MONITOR ODDECHU - kupujecie? Macie?

Zaczęty przez rubin04, 15 Cze 2009, 14:11:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

ja monitora oddechu nie mam, nawet nie pomyslalam o zakupie, przez pierwszy tydzien- dwa, franek lezal w poprzek lozka bo byl taki malutki (ale ten czas leci), na wyciagniecie reki, no i spalismy przy wlaczonej lampie, zawsze go widzialam jak otworzylam oko, a po jakims czasie doszlismy do tego, ze czasem jak ma niespokojna noc, wierci sie, marudzi przez sen, to wlaczam farelke, bo nie moge zasnac i w ten sposob Go zagluszam :)
mysle, ze gdyby w mojej rodzinie byl przypadek smierci łóżeczkowej, albo dziecko byloby wczesniakiem, badz bylyby jakies inne problemy, nabylabym bez wahania..
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: jusia w 16 Cze 2009, 13:54:21

mysle, ze gdyby w mojej rodzinie byl przypadek smierci łóżeczkowej, albo dziecko byloby wczesniakiem, badz bylyby jakies inne problemy, nabylabym bez wahania..

no wlasnie!
Kiedy pisalam o schizach chodzilo mi o bezpodstawne panikowanie a nie o lek oparty na doswiadczeniu bliskiej osoby czy jakichs porblemach medycznych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: maraxela w 16 Cze 2009, 11:25:05
a nie spi z wami w pokoju? jakby twoja mala miela bezdech to na pewno byloby cicho i zadna niania by ci o tym nie "powiedziala" chyba ze taka podlczona pod monitor oddechu

No mala spi z nami w pokoju ale jak mamy gosci to ja zamykam i slysze jak sie obudzi
a oddechu nie kontroluje,ale bez przesady,jak dziecko urodzi sie zdrowe to po co ???

marax

Cytat: aniak1211 w 16 Cze 2009, 14:42:33
No mala spi z nami w pokoju ale jak mamy gosci to ja zamykam i slysze jak sie obudzi
a oddechu nie kontroluje,ale bez przesady,jak dziecko urodzi sie zdrowe to po co ???
to tez moze miec bezdech i umrzec taka podstepna choroba.Zabija zdrowe dzieci poprostu pewnego ranka juz nie wstaja :(

doris8008

a właściwie to do jakiego czasu się bezdech może zdarzyć? do 1 r.ż. plus minus?

elve

jest tyle rzeczy, które się mogę dziecku przydarzyć
jest tyle środków by minimalizować ryzyko
a i tak nie wykluczymy wszystkich
chyba ważne by móc minimalizować swoje lęki, jeśli monitor/niania/itp ma w tym pomóc czemu nie....

ja kazałam mężowi przyuczyć się do pierwszej pomocy noworodkowej, a potem ma mnie wszystkiego nauczyć; mam nadzieję ze mi się nie przyda, ale bez tego nie będę spokojna

abkasia

mnie maz jak pierwszy raz zostawil sama w domu z maly, to mnie przeszkolil z pierwszej pomocy dla noworodka...

marax

Cytat: abkasia w 16 Cze 2009, 16:59:19
mnie maz jak pierwszy raz zostawil sama w domu z maly, to mnie przeszkolil z pierwszej pomocy dla noworodka...
haha nawet na to nie wpadłam

magoo

wg mnie to pierwszej pomocy dla noworodków i wogóle małych dzieci to powinni uczyć w szkole rodzenia....

elve

magoo w niektórych uczą, ale ja bardziej ufam mężowi ;)

magoo

Cytat: elvelve w 16 Cze 2009, 18:33:54
magoo w niektórych uczą, ale ja bardziej ufam mężowi ;)

absolutnie nie podważam twojego zaufania do męża ;)

myślę po prostu, że wszyscy rodzice powinni mieć o pierwszej pomocy jakies pojęcie, tak wrazie czego..

marax

mozna sobipoczytac na internecie jest mase takich stron tak naprawde  jak sie nie pocwiczyc na manekinie to ciezko to wszytko wprowadzic w zycie.Miedzy manekinem a zywy czlowiekiem tez jest bardzo duza roznica .Zawsze warto miec jakies pojecie chociaz teoretyczne

elve

magoo rodzice, kierowcy, wszyscy... ogólnie o pierwszej pomocy, bo z tym jest naprawde kiepsko

magoo

Cytat: maraxela w 16 Cze 2009, 18:45:03
mozna sobipoczytac na internecie jest mase takich stron tak naprawde  jak sie nie pocwiczyc na manekinie to ciezko to wszytko wprowadzic w zycie.Miedzy manekinem a zywy czlowiekiem tez jest bardzo duza roznica .Zawsze warto miec jakies pojecie chociaz teoretyczne
właśnie o to chodzi, że poczytać niby można, ale jak cos sie dzieje, to potrzebne jest naprawde zdecydowane działanie i raczej niewielu rodziców zdecyduje się na takie, w stosunku do swoich malutkich dzieci... Moga się bać, że zrobią dziecku krzywdę, uszkodzą jaokś itp.

