Slub cywilny poza USC w Krakowie

Zaczęty przez salsa, 27 Maj 2009, 11:46:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Lachony!
moi znajomi (świeżo po zaręczynach) planują ślub - będzie cywilny
chcą to zrobic poza USC, w tym samym miejscu gdzie będzie wesele (Hotel Europejski w Krakowie)
Jesli chodzi o to jak się to załatwia, to oczywiście przepisy juz zostały poznane ;)

problem jest innej natury - w różnych miastach roznie to wygląda w praktyce - np.  Warszawie podobno nie ma problemów z tym. A jak jest w Krakowie? słyszał ktos? ma ktoś jakieś doświadczenia z tematem?
Na pewno trzeba to podanie sensownie umotywować - czy wystarczającym bardzie to, ze dom rodziców panny Młodej to kamienica na następnej uliczce i chora mama miałaby blisko (inna sprawa ze pewne jej nie będzie ;) )


reasumując - chciałabym sie dowiedzieć jak wygląda ta sprawa w praktyce.


bede wdzięczna za każdy pomysł /sugestię ;)

Dodany tekst: 27 Maj 2009, 12:11:11

i co - ponad 20 wejść i nikt nic nie wie ;) ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

no to ja sie wypowiem.
nic nie wiem na ten temat, nie mam ani zielonego, ani bladego pojecia ;D ;D ;D

zwierzatko_mojej_mamy

ja nic nie wiem, ale fajnie pewnie jest urzadzac takie wnetrze jak julka nasza ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Maj 2009, 12:34:21
ja nic nie wiem, ale fajnie pewnie jest urzadzac takie wnetrze jak julka nasza ;)

no ostatecznie bedą urzadzac wnętrze
niemniej oni chca sie obrac jeszcze w tym roku - i nie zalezy im na dacie letniej
dlatego slub bedzie 28 listopada
dlatego woleliby uniknąc przemieszczania się ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

salsa ja myślę, że nie powinni mieć problemu :) Kraków to duże miasto, urzędników jest sporo, więc zwłaszcza w listopadzie nie powinni robić problemów, bo obłożenie pewnie będzie małe ;) jak sie trafi na spoko urzędnika to wystarczy byle jakie uzasadnienie, ale myślę, że kwestia chorej mamy jest wystarczajacym uzasadnieniem  :hmm:
a urządzenie takiego wnętrza to super wyzwanie do niejednego dekoratora, więc z tym też pewnie nie powinno być problemów :)

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2 no wlasnie az zaluje, ze nie jestem dekoratorem ;D zamarzylo mi sie jakies urzadzanie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Maj 2009, 22:10:52
justynaaaa2 no wlasnie az zaluje, ze nie jestem dekoratorem ;D zamarzylo mi sie jakies urzadzanie ;D
weź się zakręć  ;) masz tyle sprzętu, że spoko kilka imprez opędzisz :D jak mi się marzy taki klient, który mi powie jaką ma mniej więcej wizję i nieograniczony budżet ;D i będzie chciał coś innego niż róże ecru  :bad:

salsa

przejrzałam inne forum (krakowskie slubne) i okazuje sie ze w Krakowie robiĄ powazne problemy w temacie i trzeba miec na prawde porzadne uzasadnienie gdyż nie chca sie zgadzac

jest kilka miejsc (np. Willa Decjusza ) uznanych za godne i czesto jesli ktos nie chce w usc (w budynku) to tam proponuja............

a  w ogole to maja nowa siedzibe i chca tam miec ruch w interesie

trzeba bedzie pisac ostre uzasadnienie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

salsa no ale chyba macie kilka USC w kraku ;) obojętnie do którego pójdą, nie ma rejonizacji przecież ;)

salsa

Cytat: justynaaaa2 w 28 Maj 2009, 00:04:31
salsa no ale chyba macie kilka USC w kraku ;) obojętnie do którego pójdą, nie ma rejonizacji przecież ;)

ale własnie chodzi o to zeby mogli zorganizowac slub w salach hotelu europejskiego a nie w usc - nie chodzi o rejonizację bo w ogole nie chcą tego robic w urzedzie tylko tam gdzie bedzie wesele
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

