Katastrofy kulinarne czyli kuchnia z odrobina dystansu

Zaczęty przez mayagaramond, 09 Lip 2009, 22:08:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Cytat: golinda w 08 Mar 2011, 21:56:38mi nigdy nie wyszło ciasto z galaretką - zawsze wsiąkała,
Bo za rzadka lalas na ciasto:D
Ale jak M. zjadal to musialo byc dobre:)

rudasekawf

zaliczyłam wczoraj katastrofę kuchenną ;/

mieli przyjść moi rodzice z siostrą  i rodzice M. z babcią na kawę popołudniu. Postanowiłam zrobić sernik na zimno ( z gelwe czy coś). Spód zrobiłam wieczorem, rano galaretkę z owocami i gotowe :) kilka minut przed przyjściem otwieram tortownice a biały spód rozpłynął się po blacie - skapał nawet n ziemię ( jak lałam galaretke rano to wygldał ok ). No coż w akcie desperacje starłam senik z blatu galaretke z góry wytarłam z białego sera i pokroiłam do salaterek,  dodałam owoce, na górę bit śmietanę i nikt się nie kapną hehe .

niewiemjaka

jakby to powiedzieć.. wciąż i ciągle i wciąż i nadal nachodzi mnie co jakiś czas ochota żeby coś upiec  :headbang:
żeby zobrazować odrobinę mój talent kulinarny wspomnę moja pierwszą katastrofa kulinarna było zrobienie czekolady do picia w wieku lat x (jedna cyfra) kiedy to po prostu włozylam czekolade do garnka i rozpuszczalam ... siwy dym

już pisałam o tym, że pomyliłam sloiczki z cynamonem i papryka ostra... robiac szarlotke posypalam jablka papryką zamiast cynamonem...

była tez pierwsza akcja zrobienia naleśników, z ktorych wyszły kapcio-oponki w kształcie kup zbitych a nie plaskich slicznych nalesniczkow

jajka tez mi w sufot wystrzelily, ziemniaki tez spalilam,
no wode tez przypalilam - wygotowala sie cala i poszedl sie czajnik je..ć

sernik na zimno - sobie mysle nic prostszego, mixujesz proszek i przekladasz na herbatniki, na to galaretka i owoce
nic bardziej mylnego - mimo ze robiłam WG PRZEPISU to sernik nie zsiadł sie byl rzadkawy, do tego galaretka przeleciala na dno i zostala tam juz do konca wiec truskawki na gorze swiecily pustka i smutkiem

muffiny - sobie mysle takie proste, cala strefa piecze, a zrobie... zakupiłam cały osprzęt, forme, papiloty, wsio, dupa kupa a nie muffiny

sernik tesciowej - no niby wszystko pieknie wyszedl cuuudowny sliczny, po przewroceniu do gory nogami okazalo sie ze spod na środku surowy, jebnelam nim 2 razy o sciane i po 2 godz postanowilam dopiec, dopieklam w 250 stopniach zeby juz nie byl surowy, niby mniam, ale co przezylam to moje

kisiel... ostatnio mi sie zapomnialo ze to jednak nie sypuje sie proszku na gotujaca sie wode, a dziecie tak chcialo kisielek :headbang: kluchy

i najświeższe: rogaliki francuskie - pysznosci obled! kolezanka robila i mówi: "banalne nic nie trzeba robic"
więc kupilam GOTOWE ciasto francuskie, obejrzalam youtuba, zrobilam zgodnie z przepisem, powkladalam nutelle w te trojkaciki pieknie zawinalam, wsio pieknie, niestety nutella wyplynela w trakcie pieczenia i jednak przepisowe 20 min to bylo za dlugo bo sie spiekly, kupa dupa a nie rogaliki

naprawde moglabym wymieniac.. wymieniac.... wymieniac....

CZY JA SIE NIGDY NIE NAUCZE ZEBY JUZ WIECEJ NIE PROBOWAC  :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:


aniak1211

niewiemjaka
:friends:
Ale wszystko za co sie bierzesz to nie wychodzi???
Przykro mi;)
Ja lubie piec i w sumie zawsze mi wychodzi:D

niewiemjaka

no jakby to powiedziec - wszystko co robie sama oprocz jednej babki takiej (ciasto kolorowe sie nazywa) ktorej przepis i wykonanie obejrzalamw  Tv jakies 10 lat temu i zrobilam i wyszlo i to mi wychodzi, ale od czasu do czasu tez mi to nie wychodzi

lubie premiery, wiec probuje cos nowego, cos co ma byc pyszne, no i nigdy wtedy mi to nie wychodzi,
drugi raz juz nie probuje ... zapominam swoj ból i po jakims czasie np za miesiac znowu nachodzi mnie ta chcica upieczenia czegoś "wow" ...

moze powinnam cwiczyc, no ale kurde po katastrofie jak probowac to zrobic 2 raz? - serca juz nie mam ...

aniak1211

W zyciu mi babka nie wyszla:D
To jedyne co mi nie wychodzi a mialam z 50 przepisow:D

