Laptop-jaki i czym sie kierować?

Zaczęty przez konwalia, 27 Maj 2009, 08:26:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Szykuję się od pierwszego takiego zakupu i nie wiem, czym się kierować.
jaka firma? polecany hp? ale czy wtedy tylko pavilion, a asusy, delle i inne?
jaka pamięć min.? 2Gb, pojemność min 200Gb czy więcej?
karta graficzna to wiem, ATI lub GeForce, to tylko te nadążają graficznie za vistą
która vista?

cena max 2500 chciałabym

pozwalam sobie na taki wątek, jako że podobny o aparatch też jest

effik

Duuużo pamięci. Mój laptok ma ze 4-5 lat i wyobraź sobie, jak cierpię, mając 40 giga :D Nie cierpię visty, więc nie kupuję na razie nowego laptopa  :point_lol:
jak się zdecyduję, to może kupię bez windowsa?

Ja mam Fujitsu Siemensa. Nie jestem specjalistką w tym temacie, ale z tej półki cenowej nasi informatycy polecają też chyba Acery. Zanajomi mający hpki też sobie chwalą.
No Dell to już droższa sprawa. I Lenovo ;)

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia RAM 3 giga - vista tyle uciagnie, a bez tyle gorzej chodzi, dysku - ile uzywasz ;) z dyskiem o tyle jest milo, ze zawsze mozesz kupic przenosny z takim malym pudalkiem na USB i podepniesz se w razie czego ile chcac ;)
ja sie kocham w dellach, ale tylko takich z wyswietlaczem tym jak tafla szklana ;) delle sa za to pierunsko ciezke
moj maz jest fanem lenovo, ale ma taki firmowe i z jakichs powodow juz nie jest az takim fanem, ale ich nie pamietam - moge spytac
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

co do visty, to wyczytałam, żre każdy kto będzie m iał oryginalne opr będzie mógł bezpłatnie ściągnąć win7(ma niby wejść w lipcu)

aktualnie uzywam kompa sis, ale musze oddać, to będzie mój pierwszy komputer w zyciu  :blush:

effik

konwalia to będziesz musiała potem założyć wątek "mój pierwszy komputer", żebyśmy mogły składać gratulacje  :jejeje: :jejeje:

panikarola

ja bym teraz kupujac wziela della lub lenovo
mam sony vaio i nie przepadam

mialam kiedys z 7 letniego lenovo i poza pamiecia, ktora mozna przeciez dokupic, mial wszystko, czego od komputera chcialam, tak go kiedys zaprojektowali dobrze.

ale o technicznych szczegolach nie poopowiadam...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

effik

a ja chyba mimo wszystko lubię mojego Fujitsu... ma na imię Lars :D :D
Konwalia, nie zapomnij komputrowi nadać imienia, żeby dobrze działał  :jupi:

zosia2007

Cytat: effik w 27 Maj 2009, 09:29:22
a ja chyba mimo wszystko lubię mojego Fujitsu... ma na imię Lars :D :D


moj szef tez ma na imię Lars :D

mignon

My mamy HP Pavilion i jest super jak na nasze warunki domowe. Do Visty się przyzwyczaiłam, ale do Office 2007 ni cholery nie mogę, choc mam i w pracy, i w domu.

Ogólnie laptop ten chodził po ok. 3 tys. a my znaleźliśmy promocję za 2400 :):)

Ale o jakichś parametrach to mogę z domu napisać, wiem że małż mówił, że ma dużą pamięć ;)

foczkaka

ja sie nie znam ;) ale maz informatyk mowi ze lenovo, albo dell, hp tez moze byc. Zalezy do czego chcesz uzywac. Ja sie zbieram do zakupu takiego małego 10'-12' wiec tez probuje sie obeznac w temacie.
Nie możesz mieć wszystkiego, bo gdzie byś to położył...

jo_miekka

Mój mąż kupił niedawno lenovo. Jest ciężki i wygląda jakby był opancerzony. Ale ponoć niezły.


