fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiliam

Mobka, dzięki - moj P mi zamontuje jak cos ;)
Tak sie orientowałam w salonach poki co, ale widziałam ze to nic trudnego raczej ;) myślałam, ze to wielka filozofia, a chyba raczej nie ;)


Salsa, dzięki za info. Rozważam ten twoj właśnie.
Ale poki co moj maluch sie mieści spokojnie jeszcze w swoj pierwszy ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

W tych juz powyżej 15 kg przypinam isofuxem do fotela plus pasami dziecko .

justynaaaa2

my mamy wpinany na isofix + dodatkowy pas trzymający zapinany do haczyka w bagażniku + fotel przedni dosunięty do fotelika
nie wiem jaka siła uderzenia musiałaby być żeby ten fotel wyrwało ;D

marax

#1753
Poza tym zawsze można ten fotelik zapiac  isofuxem plus pas

mobka

Tiliam, dwie śruby do przykrecenia.

tiliam

Justynaaaa
A Ty mas zmontowany tyłem? Jaki model? Bo ja szukam montowanego tyłem i przodem a takich mało jest niestety.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: tiliam w 18 Sty 2015, 16:55:56
Justynaaaa
A Ty mas zmontowany tyłem? Jaki model? Bo ja szukam montowanego tyłem i przodem a takich mało jest niestety.
tak tyłem taki http://www.sklep-tosia.eu/maxi-cosi-milofix_p2415
tylko on jest tyłem do 13 kg, przodem do 18kg
dla normalnie ważącego dziecko to on starczy na krótko tyłem ;) nie wiem jak długo chcesz wozić
ja go kupiłam ze względu na to, że A. 13 kg osiągnie pewnie w wieku 3,5 lat więc i tak wcześniej przesadzę go na wożenie przodem

salsa

Cytat: justynaaaa2 w 17 Sty 2015, 21:01:06nie wiem jaka siła uderzenia musiałaby być żeby ten fotel wyrwało ;D
justa nie wiem, nie robiłam badan i symulacji, mowię co czytałam - to było chyba na 8 gwiazdek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: tiliam w 17 Sty 2015, 20:43:46
Salsa, dzięki za info. Rozważam ten twoj właśnie.
Ale poki co moj maluch sie mieści spokojnie jeszcze w swoj pierwszy ;)
ja wysadziłam Aleksa z 1. fotelika zgodnie z zasadą, ze dziecko ma z fotela wyrosnąć a nie dorosnąć do nowego-wiec wysadziłam go z 1 fotelika jakoś na wiosnę, myslę, ze 13 miesięcy miał juz na pewno i mi głowa od góry wystawała
ten moj jest tyłem do 18 kg wiec jeszcze pojeździ bo obecnie ma 14 kg i raczej go ciągnie do góry a wagowo mi trochę stanął
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

tiliam

Justa
Dzieki, popatrze na ten Twoj.

Salsa

Ja póki co tez nie przesadzam małego bo głowa mu sie jeszcze mieści - tj nie wystaje.
Ale chce wybrać juz wcześniej a nie na gwałt szukac jak bedzie niezbędny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kotabma

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

#1761
No właśnie chciałam poruszyć temat 2+3 i fotelików :-)

Kota na co planujesz zmienić?  Bo niewiele aut mieści 3 foteliki z tyłu. ..S-max,  Galaxy, chyba Zafira...my przez kilka lat raczej nie zmienimy auta....chętnie bym S-maxa przygarnela,  no ale jeszcze nie teraz...chyba ze nie będzie wyjścia,  nowe przepisy mnie nie przekonują.

