fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiliam

#1850
justynaaaa2,
Ten Recaro young sport hero ma dziwne pasy - tj. Ciagle się zwijają w przy zapięciu, upierdliwe to jest. Poza tym jest ok, ale mnie britax rozpuścił pod względem pasów bo pikają, świecą gdy są zapięte a tu na czuja trzeba ciągnąć.
Aha, ten sport hero ma pasy wewnętrzne ale tez do 18 kg tylko, potem się je demontuje i zapina od 15 kg zwykłymi pasami, jak w każdym innym foteliku od 15 kg..
Michał jeździ w wersji 9-18 czyli z tymi wewnętrznymi psami, ale mimo ze wagi 18 kg długo nie osiągnie to już na wzrost te szekli mu się wbijają w ramiona. Za kawałek Beda wychodzić mu z wysokości pleców (jakby zza pleców), a nie nad ramionami a to przecież źle.. Wiec i tak będę musiała zdemontować te pasy i przypinać go normalnym tym samochodowym.

Wiec jeśli Adaś wyrasta wzrostowo - w sensie, ze te pasy są za nisko, wbijają mu się w ramiona w obecnym foteliku, to w young sport hero tez będą się wbijały i tez będą za krótkie w wersji z wewnętrznymi pasami (do 18 kg). Wiec i tak będziesz musiała je zdemontować i przypinać zwykłym pasem..
Bo to nie jest niestety tak, ze do 36 kg wozisz z tymi wewnętrznymi pasami.. potem ten fotel jest jak każdy inny od 15 kg..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

#1851
No i co robić? W każdym foteliku 9-18 pasy wewnętrzne będą za krótkie. Pozostaje wersja z pasami samochodowymi, bo te nie będą wychodzić zza pleców ale Z drugiej strony on nie ma tych 15 kg!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

a widzisz to kiepsko z tymi pasami :/ ja myślałam że on te wewnętrzne pasy ma na stałe, no to lipa trochę
no u nas w tym momencie pasy wychodzą dosłownie odrobinę nad ramionami ale jesienią jak dojdzie grubsza bluza, kurtka to już będą mu pewnie wychodzić spod ramion
kurde on jest tak chudy że ja mam wrażenie że dociągam mu te pasy na maksa a i tak ma luzy, teraz jak to analizuję to przyznam szczerze że nie jestem na 100% pewna czy my go tak na fest prawidłowo przypinamy :/
musimy się przejechać chyba do osiemgwiazdek

tiliam

No kiepsko kiepsko z tymi pasami - ale powiem Ci, ze ten fotel britaxa to trzeba naprawdę na fest naciągnąć (w sensie pasy) żeby zapaliło się zielone światło, tam się ledwo da palce włożyć pod te szelki. Naprawdę widać jak mocno trzeba dopić pasy żeby było ok. W tym Recaro to już na czuja dopinam, tez mocno się staram, ale mam wrażenie ze ma zawsze luz, No i nie ma
Samonapinania..
Mój ma pasy na styk, w brutaxie mam wrażenie ze już za krótkie są, w Recaro lekko ma jescZe luz - do jesieni da radę jescZe ale potem..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

#1854
Aha No i dodatkowo ten Recaro young sport hero nie ma izofixow - jest mocowany na pasy samochodowe. O ile w wersji z psami wewnętrznymi (9-18 kg) jest ok, mocno te pasy trzymają,  to przy wersji od 15 kg przypinasz i dziecko i fotelik tym samym jednym pasem- jakos mniej stabilne to jest na pewno..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

#1855
Jak nie ma 15kg to odpada pas samochodowy, napinacze mogą nie zadziałać, to mają być przodem, rwf czy zapinane w obie strony? Jakie auto, czy będzie przepinany. Postaram się coś doradzić, ale jestem teraz na bieżąco. Ostatnio wybieralam 9-25 to padło na kidzona, ale Mia jeździ głównie tyłem.

