czas pomyśleć o remoncie

Zaczęty przez Anupka, 04 Cze 2009, 22:12:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

Jak w temacie.

29 czerwca musimy zdać klucze wynajmowanego mieszkania, ale chcemy się przeprowadzić do 19. Dom nie będzie remontowany przed naszą przeprowadzką, ale pewne rzeczy poczynione być muszą.

Chcemy, żeby kolorem przewodnim domu były szarości i tylko ożywiane różnymi kolorami (wiem, że to się robi już mało oryginalne w PL, ale tu nie widziałam, no i dwa argumenty za: 1) tak mi się podoba, 2) nie mam innego pomysłu, hehe...).

Na pierwszy ogień idzie sypialnia.

Zdarliśmy już tą okropną tapetę ze zdjęć, ściany trzeba będzie lekko poprawić przed nałożeniem farby (niewielkie pęknięcia, mam generalnie wrażenie, że one ni były malowane, tylko tapeta była naklejona na tynk, ale się nie znam).

W tej chwili (w wynajmowanym mieszkaniu) mam ściany sypialni pomalowane na fiolet. I czuję się super mając ten kolor w sypialni! Na pewno zostanie, nie mam tylko pojęcia jaki zestaw będzie najbardziej do tego pomieszczenia pasował:

1) czy pomalowac na szaro i dac tylko fioletowe dodatki, nie wiem, zaslony, poduszki, narzuta na lozko moze doniczki itd

2) czy tez pomalowac jedna, dwie sciany na fioletowo, a reszte na szaro (i jesli tak, to ktore na jaki kolor)

3) jakie dobrac odcienie??? mnie sie zdaje, ze ten pokoj nie moze miec zbyt ciemnych barw, bo... no jakos nie widze tego, chociaz przeciwniczka ciemnych i intesywnych barw absolutnie nie jestem.

Potrzebuje Waszej pomocy w tych kwestiach, bo ja - jak już kiedyś na strefie pisałam - zwyczajnie nie mam wyobraźni jeśli chodzi o wystrój wnętrz, w sensie - nie potrafię sobie tego wyobrazić...


Aha, ważne - na razie nie będziemy wymieniać mebli, które już kiedyś kupiliśmy, zostanie też nasza mieszkaniowa podłoga. Jedno i drugie pochodzi z IKEA.

- meble to MALM, okleina brzoz, mamy ogromne łóżko, 3 X komoda 4 szufladowa, i półke szczyt łóżka.. oprócz tego mamy szafę nie z ikea, ale w dokładnie tym samym kolorze, 4 drzwi, właściwie dwoje łamanych przy otwieraniu, dwie środkowe części to lustra (no co, jak tylko się wprowadziliśmy do tego mieszkania, potrzebna nam była JAKAŚ szafa, nie myśleliśmy wtedy, ze zostanie na dłużej)

- panele też nie były kupowane z myślą o komponowaniu całości, obojgu nam się podobały i w sumie nadal podobają.. z mieszkania wynajętego musimy je zabrać, a w nowym domu jest ochydna plastikowa wykładzina, która musi zniknąć, więc...  hmm.. nie wkleje które, bo nie umiem znaleźć paneli na stronie a wyszukiwarka mi nie działa... ;-/ No to wkleję zdjęcie!

Na koniec link do fotek domu, które cykałam jak się zastanawialiśmy, czy go brać: http://picasaweb.google.com/goldenridder/DomPrzyAriensstraat?authkey=Gv1sRgCK27iO2u677rygE#




I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

robicie jakiś gruntowny remont czy tylko kosmetykę?

sypialnia to które pomieszczenie? na piętrze z łazienką? to podpisane na zdjeciach sypialnie?
szafy zostają? w jakim kolorze te panele?