#10
salsa no jasne, ze o to chodzi, ale justynie pewnie o to, ze nie jest jedno usc w kraku i nie tylko w jednej siedzibie tej odnowionej sa te sluby i moze w innym jak napiszesz podanie to inaczej rozpatrza - chyba, ze jest jakis nadrzedny usc, ktory to zatwierdza ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

Cytat: salsa w 28 Maj 2009, 00:07:40
ale własnie chodzi o to zeby mogli zorganizowac slub w salach hotelu europejskiego a nie w usc - nie chodzi o rejonizację bo w ogole nie chcą tego robic w urzedzie tylko tam gdzie bedzie wesele
ja rozumiem, ale może się okazać, że w jednym czy drugim usc będą nieprzychylni ślubom poza a w trzecim się zgodzą ;) urzędnicy są różni a to czy zgodzą się na ślub poza urzędem to w większości zależy od samego urzędnika nie od przepisów ;)

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 28 Maj 2009, 00:09:00
salsa no jasne, ze o to chodzi, ale justynie pewnie o to, ze nie jest jedno usc w kraku i nie tylko w jednej siedzibie tej odnowionej sa te sluby i moze w innym jak napiszesz podanie to inaczej rozpatrza - chyba, ze jest jakis nadrzedny usc, ktory to zatwierdza ;)

tak jest jeden nadrzędny  - a reszta to tylko oddziały do ślubowania - zawsze pisze sie do głownego ;) tak jest z kazdym urzedem ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

sprawa jest prostsza niż się wydaje tylko nie każdemu chce się ruszyć dupę poza mury urzędu, zwłaszcza w listopadzie ;)

salsa

#14


Cytat: justynaaaa2 w 28 Maj 2009, 00:11:10
sprawa jest prostsza niż się wydaje tylko nie każdemu chce się ruszyć dupę poza mury urzędu, zwłaszcza w listopadzie ;)

no włąsnie czytam na krakowskim formu ze własnie w Krakowie jest trudno uzyskac taka zgodę ( w Warszawie podobno łatwo)

Dodany tekst: 28 Maj 2009, 00:13:37

Cytat: justynaaaa2 w 28 Maj 2009, 00:09:54
ja rozumiem, ale może się okazać, że w jednym czy drugim usc będą nieprzychylni ślubom poza a w trzecim się zgodzą ;) urzędnicy są różni a to czy zgodzą się na ślub poza urzędem to w większości zależy od samego urzędnika nie od przepisów ;)

no ale oni musza złozyć do Urzedu Stanu Cywilnego w Krakowie bo tu bedą brać slub - wiec to zalezy od tego własnie urzedu a ten podobno robi probelmy........
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

no ja nie wiem jak jest w krakowie ;D ja gdybym chciała iść z podaniem to polazłabym najpierw do urzędu swojej dzielnicy i tam się starała, jak by robili problem poszłabym do dzielnicy obok i tak dalej aż do skutku ;) mi się wydaje, że każdy urząd rozpatruje to osobno  :hmm: nie ma chyba tak, że składa się podania głównego i to oni rozpatrują i wydają zgodę, ale mogę się mylić ;) dowiem się w przyszłym roku jak będę musiała to załatwiać dla siebie  :crazy:

salsa

#16
Cytat: justynaaaa2 w 28 Maj 2009, 00:23:10
no ja nie wiem jak jest w krakowie ;D ja gdybym chciała iść z podaniem to polazłabym najpierw do urzędu swojej dzielnicy i tam się starała, jak by robili problem poszłabym do dzielnicy obok i tak dalej aż do skutku ;) mi się wydaje, że każdy urząd rozpatruje to osobno  :hmm: nie ma chyba tak, że składa się podania głównego i to oni rozpatrują i wydają zgodę, ale mogę się mylić ;) dowiem się w przyszłym roku jak będę musiała to załatwiać dla siebie  :crazy:

jest jeden usc na cały Krakow - nie ma podziału na dzielnice
teraz otworzyli Referat dla osob zameldowanych w Nowej HUcie - ale to ich nie dotyczy bo nie mieszkaja tam
wszystko sie załatwia w głownym



