fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

fasolka1980

nie zwróciłam uwagi.....ja tez coś ok 300 czy 400 zl płacilam

konwalia


rudasekawf

Cytat: konwalia w 18 Sie 2016, 18:39:51
Ja mam izi up x3 fix i polecam
dużo dobrego czytałam i skłaniam się ku temu.
Jeszcze patrzylam za cybex free fix. Co myślicie?

justynaaaa2

Ale Lena duża wow albo te foteliki jakieś dziwne chociaż te besafe to jedne z większych chyba

Ruda a ona nie jest za mała na taki zapinany normalnymi pasami? Nie znam się aż tak bo kolejny fotelik to temat dla mnie jeszcze odległy

rudasekawf

Justyna mam wiele wątpliwości czy właśnie ona nie jest za mała. Fakt jest taki, że ramiona nie wchodzą jej pod osłonę głowy, a wyżej nie da sie podnieść. Jest jej niewygodnie, dlatego szukam. Wzrostu ma ok 102cm, waży 16kg.

rudasekawf

Chciałam dzisiaj zamówić, ale ciągle się łamie. Od kiedy wasze dzieci jeździły w tych większych fotelach?

zosia2007

Cytat: rudasekawf w 22 Sie 2016, 11:29:45
Chciałam dzisiaj zamówić, ale ciągle się łamie. Od kiedy wasze dzieci jeździły w tych większych fotelach?
mój P miał o 4,5 roku- 5 lat

fasolka1980


rudasekawf

Kurcze L. Ma dopiero trzy. Dziwne, że.taka.różnica.
Dzwoniłam do ośmiugwiazdek i facet powiedział, że koniecznie włożyć do samochodu i zmierzyć, bo zdarza się, że pas może przebiegać przez szyję dziecka na granicy wagowej i wzrostowi fotelika.

magdalinska

Kuba od jesieni, od listopada moze? miał wtedy niecałe 6 lat. Ale on raczej z tych niskich i drobnych. Wazył wtedy 17kg, kupiłam fotelik 15-36kg
nasz fotelik (recaro monza nova 2) ma taki specjalny ogranicznik - prowadnice na pas, i w sumie dzieki temu on mu przebiega prawidłowo, gdyby nie to miałby na bank za wysoko

zosia2007


Cytat: magdalinska w 22 Sie 2016, 12:05:56
Kuba od jesieni, od listopada moze? miał wtedy niecałe 6 lat. Ale on raczej z tych niskich i drobnych. Wazył wtedy 17kg, kupiłam fotelik 15-36kg
nasz fotelik (recaro monza nova 2) ma taki specjalny ogranicznik - prowadnice na pas, i w sumie dzieki temu on mu przebiega prawidłowo, gdyby nie to miałby na bank za wysoko
to samo ma ten, co Pawęł w nim jeździ

mika

Kalina miała jakieś 5 lat i ważyła na pewno ponad 17 kg. Mamy cybex x2 fix. Z romera i besafe się zsuwala.

mika

Cybex ma prowadnice pd zaglowkiem, wkłada się w nią pas, ale rzeczywiście jeśli dziecko będzie za małe to nawet prawidłowe zapięcie pasa w prowadnicy pod zaglowkiem i przy siedzeniu niewiele da, bo pas będzie za wysoko.

rudasekawf

#1788
Rozmawiałam właśnie z fajnym facetem ze sklepu. Mówił o niedojrzalosci miednicy dziecka młodszego niż 3 lata do takiego fotelika zapinanego na pasy. Długa rozmowa. Suma summarum polecał przedział 9-25. Co Wy na to?

justynaaaa2

rudasekawf, a może dopytaj do jakiego wzrostu mniej więcej dziecko się tam mieści
bo waga wagą a wzrost co innego
102 to nie jest jakoś mega dużo, skoro zalecają fotel do 4 lat to raczej większość 4 latków będzie miała więcej niż te 102 hmm

konwalia

3l 4 m, ale to ze względu na 18kg
Ruda, a nie sadzasz jej za wysoko?

Kasia

To ja już nie pamietam kiedy Michala przesadziłem ale daaaawnooooo to było.
Na pewno w wieku 5l to juz długo jeździł w trzecim foteliku.

rudasekawf

Cytat: konwalia w 22 Sie 2016, 12:52:45Ruda, a nie sadzasz jej za wysoko?
Za wysoko? Tzn? Za bardzo na pionowo? Nie wiem jak mogłabym włożyć ją inaczej. Siedzisko jest wyprofilowane, więc nie wiem czy można inaczej. Jutro zajrzę.

marax

#1793
Odkupie fotelik 9-18 kg. Okazuje się że potrzebujemy trzeciego dla babci do odbioru Rozalki ze żłobka. Ma ktoś może sprzedać coś bezwypadkowego ?


Wkurzyłam się strasznie bo w foteliku za 700 zł ( sam fotelik tyle plus baza drugie tyle ..........) pękł mi ten styropian przy przenoszeniu między samochodami. Kuzwa to jak to ma wytrzymać wypadek jak mi to pękło jak niosłam po prostu w ręce i mocowałam ....................  Po cholere jest ten styropian jak jest to tak kruche że pęka w sumie od niczego ?

konwalia

Styropian nie pęka od niczego, musiał mieć jakieś uszkodzenia.  no i kwestia przenoszenia, trzeba za podstawę. Poza tym jego zadaniem jest amortyzacja uderzenia, wcale nie musi pozostać pozornie nienaruszony

marax

Cytat: konwalia w 04 Wrz 2016, 19:45:07
Styropian nie pęka od niczego, musiał mieć jakieś uszkodzenia.  no i kwestia przenoszenia, trzeba za podstawę. Poza tym jego zadaniem jest amortyzacja uderzenia, wcale nie musi pozostać pozornie nienaruszony
z ta bazą to jest tak cięzkie że to tak ciężko za podstawę jak nóżka się wysuwa. Serio on pękną w wyniku jakiegoś błahego uderzenia nie mieliśmy żadnego wypadku.

konwalia

Mógł mieć jakieś uszkodzenia transportowe. Co to za fotel? Besafe izi combi był mega ciężki ale jakoś go przynosiłam za podstawę.  Ale nie lubiłam tego, dlatego miałam dwa 9-18 i teraz też dwa

marax

Cytat: konwalia w 04 Wrz 2016, 20:01:06
Mógł mieć jakieś uszkodzenia transportowe. Co to za fotel? Besafe izi combi był mega ciężki ale jakoś go przynosiłam za podstawę.  Ale nie lubiłam tego, dlatego miałam dwa 9-18 i teraz też dwa
https://www.mall.pl/foteliki-samochodowe-9-18kg/maxicosi-pearl-2015?gclid=Cj0KEQjwjK--BRCzv-Wyu4OTosEBEiQAgFp5OCsRSowudEiidlgwrhJyfK6oMek-Aai8ZkSFBpopTtcaArod8P8HAQ plus ta baza

rudasekawf

Mnie też pękł ten styropian. Też przy przenoszeniu. Zamówiłam Nowy u producenta. Zapłaciłam 75 złoty.

salsa

ja bym chętnie odkupiła foteliki dla dzieci - ma któraś coś na zbyciu? potrzebuje cos awaryjnie do drugiego auta. Może być używane bo to najczęściej byłoby używane po miescie, awaryjnie jak chce z nimi jechać gdzieś po przedszkolu  a nasze foteliki pojadą w aucie męza do rpacy ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)