MONITOR ODDECHU - kupujecie? Macie?

Zaczęty przez rubin04, 15 Cze 2009, 14:11:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Cytat: golinda w 15 Cze 2009, 18:50:38
jak znam siebie, to też kupię, bo inaczej będę co 15 minut sprawdzać, czy dziecko oddycha

tak z ciekawosci - golinda, i jak, kupilas ostatecznie?

OlaFasola

Ja myślałam, że nie kupimy, że jest to zbędne wyposarzenie, ale teraz po przejściach oddechowych Mikołaja już wiem, że jednak kupimy, bo ja nie śpię tylko nasłuchuję czy oddycha ładnie i równo.

rilla

my nie mamy, ale Mały jest duży i sam obraca sobie główkę. I jako wyrodna matka nawet sie nie budze jak piska w nocy:/

OlaFasola

Tak kupiliśmy, mamy taki http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1169042

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na model z nianią i mimo niewielkiego w sumie mieszkania, nianię używam codziennie.

OlaFasola

Cytat: doda w 20 Maj 2010, 22:47:26włączył Ci się kiedyś bez powodu?

Bez powodu nie, ale jak temp spadła poniżej 18 stopni to się włączył. No i standardowo jak wyjmę małego i zapomnę wceśniej wyłączyć. A Tobie się włączył?

OlaFasola

Cytat: doda w 21 Maj 2010, 11:18:41no właśnie włączył się 3 razy. raz jak siedziałam przy Małym i go obserwowałam, nic dziwnego nie zauważyłam. potrząsnęłam nim, nawet się nie obudził i dalej spał.
i dziś w nocy dwa razy,

czytałam, że przy bezdechu po obudzeniu dzieci oddychają głęboko, albo mają zasinienia, u nas nic takiego nie było

sama nie wiem, czy coś w tym jest, czy może mam czułość za mocno ustawioną.

O kurde to nie fajnie. Ja prawie zawału dostałam jak się włączył ze wzgędu na temperaturę.
U nas monitorem zajmuje się M, codziennie wieczorem go sprawdza i on też go uruchamiał więc ja nawet nie wiem czy się tam ustawia jakoś czułość.
Może chodzi o materack? O jego grubość? Albo o ustawienie płytek?

magdalinska

doda u mnie nie wlaczyl sie ani razu, chyba ze wzielam Kube i zapomnialam wylaczyc. czulosc mam ustawiona na 4

abkasia

#82
Cytat: doda w 21 Maj 2010, 10:18:41
no właśnie włączył się 3 razy. raz jak siedziałam przy Małym i go obserwowałam, nic dziwnego nie zauważyłam. potrząsnęłam nim, nawet się nie obudził i dalej spał.
i dziś w nocy dwa razy,

czytałam, że przy bezdechu po obudzeniu dzieci oddychają głęboko, albo mają zasinienia, u nas nic takiego nie było

sama nie wiem, czy coś w tym jest, czy może mam czułość za mocno ustawioną.
doda, ustaw czulosc na najwieksza i kaldz malego na macie( zeby ona byla bezposrednio po nim)

nam wlaczyl sie kilka razy w ciagu roczu.

pare razy byl to sygnal alarmowy, jedno pipniecie, jak sie zbudzilismy to juz nie dzwonil.


a to on moze dzwonic jak jest za zimno w pokoju? :D kurcze mam go rok a o tym nie doczytalam... ;D
moze dlatego pipczal czasem..

Dodany tekst: 21 Maj 2010, 20:01:23

Cytat: doda w 21 Maj 2010, 10:31:47
możliwe, dziś wieczorem K. się tym zajmie. one powinny być całkiem płasko te płytki, nie wiem, czy u nas są.
stresuję się, ale dziwi mnie to, że ten monitor rzeczywiście włączył się w momencie, gdy obserwowałam małego siedząc przy łóżeczku i NIC się nie działo, a monitor się włączył.
a polozyliscie te maty na plycie grubosci chyba 6 mm czy bezposrednio na ramie lozeczka?
bo my mamy wycieta plyte w castoramie pdf o grubosci 6 mm i na niej leza te czujniki

ddu

ja nie mam zamiaru kupować. mam dostać nianię, jeśli szwagierka kupi taką z monitorem, to będzie. ale nie sądzę

abkasia

Cytat: ddu w 22 Maj 2010, 10:15:47
ja nie mam zamiaru kupować. mam dostać nianię, jeśli szwagierka kupi taką z monitorem, to będzie. ale nie sądzę
dla nas niania to byl dodatek, nam chodzilo o monitor.. ;)

choc teraz bardzo sie przydaj, jak ide na piwko do sasiadow :D

abkasia

Cytat: doda w 22 Maj 2010, 14:41:46
dzięki, już mąż wczoraj to zrobił i od tego czasu (odpukać tfu tfu) nic nie piszczało.