Co do wypadku Volvo, zobaczcie sobie jak wygląda nurkowanie przy poddupniku(niestety luźno zapiety pas przy foteliku przed tym nie uchroni).


https://m.youtube.com/watch?v=jvG7QE8ha7g&feature=youtu.be&t=1m28s

tiliam

#1856
Ja bym chciała montowany przodem.
Auto będziemy mieli specjalnie nowe, żeby zmieściły się w drugim rzędzie 3 normalne foteliki.
Będzie albo vw sharan, albo seat alhambra. Foteliki nie będą przepisane. Będą na stałe w tym aucie.
Każde z 3 miejsc ma Niezależne izofixy i mocowania tt.

Zaczynam poważnie rozważać opcję wstrzymania się z zakupem aż Michał osiągnie te 15 kg, a póki co niech jeździ w tych 9-18. Tam ma na styk te pasy, jeszcze w ostateczności da radę w nich jeździć..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

tiliam, myślisz że tak szybko dobije do tych 15kg?
ja u adasia z jego tempem tycia to 15kg to obstawiam za rok, no może niecały
nie ma bata aby tyle dał radę w tym foteliku :/
kurde widzę że to będzie grubszy problem

tiliam

justynaaaa2,
Nie mam pojęcia, kiedy dobije do 15 kg, ale masz rację - to będzie grubszy problem, bo roku to on w obecnych fotelikach  nie da rady jeździć na pewno :/

Nie wiem co robić.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

#1859
Dla tych starszakow o małej masie kupiłabym
http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/advansafix-iii-sict/
Nie wiem justa czy masz tt, zakładam że tak bo macie nowsze auta, tiliam Ty na pewno będziesz mieć.

Dla Mateusza uoieralabym się na 9-25 z montażem przód tył jeśli nie jesteś przekonana tylko do jazdy tyłem. Niech pojeździ tak chociaż jeszcze rok
Tu fajny jest np axkid duofix ale zajmuje sporo miejsca(nie kupiliśmy bo w e klasie z przodu usiadlaby osoba max 165)

tiliam

konwalia,
Patrzyłam dla Michała na ten co wkleilas - wyglada prawie tak samo jak nasz obecny britax - myślisz ze w tym nowym pasy są wyżej niż w tym co mamy obecnie? Bo tylko w przedziale 9-18 używa się tych wewnętrznych pasów - czyli dokładnie tak jak mamy teraz.. obawiam się ze wysokościowo pasy te wewnętrzne są takie same jak w tym co mam teraz i to nie rozwiąże mojego problemu.. ale może się mylę- muszę podjechać i przymierzyć Michała..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

tiliam daj znać jak go gdzieś przymierzysz
ja wymyśliłam jeszcze jedno rozwiązanie
kupić jakiś 0-25kg tak żeby adaś pojeździł do czasu aż przekroczy te 15kg czyli jakiś rok, potem kupić mu już taki typowy 15-36 na pasy a w ten 0-25 przesadzić igę jak wyrośnie z nosidła
obecny co adaś jeździ sprzedać póki jeszcze nie jest taki stary (ma niecałe 3 lata)

konwalia

#1862
Te przód tył do 25kg powinny wystarczyć dłużej, ale przodem i tak uprzęże są do 18kg, tyłem do 25(to już pokazuje różnice siły w razie wypadku). Tiliam zmierz, moim zdaniem on jest większy trochę.

Ale idę aż sprawdzić, ja przesadzalam z powodu przekroczenia 18kg tyłem, wzrostowo byłoby nadal ok(miałam besafe izi combi do 18kg, duży jest izi plus ale tylko tyłem)

konwalia

Sprawdziłam, jak przesadzalam miała 3l, 18,100 i 102cm
Besafe na pewno jeszcze miał zapas wzrostu, maxi cosi nie, więc zakres to nie wszystko.

justynaaaa2

#1864
mamy tt w aucie, aktualny też mamy montowany na tt

konwalia a foteliki joie? sensowne?

