fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

abkasia a ten eclipse nie jest mały? Bo mi sie taki wydaje na zdjęciach  :hmm:
I nie ma chyba takiej wkladki jak king plus  :hmm:

abkasia

Cytat: Angelos w 23 Lut 2010, 21:51:36
abkasia a ten eclipse nie jest mały? Bo mi sie taki wydaje na zdjęciach  :hmm:
I nie ma chyba takiej wkladki jak king plus  :hmm:
jest wlasnie dosc spory, chyba najwiekszy, no i nie ma tej wkladki.
a ta wkladka w king plus nie jest wyjmowana, jest podnoszona do gory i opuszczana -mozna ja dostosowac do wzrostu dziecka.

mika


Angie

#153
mika a dlaczego chicco key?  To twoim zdaniem dobry fotelik?

I zwykły czy isofix?  Kurde nie wiem czy mamy to w samochodzie  :crazy: :crazy:

mika

Cytat: Angelos w 24 Lut 2010, 11:22:22
mika a dlaczego chicco key?  To twoim zdaniem dobry fotelik?

I zwykły czy isofix?  Kurde nie wiem czy mamy to w samochodzie  :crazy: :crazy:

z isofixem - ibardzo wysoko stoi w testach - dwie pary moich znajomych mają - są bardzo zadowoleni - to jest jeden z nielicznych produktów tej firmy, który do mnie przemawia ;)


a dizajnerskto to do mnie przemawiają najbardziej concordy
http://www.allegro.pl/item927539549_kolekcja_2010_concord_ultimax_0_18kg_wys_0zl.html
http://www.allegro.pl/item929006259_concord_transformer_xt_isofix_15_36kg_3x_gratis.html
ech - cudne

Angie


mika

Cytat: Angelos w 24 Lut 2010, 11:31:05
mika ale ja chyba nie mam isofix  :zly: :zly:

sprawdzccie dokładnie, on się w inne bazy  nie wpina chyba (?) zawsze można w pasach...
a nad jakim jeszcze się zastanawiasz?

Angie

#157
mika ale i zwykły i ten isofix ma chyba taką jakby bazę  :hmm: ylko ten isofix ma takie dodatkowe zaczepy
do wpięcia  :hmm: :hmm:

http://allegro.pl/item918858457_chicco_fotelik_key_1_2010_r_gwar_pol_kol_48.html

http://allegro.pl/item918877282_chicco_key_1_isofix_9_18_kg_od_reki_w_wa_gratis.html

Dodany tekst: 24 Lut 2010, 11:40:10

Albo te romery, albo maxi cosi priori. Recaro raczej odpada ;D

abkasia

samochody po 2006 roku maja system isofix, poza fordem ;D ktorego ja mam... ;)

mika, czyli brac tego roemera king plusa?
czy tego roemera eclipse?
bo wlasciwe zastanawiam sie nad tymi dwoma...
ten z zaglowkami jest niby bezpieczniejszy... ale nie wiem, jak Hugo bedzie tolerowal te zaglowki....

Angie

abkasia my mamy forda z 2006, czyli chyba też tego nie mamy  :zly:

justynaaaa2

Angelos niech M. pójdzie w pracy i poprosi o zmianę samochodu na nowszy  :rotfl:

mika

abkasia a wsadź Małego w sklepie w ten z zagłowkiem i zobaczysz czy marudzi, niech posiedzi w nim trochę - mi sie wydaje że na tym etapie zagłowek jeszcze jest ważny, ale mogę się mylić

abkasia

#162
Cytat: Angelos w 24 Lut 2010, 11:42:35
abkasia my mamy forda z 2006, czyli chyba też tego nie mamy  :zly:
nie macie,.. ;)
my mamy focusa,
a ja jak go kupowalismy to sie pytalam, czy mozna fotelik dzieciecy zamontowac.. pan powiedzial, ze tak... tylko ja nie wiedzialam jeszcze wtedy nic o isofixsie... wiec sie nie dopytywalam... ;D
podobno mozna to w salonie zamontowac za 1400 zl :stupid: :stupid: :stupid:

Dodany tekst: śro 24 lut 2010 11:46:32 GMT-1

Cytat: mika w 24 Lut 2010, 11:44:51
abkasia a wsadź Małego w sklepie w ten z zagłowkiem i zobaczysz czy marudzi, niech posiedzi w nim trochę - mi sie wydaje że na tym etapie zagłowek jeszcze jest ważny, ale mogę się mylić
wsadzalismy do 10 fotelikow, i maly mial serdecznie dosc... plakal w kazdym... ;D

mi tez sie wydaje, ze te zaglowki sa wazne...
no bo jak zasnie, to sie mu tak bedzie majtac ta glowka na boki, a tak bedzie podtrzymana..
jak nie bedzie spal, to i tak bedzie pewnie wyciagal glowe, zebyogladac, co jest za oknem....
kurcze sama nie wiem....

