rozbudowa starego domu - projekt???

Zaczęty przez ewdomaga, 22 Cze 2009, 12:48:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewdomaga

no właśnie wygląda na to, że się nie będzie opłacać rozbudowywać, lepiej będzie burzyć.

popytam jeszcze.

tiliam

z tego co się orientuję - koszt wyburzenia moze być b.duży
my liczyliśmy że wyburznie naszego domu - samo wyburzenie kosztowałoby ok 60 tys..
a sam wywóz gruzu to są koszmarne pieniądze - 1 kontener kosztuje 500 zł - a przy takim domu musisz mieć kilkadziesiąt takich kontenerów..
my zdecydowaliśmy odnowić dom - zrywanie tynków, posadzek nowe instalacje WSZYSTKIE i dobudowa do starej cześći
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

tiliam z tym gruzem to słuszna uwaga
czasem można gruz oddać pod budowę....

ewdomaga

wydaje mi się, że tak źle to nie będzie.

nie chcę się pchać na siłę w rozbudowę tego domu, jeśli mam nie być zadowolona i po kilku, kilkunastu latach ma zacząć coś tam pękać, itp. ten facet mówił, że nie da się tak idealnie tego wszystkiego zrobić, 45 letnie mury połączyć z nowymi

a jeśli chodzi o gruz, to mieszkam na wsi, ludzie mają pola - można gruzem drogi utwardzić, chętni się znajdą. tak mi się wydaje, a jak to będzie to się okaże.

poza tym, jeszcze żeśmy się na nic nie zdecydowali. nie wiadomo nawet czy właściciel pozwoli na wyburzenie. przepisywanie jest w trakcie, mowa była o rozbudowie, nie o rozburzeniu. wbrew czyjejś woli nic robić nie będę.

elve

pozostaje życzyć powodzenia!
i daj znać co postanowiliście

ewdomaga

tiliam a ile lat ma Wasz dom? jak się to wszystko u Was odbyło? ekspertyza, projekt itp. dużo to kosztowało? jesteście zadowoleni z efektów? no bo w naszym przypadku nie było by mowy o salonie, itp. trzeba by było wewnętrzne ściany przesuwać, a to lepiej od nowa budować

nionczka

ewdomaga ja trzymam kciuki za powodzenie planu!
Moj brat tak zrobil. Kupil domek z piekna dzialka z wyornietymi drzewami, przy lesie i stadninie koni. Tez mial chyba ze 40 lat. A domek mial dwa pokoje, kuchnie, lazienke, strych i piwnice. Dobudowali pietro, postawili sciany, inne poburzyli i maja super domek z 4 sypialniami i druga lazienka na gorze i wilkim salonem na dole. troche czasu im to zajelo,a le warto bylo.
Przez jakis czas mieszkali w jednym pokoju, ktory dzis jest salonem a reszte budowali. Bylo ciezko, ale teraz jest git.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#32
nionczka a jakie byly pobudki kupna? :> dzialka aby? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Cze 2009, 15:19:15
nionczka a jakie byly pobudki kupna? :> dzialka aby? :>
Nie wiem czy dzialka. Chcieli sie wyniesc z bloku w Warszawie pod miasto, ale nie wydajac zbyt wielkich pieniedzy i miec dom z fajnym ogrodem. I tak wyszlo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka no czyli dzialka :) chcesz dzialke bez niczego, to nie zamieszkasz, chcesz z fajnym domem, to kupa kasy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aagata4

Cytat: ewdomaga w 22 Cze 2009, 20:59:16
chyba i tak nic z tego nie będzie, tzn. z rozbudowy domu.

byliśmy u eksperta i powiedział, że najprawdopodobniej nie będzie się nam opłacać rozbudowa, dom jest stary, fundamenty trzeba by wzmacniać, dobudowywać, strop itp. to może wyjść drożej niż budowa nowego domu, a poza tym niekoniecznie wyjdzie tak,że będziemy zadowoleni.

projekt musiałby być pod te ściany co są, więc poszaleć by nie można, a przesuwać wewnętrzne ściany nie ma sensu - dużo szybciej i wygodniej wyjdzie wyburzenie domu i wybudowanie nowego. to tak w skrócie to co powiedział.

teraz musimy się zastanowić nad tym wszystkim.


Dodany tekst: pon 22 cze 2009 20:04:38 GMT-1

a mieli strop? pewnie dlatego, że projekt dotyczył piętra, a nie całego domu.
pytałam i u tego faceta projekt indywidualny na rozbudowę kosztowałby ok. 7 tysięcy, pon. trzeba zrobić ekspertyzę fundamentów, stanu budynku, czy się nadaje na rozbudowę, projekt domu w obecnym stanie i dopiero projekt przyszłego domu.

dużo zachodu i wygląda na to że się nie opłaca

witaj ...
właśnie stoję też przed problemem, czy burzyć częściowo, czy całkowicie .... mam olbrzymi 300 metrowy dom w stanie surowym (tylko mury i eternit na dachu bez żadnych wykończeń ani okien itp) dom tak stoi 20 lat, dodatkowo brak u mnie dokumentacji i  widoki na tylko 200 tys na wykończenie tego (po sprzedaży mieszkania w którym mieszkam) bez możliwości wzięcia kredytu.a więc staram się dowiedzieć jak najwięcej zanim udam się do eksperta ...

czy zburzyłaś ten dom? czy rozbudowałaś?  i gdzie szukałaś informacji aby podjąć decyzję? od częgo zacząć? w gminie mieli tylko pozwolenie na budowę, plan realizacyjny (mapkę). Brak projektu bo typowy i nie było obowiązku skłądania oraz brak dziennika budowy.  Szukam kogoś w okolicy kto by mi pomógł ... o kogo pytać? o architekta?

ech wiele pytań, przede wszystkim napisz co postanowiłaś zrobić z tym domem?

Pozdrawiam

Agata

inkageo

Aagata4 spróbujcie dotrzeć do osoby, która robiła adaptację projektu i plan realizacyjny, być może będzie mogła udzielić Wam cennych informacji. Jeżeli ta osoba prowadziła budowę, to może ma też dokumentację. Spotkałam się z taką sytuacją, że kierownik budowy zachował dla siebie dziennik budowy i projekt, bo inwestor mu nie zapłacił za dotychczas wykonaną pracę, później budowa wiele lat stała nieskończona, a bez dokumentacji nie było chętnych do zakupu.
Imagine there is no hate

ewdomaga

#37
dawno tu nie zaglądałam. aż się zdziwiłam widząc nowe wiadomości. minęło dużo czasu, a my dalej na starcie. mieliśmy problem ze znalezieniem osoby, która by się nam tą rozbudową zajęła. jeden facet się zgodził, tylko jakoś dotrzeć do nas nie potrafił, na innego czekaliśmy kilka mcy, aż będzie miał czas.

plan zaczął się robić, problem jest z drugim stropem, bo chcemy lany, nie podwieszany i może byc za ciężko na te nasze fundamenty, a nie chcemy ich podlewac, bo to duzo pracy i dodatkowe i to niemałe koszty.

od kilku dni myślimy co z tym zrobić. sam ten projekt plus dokumentacja ma kosztować 7 tysięcy.


Dodany tekst: 16 Wrz 2010, 20:12:45

aagata4 nie burz tego domu, przebuduj go tylko, dach oczywiście trzeba zmienić, ale to nie wydaje mi się takie straszne. a 200 000 to nie jest mało, chciałabym mieć choć połowę tego. jak to u nas mówią, jak się zacznie to pomału się wykończy i staram się optymistycznie (choć może zbyt mało realistycznie) do tego podchodzić.