Ciasto na pierogi

Zaczęty przez noki, 01 Lip 2009, 18:33:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

noki

Moja wersja ciasta na pierogi - dlugo szukalam przepisu na ciasto, ktore latwo sie walkuje i skleja, a po ugotowaniu jest miekkie, i co najwazniejsze ma podane odmierzalne ilosci skladnikow:

4 szklanki maki
2 duze jajka
5 lyzek gestej kwasnej smietany
3 lyzki oleju
szczypta soli
3/4 szklanki letniej wody

Make przesiac do duzej miski lub na stolnice, zrobic dolek w srodku, wbic jajka. Dodac smietane, olej i sol. Zamieszac ciasto, dodawac wode stopniowo wyrabiajac miekkie i latwo poddajace sie ciasto. Przykryc odwrocona do gory dnem miska i pozwolic ciastu "odpoczac" przez 10-15 minut. Podzielic ciasto na 4 czesci, trzy z nich trzymac przykryte wilgotna sciereczka, a jedna wywalkowac dosc cienko, wycinac pierogi. Nadziewac dowolnym nadzieniem. Powtorzyc z pozostalym ciastem. Wychodzi jakies 80-100 pierogow.

giga

Ja też robię wg.tego przepisu,polecam.Ciasto jest miękkie,smaczne,  bardzo dobrze kleją się pierogi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

a ja robię z samej mąki , wody i soli. UWAGA: woda musi być bardzo ciepła, taka, że prawie w ręce parzy, ciasto jest wtedy miękkie i elastyczne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

jestynka robisz tak jak moja mama!

ja ostatnio wypróbowałam ciasta z dodatkiem oleju i jestem zachwycona!  :dance:
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

aniak1211

Ja robie woda,maka i olej :)
wszystko na oko :D

errata

#5
mąka + żółtka (bez białka, bo po nich ciasto twardnieje) + w szklance mleka rozpuścić łyszkę masła (zagrzać troche mleko, aby się masło rozpuściło). Ja to wyrabiam przez robota, ale ręcznie też kiedyś wyrabiałam.

marlen_ka

ale jak wyrabiasz robotem, to ciasto nie jest za rzadkie?

errata

nie, bo tak samo patrze jakie jest. Wyciaga dopiero jak całe ładnie odchodzi od pojemnika.

errata

#8
robota mam takiego http://megamarket.org.pl/robot-mpm-product-kasia-116b-p-18255?utm_content=18255&utm_campaign=2010-04&utm_medium=cpc&utm_source=nokaut.pl

i jeszcze  tego http://www.nokaut.pl/roboty-kuchenne/robot-philips-hr-7620-70.html


Dodany tekst: 17 Kwi 2010, 11:21:23

Bardzo długo robiłam ręcznie, i to też nie jest trudne. Choć szybciej przez robota, nie powiem ;) Daj tylko żółtka bez jajek i zamiast wody mleko to ciasto będzie miekkie to się bedzie lepiej wyrabiało

aniak1211

Ja troche inaczej robie:
maka,ciepla woda i olej :)
robie takie miekkie,nawet troszke klejace sie ;)
wtedy bedzie miekkie:)

ddu

ja niestety nie umiem, ale moja mama używa chyba tylko mąki i wody...to jakiś najprostszy przepis świata, ale nigdy nie próbowałam

errata

Cytat: ddu w 17 Kwi 2010, 11:36:30
ja niestety nie umiem, ale moja mama używa chyba tylko mąki i wody...to jakiś najprostszy przepis świata, ale nigdy nie próbowałam

też tak kiedys robiłam, i kiepsko mi się kleiły, ciasto twarde było, aż się teściowej zapytałam jakie ona cisto robi (ona uwielbia gotować i czesto nam posyła pierogi ;) ) A jej ciasto zawsze takie mieciutkie jest.

