fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

A nam sie dziecko miesci bez problemu w maxi cosi. Wazy prawie 8 kg (7860) i ma 8 m-cy. Sadze, ze do konca roku jeszcze bedziemy maxi cosi uzywac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

#76
Dominika tez sie jeszcze miesci w tym pierwszym foteliku ale zdecydowanie woli w nastepnym,
na przednim fotelu nikt i nic jej nie zaslania wiec wszystko widzi :)
Maly uzywamy w obcym samochodzie ;)
zeby duzego nie przepinac

Dodany tekst: 28 Sie 2009, 21:55:06

gioseppe
tu masz na ebay nowe britax,
mozesz ocenic cene ;)
http://baby.shop.ebay.co.uk/Forward-Facing-9-18kg-/66695/i.html?Brand=Britax&Condition=New&_catref=1&_dmpt=UK_Baby_CarSeats_EH&_fln=1&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282

a tu ze sklepu-mothercare :)
http://www.mothercare.com/gp/search/276-9380431-3580534?ie=UTF8&rs=44452031&finderFlag=0&viewID=results&mcb=core&size=29&rh=n%3A44452031%2Cp_4%3ABritax&page=1


kamelia04.08.2007

moja waży 8,7 kg i nadal bez problemu mieści się w tym do 13 kg (chicco), pojedzi tak jeszcze trochę, bo nie ma się co spieszyc z wymianą.

Co do wymiany, to mam zamiar jej kupic 9-18 kg tyłem do kierunku jazdy. Powodów jest kilka dlaczego własnie tak:

1. foteliki 9-18kg sa lepeij dostosowane do dziecka w takim wieku i o takie budowie, niz te 9-25 czy 9-36kg. Taki fotelik 9-18 kg tym nie jest na 2 miesiace, ale lekko na 2 lata

2. tyłem do kierunku jazdy jest duzo bezpieczniej niz przodem - chodzi tu o obrażenia powypadkowe. Poza tym w krajach skandynawskich wożenie tyłem do kierunku jazdy nie wywołuje takich emocji, bo jest to tam rzecz powszechna.
http://fotelik.info/pl/art/fotelik_samochodowy_tylem_do_kierunku_jazdy,10.html

3. po urodzeniu naszej dziewczyny zdecydowalismy sie na kupienie volvo, a jak na razie to tylko volvo ma foteliki tyłem do kierunku jazdy - Siège de sécurité pour enfant avec ISOFIX (9-18 kg):
http://www.volvocars.com/fr/All-Cars-MY09/gip_Accessories/V50/Pages/default.aspx
jest tam film w tej zakładce i ok 1:30 jest pokzane dziecko w foteliku 9-18 kg.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

aniak1211

kamelia04.08.2007
Ale czy dziecko bedzie zadowolone nic nie widzac ???
Dziecko jest ciekawskie i chce wszystko widziec co sie dzieje :)
Wiem ze tu o bezpieczenstwo chodzi ;)

kamelia04.08.2007

Cytat: aniak1211 w 30 Sie 2009, 09:49:04
kamelia04.08.2007
Ale czy dziecko bedzie zadowolone nic nie widzac ???

na tym filmie widac, że dziecko widzi krajobraz przez okno.

Co do jazdy przodem do kierunku jazdy, to jak sie tak zastanowic, to dziecko widzi tył fotela pasazera.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

dragonfly

Cytat: kamelia04.08.2007 w 30 Sie 2009, 14:15:29
na tym filmie widac, że dziecko widzi krajobraz przez okno.

Co do jazdy przodem do kierunku jazdy, to jak sie tak zastanowic, to dziecko widzi tył fotela pasazera.

co, jak co - ale tu z kamelia zgodzic sie musze.... ;D

aniak1211

A ja sie nie zgodze,
przynajmniej Dominika widzi wszystko,przedni fotel wcale jej nie przeszkadza,
zaglowek zdjelismy,oparcie troszke odchylone i juz :)

dragonfly

ania, coz - kazdy wybiera co dla niego lepsze.... ja nie wiem, jaki fotelik kupimy, bo zwyczajnie nie wiem, czy w moim samochodzie jest opcja "fotelik tylem do kierunku jazdy", jak jest, to nawet nie bede sie zastanawiac, bo po prostu dziecko jest bezpieczniejsze i juz...

aniak1211

dragonfly
no pewnie,kazdy kupuje i wybiera jak uwaza :)
Szczerze to ja nawet nie wiedzialam ze sa foteliki do jazdy tylem :D
A nasz uwazam za bezpieczny nawet przodem-mamy maxi cosi :)

kamelia04.08.2007

aniak1211

czytałam, że w wielkiej brytfanii tez sa popularne foteliki tyłem do kierunku jazdy, a ty mieszkasz na cyt. zadupiu londynu, wiec moze cos wypatrzysz. Czasami człowiek nie zwraca uwagi na pewne rzeczy.

