fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Dziury na bolce sa miedzy siedzeniem i oparciem. A my i tak fotelik pasami przypinami. juz moge to robic po ciemku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Czy ktoś wie, czym różni się fotelik Priori od Priori XP z Maxi Cosi? Że ceną to wiem...
Czytam i nie widzę różnicy.

Priori XP http://www.poltrade.pl/product.php?id=4
Priori http://www.poltrade.pl/product.php?id=5
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


twinnie77

No właśnie ta różnica w wadze mnie ciekawi, bo wymiary podobne...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: twinnie77 w 13 Cze 2009, 21:57:21
No właśnie ta różnica w wadze mnie ciekawi, bo wymiary podobne...
ale jakie to m znaczenie ? przeciez takiego fotelika sie nigdzie ze soba juz nie nosi-dziecko juz chodzi i nikt go nie wyciaga z auta

twinnie77

Nie chodzi mi o noszenie fotelika, tylko ta róznica w wadze może być spowodowana jakąś nową technologią lub materiałem...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

NIE PRZESADAJMY JUZ Z WYDAWANIEM FORTUNY NA FOTELIK MOWILAS ZE BARDZO RZADKO JEZDZISZ SAMOCHODEM WIEC JA BYM KUPILA TANSZY MAXI COSI TO BARDZO DOBRA FIRMA

Kasia

marax ale jak chce sie sprzedać fotelik to MOŻE warto kupić ten lepszy

np. maxi cosi dla noworodków
cabrio fixy sprzedają się w okolicy 250zł
a city ciężko sprzedać za 30zł

a te dwa foteliki aż tak bardzo się nie róznią, w sklepie różnica to około 100zł.

marax

nie patrzylam pod kontem konkretnych fotelikow to bylo takie ogolne stwierdzenie-mam wrazenie ze wiele ludzi przesadza z tymi fotelikami i cana za nie (jak slysze 1000 zl za fotelik to lapie sie za glowe) a co do sprzedania no bywa ciezko ludzie sie boja kupowac uzywanych fotelikow.Ile procent tych  fotelikow tak naprawde uczestniczy w wypadkach moze 1%-a sprzedac pozniej jest bardzo ciezko bo wszyscy sie boja ze on akurat z wypadku .Jak dla mnie 500 zl to max za fotelik dla noworodka

dragonfly

marax, dla Ciebie max to 500, dla jednych 200, dla innych to jeszcze 1000....

ja osobiscie uzywanego fotelika bym nie kupila, zdrowy rozsadek podpowiada, ze powypadkowy to jednak male szanse jest kupic (tak mi sie wydaje przynajmniej) ale jednak.... ;)





Kasia

maraxela cabrio fixy na allegro schodza jak ciepłe bułeczki ;)

asia407

#36
Po angielsku, ale wazne, wiec wklejam:

http://uk.news.yahoo.com/4/20090612/tuk-warning-over-child-car-seats-dba1618.html
i ta sama tematyka: http://uk.news.yahoo.com/18/20090611/thl-rear-facing-seats-safer-for-bigger-k-96993ab.html

Moi znajomi swoja 5 miesieczna core pakuja juz w fotelik przodem do kierunku jazdy :hmm:  A przeciez proporcje ciala malego dziecka sa inne niz doroslego, glowa jest duzo wieksza i ciezsza. Przy zderzeniu u malucha siedzacego przodem do kierunku jazdy najprawdopodobniej dojdzie do pekniecia odcinka szyjnego kregoslupa. Najnowsze badania sugeruja foteliki "tylem" dla dzieci az do 4 roku zycia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#37
Fortuna to pojecie wzgledne... 1000 PLN dla jednej osoby nie musi równac sie 1000 PLN dla innej.
Ja uwazam, ze fotelik jest bardzo wazny. Tu chodzi przeciez o bezpieczenstwo naszych dzieci. To jak z kupnem samochodów. Przy wózku, meblach, ubrankach, etc. moge stawiac glównie na wzornictwo, ale jesli chodzi o fotelik musi byc przede wszystkim bezpieczny. Istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo, ze najbezpieczniejsze foteliki to wlasnie te najdrozsze. Oczywiscie nie zawsze tak musi byc.
Poza tym te foteliki sa do 18 kg wiec nie jest to zakup na kilka miesiacy, ale na 3 lata (bo przedzial wiekowy dla tych modeli to mniej wiecej rok-4 lata).
Wole kupic mniej ciuchów, tansze pieluchy ale nie oszczedzac na bezpieczenstwie.