co to znaczy kładź małego na macie?
mamy te płytki położone bezpośrednio pod materacykiem, mały leży na materacyku, tak jest ok?
no tak chodzilo mi o to, zeby te plytki lezaly mniej wiecej pod maly i oczywiscie pod materacem :)

a macie ta plyte wycieta? taka 6 mm? my na stelazu lozeczka mamy wycieta plyte PDF na niej te maty, i materac.
taka plyta rowna musi byc, zeby te impulsy byly dobrze przenoszone ;)

magdalinska

Cytat: doda w 23 Maj 2010, 10:42:29no właśnie, u nas te płytki leżą na drewnianym stelażu łóżeczka, takich deseczkach, nie na równej płycie. muszę powiedzieć mężowi, żeby to poprawić
u nas tez leza na stelazu  :hmm:

abkasia

Cytat: doda w 23 Maj 2010, 09:42:29
no właśnie, u nas te płytki leżą na drewnianym stelażu łóżeczka, takich deseczkach, nie na równej płycie. muszę powiedzieć mężowi, żeby to poprawić

Dodany tekst: 23 Maj 2010, 08:43:32

abkasia :beer:
my mamy angle care kupowane w UK i tam w angielskiej instrukcji jest informacja, ze powinny te maty lezec na rownej plaskiej plycie min 6 mm...
jesli dobrze pamietam..

justynaaaa2

no dobra wyciągam jakiś staroć żeby nie dublować wątków ;)
przeczytałam te stare posty ale nie znalazłam odpowiedzi
pytanie do tych co miały monitory czy kupować taki z 2 płytkami czy z 1 wystarczy?
http://allegro.pl/monitor-oddechu-niania-ac401-angelcare-2-plytki-i2966148487.html
http://allegro.pl/angelcare-ac401-niania-i-monitor-oddechu-plytka-i2938126939.html

abkasia


justynaaaa2

no M. poczytał trochę i też twierdzi że wystarcza  :hmm:
ja się jeszcze waham dlatego przyszłam do was po radę :)

konwalia

ja miałam z dwoma

i dla mnie trochę duża kasa, żeby kupować angielski bez gwarancji(bo 1 płytka jest na uk)

magdalinska

ja mam dwie, nawet nie wiedziałam, ze są pojedyncze

justynaaaa2

konwalia tutaj napisali że jest gwarancja
http://allegro.pl/niania-angelcare-ac401-monitor-oddechu-plytka-i2949252930.html

też właśnie wyczytaliśmy że te z 1 płytką są na UK, nawet były w promocji za 70funtów ale uznaliśmy że bujać się z tymi przejściówkami to bez sensu, ale teraz widzę że te też mają przejściówki dołączone  :hmm:

mobka

Ja teraz Mlodego w koszu bede miala i sie zastanawiam, czy tam jakos monitor dam rade wmontowac...

konwalia

to nie wiem, wiem że jak szukałam, to te z 1 były bez gwarancji

ja bym dopytała, czy gwarancja jest w pl serwisie czy u nich i np oni to reklamują w uk w razie co

abkasia

Justa ja mam z uk z 1 plytke i wtsracza zipelnie. Spal na tym H teraz spi L.

zosia2007

#97
justynaaaa2 nie kupuj, pozycze ci, mam angel care z dwoma plytkami
nianie mam osobno ale sobie zostawie a monitora nie uzywam juz ze dwa lata

Dodany tekst: 21 Sty 2013, 23:30:57

no chyba ze chcesz miec swoj wlasny ;)

justynaaaa2

zosia2007 no właśnie wiem że ty masz ten z 2 płytkami, nawet myślałam czy nie pytać cię o pożyczenie, ale mi też na niani zależy więc wolę mieć już komplet :)
zwłaszcza że widzę, że wy do tej pory z niani korzystacie więc myślę że i mi się przyda, głównie na działce czy u rodziców :)
ale dzięki  bighug

zosia2007

spoko, jak chcesz
tylko ja nie mam polaczoneo monitora z niania, ja mam dwa rozne urzadzenia.
jak kupowalam to w zestawie byly tylko 10 czy 20 zl drozsze niz ten to urzazenia monitor+ niania razem wiec wzielam dwa oddzielne