Tu we FR foteliki z grup 1, 2 i 3 (czyli od 13 kg) wystepuja wyłacznie przodem do kierunku jazdy i w mentalnosci moich powinowatych francuzów (i nie tylko ich) jest to jedyna słuszna opcja.
Jest tylko jeden wyjatek - fotelik tyłem do kierunku jazdy sprzedawany przez volvo i pasujący do volvo - pokazałam link do tego fotelika.  Niestety nie mozna go wstawic do innych marek samochodów.

Ten fotelik jest odrobinę droższy niz te typowe, bo kosztuje ok. 430 euro, no ale dla dziecka nie takie rzeczy sie robi.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

aniak1211

kamelia04.08.2007
Nie zwrocilam uwagi,nie widzialam takich fotelikow
ale nasz samochod pewnie i tak nie jest przystosowany-starawy juz jest ;)

brawurka

o matko to kupujac fotelik trzeba i samochód,niezły wydatek

marax

430 euro wow moj samochod pewnie jest wart z 4 razy tyle co ten fotelik lol

dragonfly

Cytat: maraxela w 31 Sie 2009, 09:00:34
430 euro wow moj samochod pewnie jest wart z 4 razy tyle co ten fotelik lol

znaczy musisz kupic tanszy fotelik, wtedy bedziesz mogla mowic, ze samochod jest wiele wiecej wart ;)

marax

Cytat: dragonfly w 31 Sie 2009, 09:40:01
znaczy musisz kupic tanszy fotelik, wtedy bedziesz mogla mowic, ze samochod jest wiele wiecej wart ;)
hmmm jak kupie taki za 50 zl to co ? chcesz kupic ode mnie moja bryke za 200 zl ? lol lol

aniak1211

albo bedziesz miala fotelik drozszy od bryki i na fotelik ubezpieczenie od kradzieży :rotfl: :rotfl: :rotfl:

marax

Cytat: aniak1211 w 31 Sie 2009, 10:37:52
albo bedziesz miala fotelik drozszy od bryki i na fotelik ubezpieczenie od kradzieży :rotfl: :rotfl: :rotfl:
AC sobie wykupie na fotelik z NW lol lol

gioseppe

Cytat: kamelia04.08.2007 w 30 Sie 2009, 00:41:54
2. tyłem do kierunku jazdy jest duzo bezpieczniej niz przodem - chodzi tu o obrażenia powypadkowe. Poza tym w krajach skandynawskich wożenie tyłem do kierunku jazdy nie wywołuje takich emocji, bo jest to tam rzecz powszechna.


tez bym taki chetnie kupila ale nie mam volvo :P
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

dragonfly

#94
dobra, nie mam opcji "tylem do kierunku jazdy" wiec nie moglam za bardzo wydziwiac.... chyba wezmiemy Maxi Cosi Axiss - czy ktoras z Was ma?

zuzia

dragonfly
my przeszliśmy na większy fotelik bo nasz miał za krótkie już pasy (a był rzekomo do 13 kg).  teraz jeździmy nowym takim bodajże do 36 kg i mamy opcję tyłem do kierunku jazdy dopóki nóżki Chrupka będą się mieścić :)

dragonfly

zuzia nie za bardzo rozumiem, co masz na mysli "za krotkie pasy"? i jaki macie fotelik teraz?

zuzia

Cytat: dragonfly w 24 Sty 2010, 19:50:31
zuzia nie za bardzo rozumiem, co masz na mysli "za krotkie pasy"? i jaki macie fotelik teraz?
1. dosłownie - pasy zrobiły się za krótkie, nie można było ich już wydłużyć.
2. fotelika musiałam poszukać - takie cudo mamy, niby od urodzenia, ale bez przesady :)
http://www.allegro.pl/item865972659_tanio_fotelik_samochodowy_eddie_bauer_3w1_do_45_kg.html


Alka

Cytat: dragonfly w 24 Sty 2010, 19:42:40
dobra, nie mam opcji "tylem do kierunku jazdy" wiec nie moglam za bardzo wydziwiac.... chyba wezmiemy Maxi Cosi Axiss - czy ktoras z Was ma?


My mamy Maxi Cosi Priori, podobny chyba... ma 3 pozycje rozkładania, chociaż  myslałam że ta ostatnia będzie bardziej leżąca. Jak narazie jestem zadowolona. Mały mieści się nawet ubrany w grubą kurtkę.