jakie farby? dulux dekoral, nobiles, magnat...

Zaczęty przez rilla, 30 Maj 2009, 20:30:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

elvelve kupienie próbki farby i pomalowanie ściany nie jest gwarantem powodzenia akcji  :rotfl: ty myślisz że ja nie kupowalam próbek i nie malowałam??? w przypadku duluxa i tak zamiast szarego wysedł niebieski bo po prostu w każdej puszcze jest inny odcień!!!!

elve

mika ja nie mam takich doświadczeń z duluxem, a moje obecne problemy wynikają z dziwacznego oświetlenia pomieszczenia
Mam wrażenie, że są bardzo wrażliwe na oświetlenie (to obserwuje u siebie w mieszkaniu)
Nie wiem czy inne farby tak mają, bo nie używałam

brawurka

ja wiem jedno,mając dzieci należy kupować farby zmywalne, chyba sobie lamperie walne :)

mam na ścianie np rączke w sosie pomidorowym

callja

Malowaliśmy nobilesem (jesień lniana = jasniutkie, ciepłe ecru) i wyszło super. Gładko, równo, ładnie się tez zmywa różne plamki. W kuchni dulux tkaniny kaszmiru - bałam się jak cholera, bo kryliśmy nim dwa inne intensywne odcienie (żółć i zieleń); w końcu poszedł dwuwarstwowo na podkład (najtańszy) + dwie warstwy białej cieszynki. Kolor wyszedł super, rudo-cynamonowy, jestem bardzo zadowolona. Wszystkie sufity - biała cieszynka.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

callja my tez mamy jesien lniana i do tego jesien orzechowa ;) swietne kolory ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Cze 2009, 03:55:53
callja my tez mamy jesien lniana i do tego jesien orzechowa ;) swietne kolory ;)

No mowa !!! Polewam pod jesienie ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: brawurka w 08 Cze 2009, 23:34:06

mam na ścianie np rączke w sosie pomidorowym

i pomyśl, że takiej rączki nie ma nikt! :D

jak pomyślę, ile kasy wydaliśmy na farby... i ile to małe stworzenie zniszczeń porobi, to aż mnie ściska w środku!

elve

ja zakładam, ze za 2 lata znowu bede malowac :P

justynaaaa2

Cytat: golinda w 09 Cze 2009, 08:50:05

jak pomyślę, ile kasy wydaliśmy na farby... i ile to małe stworzenie zniszczeń porobi, to aż mnie ściska w środku!
ja już o tym nie myślę, bo odkąd mam psa to przydałoby się wszystkie ściany malować od nowa  :crying: nie mówiąc już o poobgryzanych rogach na przedpokoju  :headbang: a że tam na ścianie mam tynk strukturalny to nie mam pojęcia jak to odnowić ;D

magma

Jeśli o mnie chodzi to jestem zwolenniczką Duluxa. Przy remoncie parę lat temu panowie z hurtowni Heban doradzili mi całkiem fajne farby właśnie z Duluxa. Do tej pory się trzymają i nie trzeba malować co chwila. W tej hurtowni zresztą mają całkiem fajne ceny. Warto zapoznać się z ich asortymentem myślę. Zostawiam link: http://www.heban.net/asortyment/farby-i-lakiery

rubin04

Byłam w tym Heban i  smutek i nostalgia, obsługa nachalna aż boli, a asortyment słaby,  o co nie zapytam ta "na zamowienie".
Sltszalam ze tylko darmowej  reklamy po forach szukają i ze z tym tez sobie nie radzą.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

niech ręka broni przed Duluxem (i hurtownią, która to poleca ;) ) ja mam Tikurillę na bazie Optiwa , z mieszalnika - można umyć ściany szmata i wszystko czyste i ładne bez plam i zacieków :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

ja mam ta nową chyba magnat ceramik i jest absolitnie świetna. Baaardzo wydajna i nawet plamy po krwi schodzą bez problemu zaschnięte.

zuzia

#65
Cytat: marax w 16 Lis 2016, 21:27:33nawet plamy po krwi schodzą bez problemu zaschnięte
marax! przerażasz... ( lol lol lol)

marax

Cytat: zuzia w 16 Lis 2016, 22:04:30
marax! przerażasz... ( lol lol lol)
moj pies ma czeste krwotoki z nosa bo już jest w stadium ostatniej drogi..... niestety

mika

Potwierdzam, magnat ceramik jest najlepsza!

magdalinska

nie ze reklamuje :D ale mam duluxa z mieszalnika i poki co to bez problemu zeszły plamy po jagodach (Monek opluł) i piękna abstrakcja (kredki - tez Monek :)

zuzia

Cytat: marax w 16 Lis 2016, 22:17:52
moj pies ma czeste krwotoki z nosa bo już jest w stadium ostatniej drogi..... niestety

współczuje.

rudasekawf

Ja całym sercem polecam farby Beckers. Jak na razie zmywa się wszystko co moje dzieci dały radę wylać :)

rudasekawf

Jak zwykle strefa niezawodna. Wpadłam z pytaniem czy magnat ceramic jest spoko. Czy da się zmywac.
Wybrałam kolor szparagowa toń.

callja

Dokładam info od architekta wnętrz: Para albo Benjamin Moore. Te dwie firmy "farbowe" poleca w ciemno i zawsze. Ino, że to już ciut wyższa półka cenowa :hmm:
Co teraz damy na ściany, to już będzie zależeć od Agnieszki architektki lol lol Nie wtrącam się jej, ustalamy główne założenia, szczegóły techniczne pozostawiam komuś, kto się lepiej zna ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie

Callija no to już taka bardzo wysoka półka cenowa ;)