Moze umow sie z kims kto piecze na wspolne wypieki,
zapros kolezanke do siebie,ona bedzie piekla a ty patrzyla albo jednoczesnie robila drugie ciasto:)

emcia

mnie nigdy nie wyszedł biszkopt
:)
i żyję
murzynek też był porazkowy

rudasekawf

Milion razy robiłam pierogi, ostatnio jak zagniotłam ciasto to można było nim wybijać okna tudzież mogło zastąpić kulę armatnią.

aniak1211

Cytat: rudasekawf w 26 Sie 2011, 20:22:26jak zagniotłam ciasto to można było nim wybijać okna tudzież mogło zastąpić kulę armatnią.
:D
nastepnym razem daj polowe mniej maki,troche oleju a wode jak najcieplejsza;)

malutenka

Cytat: rudasekawf w 26 Sie 2011, 20:22:26Milion razy robiłam pierogi, ostatnio jak zagniotłam ciasto to można było nim wybijać okna tudzież mogło zastąpić kulę armatnią.
I dlatego ja robię z jedynego słusznego przepisu z gazety : mąka+maślanka :D Tradycyjnym ciastem też mogłabym we wrogów godzić.

brawurka

ja dziś wkładałam ogórki w zalewie z carry, zamiast 3 łyżeczek, zalewę posoliłam 3 łyżkami, a teraz sie modle żeby ta sól nie była taka słona

errata


malutenka

W ciągu ostatnich kilku dni
rogaliki bez margaryny
racuchy bez jajka.
Uświadomiłam sobie dopiero post factum, że było toto zjadliwe, ale ja trzymająca się przepisów jak tonący brzytwy nie mogę uwierzyć, że przeoczyłam.

niewiemjaka

Cytat: malutenka w 24 Paź 2011, 20:19:07rogaliki bez margaryny
racuchy bez jajka.
lol lol :)
jak miło :D

mi nie wyszła galaretka
byłam naprawde zdziwiona faktem, że sie zrobily glutko-żelki w kubku, w którym ją chciałam rozpuscić
nie wiedziałam czemu :knuje:
dopiero po dłuuuuuuugim czasie 2 tygdnie? miesiac? nie pamietam
(pomerdało mi się z robieniem kisielu i budyniu chyba)
jarnelam sie że sposob przyrządzania jednak jest inny lol
:headbang:

rudasekawf

Mąż chciał odgrzać mrożone pierogi, wrzucił je do zimnej wody, w ilości 40 pierogów na średni garnek. Ogólnie wyszła mu zupa pierogowa. Mógł te pierogi co najwyżej wypić ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aniak1211

#117
Cytat: niewiemjaka w 25 Paź 2011, 16:04:16(pomerdało mi się z robieniem kisielu i budyniu chyba)
jarnelam sie że sposob przyrządzania jednak jest inny LOL
headbang
:rotfl: :rotfl: :rotfl:




Dodany tekst: 25 Paź 2011, 23:42:42

Cytat: rudasekawf w 25 Paź 2011, 17:32:41wrzucił je do zimnej wody, w ilości 40 pierogów na średni garnek. Ogólnie wyszła mu zupa pierogowa. Mógł te pierogi co najwyżej wypić wink

Kiedys rozmrozilam pierogi przed gotowaniem-takie kupne;)
tez wyszla mamalyga :rotfl:

rudasekawf

Powiedziałam mu, że ma ich nie rozmrażać :) Jak widać jednak trzeba chłopu dać dokładniejszą instrukcję. Cóż trzeba będzie zrobić znowu pierogi :)

magdarynka

Cytat: niewiemjaka w 25 Paź 2011, 15:04:16
lol lol :)
jak miło :D

mi nie wyszła galaretka
byłam naprawde zdziwiona faktem, że sie zrobily glutko-żelki w kubku, w którym ją chciałam rozpuscić
nie wiedziałam czemu :knuje:
dopiero po dłuuuuuuugim czasie 2 tygdnie? miesiac? nie pamietam
(pomerdało mi się z robieniem kisielu i budyniu chyba)
jarnelam sie że sposob przyrządzania jednak jest inny lol
:headbang:

lol M kiedys robil kisiel z przepisu nr 2 ;D Z tylu opakowania sa zazwyczaj trzy obrazki, co robic po kolei. I on zrobil wdl. obrazka nr 2 lol lol lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: magdarynka w 26 Paź 2011, 09:24:01
lol M kiedys robil kisiel z przepisu nr 2 ;D Z tylu opakowania sa zazwyczaj trzy obrazki, co robic po kolei. I on zrobil wdl. obrazka nr 2 lol lol lol

hahahaha umarłam lol

niewiemjaka

Cytat: rudasekawf w 26 Paź 2011, 07:55:50Jak widać jednak trzeba chłopu dać dokładniejszą instrukcję.
lol lol lol
:D dobrze wiedzieć z tymi pierogami :rotfl:

Cytat: magdarynka w 26 Paź 2011, 10:24:01Z tylu opakowania sa zazwyczaj trzy obrazki, co robic po kolei. I on zrobil wdl. obrazka nr 2
czuje bliskosc z Twoim M. lol lol lol

magdarynka

niewiemjaka umowcie sie na wspolne robienie kislu :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia


aniak1211