fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Justynna

Cytat: ishka82 w 27 Gru 2017, 18:00:42
Ma któraś z Was Diono Monterey? Biorę go pod uwagę, bo oceny dobre, 4 gwiazdki, a cenowo wychodzi korzystnie w porównaniu do innych. Ma porządną regulację, przynajmniej wg opisu i ciekawa jestem jak to działa w praktyce.
My też mamy dla M. ten fotelik. Mogę go spokojnie polecić :)

niewiemjaka


ishka82


ishka82

fotelik zamówiony :D szybko urobiłam małżona :P ;) mam nadzieję, że będzie wygodny dla Domi

tiliam

A ja mam znowu problem z fotelikiem - dopóki niekupiony większego auta będziemy musieli jakos wozić 3 dzieci w obecnych autach. Kupiliśmy niedawno nowe foteliki dla obu - w dwóch autach mamy:
Dla Michała Cybexa na isofixy i Recaro na pasy (w moim)
Dla Mateusza Recaro na isofixy i stopę mocującą i   Römera Britaxa na pasy (w moim aucie nie ma izofixow)

3 z tylu obok siebie nie wejdą, wiec Michała będę musiała przenieść na przód. Z przodu nie ma chyba w żadnym samochodzie isofixow ? - muszę mieć fotelik montowany na pasy. na pasy mamy tylko 1 fotelik, muszę zamiast tego Cybexa kupić jakiś inny.. dżizasssssss
Co polecacie??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Tuliam, a jakie ty masz te foteliki montowane na pasy?

Bo recaro monzy to isofix jakby dodatkowo mają. Tzn fotelik z iso i bez ido ms identyczne zapinanie pasami. Fotelik z iso spokojnie da sie zamontować w aucie bez iso, na przednim fotelu. Montuje sie go własnie hak tego bez iso.

My obie monzy mamy z isofixami i montujemy je zarówno w seacie z mocowaniem iso, na przednim fotelu bez iso jak i w moim aucie bez iso.

ishka82

A to nie jest tak, że fotelik z iso można zamontować i bez izo? Kurde...ja nawet nie wiem, czy mam izo w aucie, raczej nie 😐

Kasia

Cytat: ishka82 w 04 Sty 2018, 00:09:45
A to nie jest tak, że fotelik z iso można zamontować i bez izo? Kurde...ja nawet nie wiem, czy mam izo w aucie, raczej nie 😐
No mozna. Przynajmniej te co ja znam

justynaaaa2

tiliam, pokaż jakie ty masz te foteliki?

nie każdy fotel z isofix da się zamontować pasami ale tu mowa o tych w przedziale do 18kg
nie wiem jakie tiliam ma te fotele dla Michała
samo mocowanie na isofix utrzyma dziecko o wadze do 18kg, jeśli mamy fotel do 25/36kg i dziecko waży >18kg to dodatkowo trzeba go zamocować pasami
a wy macie już te 15-36, bez pasów wewnętrznych, tam iso pełni już rolę raczej stabilizacyjną, żeby nam pusty nie latał po aucie
jak nie mamy iso w aucie to po prostu stawiamy na fotelu

tiliam

#1909
Dla Michała mamy takie:
9-36 kg cybex pallas fix - on ma taka ,,półkę" do 18 kg, dopiero powyżej 18 kg można ja zdjąć i przypinać tylko pasami tymi normalnymi.
http://www.sklep-tosia.eu/cybex-pallas-fix_p1723_k168_m41


I taki:
9-36 kg
Recaro Young Sport Hero
http://www.sklep-tosia.eu/recaro-young-sport-hero_p2410_k168_m24
Michał nadal jeździ upięty w pasy 5-punktowe na styka ale jeździ.

Nie kupiłam mu fotelika na same pasy 15-36 kg bo on nie miał tyh 15 kg latem jak je kupowaliśmy ;) teraz tez wazy koło 14 kg, Wiec 15-36 dla mnie odpadają..

Już doczytałam, ze oba można montować tylko na pasy. Nawet tez z isofixem - Wiec nie będzie chyba problemu.
A jak jest z poduszka powietrzna z przodu dla pasażera? jak fotelik tyłem to wiem ze trzeba ja zdezaktywowac, a jak fotelik jest przodem to zostawiam ja włączoną normalnie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sylvia63

