podziękowania dla rodziców.... macie jakis oryginalny pomysł???

Zaczęty przez bagietka12, 14 Cze 2009, 09:30:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bagietka12

tak jak w temacie :) szukamy jakiegos fajnego i oryginalnego pomyslu na podziekowania dla rodziców :)

moze macie jakies ciekawe pomysły?? :)


wrobelek0403

mysmy robili fotoksiązki z naszymi zdjeciami od czasów dziecinstwa do dzis - baardzo się podobało  :thumbup: :thumbup:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bagietka12

wrobelek0403 nasi rodzice po weselu dostana fotoksiazki z naszego slubu :)

jednak na weselu chcieliysmy im tez cos podarowac.... tylko  nie mam pomyslu...

wrobelek0403

bagietka12

no nasi tez dostali albumy ze slubu i wesela - ale to wiadomo, było sporo pozniej.

a z fotoksiazki strasznie się cieszyli - bo powyciagalismy z M stare zdjecia z naszego niemowlectwa, dziecinstwa, a potem wspolne.

nasi znajomi, wyciągneli stare zdjecia rodzicow slubne i "stworzyli" im takie obrazy na ściane powiekszone i ładnie oprawione - bo akurat i rodzice i tesciowie mieli w bliskiej odległosci czasowej okrągle rocznice slubu.

mi się wydaje, ze chodzi o prezent "symboliczny", ale jednoczesnie cos co zostanie, a nie - kosz z kwiatami, co zwiednie za tydzien.

Aczkowiek z gazetowego wiem, ze ludzi kupują bizuterie dla matek, zegarki dla ojców itp.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

my daliśmy Rodzicom naszkicowane ołówkiem nasze portrety w ramkach  ;)
w obydwu domach wiszą na ścianach :)

aga.ant

My daliśmy rodzicom piękne storczyki, pomysł może oklepany ale u nas bardzo się podobał.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

balbina

my zamówiliśmy statuetki oskarów :) z dedykacją ,za najważniejszą rolę w życiu....

bagietka12

balbina a gdzie zamowiliscie te statuetki?? mozesz wkleic linka??  :pray: :)

elve

mnie się nigdy nie podobał zwyczaj dziękowania rodzicom w dniu ślubu...
jeszcze jeśli fundują wesele, no to rozumiem, że za sfinansowanie imprezy, w przeciwnym wypadku po co? za co?

zwyczaj pochodzi z czasów gdy małżeństwa były aranżowane i wtedy to miało sens ;)

sory że niemerytorycznie, ale nie mogłam się powstrzymać

co do tematu, podczas składania życzeń powiedziałam kilka ciepłych słów moim rodzicom, jak to robię przy każdej bardziej lub mniej uroczystej okazji
rodzice dostali też albumy ślubne na pamiątkę

bagietka12

wrobelek0403 dokladnie chodzi o to aby cos im zostalo na pamieatke bo kwaity zwiadna a jakis nawet maly prezencik bedzie cieszyl oko codziennie :)

Dodany tekst: 14 Cze 2009, 20:00:08

elvelve no jak to za co... np. za to że nas wychowali  :P

elve

BTW nie wydaje się wam bardziej odpowiednim momentem żeby dziękować rodzicom za urodzenie/wychowanie/trud/itepe w dniu swoich urodzin ?!

mati

Cytat: elvelve w 14 Cze 2009, 19:57:23
mnie się nigdy nie podobał zwyczaj dziękowania rodzicom w dniu ślubu...
jeszcze jeśli fundują wesele, no to rozumiem, że za sfinansowanie imprezy, w przeciwnym wypadku po co? za co?

zwyczaj pochodzi z czasów gdy małżeństwa były aranżowane i wtedy to miało sens ;)

sory że niemerytorycznie, ale nie mogłam się powstrzymać

co do tematu, podczas składania życzeń powiedziałam kilka ciepłych słów moim rodzicom, jak to robię przy każdej bardziej lub mniej uroczystej okazji
rodzice dostali też albumy ślubne na pamiątkę

elvelve, aż Ci za to poleję!!!
bezalkoholowym oczywiście ;)

bagietka12

elvelve u nas jest taka tradycja i wydaje mi sie ze o odpowiedni moment na takie podziekowania :) u nas rodzice dokladaja sie do wesela i za to tez im chcemy podziekowac ;)

elve

bagietka12 no to kwiatki, wspólna fotka i będzie pamiatka na długie lata

szelma

My nie mamy w planach podziękowania na weselu. Moi rodzice nie chcą niczego takiego, a w Belgii takiej tradycji nie ma - daje się rodzicom jakiś prezent z okazji własnego ślubu, ale nie w czasie wesela. Więc po ślubie dostaną album ze zdjęciami i tyle.

Co do dziękowania rodzicom to - jeśli jest się im wdzięcznym - można to zrobić kiedykolwiek. Mnie takie tradycyjne podziękowania kojarzą się trochę z szopką na pokaz, ale to tylko moje zdanie.

rubin04

No ja też jakos "nie widziałam się" ani rodziców w szeroko zakrojonej akcji podziękowań - a jak sobie przypomnę z innych wesel wspólne tańczenie w kółeczku do jakiegos wyciskacza łez w stylu "Cudownych rodziców mam..." ech, na jednym weselu to rodzice dostali do tego tańczenia takie jakies wianki z kwiatów na głowę - jak mi ich żal wtedy było, normalnie stałam i się wstydziłam że ktoś taką "krzywdę" im robi...

