mama po porodzie- jak wrócic do formy

Zaczęty przez jusia, 08 Lip 2009, 21:08:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

W czasie ciazy przytylam prawie 19 kg
karmilam piersia,nie spalam po nocach i po 3 miesiacach stracilam nadwage :)
Waga leciala jak szalona ;)
Teraz mam kilo mniej niz przed ciaza,
mniejsza dupe i uda,
ramiona bardziej jedrne od noszenia malej:D
cyce niefajne i chyba troszke wieksze-choc musze sprawdzic stare staniki
czy juz nie zmalaly;)
Ciuchy sprzed ciazy juz po kilku dniach byly dobre a teraz spodnie brzydko wisza na dupie.

Nie stosowalam zadnej diety-na poczatku mniej slodyczy ale chwile teraz je pożeram :D
ciagle sobie powtarzam ze brzuch trzeba ujedrnic ale mi sie nie chce cwiczyc :D
Codziennie chodze na spacery.
Szybko stracilam nadwage i zycze by Wam sie udalo :)

aja

znalazłam wczoraj w szpitalu jakieś zalecane ćwiczenia po porodzie czy zeskanowac Wam to? pod tytułem " 1-3 doba po porodzie, 4-7 po porodzie, 3 - 6 tydzień po porodzie"

elve



ishka82

Cytat: elvelve w 20 Lip 2009, 22:50:58
aja zeskanuj... mnie się przyda :D
Mnie też, o ile znajdę w sobie chęci ;)

golinda

Cytat: ishka82 w 21 Lip 2009, 09:40:48
Mnie też, o ile znajdę w sobie chęci ;)

ja już myślę tylko o tym, żeby na orbitreka wskoczyć ;) a będę miała na to dłuuugie, zimowe popołudnia - akurat, żeby do wiosny wyglądać jak człowiek ;)

niewiemjaka

golinda z Małą to te 'dłuuuuuugie' zimowe popoludnia ci sie troche skroca  :point_lol:
a u mnie waga juz w normie, czekam na ten 3ci miesiac i tez pocwicze ten brzuszek .. mooooze... :D

aniak1211

ishka82
Ty tez???

Gratuluje,pamietam ze staralas sie jeszcze przedemna,
nareszcie :jupi: :jupi: :jupi:

ishka82

aniak1211, no tak, wreszcie się udało :jejeje:

aniak1211

#59
Cytat: ishka82 w 21 Lip 2009, 15:00:17
aniak1211, no tak, wreszcie się udało :jejeje:
Ciesze sie razem z Toba :)

Dodany tekst: 21 Lip 2009, 17:34:11



Dodany tekst: 21 Lip 2009, 18:34:17



Dodany tekst: 21 Lip 2009, 19:34:20


kamelia04.08.2007

przed ciażą ważyłam ok. 60-61kg, rodzic poszłam z waga ok. 74 kg (przytyłam ze 13 kg).
Ze skórą nic mi sie nie porobiło.

Kilogramów ciążowych juz dawno nie ma, jestem na zerze od mniej wiecej 3 m-cy, wszystko zeszło dośc szybko i  bez wysiłku (jeszcze nigdy tak sobie nie dogadzałam kulinarnie). Chodze w ciuchach przedciążowych bez problemu.
Ćwiczyłam systematycznie codziennie przez 3 tyg., potem mi sie odechciało, chodziłam z młoda duzo na spacery, teraz mniej, bo młoda nie wysiedzi tyle w wózku.

Karmie nadal piersią i tak jeszcze długo bedzie. To jest mój klucz do pozegnania kilogramów.

Co do skóry, to rozstepów nie było, skóra na brzuchu wyglada w porzadku (uzywałam przez 2 m-ce zelu wygładzajacego), biust też. W zasadzie nie ma żadnych sladów, ze urodziłam dziecko.

Żeby nie było tak ładnie pieknie, to mam/miałam 2 upierdliwe duperele - pamiatki po porodzie sn z interwencją. Kończe to własnie rehabilitować.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

siog

a u mnie katastrofa nawet pisac nie chce...
20 kg wiecej, ciezki porod, masa lekow,sterydy itp. po porodzie gorset i fizjoterapia
rozstepow nie mialam przez cala ciaze a po porodzie mam na udach i bokach.
karmienie piersia nie wyszlo
najgorsza sytuacja to dupa, uda i biodra. cwiczyc mi pozwolono dopiero teraz po 4 miesiacach. ogolnie ciezko to przezywam.. :thumbdown:

nionczka

Cytat: siog w 03 Sie 2009, 00:11:12
a u mnie katastrofa nawet pisac nie chce...
20 kg wiecej, ciezki porod, masa lekow,sterydy itp. po porodzie gorset i fizjoterapia
rozstepow nie mialam przez cala ciaze a po porodzie mam na udach i bokach.
karmienie piersia nie wyszlo
najgorsza sytuacja to dupa, uda i biodra. cwiczyc mi pozwolono dopiero teraz po 4 miesiacach. ogolnie ciezko to przezywam.. :thumbdown:

