Muffiny piernikowe dla jo_miekkiej :)

Zaczęty przez emcia, 30 Maj 2009, 17:25:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emcia

 
Natknęłam się na ten przepis, a wiem, że jo szukała przepisu na piernikowe . Jeszcze nie testowałam.


2 i ½ szklanki mąki
pół kostki masła
2 jajka
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
2-3 łyżki cukru
1 szklanka mleka
2-3 łyżki miodu
1 łyżka przyprawy do pierników
1 łyżeczka cynamonu
garść rodzynek
szczypta soli
50 g + 2 łyżki słupków migdałowych do posypania na wierzchu

  Postępujemy jak w poprzednich przypadkach czyli nagrzewamy piekarnik, a jajka roztrzepujemy z mlekiem. Roztapiamy masło, dodajemy do niego miód i czekamy aż się rozpuści, a następnie mieszamy wszystko z mlekiem i jajkami. W misce mieszamy mąkę z proszkiem do pieczenia, przyprawami, solą i cukrem. Dla lepszego koloru można dodać trochę kakao. Wsypujemy rodzynki i słupki migdałowe. Płyny łączymy z mąką i dokładnie mieszamy. Ciastem wypełniamy foremki, wierzch posypujemy słupkami migdałowymi. Pieczemy 20-25 minut.

jo_miekka

emcia wielkie dzięki i dużo piwa!
Nie pamiętam co prawda, że szukałam, ale na pewno tak było. Zachowam, abym nie musiała szukać znów :D

emcia

#2
Cytat: jo_miekka w 21 Gru 2007, 07:03:48


Ja mam formę silikonową, ale to jeden pies :)
W Duce widziałam ostatnio i takie i takie. Może Duka bliżej niż Ikea?
A poza tym widziałam gdzieś przepis na muffiny piernikowe.... Mmmmm....

Dodany tekst: 02 Cze 2009, 15:50:53

było w wątku "Muffiny"

było, było ;)

jo_miekka

emcia o rany, ale masz pani pamięć!

justynaaaa2

oooo takie muffiny muszą być pyszne  :dreaming: chyba zrobię ;) może mnie ktoś tylko oświecić co to są słupki migdałowe  :knuje: aaaa w sumie może być i bez ;)

calla

justynaaaa2 to sa poprostu migdaly pociete w takie paski. Na lodach Magnum sa chyba takie :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

justynaaaa2

Cytat: calla w 02 Cze 2009, 22:52:27
justynaaaa2 to sa poprostu migdaly pociete w takie paski. Na lodach Magnum sa chyba takie :-)
a to można gdzieś kupić już takie gotowe posiekane ? :blush: czy sama muszę sobie pokruszyć ;)

calla

#7
Cytat: justynaaaa2 w 02 Cze 2009, 22:54:57
a to można gdzieś kupić już takie gotowe posiekane ? :blush: czy sama muszę sobie pokruszyć ;)

Kupisz takie gotowe w sklepie :-)
U mnie leza normalnie na polce kolo takich calych mygdalow i innych orzeszkow :-)

Wyglada to mniej wiecej tak, tylko tutaj sa one oblane czekolada:
http://picnica.ciao.com/de/4396440.jpg

Nie moge na szybko znalezc paczki takich migdalow.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

emcia

pokrusz i bedzie ok
młotkiem sieknij :)

nionczka

ja kupilam ksiazke z przepisami dla dzieci bo dolaczyli 12 silikonowych foremek do muffinów... moze by tak je wyprobowac???
Tylko jakos piernik i piekarnik przy 30 stopniach za oknem nie bardzo mi sie widzi...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Co jest w przyprawie piernikowej?
Gozdziki, galka, cynamon, kardamon, kolendra?
Mam pol domu przypraw i mieszanke moge zrobic, ale nie wiem z czego. Pomocy!!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

nionczka w mojej przyprawie do piernika jest:
cynamon, goździki, kolendra, gałka, ziele angielskie to tyle z przypraw :) , oprócz tego mąkka pszenna i kakao ;D

calla

W przyprawie Kamisa sklad jest taki: cynamon, imbir, goździki, cukier, gałka muszkatołowa, kolendra, ziele angielskie, pieprz czarny, kardamon
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

nionczka

oooo....imbir jeszcze!
dzieki, po piwku stawiam dziewczyny! mufinów i tak nie zrobie bo jajka musze kupic...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

No to zrobilam. Dobre sa. Takie delikatnie piernikowe... Chyba nawet wolalabym mocniejszy smak, ale nie wiem. Moje sa jeszcze gorace...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

w końcu ktoś mój przepis przetestował :)

nionczka

A ja wlasnie mialam te foremki silikonowe bo do ksiazki z przepisami dla dzieci dokladali... Fajne sa bo latwo odchodza i wygodniejsze niz jedna forma. No i papierków uzywac nie trzeba...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

noki

Ja zamiast kakao dodaje 1/3 szklanki karmelu zrobionego z 5 lyzek cukru, piernik ma mocniejszy aromat i ciemniejszy kolor. Z bakali dorzucam jeszcze konfiture z dyni.

nionczka

hmmm, dobry pomysl z tym karmelem, ale wtedy zrezygnowalabym z cukru. Albo miód mocniejszy tez bo ten moj to taki jasny jakis i malo aromatyczny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

noki

tak, wtedy juz cukru nie daje, miod zazwyczaj gryczany.

golinda

robię dzisiaj z dziewczynami na jutrzejsze spotkanie wigilijne u Niny w szkole
zanabyłam papilotki świąteczne - dzieci potrafią człowiekowi zmiksować mózg :D

Justynna

golinda, robiłam w niedzielę muffinki piernikowe, ale z przepisu z Kwestii Smaku. Wyszły pyszne :)