inkageo

Ja już wykańczam trzeciego laptopa i teraz liczy się dla mnie przede wszystkim GWARANCJA! Nigdy nie kupiłabym laptopa z roczną gwarancją, powinien mieć minimum dwuletnią i najlepiej door to door czyli kurier odbiera go od Ciebie i później go przywozi. W moim pierwszym komputerze popękała odbudowa i odpadł przycisk do otwierania równo po dwóch latach (to była jakaś Actina), ale miała porządną gwarancję i serwis pozwolił mi wybrać spośród 6 nowych laptopów różnych firm, bo tamtych już nie produkowali. Wybrałam Fujitsu Siemensa, bo miał dwuletnią gwarancję i też się przydała, bo zepsuł mi się wentylator i twardy dysk. Teraz mam Toshibę i jestem baaaardzo zadowolona, działa bez zarzutu ponad rok :) W moim otoczeniu większość osób ma Toshiby i bardzo je chwalą. Zwracałabym też uwagę na baterię, producenci w opisach nie podają raczej wydajności, więc najlepiej w sklepie sprawdzić po odłączeniu kabla ;) No i jeżeli będziesz kupowała w sklepie to negocjuj cenę. Ja zawsze coś utarguję, albo dadzą mi mysz czy jakiś program. W vobisie jeszcze nie zdarzyło mi się wyjść bez gratisów ;) Jak kupowałam drukarkę A3 to wycofali model, który miałam wstępnie zamówiony i udało mi się za cenę tego starego dostać 600 zł droższy, nowszy model :)
Imagine there is no hate

panikarola

no wlasie, zlosliwosc rzeczy martwych, mi w vaio poszedl wentylator miesiac po ty, jak sie dwuletnia gwaracja skonczyla.
w testach bateria jest dosc dobrze opisana.
wlasnie z uwagi na nieawaryjnosc nastepnym razem kupie sobie lenovo!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

effik

inkageo też kupiłam Fujitsu głównie dlatego, że miał dwuletnią.
Ale kiedy kupowałam, nie było takich zajebiaszczych laptopków jak teraz. A minęło tylko kilka lat! Ech jak ten świat idzie do przodu  :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia win7 zawsze byl bezplatny ;) posiadam i jest fajny, na starym sprzecie smiga jak szalony ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

konwalia ja mam della i jestem poki co zadowolona. Tylko bateria mi się nie podoba bo krótko trzyma. Za swój dałam właśnie ok 2500 (po przeliczeniu), a zamawiałam przez neta. Z tego co wiem w Polsce sa problemy z tą formą sprzedazy w dellu.

abkasia

my mamy dell razy 2 :) ale ja sie na komputerach nie znam...w jednym padla nam zupelnei bateria, ale w wyniku zlego jej uzytkowania, byl caly czas podlaczony do produ a bateria byla w laptopie-a tak podobno nie wolno...
teraz mamy 2 della i dbamy o baterie, wiec trzyma dlugo, tylko mamy kupiona jakas o wiekszej pojemnosci...

zosia2007


effik

Moja bateria niestety jest dupiata od samego początku. Cóż zrobić ;D

magoo

Cytat: abkasia w 27 Maj 2009, 11:53:20
my mamy dell razy 2 :) ale ja sie na komputerach nie znam...w jednym padla nam zupelnei bateria, ale w wyniku zlego jej uzytkowania, byl caly czas podlaczony do produ a bateria byla w laptopie-a tak podobno nie wolno...
teraz mamy 2 della i dbamy o baterie, wiec trzyma dlugo, tylko mamy kupiona jakas o wiekszej pojemnosci...

Właśnie żałuję, że chciałam oszczędzać na baterii i nie kupiłam tej większej  :zly:

abkasia jak dbacie o te baterie??

mayagaramond

A czy jest sens kupowac kompa z vista? Nie lepiej poczekac na nowego windowsa?

Duzo moich znajomych ma apple chociaz nie sa grafikami. Taki lifestyle ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

jak bateria jest naladowana, to uzywamy tylko jej, nie podlaczamy do pradu wtedy.. jak podlaczamy do pradu to wyjmujemyy baterie

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond pytanie kiedy bedzie ;) mowia, ze juz, a to, ze w sierpniu, a to, ze teraz nam przedluzyli legalnosc tych darmowek do 2010 roku - moze nie wyjdzie do 2010 ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

abkasia dzięki :)  :beer:

mayagaramond tak miałam plan, ale kurde ile można czekać....