fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

A propos, dzis dwojka z malym dzieckiem (2-3 lata) lapala stopa. I nie, nie mieli fotelika :crazy:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



errata

My też mamy ten Recaro monza. I poddupnik. Na krótkich trasach do przedszkola często Ania jeździ na poddupniku, bo fotelik mamy w jednym aucie, a w drugim właśnie poddupnik. Na dłuższe trasy Ania zawsze jedzie w foteliku.

ishka82

Ma któraś z Was Diono Monterey? Biorę go pod uwagę, bo oceny dobre, 4 gwiazdki, a cenowo wychodzi korzystnie w porównaniu do innych. Ma porządną regulację, przynajmniej wg opisu i ciekawa jestem jak to działa w praktyce.

Angie

Ishka ja mam w swoim aucie. LENA CIĄGLE w nim jeździ a niska nie jest.

magdalinska


ishka82

Cytat: Angie w 27 Gru 2017, 18:12:35
Ishka ja mam w swoim aucie. LENA CIĄGLE w nim jeździ a niska nie jest.
Właśnie miałam Cię pytać w czym Lena jeździ 😉 Bo ona niewiele starsza i chyba ma podobny wzrost i budowę ciała.
Ciężko mi przekonać męża do kupna następnego fotelika, ale ja nie jestem spokojna jak ona na tym poddupniku jeździ, a myślę, że dobicie do 150cm jej jeszcze chwilę zajmie. Tylko też zależy mi by ten fotelk był dla niej wygodny już do końca, a niestety na miejscu nie obejrzę i nie przymierzę nic sensownego.

ishka82

Angie, on ma porządne regulowanie? Rozumiem, że rozciąga się w górę i ma regulowaną szerokość, ale chyba tylko tych osłon ramion, czy przy zagłówku też?

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam i nienawidzę, ale to chyba wina Frana, bo mu łeb zwisa w przód lol podejrzewam, że w każdym innym robiłby to samo, jak już ustaliłyśmy z Angie, bo jej Lena robi to samo ;D Fran ma 120cm i nadal zagłówek na najbiższym poziomie, zbiera się powoli na zmianę zagłówka piętro wyżej

regulowane ma w korpusie, twarzy nie
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

fasolka1980

ishka82, my mamy dla Igora, kiedyś się nazywał Sunshine. Kupiłam teraz dla młodej tez, ale potrzebuję jeszcze do drugiego auta.

ishka82

A to regulowanie w korpusie rzeczywiście ma jakiś sensowny zakres?
Po cholerę mi to dziecko w takim tempie wyrosło 😉 Dziś pani w sklepie z ciuchami dziecięcymi strzeliła, że ona na oko ma ok. 9-10 lat 😱

Kasia

Ja musze jeszcze 2 monzy kupic. W drugim aucie mamy dla Mai Romera Kinga ale ona juz z niego wyrasta.
Poddupnik co prawda mamy ale nie cierpię albo własne cierpię jak Michał na nim jeździ. Znowu nie lubimy przekładać fotelików i jak mamy gdzues blisko we czwórkę jechać to finał jest taki ze jeździmy moją wozidupką zamiast seatem, w ktorym jest wiecej miejsca.

Liczę ze Michał jeszcze długo monza pojeździ.

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82, a ja wiem? taki na do 10cm różnicy bym strzelała, Angie pytaj o to, bo młody to szczypior, na szerokość wejdzie pomiędzy sztachety w płocie lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Ja nie wiem, ale wydaje mi się, że tak do 10-12 roku życia fotelik będzie w użyciu. Chyba mało które dziecko szybciej osiągnie 150cm. A teraz przecież kryterium jest tylko wzrostowe, a nie wiekowe, więc dzieci niższe nawet dłużej. Liczę, że fotel 15-36kg już na serio będzie dobry aż do czasu, gdy młoda będzie mogła jeździć z samymi pasami. Liczyłam, że ten co mamy będzie do końca, ale cóż 😐 Zabrakło jednego stopnia w regulacji wysokości i jednak nieco wąski się zrobił 😉

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82, no ale wiesz, masz wytyczne brzmiące "Ma wzrost w przedziale 130-150 cm, a jego waga przekracza 36 kg." - wtedy nie musisz już fotelika z tyłu, o ile się nie mylę
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Angie, Zwierzak, a byłaby któraś tak kochana i zmierzyła szerokość w korpusie? Jak jest na maksa ściśnięty i na maksa rozsunięty. Jakbym znała ten wymiar i porównała z tym co mam, to dałoby mi to ogląd sytuacji 😉
Ja się najbardziej boję, że przeforsuję zakup, zamówię, a on się okaże tak samo ciasny 😉

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82, mogę, jutro, dzisiaj nie wychodzę, bo prawie nie mówię ;) chwała niebiosom, że nie mam gorączki i kataru :D tylko charczę ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Gru 2017, 19:42:56
ishka82, no ale wiesz, masz wytyczne brzmiące "Ma wzrost w przedziale 130-150 cm, a jego waga przekracza 36 kg." - wtedy nie musisz już fotelika z tyłu, o ile się nie mylę
możliwe, nie wiem, myślę, że wagi 36kg to jeszcze lata świetlne Domi nie osiągnie, pewnie sporo szybciej będzie miała 150cm


ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Gru 2017, 19:43:45
ishka82, mogę, jutro, dzisiaj nie wychodzę, bo prawie nie mówię ;) chwała niebiosom, że nie mam gorączki i kataru :D tylko charczę ;D
będę wdzięczna 😊 nie spieszy się aż tak byś specjalnie miała lecieć mierzyć 😉

Angie

Ishka ja dopiero w sobotę będę w Wawie, a ten fotelik mam w swoim aucie.  Lena mówi ze jest wygodniejszy od besafa izzi up którego mamy w dużym aucie, bo ten już robi się za mały.  Ona ma tak 138-140 cm.

ishka82


ishka82

Dziewczyny, znalazłam sobie te wymiary dokładne, więc nie męczcie się z mierzeniem :)

justynaaaa2

#1898
ishka82, stronę wcześniej ci napisałam o diono monterey ;)
on w stanach jest zarejestrowany dla dzieci do 54 kg ;)
generalnie im dłużej pojeździ w foteliku tym bezpieczniej dla niej
ja się od jakiegoś czasu dodałam do fb osiem gwiazdek i tyle się naczytałam i naoglądałam ze efekt jest taki że adaś znowu jeździ tyłem i jest zachwycony a ja spokojniejsza :)

ishka82

justynaaaa2, widziałam Twój wpis 😊