miejsce na plener Warszawa - razie deszczu

Zaczęty przez Kasumi, 13 Wrz 2007, 11:02:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasumi

Hej,
biorę slub 22.09,a pogoda jest w kratkę. My zdecydowaliśmy sie na plener w dniu slubu (przed slubem) najprawdopodobniej w Łazienkach. Czy znacie jakieś miejsce na plener wewnętrzny w razie co, gdyby spadł deszcz? Tylko w Warszawie. Ja myslałam o Gmachu Głównym PW, ale akurat tego dnia jest tam rekrutacja i cały gmach będzie zamknięty. Fotograf proponował Jabłonną, ale ja mieszkam na Ochocie i za bardzo nie usmiecha mi się jechac taki kawał drogi (cierpię na chorobe lokomocyjną).

Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomysły.

mika

poza tym w jabłonnie też możecie nie mieć możliwości zrobienia zdjęć w pałacu bo tam sią odbywają śluby cywilne i jak akurat będzie to nawet nie wejdziecie, a poza tym godzina zdjęć kosztuje 100 zł

Izaura

- Centrum Olimpijskie - nowoczesne wnętrze dużo szkła, duża przestrzeń i fajne schody, widziałam zdjęcia ślubne robione tam i bardzo mi się podobały, jak znajdę tą stronę to podeślę link,

- wnętrze BUW-u - troche oklepane, ale raczej ogród na górze a w holu w środku też może być fajnie,

- Teatr Wielki - pałacowo i wytwornie, ale nie wiem jak tam jest z robieniem zdjęć,

- metro... - moi znajomi mieli fajną sesję na stacji metra, wyglądało śmiesznie i niekonwencjonalnie.

jak coś jeszcze mi się przypomni to napiszę.

Kasumi

Dzięki...o Centrum nie pomyslałam.... własnie jesteśmy na etapie Akademii Sztuk Pieknych, ale tam też zadzwonie...

Izaura

Kasumi,

Poniżej zdjęcia z Cenrum Olimpijskiego.

Jeszcze przypomniałam sobie że widziałam zdjęcia robione na Torwarze - para młoda na łyżwach.
I jeszcze jest taki most na którym wszyscy sobie robią zdjęcia, niepamiętam jak on się nazywa ale jest dwupoziomowy i na tym niższym poziomie jeżdżą tramwaje.

misiaczek187

Chodzi chyba o most Gdański :D chociaz z Warszawy nie jestem,ale miałam tam plener. Most wygląda tak :

sierpniowajulka

można również w auli głównej PW (zdjęcie poniżej), albo w auli Gmach Fizyki PW: http://www.if.pw.edu.pl/sub/aula/aula.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

Cytat: "sierpniowajulka"można również w auli głównej PW.
tylko trzeba mieć pozwolenie kustosza auli i dodatkowo rzadko udzielają pozwolenia nie studentom PW

Izaura

Cytat: "misiaczek187"Chodzi chyba o most Gdański :D chociaz z Warszawy nie jestem,ale miałam tam plener. Most wygląda tak :

tak właśnie o ten most mi chodziło, z pamięcią co do nazw nie jest u mnie najlepiej
dzięki :)

sierpniowajulka

tiaaa.... gapa dzisiaj ze mnie. Nie doczytałam pierwszego postu do końca....  :-P  W Fizyce też mają rekrutację?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasumi

Na Fizyce też jest rekrutacja... ja nie miałabym problemów z pozwoleniem -> rodzice pracuja na PW juz ponad 10 lat i znają kanclerzy, dziekanow, itp. osobiście :)
Na razie najblizej jestem tego centrum olimpijskiego - fajnie wygląda, no i nie będzie tam zimno...

ewa.wie

kasumi mam ten sam problem co ty, tyle, że ślub za 2 dni. Myślicie, że centrum olimpijskie będzie otwarte i spoko wpuszczą na zdjęcia?

mika

Cytat: "ewa.wie"kasumi mam ten sam problem co ty, tyle, że ślub za 2 dni. Myślicie, że centrum olimpijskie będzie otwarte i spoko wpuszczą na zdjęcia?

ja też się przyłącze do tego pytania bo też sią nad tym zaczynam zastanawiać

Izaura

Widzę że spodobał się Wam pomysł.
Znalazłam takie namiary:

Polski Komitet Olimpijski
ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
01-531 Warszawa
telefony: +48 (22) 560 37 00; +48 (22) 560 37 01      

faxy:+48 (22) 560 37 35; +48 (22) 560 37 58      

e-mail: pkol@pkol.pl
http://www.pkol.pl/120.html

chyba najlepiej do nich zadzwonić

sierpniowajulka

Cytat: "Izaura"chyba najlepiej do nich zadzwonić

tak, trzeba zadzwonić. Robiłam tam zdjęcia w ramach foto-seminarium półtora roku temu i nasz prowadzący występował o zgodę.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ewa.wie

Kobietki, słuchałam tvn meteo: w piątek pięknie bez deszczu, w sobotę deszcz w całym kraju i zimno :cry: Opcja pleneru zaczyna być zupełnie nie realna :cry: Strasznie mi przykro, tyle czekałam na ten dzień a ta pogoda może zepsuć mój pogodny nastrój.

