »
hmm zapomnialam, ze ksiedzu sie placi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj trzeba to w kosztach uwzglednic
No niestey placi sie
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:D:D
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

justynaaaa2

« Odpowiedź #67 dnia: 14 Maj 2010, 16:48:29 »
o właśnie miałam się zapytać czy u was pobierali kaucję za rezerwację terminu i godziny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
bo ostatnio się z tym spotkałam i trochę mnie to zdziwiło Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

aniak1211

« Odpowiedź #68 dnia: 14 Maj 2010, 16:53:20 »
pobierali kaucję za rezerwację terminu i godziny knuje
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie.
Nie spotkalam sie z czyms takim-smiesznym Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #69 dnia: 15 Maj 2010, 18:06:49 »
justynaaaa2 nic mi o takiej oplacie nie wiadomo

Kokardek

« Odpowiedź #70 dnia: 08 Lip 2010, 08:31:54 »
Orientowałam się do cen u mnie i stawki wyglądają następująco:
- zapowiedzi 100-200 zł
- za ślub 400- 500 zł
- organista 200- 300 zł

Do tego samemu trzeba zrobić dekorację ślubną w kościele.

Biorąc pod uwagę fakt, że za kurs przedmałżeński zapłaciliśmy 150 zł od pary - zbiera się spora sumka - z zapowiedziami u narzeczonego i dekoracją kościoła może wyjść od 1150-1450 zł!!!
Uważam że to rozbój w biały dzień.
Dodam że chodzi o małą miejscowość, 50 km od KRakowa w parafii skąd pochodzę, kościół brzydki.
Ja zawsze marzyłam o ślubie w Krakowie, gdzie mieszkam od 10 lat, w zabytkowym kościółku, do którego razem chodzimy z narzeczonym, ale mama się upiera że lepiej na miejscu, tam gdzie przyjęcie. Ja tam nie widzę problemu żeby po ślubie kościelnym w Krakowie dojechać 50 km. Dla mnie to nic dziwnego, godzinka drogi.
Do pracy codziennie przemieszczam się na drugi koniec Krakowa i zajmuje mi to ponad godzinę. Więc chyba ludzie dali by radę.
W sumie to jeszcze nie byliśmy u księdza, więc może nic straconego. Nasz ślub poza sezonem, więc chyba z terminem mszy nie powinno być problemów.