Dodany tekst: 28 Maj 2009, 00:29:40

jak ja brałam slub to był tylko ten głowny i tam załatwiało sie absolutnie wszystko
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

Cytat: salsa w 28 Maj 2009, 00:28:52
jest jeden usc na cały Krakow - nie ma podziału na dzielnice
teraz otworzyli Referat dla osob zameldowanych w Nowej HUcie - ale to ich nie dotyczy bo nie mieszkaja tam
wszystko sie załatwia w głownym


aaaa no to zmienia postać rzeczy ;) jak jest jeden to nie ma o czym gadać :D swoją drogą dziwne, że na tak duże miasto jest jeden (dwa) usc  :crazy:

salsa

Cytat: justynaaaa2 w 28 Maj 2009, 00:31:55
aaaa no to zmienia postać rzeczy ;) jak jest jeden to nie ma o czym gadać :D swoją drogą dziwne, że na tak duże miasto jest jeden (dwa) usc  :crazy:

a jak jest w Warszawie??

tu struktura
http://www.bip.krakow.pl/?id=32&sub=struktura&query=id%3D10282%26pz%3D1
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

a tu zapis dot. tego kto zajmuje sie tematem: Zawarcie związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego i jego rejestracja


"Sprawę załatwia

USC ul. Lubelska 27 Referat Rejestracji i Bieżącej stanowiska ds. rejestracji małżeństw III p., pok.310, 311 tel. 012 616-55-51, fax. 012 616-55-20
Referat USC dla Dzielnic od XIV do XVIII os. Zgody 2/ stanowiska ds. rejestracji małżeństw III p., pok. 325 tel. 012 616-88-22, fax. 012 616-88-24"

i Tyle ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

w wawie jest chyba ok. 10 usc  :hmm: chyba każda dzielnica ma swój ;)

salsa

#21
Cytat: justynaaaa2 w 28 Maj 2009, 00:36:06
w wawie jest chyba ok. 10 usc  :hmm: chyba każda dzielnica ma swój ;)

w koncu stolyca ;)

myslę jednak ze nie mozna sobie w takiej sytuacji latac po wszystkich usc we wszystkich dzielnicach - na pewno jest jakas właściwośc....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

Cytat: doda w 28 Maj 2009, 00:34:49
justa warszawa to inny świat :D

jedyne miasto, co ma tablice rejestracyjne odrębne dla każdej dzielnicy, i burmistrzów dzielnic i rady dzielnic etc.
nigdy się w to nie zagłębiałam, ale myślałam, że każde większe miasto ma jakiś podział na urzędy dzielnic czy coś takiego  :blush: no to wyszłam na głupka  :blush: :blush: :blush:
gdybym miała pojęcie to bym nie zaczynała gadać ;)

salsa

Justa - w zasadzie wiekszośc miast ma jeden ;)
Kraków ma dwa (ten drugi to Referat- a wiec nie ejst to samodzielny usc)
a Warszawa 10 ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

#24
Cytat: salsa w 28 Maj 2009, 00:37:34

myslę jednak ze nie mozna sobie w takiej sytuacji latac po wszystkich usc we wszystkich dzielnicach - na pewno jest jakas właściwośc....
jeśli chodzi o ślub możesz iść wszędzie ;) dlatego pisałam już wcześniej, że nie ma rejonizacji jeśli o to chodzi ;)
zresztą każdy może sobie pojechać do pcimia dolnego i tam wziąć ślub