My na weselu jakoś około 22:00 po torcie, jak dziadkowie (po 80-tce) wychodzili to pożegnaliśmy dziadków a przy okazji podziekowałam rodzicom za organizację wesela - i na tę okolicznosć zadedykowliśmy rodzicom "nieinwazyjną" piosenkę (ale tańce ogólne, wszyscy goście tańczą). Już poza publiką, ale na weselu, na pamiątkę dostali ramkę ze zdjeciem co było na zaproszeniu (bo bardzo im sie podobało, stylizowane na Casablancę - a odbitki były robione o 9:00 rano w dniu wesela bo wtedy to wymysliłam!) oraz bilety do kina by mieli chwile odpoczynku i dla siebie po weselu :)

..jakoś wszelkie dyplomy, medale, rulony z tekstem podziękowań, puchary z grawerem wręczane publicznie, w takt wyciskaczy łez, wydają mi sie na swój sposób żenujące, nie mówiąc że potem są kłopotliwymi zbieraczami kurzu...

Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, ale moje zdanie jest takie - podziękować tak, robić z tego "publiczny festyn" już nie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

My mielismy wino dla Ojcow i szampana dla Mam jak juz gdzies pisalam i tyle.. Reszta nam sie zbyt kiczowata wydawala :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rubin04

Cytat: tachogti w 15 Cze 2009, 10:49:51
My mielismy wino dla Ojcow i szampana dla Mam jak juz gdzies pisalam i tyle.. Reszta nam sie zbyt kiczowata wydawala :)
:brawo: to też dobre propozycje!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Mysle ze to tez zalezy od rodzicow - niektorzy lubia takie szopki i - zwlaszcza jesli taki jest zwyczaj w rodzinie/rejonie, moga sie nawet czuc zle bez tego podziekowania :hmm: Chociaz to jest dzien Mlodych, i jesli definitywnie nie chca to mysle ze oni maja decydujace zdanie.



Moi na szczescie szopek nie lubia, wiec nie musielismy sie gimnastykowac w koleczku i sluchajac U.Sipinskiej (ktora dzieki weselom chyba bedzie niesmiertelna ;)) Ale jakies podziekowania byly - Mamy dostaly zlote serduszka-wisiorki i bukiety kwiatow, Ojcowie portfele. Moim sie podobalo, Tesciowi tez, Tesciowa chyba schowala wisiorek gleboko bo nigdy go u niej nie widzialam. Moze wyrzucila albo sprzedala ;D

justynaaaa2

Cytat: elvelve w 14 Cze 2009, 19:57:23
mnie się nigdy nie podobał zwyczaj dziękowania rodzicom w dniu ślubu...
jeszcze jeśli fundują wesele, no to rozumiem, że za sfinansowanie imprezy, w przeciwnym wypadku po co? za co?

zwyczaj pochodzi z czasów gdy małżeństwa były aranżowane i wtedy to miało sens ;)

sory że niemerytorycznie, ale nie mogłam się powstrzymać

co do tematu, podczas składania życzeń powiedziałam kilka ciepłych słów moim rodzicom, jak to robię przy każdej bardziej lub mniej uroczystej okazji
rodzice dostali też albumy ślubne na pamiątkę
ja też polewam  :beer: mówię zdecydowane NIE dla podziękowań, na szczęście moi rodzice myślą tak samo  ;)

balbina

pewnie że mogę :P http://www.benefix.com.pl/

tylko na stronie chyba ich nie widziałam , jak będę w domu to mogę nawet fotkę ci wkleić .

co do podziękowań , to ja byłam za ,mimo ,że nie wiedziałam jak to dobrze zrobić bo ja nie mam już rodziców , mąż za to był wychowywany przez ojczyma od 10roku życia .

mimo to zdecydowaliśmy się ( co było dla nich niespodzianką ,bo z uwagi na sytuację myśleli ,ze sobie darujemy i nawet teściowa sama tak zaproponowała ,by mi zaoszczedzić wruszeń ) , bo oboje dużo nam pomogli w przygotowaniach , nie licząc dołożonej kasy i wogóle zawsze możemy na nich liczyć.

były więc ciepłe słowa ,wruszona mama ,zaskoczony "tata" ,dostali każdy swoją statuetke, z inną indywidualną dedykacją  i kosz kwiatów dla mamy ,nie chcieliśmy zmuszać ich do tańczenia cudownych rodziców...  :headbang: więc poprosiliśmy by wiechał zaraz potem tort.

myślę ,że było warto ,szczególnie zobaczyć wzruszonego teścia ,który przez lata wychowywał chłopakow i dostał oskara za rolę dobrego taty .

jeżeli się ma kochających rodziców , to naprawdę warto ich wyróżnić w ten dzień , bo mimo ,że to my jesteśmy w ten dzień najważniejsi , to w końcu bez nich by nas nie było.

suegro

My chcieliśmy wykonać jakiś gest dla rodziców, ale nie na weselu, więc zaraz po błogosławieństwie wręczyliśmy im po jednej kremowej róży i daliśmy oprawione zdjęcie wraz z napisanym ręcznie tekstem.

To było coś w stylu, że dziękujemy za wychowanie itp i że jak widać na załączonym obrazku (zdjęciu) udało im się super :D

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magdalinska

kurde, tez sie wzruszyłam... chociaz nie jestem zwolenniczka jakichkolwiek podziekowan na weselach (tak jak Rubin i Elvelve), u mnie nie bylo