Kasumi

Mój N. dzwonił jakies 15 min. temu.... Mozna robić, ale 22 wrzesnia mają jakis dzień pływaka, czy coś w tym rodzaju, więc będzie duuuuuzo ludzi....
Ja to mam pecha...ehhh...

[ Dodano: 13-09-2007, 14:06 ]
Cytat: "ewa.wie"Kobietki, słuchałam tvn meteo: w piątek pięknie bez deszczu, w sobotę deszcz w całym kraju i zimno :cry: Opcja pleneru zaczyna być zupełnie nie realna :cry: Strasznie mi przykro, tyle czekałam na ten dzień a ta pogoda może zepsuć mój pogodny nastrój.


A na Onecie, że bez deszczu ma być (prognoza dla Wawy)...

sierpniowajulka

dziewczyny, a wnętrza hoteli: Bristol, Rialto, Regina? Albo w ogóle wynająć gdzieś jakiś fajny pokój na kilka godzin do sesji i zrobić takie delikatnie buduarowe zdjęcia?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

A może Terminal numer 2 na okęciu ? :D Tylko nie wiem czy pozwolą ...

mam6lat

"wnętrza hoteli: Bristol, Rialto, Regina? Albo w ogóle wynająć gdzieś jakiś fajny pokój na kilka godzin do sesji i zrobić takie delikatnie buduarowe zdjęcia?"
wynajmuja po koje na sesje tylko kilka godz kosztuje (wg mnie)  bardzo drogo
   
"A może Terminal numer 2 na okęciu ? :D Tylko nie wiem czy pozwolą ."
raczej nie pozwolą - choć Marek robił tam zdjecia w ub roku dziewczynie, ale jej ojciec ma tam wyskoką posadę

Centrum olimpijskie, Politechnika, metro, arkadia - pozwalaja ale w wcześniej uzyskanym pozwoleniem

ja polecam kawiarnie, pijalnie czekolady - kawka we dwoje ;)
Marek robil tez w restauracjach - nie było problemu jesli było to poza godzinami "szczytu" i w tygodniu, oczywiscie za pozwoleniem kier sali, no i młodzi byli gośćmi (zamówili obiad czy wino...) - mi w pamieci zapadło miłe wnętrze restauracji Puszkin na starówce i Belvedere w łazienkach (tu młodzi "wchodzili po znajomości")"

5czwartych

do metra nie potrzeba zezwoleń, nie wolno tylko błyskać fleshem w trakcie wjeżdżania lub wyjeżdżania pociągu.

na politechnice - zezwolenie.

w arkadii nie trzeba zezwolenia.

mam6lat

no to się zmieniło - 2,5 roku temu trzeba było miec pozwolenie - Marek robił fotki naszym znajomym, którzy w metrze się poznali;
na arkadie klientów nie mamawiamy, ale ktoś kiedys wspominał o tym pozoleniu, na marginesie - kidys z grupą znajomych ze studiów "pstrykalismy sobie"  w galerii - podszedł ochroniarz i powiedziła, ze jesli zdjęcia nie zostana wykasowane to bedzie musiał "zabrac" aparat...
ale widocznie wszystko sie zmienia

5czwartych

w arkadii robiłem zdjęcia komercyjne, więc pani od PR mnie pamięta - zezwolenie na piśmie nie jest potrzebne, ja się po prostu przypominam. w metrze robiłem sesję modową (chociaż uparli się wynająć metro za 1000 zł/h w nocy, tylko ja potrzebowałem ruch ludzi :P), i chyba ze trzy razy zdjęcia ślubne - powód ten sam - ślub cywilny, deszcz i plac Bankowy. na dworcu też jest fajnie, jest masa industrialnych miejsc, typu opuszczone fabryki etc. są fajne miejsca jak fabryka trzciny, koło zachodniego jest masa miejscówek na zdjęcia.

niezmiennie nie rozumiem tego typu pytania o miejscówki: bo niby czemu Wasz fotograf tego nie wie???