Zamiast poddupników dla starszego wolę używać pasa Smart Kid Belt. To takie ciekawe rozwiązanie, które dostaliśmy od znajomych z UK. I co ciekawe to polski producent, więc pewnie u nas też dostępne. Pas skraca, że tak powiem, wysokość oryginalnego pasa bezpieczeństwa. Normalny pas zaczyna się wtedy zaraz nad barkiem dziecka, a więc nie przechodzi przez szyję jak to czasami bywa gdy używa się poddupnika. Można to szybko założyć w każdym aucie. Nawet do taksówki pasuje (sprawdzone). A jak nieużywane to mam w torebce :)

niewiemjaka

Fajne te pasy smart kid belt

Przyszedl diono monterey
Nie jestem zachwycona tapicerka, wagą i mam nadzieje ze oparcie bedzie dla mlodego wygodne bo wyglada ze to prosta decha i na to pokrowiec zreszta odstajacy, musze sprawdzic jak wyglada to w Recaro ale wydaje mi sie ze inaczej :knuje:
No nic zobaczymy jak sie bedzie mu jeździć

ishka82

Mój diono też dziś doszedł :) Chciałam podziękować za polecenie, bo na razie i mnie i Niusi fotelik bardzo przypadł do gustu :) Jutro zaliczymy pierwszą jazdę, to zobaczę, jak Domi wrażenia, gdy choć kilka minut w nim pojeździ ;)
W ogóle, to dumnam z siebie, bo sama to ustrojstwo złożyłam i zamontowałam w aucie na isofixy, które jak się okazało jednak mamy ;) :)

niewiemjaka

ishka brawo
Cytat: ishka82 w 04 Sty 2018, 22:11:52isofixy, które jak się okazało jednak mamy
:D :D
dokrecilas te dwie srubki z tylu tez?

ishka82

niewiemjaka, a z jakiego recaro się przesiadacie?

Odnaleźliśmy osprzęt do starego fotelika :) Fajnie, bo myślałam, że na dobre zaginął w akcji :)
Nie potrzebuje któraś fotelika 9-36 dla dziewczynki? ;) :welcome:

ishka82

Cytat: niewiemjaka w 04 Sty 2018, 22:14:18dokrecilas te dwie srubki z tylu tez?
no jaha :D czytam instrukcje ;)

niewiemjaka

#1916
no to git bo my z automatu zlozylismy, nie zauwazylabym tych srubek, dobrze, ze przeczytalam instrukcje :D

my mamy Recaro Monza Nova, jednak jest znaczna roznica w wykonczeniu,
no ale na pewno jest tez lepszy niz jakis tam zapasowy cybex co mamy
na Wiktora jest jeszcze dobry recaro, ale zrobie podmianke z Frankiem

ishka82

niewiemjaka, my mamy recaro young sport (a właściwie schodzący z tej samej linii produkcyjnej STM Starlight), nie odnoszę wrażenia, by ten diono był jakoś słabiej wykonany, a Niusi, to w ogole tapicerka się bardziej podoba, bo jest mieksza i przyjemniejsza w dotyku wg niej ;) najważniejsze, by wygodnie i bezpiecznie jej się jeździło :)

niewiemjaka

#1918
dla mnie jest, o tutaj troche widac, ten material to taki milusi ale ma zmarszczki, ten pokrowiec taki niewykonczony, naciegniety na te plastiki, te oparcia pod rece, paseczki, tasiemki, pewnie przez to latwiej sie sciaga, nie wiem, ale w Recaro to naprawde czegos takiego nie widac, jest spasowane idealnie, nic nie odstaje tak jak tutaj
ale chuj tam z detalami, najważniejsze żeby to oparcie było wygodne, bo pierwsze co powiedział Wiktor to że twarde :D
w Recaro jest profilowane bardziej miekkie mi sie zdaje ale musze sprawdzic
Diono Monterey:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Recaro Monza Nova:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

niewiemjaka, alez Ty się pierdołami przejmujesz lol

jakie śrubki? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

#1920
no jak przychodzi fotelik to jest w dwoch czesciach oparcie i siedzisko, wklada sie jedno w drugie i robi KLIK
i juz mozesz siedziec, ale z tylu sa takie dwie srubki zeby jeszcze to dokrecic  :D

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 04 Sty 2018, 22:40:45niewiemjaka, alez Ty się pierdołami przejmujesz
powiedziala ta co... juz nie bede konczyc na otwartych lol

zwierzatko_mojej_mamy

niewiemjaka, niw dokręciłam lol 

ta, co co? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

ja teraz kurde tez nie wiem czy w recaro byly i czy dokrecilam lol
ale tu byly i mnie zaskoczyly :D

ta co zalozmy wiesza papier toaletowy jedyną wlasciwa i sluszna stroną
(nie, żeby ja nie lol)

zwierzatko_mojej_mamy

ale to nie pierdolec, tylko zdrowy rozsądek lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

no prosz mi tu od pierdolcow nie wyjezdzac, spojrz pani na ta tapicerke na jednym i drugim foto z boku i na dole, no jest roznica czy nie ma ? :D