czas pomyśleć o remoncie

Zaczęty przez Anupka, 04 Cze 2009, 22:12:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

a do tego odkurzacza to nie trzeba jakiejs dlugasnej rury ? :D bo ja tak sobie to wyobrazam jakos, ze ten otwor jest w jednym kacie pokoju i taka wielka rura musi byc lol

a propos odkurzaczy centralnych, to sasiedzi kumpeli zrobili sobie wylot w meblach kuchennych w cokole - wlasnie od tego odkurzacza - i teraz jak maja jakies okruchy czy cos, to tylko zmiataja w ten kat z cokolo-odkurzaczem i naciskaja przycisk i sru, ni ma ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Wrz 2011, 00:25:52a do tego odkurzacza to nie trzeba jakiejs dlugasnej rury ? Cheesy bo ja tak sobie to wyobrazam jakos, ze ten otwor jest w jednym kacie pokoju i taka wielka rura musi byc LOL
Niegdy nie widzialam tego urzadzenia:D
No rura chyba musi byc:D
Musze w koncu zadzwonic do brata i zapytac;)

mobka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Wrz 2011, 00:25:52a propos odkurzaczy centralnych, to sasiedzi kumpeli zrobili sobie wylot w meblach kuchennych w cokole - wlasnie od tego odkurzacza - i teraz jak maja jakies okruchy czy cos, to tylko zmiataja w ten kat z cokolo-odkurzaczem i naciskaja przycisk i sru, ni ma
Szwagierka tez tak ma. A i owszem rura jest dluga. Ale jaka cisza. I zero powietrza przepuszczonego przez odkurzacz w mieszkaniu. IMO fajna sprawa.

iksa_nl

Cytat: golinda w 28 Wrz 2011, 15:13:42jednak jeszcze nigdy nie byłam w domu z ogrzewaniem podłogowym, w którym byłoby komfortowo, zwykle jest za zimno

to zalezy jak jest instalacja zrobiona. Czasami inwestor/instalator chce przyoszczedzic na materiale i uklada petle z rurek zamiast np. co 7 cm to co 15 cm i potem nie nagrzeje tyle. A mozna ulozyc ciasniej i bedzie np. 24 st w pomieszczeniu bez problemu. Powinno sie przeliczyc przed instalacja.

Do odkurzacza tak, potrzebna dluga rura. Jakbysmy sie budowali to malz powiedzial,ze musowo by instalowal (obecnie nie odkurza wcale!) bo przy calym koszcie budowy to jest jakis 1 tys pln dodatkowo. Ja tam nie wiem czy wygodnie sie odkurza tym. Pewnie kwestia przyzwyczajenia...

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 29 Wrz 2011, 11:00:37Ja tam nie wiem czy wygodnie sie odkurza tym.
no walsne o to mi chodzi ;) musialabym zobaczyc na wlasne rece ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: iksa_nl w 29 Wrz 2011, 11:00:37bo przy calym koszcie budowy to jest jakis 1 tys pln dodatkowo.
A ja myslalam ze jakies 4 tys.;)
tysiak to jeszcze nie tak zle;)

Anupka

#81
O matko, a co to odkurzacz centralny????

Rezygnujemy z podłogowego, będą kaloryfery jednak. W każdym razie sprawa jest odłożona do czasu wymiany podłóg. ;)

Dodany tekst: 29 Wrz 2011, 12:37:37

Aaaaaa.... juz znalazłam o tym odkurzaczu: http://jurtech.com.pl/orurowanie_pod_odkurzacz/
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

cytat ze strony: "Odkurzanie wielu pomieszczeń to katorga dla kobiety ...."
urghhhh ;)

Anupka

#83
No pierwszą lepszą znalazłam. Generalnie myślę, że mi to niepotrzebne ;D Chociaż... Pewnie gdybym juz to miała w ścianach, przy zakupie domu, to bym lubiła. ;)

Dodany tekst: 29 Wrz 2011, 12:45:32

I tynkarza, tynkarza mi trzeba. Normalnie tynkarze są na wagę złota tutaj. Chyba zaraz poszukam w necie, jak się tynk samemu kładzie. ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: iksa_nl w 29 Wrz 2011, 11:00:37przy calym koszcie budowy to jest jakis 1 tys pln dodatkowo.