tiliam

#1865
justynaaaa2,
Mam dobre wieści! Dzisiaj dokładnie usadziłam Michała w tym Recaro Young Sport Hero (bo dawno już w nim nie siedział) i ku mojemu zdziwieniu ma tam jeszcze spory zapas w tych wewnętrznych pasach! Spokojnie pojeździ w nim jeszcze kilka miesięcy! Zrobiłam Ci nawet zdjęcie żebyś wiedziała o co chodzi - pasy wychodzą z
Wysokości ucha, a nie jak w britaxie (w aucie P) ze zza ramion prawie. Nie wiem czemu, ale myślałam ze w tym Recaro tez pasy są na styk.
Czytałam dzisiaj, ze jednak w tych fotelikach 9-36 kg zapas pasów w tym pierwszym
przefziale do 18 kg jest większy i chyba rzeczywiście tak jest.
Najlepiej jak byś przymierzyła Adasia i sama się przekonała na jakiej wysokości on ma te pasy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

#1866
tiliam, dzięki :) to cenne info, widać że zapas jeszcze ma
tak jak adaś wróci znad morza to pojedziemy pomierzyć różne opcje i przeanalizować to jeszcze pod kątem przesadzenia igi za rok bo myślę że ona również będzie chuda i pewnie te same dylematy nas czekają a ją chciałabym powozić trochę dłużej tyłem niż adasia (niecałe 2 lata)

tiliam

#1867
justynaaaa2,
Ja póki co będę dla Michała przekładać najwyżej w samochodzie ten fotelik Recaro, bo muszę już łada chwile przesadzić Mateusza do obecnego Michała britaxa.

Będę przekładać dopóki nie kupimy nowego auta a do nowego kupię dla obu nowe  britaxy (9-36)te co wkleiła konwalia - ja wcześniej tez je wstępnie wybrałam
(Jakos mam duże zaufanie do Britaxa i w zasadzie tylko ta firmę rozważałam). Teraz nie mogę ich używać bo w moim focusie nie ma izofixow ani tt..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

byliśmy w osiemgwiazdek i kupiliśmy fotelik...tyłem ;) axid minikid
adaś się przejechał i uznał że super tak się jeździ i on chce, mam nadzieję że mu zapał nie minie ;)
a byłam pewna że w ogóle nie będzie chciał wsiąść

fasolka1980

#1869
dziewczyny, potrzebuję fotelika dla Stefy. Ma ok 107 cm i jakies 16,5 kg. W starym Maxi Cosi juz ciasno i wyrasta. I. ma Besafe izi up a w drugim Sunshine kids - teraz się chyba ten fotelik jakos inaczej nazywa. Znajdę coś sensownego w cenie ok 600 zł?

ishka82

Mam problem z fotelikiem. Domi zdecydowanie wyrosła z tego 9-36kg (recaro young sport) i jak wcześniej chwaliłam ten duży przedział wagowy, tak teraz żałuję, że nie kupiłam 9-15, a później 15-36. Zrobiło jej się ciasno i niewygodnie. Fotelik jest za wąski i za niski nawet rozłożony na maksa. Od dawna mam w aucie tzw. poddupnik, bo czasem podwożę inne dzieci i ostatnio Domi najczęściej na tym jeździ, a ja obawiam się, że w razie co to jej nie ochroni. Ona jest wysoka, ma ok. 135cm i pewnie ok. 25-27kg (muszę ją zważyć). Już sama nie wiem, czy pozwalać jej jeździć na podkładce, czy uprzeć się na kupno nowego fotela. Nie wiem jaki fotel byłby dla niej wygodny i posłużył już do osiągnięcia tych 150cm. Sporo znajomych dzieci w jej wieku, które są wysokie i duże wozi na podkładkach...ja przekona do tego nie jestem.

justynaaaa2

ishka82, z takich przystępnych cenowo to diono monterey, ma też regulację szerokości i posłuży wam do końca
a poddupnik wywal albo połóż na krzesło bo to żadna ochrona i zabezpieczenie ;)

magdalinska

ale wysoka! tez kupiłabym fotelik. Na inne dzieci nie patrz, znam takich, którzy na poddupniku wozili juz 4-5latki, wiec wiesz ;)
My mamy Recaro Monza Nova 2, nie pamietam do ilu cm wysuwa sie zagłówek, do 140cm chyba na pewno  :mysli:

marax

Ja wożę laure czasami na poddupniku ona ma już 146 cm i wazy 35 kg

Kasia

My mamy dwie monzy.
Poddupnik tez mamy bo czesto gościnnie inne dzueci przewozimy.