jakie farby? dulux dekoral, nobiles, magnat...

Zaczęty przez rilla, 30 Maj 2009, 20:30:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

Dziewczyny jakie farby zostały użyte w waszych mieszkaniach/domach?

Które są warte polecenia?

Którymi trzeba malować 2-3 razy?

Które kolory wychodzą jak na wzornikach?

Dzięki za pomoc:) bo ja już mam pustkę w głowie

na razie kupiliśmy 5 l Złoto Egiptu z Duluxa

zuzia

#1
rilla
pamietasz przygody miki z szaroscia?
malowali duluxem :)
aczkolwiek ja, tak ja riannka, sypialnie bede miala pomalowana caffe latte z duluxa - u riannki wyszlo to super!

rilla

Cytat: zuzia w 30 Maj 2009, 21:14:30
rilla
pamietasz przygody miki z szaroscia?
malowali duluxem :)
aczkolwiek ja, tak ja riannka, sypialnie bede miala pomalowana caffe latte z duluxa - u rinnaki wyszlo to super!
my caffe late tez wlasnie chcemy... zobaczymy jaki ten żółty wyjdzie

zwierzatko_mojej_mamy

u nas byl dekoral i nobiles - fachowcy byli wielkimi przeciwnikami duluxa ;D dulux once za to jest kompletna pomylka - sprawdzone - jako jedna warstwa nie wychodzi, poza tym w celu niby zapewnienia krycia po tym jednym razie jest koszmarnie gesta i zadnym walkiem nie szlo mi sensownie tego rozprowadzic ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

ja też mam dekorala, a do grzejników brałam chyba nobiles wodorozcieńczalny


brawurka

rilla mama malowała duluxem i była jakaś masakra, w sumie nie wiadomo czemu. farba odlaziła ze ścian, może dlatego,że gruntowane bylo czymś innej firmy? nie wiem nie znam się. dekoralem malowaliśmy sufity na biało, malowaliśmy 1 raz. nobiles (wiosna leszczynowa) malowaliśmy 2 razy (tz 2 warstwy)

mika

My ostatecznie malowalismy dekoralemm i nobilesem - po dwie wartstwy i jest pieknie

cumberland

u nas też fachowiec bardzo odradzał duluxa
ostatecznie całe mieszkanie mamy pomalowane dekoralami

Kasia

my malowaliśmy duluxem i zamiast magnolii wyszła ładna brzoskwinia ;)

abkasia

my malowalismy teknosem :) bardzo dobre farby :D

zuzia

Cytat: Kasia w 31 Maj 2009, 14:03:23
my malowaliśmy duluxem i zamiast magnolii wyszła ładna brzoskwinia ;)

ty wez mnie nie strasz bo jedyne co mam z duluxa to magnolia do kuchni. jak wyjdzie brzoskwinia to sie pochlastam!

Kasia

no nam magnolia nie wyszła :(

i chyba mika mówiła że jej malarz mówił że magnolia z duluxa własnie nie wychodzi.

taka delikatna brzoskwinka wyszła ;)

niewiemjaka

Dulux - kolor biała czekolada wyszedl ok,
Dekoral - jedwabny popiel wyszedł ok,
malowanie 2-3 razy w obu przypadkach :)
Dulux - bodajże maracuja nie wyszedl tak jak na probce i zrezygnowalam z niego...
Dulux jakos jest bardziej gęstą farbą wedlug mnie w porownaniu do Dekoralu

mika

Dulux szarość granitu - wyszedł jak na próbniku
dulux dotyk mgły - zamiast jasnego szarego wyszedl paskudny nieieski smerf
widziałam mieszkanie pomalowne magnolią duluxa - wyszla paskudna brzoskwinia, przez to że była na wszysktich ścianach wyglądała na rażąco pomarańczową
Dekoral jedwabny popiel i intuicja wyszły identyczne jak na wzorniku
i Nobiles zieleń ciemna też wyszła identyczna

salsa

my nobilesem malowaliśmy
wyszło bardzo ładnie tak jak na wzorniku w zasadzie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elve

kolejne mieszkanie malowane duluxem i nie mam zastrzeżeń co do jakości i kolorów (są jak na próbnikach)
rzeczywiście zmywalne, kolor zostaje mimo mycia ścian

w nowym mieszkaniu magnolia (w zalezności od pory dnia jest od ecru bo jasny beż) i rzymski poranek
u siebie mam jasny beż (w zależności od oświetlnia od beżu po zgaszony róż)
u taty caffe latte, pastelowy jaśmin
przyjaciółka ma magnolię, caffe late i włoski orzech

na nowych scianach 2 warstwy absolutnie starczą
trzeb tylko pamiętać, zeby dobrze zagruntować

rilla

#17
elve a uzywaliscie gruntu duluxa? czy inny tez mzoe byc?

Dodany tekst: 01 Cze 2009, 10:09:29

ja własnie zastanawiam się nad magnolią, caffe late, rzymskim porankiem, pastelowym jaśminem, świeżym groszkiem

OlaFasola

My malowaliśmy duluxem i jestem zadowolona. Dwie warstwy przy bardzo intensywnych kolorach bardzo ładnie kryją. Wszystko zgdzadza się z próbnikiem. Ale nie mam porównania z innymi markami.

elve

rilla mąż kupił inny grunt, ale nie wiem jaki, ten duluxa jest dość drogi
zawsze w sklepie poradzą jakim można duluxowski zastąpić

piękne kolory wybrałaś ;)

dziś rano oglądałam tą magnolię przy brzydkiej pogodzie i nadal mi się podoba, i u mnie nie ma nic z pomarańczu

natka

U mnie tez jest dulux i jestem zadowolona. Mam jasny beż, trawe morską i magnolie ktora u mnie wyszla kremowa i jest ok:) malowalam sama kuchnie i lazienke i bardzo mi sie to malowanie podobalo ;) a fachowcy malowali mi pokoje i nikt nie narzekal na farbe. A co do gruntu to mialam firmowy z psb, chyba sie nazywal unigrunt, ale glowy nie dam

golinda

my mamy pomalowane Beckersem
jest droższy, ale o wiele lepszy niż Dulux - zresztą zapytaj pierwszego lepszego sprzedawcę

magdalinska

my jeszcze nie malowalismy, ale wstepnie wybralismy dulux. zastanawialismy sie nad tikurillą, ale jest niestety za droga. Zreszta nie wiedziałam czy zdecydowac sie na dekorala czy duluxa..... i raczej bede bazowac na podstawowych, bo w mojej miescinie nie ma nigdzie mieszalnika  :zly:
Ps duzo drozsze sa z mieszalnika niz podstawowe?

jo_miekka

Jeśli chodzi o malowanie hipopotamów - mogę polecić dulux.
Posiadam też szerokie doświadczenie w użytkowaniu klejów do tapet oraz farb w sprayu i pianki poliuretanowej :D

isabelles

#24
My tylko przedpokój mamy pomalowany duluxem (jest mało wydajny a i tak trzeba malować 2 razy - no i kolor miał być delikatniejszy (nie pamiętam nazwy ale taka jasna brzoskwinka) a wyszedł bardzo żarówiasty (po prostu pomarańczowy  :zly: ) wszystkie pokoje malowaliśmy już na wszelki wypadek dekoralem i jesteśmy zadowoleni kolory jak na wzornikach: harmonia, lodowy błękit i zielony oliwkowy :)