wrobelek0403

kurcze, wstyd przyznac, ale nigdy nie robiłam sama pierogów :blush:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ja robie maka, jajko, szczypta soli i ciepla woda, tyle ile maka zabierze. Ostatnio dodalam ciut oleju i super bylo. Ale trzeba wlasnie takie bardziej lepieace zostawic, wtedy lepiej sie rozwalkowuje i jest mieksze. Ale trzeba dosc sporo maki pod ciasto przy rozwalkowywaniu podsypywac, bo inaczej przyklei sie do stolu/stolnicy/blatu ;)

twinnie77

Ja bardzo polecam przepis z Galerii GW:

pół litra maślanki + pół kg mąki

Taka jest proporcja, ale jak dla mnie mąki trzeba więcej, i dość dużo trzeba podsypywać przy wałkowaniu. Ale jest super ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

Cytat: twinnie77 w 17 Kwi 2010, 13:58:07
Ja bardzo polecam przepis z Galerii GW:

pół litra maślanki + pół kg mąki

Taka jest proporcja, ale jak dla mnie mąki trzeba więcej, i dość dużo trzeba podsypywać przy wałkowaniu. Ale jest super ;D
ciasto na pierogi robilam raz, wlasnie jakies takie z maslanka, wyszlo super
niestety przepis mi gdzies zaginal

mobka

Cytat: twinnie77 w 17 Kwi 2010, 13:58:07
Ja bardzo polecam przepis z Galerii GW:

pół litra maślanki + pół kg mąki

Taka jest proporcja, ale jak dla mnie mąki trzeba więcej, i dość dużo trzeba podsypywać przy wałkowaniu. Ale jest super ;D

Sprobuje nastepnym razem. A tam jest tylko maslanka i maka???

jestynka

Cytat: errata w 17 Kwi 2010, 12:49:09też tak kiedys robiłam, i kiepsko mi się kleiły, ciasto twarde było, aż się teściowej zapytałam jakie ona cisto robi

aby ciasto na pierogi było miękkie i chce się je zrobić z samej mąki i wody, to woda musi byc bardzo ciepła, ja wyrabiam z tak ciepła wodą jak tylko przestaje parzyć. Zawsze wychodzi miękkie, elastyczne ciasto. Najlepsze mi wychodzi z mąką "jedyneczki"  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Tez robie z ciepla, a raczej goraca woda (1 szklanka), do tego lyzeczka oleju/masla, jedno jajko, troche soli, 3 szklanki maki... Przepis kuronia http://www.kuron.com.pl/przepisy/art1478.html
Ale nastepnym razem wyprobuje ten przepis z maslanka

marlen_ka

dzieki ciasto wyszło super

polałam wszystkim :)

emcia

Cytat: wrobelek0403 w 17 Kwi 2010, 12:37:49
kurcze, wstyd przyznac, ale nigdy nie robiłam sama pierogów :blush:
ja też
mam się wstydzić?
;)

callja

Cytat: emcia w 18 Kwi 2010, 13:57:14ja też
mam się wstydzić?

chyba musze dołączyć do klubu wstydzących ;)

za to pamiętam, że moja mama ZAWSZE robiłą ciasto pierogowe na drożdżach, bez jajek - na kilogram mąki 5 dag drożdzy rozpuszczonych w ciepłym mleku, z odrobina cukru; gdy podrosły, wlewała drożdze do mąki i wyrabiała. Pierogi były mięciutkie, nie pękały w czasie gotowania, a na mój babski rozum - chyba w tej wersji ciastowej dałoby się je piec (niekoniecznie gotować).

A przepis z maślanką ciekawy, może wreszcie sę zdecyduję na zrobienie "własnych" pierogów ;) na przykład "dziadowskich" = podlaskich (twaróg, cebulka, kasza gryczana - i w oryginalnej wersji obowiązkowa odrobina świeżej mięty).
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

ja robiłam, jeden jedyny raz, mam duzo innych potraw które robiłam raz

foszek