Dodany tekst: 14 Cze 2009, 17:08:22

Cytat: asia407 w 14 Cze 2009, 17:04:14
Po angielsku, ale wazne, wiec wklejam:

http://uk.news.yahoo.com/4/20090612/tuk-warning-over-child-car-seats-dba1618.html
i ta sama tematyka: http://uk.news.yahoo.com/18/20090611/thl-rear-facing-seats-safer-for-bigger-k-96993ab.html

Moi znajomi swoja 5 miesieczna core pakuja juz w fotelik przodem do kierunku jazdy :hmm:  A przeciez proporcje ciala malego dziecka sa inne niz doroslego, glowa jest duzo wieksza i ciezsza. Przy zderzeniu u malucha siedzacego przodem do kierunku jazdy najprawdopodobniej dojdzie do pekniecia odcinka szyjnego kregoslupa. Najnowsze badania sugeruja foteliki "tylem" dla dzieci az do 4 roku zycia.

Moze to i jest bezpieczniejsze tylko nie wiem jak mozna 4 letnie dziecko sadzac tylem do kierunku jazdy w foteliku. przeciez nie bedzie miec meijsca na nozki. My mamy maly samochód i male dziecko, ktore jezdzi tylem z tylu. I wczoraj aptrzylam,z e za duzo miejsca na te nozki to ona nie ma. Moze je sobie wyprostowac do góry, ale nie do przodu. Czyli jest chce rozrpostowac nozki to tylko podnoszac je do góry. A to tylko 6 miesieczna mala dziewczynka. Tak samo mamy sadzac 4 letnie dziecko? Poza tym bedzie marudzic w takiej pozycji, chociaz to akurat jest najmniej wazne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

no ja tez wyszłam z takiego załozenia

ale kupiłam uzywany .... sprawdziłam własciciela czy ma dziecko, w jakim wieku czy samochód cały itp.

moglam dostać za darmo taki fotelik z samego styropianu, kupiony w hipermarkecie za 20zł ale stwierdzilam że jednak kupię cabrio fixa od prywatnej osoby ale postaram sie W MIARĘ MOŻLIWOŚci sprawdzic czy aby nie jest to fotelik wypadkowy.

wydaje mi się ze wszystko z nim OK
dziecko jest, wózek jest, Samochód cały i w dłuzszym posiadaniu, koles na innej aukcji sprzedawał adaptery do wózka - wszystko wyglada OK.

asia407

Nionczka, nie wiem jak to wszystko w praktyce wyglada. Ponoc w Szwecji takie foteliki dla 4 latkow to standard, moze tam jakies inne rozwiazania maja jezeli chodzi o nozki dziecka. Na pewno bede miala to na uwadze w przyszlosci, nie warto za wczesnie przesadzac dzieci w foteliki "przodem". Tu nawet nie chodzi o te 4 lata, ale nawet o takie polrocze niemowleta.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

jak dla mnie zamiast kupować z myslą o odsprzedaży lepiej kupić z myslą o dwójce dzieci jeśli planujemy

Kasia

ja nie mam gdzie klamotów trzymać wiec albo wyrzucam albo oddaję albo odsprzedaje niepotrzebne w danej chwili rzeczy.


marax

#42
wiecie co moja kolezanka zginela przejechana przez tira na przejsciu d pieszych ,dziecko bylo w wozku i nic mu sie nie stalo, mimo ze wozek tez wpadl pod naczepe tira-wiec teoretycznie bezpieczenst wozka tez jest waze.dosc czesto zdazaja sie wypadki z udzialem wozka wiec nie tylko o wzor tu chodzi  .mozna zjesc guzik od swetra -bezpieczenstwo to kwestia wzgledna i nie tylko w foteliku trzeba na nia uwazac.Co roku jest jakis dziki ped na fotelik jednego producenta ktory jest top 1 -nastepnego roku juz sie jezdzi tylem do 4 lat.ciekawe na ile w tym jest rzetelnych badan a na ile zmiana koloru fotelika i nazwy zeby sie sprzedawaly nowe

Dodany tekst: 14 Cze 2009, 17:50:45

zawsze mnie tez ciekawilo na ile to zalezy od samochodu jaki posiadamy,co z tego ze bede miala super fotelik jak np jezdze maluchem?