Wypytalam brata o ten odkurzacz:D
Przy malym domku-taki jak nasz,
koszt instalacji wychodzi ok 400-500zl.
Do tego trzeba kupic odkurzacz,
ceny zaczynaja sie chyba od 2tys. w gore:D
Zawsze warto zrobic instalacje podczas budowy/remontu,
odkurzacz mozna dokupic pozniej:)

Znajomych caly koszt takiego odkurzacza wyniósł 6tys.
Maja dosc duzy domek:)


Anupka

Coś takiego jak ten z lustrem mam w planach wrzucić na przedpokój - to jedyne miejsce na którym nie zalezy mi w kwestii dogrzania ;)

A z rzeczy, których na teraz nie planowaliśmy, a musimy zrobić teraz: rozwalamy sufit w sypialni. I załamuję ręce - mieliśmy sufit, nad którym był sufit, nad którym był sufit, nad którym był sufit. Kogoś kto to wymyślił chyba Bóg opuścił ;D
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211


Anupka

Muszę się poradzić, bo mam koncepcję i niby jestem na 99% przekonana, ale osoby postronne mieszają mi w głowie... no i chcę zobaczyć, czy Wy powiecie to samo, co one. Bo ja mam "syndrom lalki w sukience z koronką" i boję się, że jednak upieram się bez sensu. Jednym słowem: potrzebuję chłodnej oceny.

Na ścianie, która rozdziela salon i kuchnię wywaliliśmy dziurę na drzwi. Drzwi mają być przesuwane (na oba boki) i otoczone pólkami na książki.

Załączony projekt jest bardzo prowizoryczny i nie do końca dokładny (zewnętrzne boki regałów na książki będą grubsze, niż półki, no i nie jest to idealnie naniesione na zdjęcie, np. nie widać szerokości regałów, nie wpisują się też idealnie w ścianę ;)). Ale zamysł jest w większej części właśnie taki.

To nad czym rozkminiam, to drzwi. Projekty różnią się ilością belek w nich.

Pytanie: który z projektów wydaje Wam się najlepszy, a którego nie wybrałybyście zupełnie i (bardzo proszę) dlaczego?

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

#90
No właśnie nie mogę załączyć... Powinny być 4 zdjęcia, spróbuję dodawać po 1.

Dodany tekst: pią, 21 paź 2011, 16:38:49

pierwsze, drugie, trzecie, czwarte :D  :rotfl:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Anupka
Jak dla mnie to chyba zdjecie nr.3 :)

Kasia


Anupka

Napiszcie jeszcze proszę dlaczego, OK?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Anupka 1 lub 3.

na 2 i 4 zbyt duza ilosc belek o innej grubosci niz połki powoduje, ze robi sie chaotycznie - no struktura przestaje ze sobą wspolgrac.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Tylko kwestia wizualna, tak mi sie podoba, nic wiecej


Na drugim belek jest za dużo, nie podoba mi sie ze tyle samo co półek, na czwartym taka odwrocona koncepcja. Wole aby widać było trochę tych drzwi, tych linii już wystarczy po bokach, na drzwiach dajmy odpocząć oczom

konwalia

pierwsze-na wysokosci wzroku wypadałaby szyba? i wyglada lekko

elve

Moim zdaniem 1
Zapewnia osłonięcie kuchni, a nie prowadza chaosu
3 - zbyt symetryczne, i całkiem subiektywnie mnie denerwuje
1, 4 -  dużo za dużo się dzieje

Anupka

Zapomniałam napisać - szyby (to co pomiędzy tym brązowym), będą matowe. Zastanawiałam się nad mlecznymi, ale chyba matowe mi wystarczą. Chodzi mi o to, żeby do kuchni wpadało światło z salonu, a jednocześnie, żeby przy zamkniętych drzwiach jednak nie było widać kuchni.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Anupka a czym sie roznią matowe od mlecznych??
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login