justynaaaa2

ja się chętnie wypowiem, ale jak już padną jakieś konkretniejsze pomysły, bo chwilowo kreatywnie jestem na dnie :D
anupka rozumiem, że zwierzaki to taki gratis do podłogi ;)

elve

#3
ale się musiałam nakombinować... widzę ze są zmiany w rozmieszczeniu ścianek w stosunku do projektu
nie znam wymiarów pokoju i nie umiem powiedzieć czy te wszystkie sprzęty się w nim zmieszczą (komoda koło drzwi, szafa na miejsce tej która jest na zdjęciach)

sypialnia jest ciemna, mimo że ma aż 3 okna
- jeśli fiolet to tylko na jedej ścianie, tej wnękowej za zagłówkiem łóżka, fioletem pomalowałabym te drzwi do szafy (?)
- reszta pomieszczenia w jasnych szarościach (rurki od kaloryfera też, jak by się dało to kaloryfer też)
- sufit koniecznie out i na biało, bo strasznie pomieszczenie obniża i przytłacza

wrobelek0403

anupka, jaki piekny ogród  :dreaming:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

anupka, jak masz brzowe meble to chyba cieple i jasne, tak? to ten szary na sciany tez by musial byc cieply, i fiolet...
za ten fiolet polewam, tez lubie i nabylam dywanik z odpowiednim elementem!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Anupka

#6
No tak, zapomniałam, że opisy są w tulipanim...

sypialnia to slaapkamer, fiolet i szary ma miec ta najwieksza na zdjeciu pt. plan pietra, przy lazience.

Na razie chodzi tylko o kosmetyke. Tapeta juz poszla out, zmienimy podloge na nasze panele - sa w takim kolorze jak na zdjeciu, przynajmniej na moim ekranie..

Sufit też będzie out, mam nadzieję, że uda się to zrobić teraz od razu... wu głowie się nie mieści, co tulipaniarze wrzucają na sufit i ściany i u mnie w domu są przykłady tego wszystkiego.

Reszta domu będzie remontowana stopniowo, tak na drugi ogień pójdzie kuchnia. Chcę wywalić w dużym stopniu tą ścianę, która łączy kuchnię z salonem i zabudować drzwi z kuchni na przedpokój i z salonu do kuchni. Mając duże nowe wejście spokojnie mogę bez tamtych drzwi żyć, a zyskam jakąś bardziej sensowną w sensie ustawiania ścianę, niż teraz... Ale to się jeszcze zobaczy, po rozmowie z kimś kto się zna (bo np. nie wiem, czy da się tą ścianę ruszyć). Na razie kuchnia to temat odłożony na rok, bo zbieramy na nią kasę.

Dom do remontu cały, ale po kawałku, ze względu na finanse.

Teraz więc koncentrujemy się na sypialni.



Dodany tekst: 04 Cze 2009, 23:17:16

wróbelek - dzięki. Ciekawe, czy uda mi się go takim utrzymać... w tej chwili nie jest aż tak piękny, kwiaty nie kwitną jeszcze. Ale odkryliśmy, że mamy w nim hortensje, miętę!, winogrona, i chyba nawet jakiś rabarbar się gdzieś przewinął! I rybki w tych oczkach wodnych są. I komary nad wodą ;P

justyna  - no, taki dodatek.. przykleiły się do podłogi i tak już zostały ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#7
ok
myślę, ze da się coś przyjemnego z tej sypialni zrobić

zastanawiam się co z zasłanianiem okien.... a jakby zrobić panele przesuwane na całą ścianę z jasnoszarego, półprzezroczystego materiału
zasłonią rurki, nieforemne okna, nie ograniczając dostępu światła

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

a, no i masz rację elvelve - są zmiany. Kiedyś nie było tam łazienki i sypialnia i łazienka to były dwa pokoje, to okno w sypialni koło łazienki należało do innej sypialni. W dodatku sufit ma dwa poziomy, hmm..

no i wyjście z pokoju, jest zabudowane taką białą - jak to nazwać? - przybudówką? To dlatego, że wejście do łazienki (w tej chwili jedynej w domu, nie licząc kibelka na dole) ktoś genialnie wymyślił z sypialni. Problem w tym,że poprzedni właściciele długo mieszkali tam z dziećmi, dzieci też musiały z łazienki korzystać, więc, żeby nie właziły rodzicom non-stop do sypialni, zrobiono tą przybudówkę z drzwiami....

kiedyś to wywalę i zrobię wejście do łazienki z przedpokoju.. nawet jeśli będę musiała przesuwać drzwi do sypialni!

Ale na razie cholerna przybudówka zostaje, no bo w razie gości... no nie będę im mówiła: tak, tak, wejdź mi do sypialni, skoro chcesz się wykąpać ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Anupka domyśliłam się że zrobili tą wnękę żeby wejście do łazienki było z korytarza

Anupka

O widzisz! Nie pomyślałam o tych przesuwanych panelach, a to dobry pomysł na te okropne rury... czy takie rury w takim starym domu (chyba z 1955 roku jest) da się kiedyś w przyszłości w ogóle zdemontować?

