fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

niewiemjaka, jest różnica, albo skupiłam się na innych rzeczach, albo young sport ma jednak standard bardziej do diono zbliżony ;)

justynaaaa2

niewiemjaka, ty kupiłaś ten fotelik dla Frana?

niewiemjaka


justynaaaa2

Cytat: niewiemjaka w 04 Sty 2018, 23:27:18
Dla Wiktora
a ok to spoko :)
ja go mam od niedawna dla adasia jako drugi i wielkościowo jest tak na slowo honoru tzn wg mnie gabaryty adasia to takie minimum do tego fotelika, nie czuję się pewnie widząc go w tym pasie samochodowym ale nie miałam wyboru :/ dlatego zapytałam dla kogo to :)

niewiemjaka

Franek jeszcze jezdzi w Maxi cosi tobi, on ma 3,5 roku, moze jezdzic do 4 lat niby, aczkolwiek robi sie za maly, nie wystaje mu chyba jeszcze glowa, ale wkrotce bedziemy musieli go zmienic,
wiec wtedy Franek przesiadzie sie na Recaro, w ktorym jezdzi teraz Wiktor a Wiktor bedzie mial tego Diono

ishka82

Domi jest swoim nowym fotelikiem zachwycona :) Jeździ w nim bardzo chętnie i obawy mojego męża o to, że po podkładce (stosowanej kilka tygodni) nie zechce już wsiąść w fotelik na szczęście się nie sprawdziły :D

ishka82

wystawiłam stary fotelik :) może któraś chętna? jak coś, to mogę wysłać, ale nie wiem ile taka wysyłka ;)
https://www.olx.pl/oferta/fotelik-samochodowy-stm-starlight-9-36kg-CID88-IDrvLbB.html#67ee698240

niewiemjaka

#1932
ja oddałam tamtego Diono Monterey, mam za mały samochód na taki fotelik :D

myślę żeby jednak kupić Recaro Monza Nova 2

a czy któraś ma Recaro Milano o taki: https://www.ceneo.pl/46807736 ?

Kasia

Cytat: niewiemjaka w 23 Sty 2018, 14:17:10myślę żeby jednak kupić Recaro Monza Nova 2
Ja dla Mai kupiłam właśnie monzę, wygodne to jest, dwa takie same foteliki. Jak podwożę kolegów Michała to spokojnie w niego siadają i mam z głowy :)
Dla mnie najlepsze, na długo starczają, sa dobrze wykonane :)

niewiemjaka

Kasia, ja na 90% wezme druga Monze,
ale jest dosyc szeroka, wiec de facto dwie monzy z tylu i pomiedzy już nikt sie nie wcisnie :D takie maja "rozbuchane" te boki, ale jestem zadowolona z tego fotelika,
zobaczylam ten Milano, no i tak z ciekawosci chcialam sie dowiedziec, bo widzialam jakies opinie ze jest bardzo wąski, ale czy zapinanie pasa jest wygodne?
w tym Diono to dla mnie niewygodne wpinanie pasa, a ja chce zeby byl latwy dostep, zeby chlopaki wpinali się sami, a jak ja mam z tym trudnosc, to oni na pewno sobie nie poradza, za szeroki jest, z boku ma taki plastik do kata prostego, ktory mi blokuje wpiecie pasa, Monza jest półokragła w tym miejscu i jest lepiej

Kasia

Cytat: niewiemjaka w 23 Sty 2018, 14:27:33ale jest dosyc szeroka, wiec de facto dwie monzy z tylu i pomiedzy już nikt sie nie wcisnie  takie maja "rozbuchane" te boki, ale jestem zadowolona z tego fotelika,
a po co Ci więcej miejsca? trzeciego fotelika nie wciśniesz, dziecko bez poddupnika da radę usiąść (zero bezpieczeństwa ale zgodnie z przepisami).
Jak my potrzebujemy pojechać gdzieś i muszą usiąść trzy osoby dorosłe to Michała fotel idzie na przednie siedzenie, Mai fotel na środek tylnej kanapy i wtedy dwie osoby spokojnie się mieszczą po obu stronach Mai.

niewiemjaka

Kasia w zasadzie nie jest  mi potrzebne, bo nie wozimy nikogo pomiedzy, tak napisałam, dosyc szeroki jest, a dwa takie szerokie to juz zabudowany tył
mi tylko przeszkadza wpinanie pasa w tym Diono

Kasia

w monzie Miachał sam zapina, Maja sobie nie radzi ale Michał jej p[omaga lub ja ja zapinam.

fasolka1980

ja czesto jezdzę pomiędzy fotelikami. Wygodne to to nie jest. Musze teraz kupic drugi fotel dla młodej i chciałam Be safe izi up x3, bo ma sztywny izofix, ale wlasnie osiemgwiazdek zadzwonilo, ze juz ich nie będzie :/ zamiast tego bedzie jakis model za 1200 zł. Buuu....chyba drugiego Montereya kupie. Moje bez problemu się zapinają...

ishka82

niewiemjaka, dziwne z tym pasem, Domi nie ma problemu.

niewiemjaka

Ishka nasze volvo jest małe :( choć 5osobowe, fotele są profilowane, ten uchwyty gdzie sie wciska pasy sa schowane, wcisniete, nie da sie ich wysunac bardziej, ten fotelik, jest szeroki akurat w tym miejscu, ma taka osłonę,  ja to włożyłam tak jak na zdjęciu poniżej

oczywiście R. mi to później poprawił i zrobił tak, że fotelik włożył w sposób, który uwidacznia to wpięcie pasów, ale pierdole sie z tym je....ć za przeproszeniem,
z pozycji dziecka to już w ogóle

ishka82

niewiemjaka, to rzeczywiście bez sensu, u nas to zupełnie inaczej wygląda. Widać, to nie jest fotelik do Waszego auta. Ja niezmiernie się cieszę, że u nas się sprawdził 😊

niewiemjaka

no szkoda..
w Recaro wyglada to tak jak na zdjeciu, jest szeroku, ale ten dół jest inny, półokragły, odkrywa te wpięcia

magdalinska

ja mam tak u siebie, masakra to jest. albo i jeszcze bardziej schowane. Przekładam foteliki tylko jak musze, jak nie, to jade autem M.

zwierzatko_mojej_mamy

niewiemjaka, i nie da się wydrzeć na wierzch tych końcówek?? u mnie oryginalnie też były tak w siedzeniu wbite, ale da się je wyciągnąć na 5cm na zewnątrz przynajmniej
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Zwierzątko, nie da się. Fordy mają podobnie i też chłopaków tylko my zapinamy. A w zasadzie Krzysiek, bo ja za niska jestem i mam problem, żeby dostać. Fiestę mam 3 drzwiowa, to wchodzę i zapinam. Ale w Focusie dla mnie ciężko. A mamy wąskie Romera foteliki. I jednego cybexa. Wszędzie się ciężko dostać.

zwierzatko_mojej_mamy

kumam, mi się młody zapina już od pół roku, najpierw z trudem, teraz juz ogarnia bezproblemowo zanim wyjadę z parkingu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

M. to już b. dawno pasy zapina sam. ja przez dłuższy czas sprawdzałam tylko.

kotabma

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kotabma

Chyba ze powiecie ze jest do niczego 😉
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login