Kasia

maraxela no ale wiesz jak to jest

kazdy wydaje pieniadze wg własnego uznania :)

dla jednego piekne sa tylko  brylanty inny stwierdzi ze wielkiej róznicy pomiedzy brylantami a cyrkoniami nie widzi. jeden kupi majtki od wietnamczyka a inny tylko w markowym sklepie.

na jednym zaoszczedzisz to na innym zaszalejesz :) i o to chodzi  :thumbup:

marax

Cytat: Kasia w 14 Cze 2009, 18:24:59
maraxela no ale wiesz jak to jest

kazdy wydaje pieniadze wg własnego uznania :)

dla jednego piekne sa tylko  brylanty inny stwierdzi ze wielkiej róznicy pomiedzy brylantami a cyrkoniami nie widzi. jeden kupi majtki od wietnamczyka a inny tylko w markowym sklepie.

na jednym zaoszczedzisz to na innym zaszalejesz :) i o to chodzi  :thumbup:
ok juz rozumiem

marax

dobre nie musi oznaczac drogie.czy te foteliki ktore byly 2 lata temu top 1 juz teraz sie nadaja tylko do smieci? Ciekawe czy te firmy nie zmieniaja tylko materialu i koloru tapicerki aby sprzedac jako nowy super fotelik.CO roku jest nowa lista topowych fotelikow i juz te z poprzedniej nie chca sie sprzedac dlaczego ? czy te tegoroczne maja az taki postep technologiczny w sobie ? To sa pytania do was .Wiem ze w przypadku innych produktow firmy zmieniaja tak na prawde niewiele -opakowanie towaru i lansuja to jako nowy super produkt stad moja podejrzliwosc. piszecie ze droższy fotelik zawsze mozna odsprzedać-watpie czy za 2 lata ( w foteliku do 18 kg jezdzi sie przeciez długo) znajdzie sie on na tej liscie i ktokolwiek go kupi za 50 zl.A czy za 2 lata bedzie on az taki do d.......y?)

dragonfly

nie, moze i nie bedzie do d....y - my planujemy miec 2 dziecko pewnie niedlugo, wiec fotelikow nowych na pewno nie bede kupowac; a postep technologiczny? sama baza pod foteli Maxi Cosi chyba od niedawna jest, teraz tez wprowadzaja, ze nowe samochody musza byc wyposazone w te klipsy do IsoFixa, wbrew pozorom co chwile sa jakies nowosci, nie tylko kosmetyczne

marax

#47
Cytat: dragonfly w 15 Cze 2009, 22:57:01
nie, moze i nie bedzie do d....y - my planujemy miec 2 dziecko pewnie niedlugo, wiec fotelikow nowych na pewno nie bede kupowac; a postep technologiczny? sama baza pod foteli Maxi Cosi chyba od niedawna jest, teraz tez wprowadzaja, ze nowe samochody musza byc wyposazone w te klipsy do IsoFixa, wbrew pozorom co chwile sa jakies nowosci, nie tylko kosmetyczne
nie wierze ze zmienicie samochody tylko dla iso fix  :hmm: dobra zartuje :) chyba nikt takiego pomyslu nie mial  :dance: ja tam bym mogla zmienic samochod ale dla koni pod maska a nie jakiegos klipsa

nionczka

#48
My zmienilismy samochód kiedy urodzila sie Irene, na mniejszy na dodatek, ale wygodniejszy i bezpieczniejszy.

Dodany tekst: wto 16 cze 2009 09:54:21 GMT-1

Poza tym samochody od 2004 roku maja isofixy wiec w sumie coraz mniej osob "musi" je zmieniac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

maraxela marax tak mnie dzisiaj naszło - takie porównanie ;)

za OC + AC auta płacę 2000zł
bezpieczeństwo dziecka - BEZCENNE!