Polałam za każdą wypowiedź :beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

to już pewnie trzeba byłoby się z architektem lokalnym skonsultować... może da się to wrzucić w ścianę
mnie w Irlandii fascynowały instalacje na wierzchu, w imie czego?

Anupka

#12
hehe, nie wiem w imię czego ;) mnie tam od początku wkurzają.. w tym mieszkaniu też je mamy... mam nadzieję, że w nowym budownictwie nie robią tego błędu..

Dodany tekst: 04 Cze 2009, 23:34:58

Cytat: panikarola w 04 Cze 2009, 22:59:21
anupka, jak masz brzowe meble to chyba cieple i jasne, tak? to ten szary na sciany tez by musial byc cieply, i fiolet...
za ten fiolet polewam, tez lubie i nabylam dywanik z odpowiednim elementem!

ciepły to znaczy jasny? dobrze kombinuję?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

a ja bym jako pierwsze wywyalila zielony kibelek, wannę i umywalkę, nie znoszę kolorowej armatury

elve

Cytat: Anupka w 04 Cze 2009, 23:31:10
ciepły to znaczy jasny? dobrze kombinuję?
nie
ale akurat wydaje mi się, że jasnoszary (ale nie stalowy, raczej porządnie złamana biel) i intensywny fiolet akurat się będą ładnie komponować z brzozą

panikarola

#15
taki nawet purpurowy miejscami. np. na poduszce.
cieply szary, czyli... no nie stalowy i nie taki srebrny, a jasny pewnie, bo ciemny pokój wtedy wyjdzie
to chyba najlepiej by bylo na wzorniku obejrzec moze...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

golinda

jakie boooooooooooosssssssssssssskie zdjęcie!!!!!!!!!! :beer:

Anupka

Cytat: konwalia w 05 Cze 2009, 07:38:13
a ja bym jako pierwsze wywyalila zielony kibelek, wannę i umywalkę, nie znoszę kolorowej armatury

konwalia, no ja też, wszystko co na tych zdjęciach to graty ludzi, od których dom kupiliśmy. Oni tam mieszkali z o ale nie wywale, armatura zielona kojarzy mi się z glutem, ale jest czysta i zadbana, jakoś wytrzymam.. Mogłabym wstawić półśrodki, żeby tylko wymienić, ale wydaje mi się, że to strata kasy...

A kredyt wzięliśmy tylko na hipotekę, nie chcieliśmy zawyżać sobie kosztów przez dokładanie do tego kasy na remont. Uważamy (przynajmniej na razie), że na luzie uda nam się na remonty poszczególnych pomieszczeń zaoszczędzić. No tylko potrwa to trochę dłużej... :(
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Anupka nie ma sensu stosować półśrodków, ew. jakies niekosbudrzetowe detale, zasłonka, coś podmalować

wytrzymacie i zrobicie później remont jak nalezy

Anupka

#19
Dokładnie takie mamy założenie...

A możesz wrzucić przykłądy tych odcieni szarości i fioletu, o których mówicie... Może to trochę bez sensu, bo tu inne farby mają.. ale zawsze łatwiej szukać.

Dodany tekst: 05 Cze 2009, 19:37:45

Nooo nieee!!!

192 wyświetlenia i tylko 19 wypowiedzi??????????

Kobiety, pomóżcie, ja naprawdę Was potrzebuje, nooo....


:knuje:


ok, W TYM WĄTKU POLEWAM ZA KAŻDĄ WYPOWIEDŹ!!!!!!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

elve

proszę:
http://czterykaty.pl/czterykaty/51,60225,5332663.html?i=2
jeśli chodzi o dodatki (kapa, poduszki, ozdoby) to poszłabym w odcienie szarości

Anupka

polałam!
elvelve, ten bakłażan z linka, który wkleiłaś jest boski! Strasznie mi sie podoba! No tylko pewnie będzie u mnie za ciemny, tak :(
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

czy ja wiem... to tylko jedna ściana/wnęka
kolor jest piękny, soczysty
jeśli tylko w dodatkach zastosujesz wyłącznie szarość, i to stosunkowo jasną to nie powinno to zaciemnić pomieszczenia

poza tym zawsze można wspomóc się odpowiednim oświetleniem

Anupka

Tzn? Jakie tutaj byś widziała?
I oczywiście:  :beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login