A czym jeździcie w 5 os.?
Słyszałam ostatnio,  że czasem wystarczy foteliki dobrać odpowiednio. ..my mamy Rogera 9-18 i 15-36 i maxi coścabrio fix i to się raczej zmieści. ..tylko co potem?

talula

Tiliam J. jeździł w cabrio fixie do 18 m., ale on mały jest..

kotabma

Cytat: talula w 21 Sty 2015, 15:31:16
Kota na co planujesz zmienić?
na poczatku zmiescimy sie w naszej fabii combi jesli nie bedzie zakazu wozenia dziecka z przodu (bo takie plany tez byly)
wiec ten rok i przypuszczalnie przyszly damy rade w kombinacji: mlody, ja i chyba Zosia z tylu, niestety Marta z przodu
pozniej wezmiemy od konwalii (konwalia jeszcze o tym nie wie) pozyczymy 2 foteliki i pojdziemy mierzyc gdzie sie zmieszcza.
my na szczescie bardzo malo autem jezdzimy a 3 dziecko sprawi ze jeszcze mniej bedziemy jezdzic. Jednak nie lubie dziecka z przodu wozic.
bedziemy obstawiac jakas scode lub dacie - ale to takie nasze dywagacje jak na razie. co z tego wyjdzie to sie okaze dopiero.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Jaki polecacie fotelik, jako trzeci? A może ktoś ma do sprzedania takowy? Bo i tak będę potrzebować dwa.

rudasekawf

zaraz mnie coś trafi. Zdjęłam do prania pokrowiec z fotelika besafe izi combi i zagłówek styropianowy jest pęknięty (swoją drogą ciekawe jak to możliwe. Co w takim wypadku?

konwalia


marax

Przymierzam sie do wymiany fotelika . Co sądzicie o maxi cosi pearl ( mam bazę stad Ren wybór ) . Miny taki ze bez bazy tego używać nie mozna . A moze sprzedać bazę i kupić cos innego ?

rudasekawf

Muszę Lenie kupić nowy fotelik, w obecnym ramiona nie wchodzą jej pod ochronę głowy, a nie da się podnieść jej już wyżej. Obecnie mamy besaafe izi combi http://www.besafe.com.pl/p/foteliki-dla-dzieci/foteliki-0-18-0-25kg-/izi-combi-x3
zastanawiam się czy Kubę nie przenieść do tego, bo on jest od zera i można montować go tyłem do kierunku jazdy.

Polecacie jakiś? Do Zafiry.

zosia2007

#1769
ja mam ten izi combi x3 dla Miłosza a Paweł jeżdżi w tym BRITAX ROMER fotelik KIDFIX XP SICT
http://www.bobowozki.com.pl/foteliki-samochodowe/p/britax-romer-fotelik-kidfix-xp-sict-2016-dla-dzieci-15-36kg-2219.php

do drugiego samochodu zamierzam Miłoszowi kupić foteli joie stages 0-25 kg
http://www.ceneo.pl/32483663


fasolka1980

rudasekawf, ty chcesz ten kolejny fotelik od 15kg? ja mam w Zafirze Sunshine Monterey http://e-foteliki.pl/sunshine-kids-monterey.html

rudasekawf

Cytat: fasolka1980 w 18 Sie 2016, 11:47:00
rudasekawf, ty chcesz ten kolejny fotelik od 15kg? ja mam w Zafirze Sunshine Monterey http://e-foteliki.pl/sunshine-kids-monterey.html
Tak ten kolejny od 15.

A powiedzcie mi czy każdy fotelik pasuje do każdego auta?

fasolka1980

Cytat: rudasekawf w 18 Sie 2016, 11:50:28
Tak ten kolejny od 15.

A powiedzcie mi czy każdy fotelik pasuje do każdego auta?



nie

zosia2007

Cytat: fasolka1980 w 18 Sie 2016, 11:47:00
rudasekawf, ty chcesz ten kolejny fotelik od 15kg? ja mam w Zafirze Sunshine Monterey http://e-foteliki.pl/sunshine-kids-monterey.html
jaka cena? :crazy: ja tez ten mam dla Pawła w R samochodzie i płaciłam chyba polowe za niego