Widać to zresztą często przy wypadkach z dorosłymi, kiedy ludzie nie pomagają, bo boją sie uszkodzić np. kręgosłup...

dlatego według mnie takie ćwiczenia z manekinem powinny być obowiązkowe

Cytat: elvelve w 16 Cze 2009, 18:45:41
magoo rodzice, kierowcy, wszyscy... ogólnie o pierwszej pomocy, bo z tym jest naprawde kiepsko

oj tak.. :)

salsa

a co to za urzadzenie??

to da sie w warunkach domowych monitorować oddech?? to sie do dziecka podpina ?!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

Cytat: salsa w 16 Cze 2009, 19:37:20
a co to za urzadzenie??

to da sie w warunkach domowych monitorować oddech?? to sie do dziecka podpina ?!
kladzie sie do lozeczka pod materac taka plytke- tam sa czujniki, jak dziecko spi w lozeczku to sie wlacza i ona rejestruje ruchy dziecka. jesli dziecko nie rusza sie przez 15 sek wlacza sie alarm. chodzi o ruchy oddechowe.
urzadzenie polaczne jest z niania elektroniczna
http://www.ceneo.pl/1169042

salsa

Cytat: abkasia w 16 Cze 2009, 19:53:28
kladzie sie do lozeczka pod materac taka plytke- tam sa czujniki, jak dziecko spi w lozeczku to sie wlacza i ona rejestruje ruchy dziecka. jesli dziecko nie rusza sie przez 15 sek wlacza sie alarm. chodzi o ruchy oddechowe.
urzadzenie polaczne jest z niania elektroniczna
http://www.ceneo.pl/1169042

o kurcze!

a jak dziecko zaśnie snem głebokim to wtedy tez dzowni????
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

Cytat: salsa w 16 Cze 2009, 19:54:53
o kurcze!

a jak dziecko zaśnie snem głebokim to wtedy tez dzowni????
no nie bo ono rejestruje ruchy oddechowe ;)

justynaaaa2

Cytat: abkasia w 16 Cze 2009, 19:53:28
kladzie sie do lozeczka pod materac taka plytke- tam sa czujniki, jak dziecko spi w lozeczku to sie wlacza i ona rejestruje ruchy dziecka. jesli dziecko nie rusza sie przez 15 sek wlacza sie alarm. chodzi o ruchy oddechowe.
urzadzenie polaczne jest z niania elektroniczna
http://www.ceneo.pl/1169042
mnie to przekonuje :)
ja jestem panikara, nawet jak w mieszkaniu pies mi dłużej zniknie z oczu to idę i go szukam ;) a jak śpi i zerkam na niego i długo jest w tej samej pozycji to sprawdzam czy żyje :D
myślę, że przy dziecku byłabym w jeszcze większym strachu i wolałabym dla swojego świętego spokoju zainwestować w taką matę ;) trudno najwyżej nie dostało by kilku nowych zabawek ;D

foszek

Nie mam, nie mialam, nawet sie nie zastanawialam na kupnem, choc maly urodzil sie tylko z 4 pkt.

zosia2007

#45
ja kiedys kupie takie cudo - mojej mamy znajomej wnuczka zmarla na bezdech :(


asia407

Do wczoraj bylam przekonana, ze taki monitor to zbytek, nawet sie nie zastanawialam nad jego kupnem. Ale wlasnie wczoraj maz dowiedzial sie, ze znajomego z pracy coreczka zmarla dwa dni temu.Malenka miala dopiero 23 dni, zmarla w nocy podczas snu, lekarze mowili o smierci lozeczkowej. Strasznie mna ta informacja wstrzasnela, dopiero co szczesliwi rodzice rozsylali informacje do znajomych o jej narodzinach...Dziewczynka urodzila sie zupelnie zdrowa, byla drugim dzieckiem, wiec rodzice tez mieli jakies doswiadczenie z niemowlakami.
No i teraz rozwazam zakup tego urzadzenia. Jak to punk widzenia moze sie szybko zmienic.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

a ja sie tak zastanawiam, czy to cos da? smierc jak mniemam nastepuje po kilkuminutowym bezdechu - w 4 minuty pogotowie nie przyjedzie, a co rodzic ma wtedy zrobic jak sie alarm z monitora uruchomi? czy moze cos zdazyc zrobic?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Cze 2009, 09:35:04
a ja sie tak zastanawiam, czy to cos da? smierc jak mniemam nastepuje po kilkuminutowym bezdechu - w 4 minuty pogotowie nie przyjedzie, a co rodzic ma wtedy zrobic jak sie alarm z monitora uruchomi? czy moze cos zdazyc zrobic?

nauczyc sie reanimacji noworodka

marax

#49
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Cze 2009, 09:35:04
a ja sie tak zastanawiam, czy to cos da? smierc jak mniemam nastepuje po kilkuminutowym bezdechu - w 4 minuty pogotowie nie przyjedzie, a co rodzic ma wtedy zrobic jak sie alarm z monitora uruchomi? czy moze cos zdazyc zrobic?
czesto wystarczy potrzepac dzieckiem krzyknac .To uzadzenie ma wbudowane chyba taki alarm dzwiekowy ktory ma za zadanie  wybudzic dziecko. Sa przeciez kursy pierwszej pomocy dla matek warto sie zapisac na wielu jest to kurs polaczony z pierwsza pomoca u doroslych.Koniecznie sprawdzcie czy maja fantomy.Fantom pokazuje czy prawidlowo uciskacie ,czy wdmuchujecie powietrze skutecznie (tz dociera ono do pluc a nie np ucieka nosem ) we wszytkich wiekszych miastach sa takie kursy.Poszukajcie zwyklego kursu pierszej pomocy na kazdym bedzie reanimacja noworodka