Hej Siog! Napewno uda Ci sie wrocic do formy. Moze potrwa to dluzej, ale uda Ci sie. Poza tym masz cudna córke. No wlasnie co u Was? Tak ostatnio myslalam, ze dawno Cie nie bylo. Jak malenstwo? Jak domek?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

Siog:hugsurprise:   masz cudną córeczkę, a kilogramy niedługo pójdą precz :D daj sobie troche czasu

marax

MI sie wydaje ze duzo daje karmienie piersią  zrzucaniu wagi.Ja wazylam przed ciązą ok 57/58 w dniu porodu jakies 66 kg.do wagi sprzed porodu wrocilam po ok 1,5 miesiąca-no ale ja bardzo niewiele przytylam w ciazy ,wiec nie bylo ciezko.Teraz waze 53kg i to mnie juz troche martwi.NIby fajnie bo schudlam ale czuje sie bardzo oslabiona.Mala jest ostatnio tak zajmująca ze nie mam kiedy nawet zjesc.Budzi sie po 4 razy w nocy i je cycka.Weszla juz w etap ze chce jest to co ja i krzyczy jak widzi ze cos jem .............. No wiec jadam rzadko bo muszę się przed nią chować :( Wydaje mi sie ze nikt by nie pomyslal ze urodzilam dziecko .Brzuch mam jaki mialam, 0 rozstepow no jakbym nie rodzila.Nie mam wiec zadnej motywacji do cwiczen co mnie martwi.Chodze traz 2 razy w tygodniu z LAurą na basen i tam sie duzo ruszam-lapie sie za jej kolko i plywam od jednego konca basenu do drugiego

jestynka

maraxela, Ty się wykończysz!
nie chowaj się z jedzeniem, Laura się przyzwyczai, że Ty też jesz swoje.
Sama wiesz, że trzeba dobrze się odżywiać :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

maraxela zaczynam miec tak samo, przed porodem z 56 kg, wyrownalam, a teraz spadam z wagi  juz 54 kg.... nie mam rozstepow i innych oznak ciazy,
i niby maly spi po te 40 min w dzien ale tez nie mam kiedy sobie porzadne jedzenie zrobic, szybko gotuje cos prostego i obiad jem w zasadzie wieczorem dopiero  :headbang:
mysle jakby to usprawnic i jesc po ludzku i zdrowo :] niech mnie ktos kopnie w doope :D

aniak1211

Baby wy wezcie sie za siebie,
dbajcie o siebie bo musie dlugo zyc dla swoich dzieci!!!!!!

Tez nie mialam czasem kiedy zjesc ale czasami jedna ręką jedzenie szykowalam a na drugiej mala draca sie w niebo glosy!!!


abkasia

ja juz jestem chuda jak pies, waze 5 kg mniej niz przed ciaza... nie mam tylka wcale( co mi wcale nie odpowiada) brzuch palski, ale nie taki jak przed ciaza, wymaga troche brzuszkow ;) a nogi mam jak patyki....
50 kg przy 170 to jest troche malo...

marax

Cytat: abkasia w 04 Sie 2009, 11:54:44
ja juz jestem chuda jak pies, waze 5 kg mniej niz przed ciaza... nie mam tylka wcale( co mi wcale nie odpowiada) brzuch palski, ale nie taki jak przed ciaza, wymaga troche brzuszkow ;) a nogi mam jak patyki....
50 kg przy 170 to jest troche malo...
to ja jestem 3 kg grubsza przy tym samymwzrosce .jak tak dalej pojdzie to szybk cie dogonie

inkageo

Nie jestem już najchudsza na strefie :D
Imagine there is no hate

abkasia

 
Cytat: inkageo w 04 Sie 2009, 14:13:53
Nie jestem już najchudsza na strefie :D
no nie wierze, ze jestem chudsza od ciebie, a bynajmniej nie wygladam ;) chyba ze to nie o mnie chodzi :D

inkageo

No jak ja mam 165 i ważę 48 kg, to jesteście chudsze  :mocking:
Imagine there is no hate

marax

no na pewno hahahaha inka kup sobie jakas lepszawage albo ja moze mam zepsutą lol lol lol

inkageo

Jak bum cyk, cyk ważę 47,8 kg ;) No ale może mam więcej wzrostu niż 165 ;) 166 no góra 167 ;)
Imagine there is no hate