Dodany tekst: śro 24 lut 2010 11:46:57 GMT-1

Cytat: Angelos w 24 Lut 2010, 11:39:05
mika ale i zwykły i ten isofix ma chyba taką jakby bazę  :hmm: ylko ten isofix ma takie dodatkowe zaczepy
do wpięcia  :hmm: :hmm:

http://allegro.pl/item918858457_chicco_fotelik_key_1_2010_r_gwar_pol_kol_48.html

http://allegro.pl/item918877282_chicco_key_1_isofix_9_18_kg_od_reki_w_wa_gratis.html

Dodany tekst: śro 24 lut 2010 11:40:10 GMT-1

Albo te romery, albo maxi cosi priori. Recaro raczej odpada ;D
ta podstawka, jest w kazdym foteliku. tylko te na pasy, sa montowane pasami a te na isofix, maja jeszez te bolce..

mika

#163
Angie i sie wydaje że w tym bez isofix wpinasz go po prostu w pasy mimo, ze on ma taką jakby bazę z tyłu, tak jest też na rysunku

Dodany tekst: 24 Lut 2010, 11:50:11

Cytat: abkasia w 24 Lut 2010, 11:44:57no bo jak zasnie, to sie mu tak bedzie majtac ta glowka na boki, a tak bedzie podtrzymana..
Bąblomm własnie te zagłówki ratowały głowy przy spaniu :D dlatego uwazam, ze są ważne

abkasia

Cytat: mika w 24 Lut 2010, 11:48:52
Angie i sie wydaje że w tym bez isofix wpinasz go po prostu w pasy mimo, ze on ma taką jakby bazę z tyłu, tak jest też na rysunku
te roemery maja kapitalne zapinanie na pasy.. swietne.. w tej obudowie, odpina sie ja i montuje...
facet mowil, ze ten king plus jest najlepiej montowanym fotelikiem jesli chodzi o montowanie bez isofixu. najbezpiecznieszy system montazu na pasach ma

Angie

#165
Cytat: justynaaaa2 w 24 Lut 2010, 11:44:35
Angelos niech M. pójdzie w pracy i poprosi o zmianę samochodu na nowszy  :rotfl:

:knuje: :knuje: :knuje:
teoretycznie już mu się nowy należy, ale kryzyssssss

abkasia my tez mamy focusa  :highfive: :highfive:

abkasia

Cytat: mika w 24 Lut 2010, 11:48:52
Angie i sie wydaje że w tym bez isofix wpinasz go po prostu w pasy mimo, ze on ma taką jakby bazę z tyłu, tak jest też na rysunku

Dodany tekst: 24 Lut 2010, 11:50:11
Bąblomm własnie te zagłówki ratowały głowy przy spaniu :D dlatego uwazam, ze są ważne
twoim bablom? ;)
no wlasnie... chyba wezmiemy tego kinga.. :D
z fioletowa tapicerka... jest taki ladny... mowie wam! :)

mika

Cytat: abkasia w 24 Lut 2010, 11:53:48z fioletowa tapicerka... jest taki ladny... mowie wam!
też bym brała fioletowego :D

justynaaaa2

za każdym razem śmiać mi się chce jak pojawia się ta ikonka  king bo mam wrażenie, że napiszecie, że wybrałyście już najlepszy fotelik i jesteście z siebie takie dumne :D

Angie


abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 24 Lut 2010, 11:54:51
za każdym razem śmiać mi się chce jak pojawia się ta ikonka  king bo mam wrażenie, że napiszecie, że wybrałyście już najlepszy fotelik i jesteście z siebie takie dumne :D
no tak smiesznie wyskakuje.. ;D

a ten fioletowo czarny za zywo jest sliczny .. :)

Angie

abkasia ja też się najbardziej skłaniam ku temu fotelikowi. I jak kupię to też fioletowy  ;)
Ale muszę jeszcze go w sklepie zobaczyć ;D

I jeszcze jedno- te foteliki są od 9 kg, a Lenka ma ledwo 8 i w taki tempie jak tyje, to za jakieś 3-4 miesiące będzie miała
te 9. Ale z kolei na cabrio fix jest za długa, mieści się na styk  :crazy: Nogi to jej od łydki wystają  :crazy:
Czyli powinna zmienić fotelik?

abkasia

#172
Cytat: Angelos w 24 Lut 2010, 12:19:30
abkasia ja też się najbardziej skłaniam ku temu fotelikowi. I jak kupię to też fioletowy  ;)
Ale muszę jeszcze go w sklepie zobaczyć ;D

I jeszcze jedno- te foteliki są od 9 kg, a Lenka ma ledwo 8 i w taki tempie jak tyje, to za jakieś 3-4 miesiące będzie miała
te 9. Ale z kolei na cabrio fix jest za długa, mieści się na styk  :crazy: Nogi to jej od łydki wystają  :crazy:
Czyli powinna zmienić fotelik?
podobno dopoki glowa nie wystaje, mozna wozic w 1 foteliku
moj juz sie nie miesci i ciagle sie z niego wychyla... noi wazy z 10 kg chyba... ;)

Dodany tekst: 24 Lut 2010, 12:22:24

angie, a  ogladalas je na zywo?
bo kolory na necie sa oczywiscie nie takie jak w realu... ;D

Angie

#173
abkasia za chwilę będzie wystawać i głowa. Myślę, że z miesiąc jeszcze pojezdzi ;D

Dodany tekst: 24 Lut 2010, 12:23:14

abkasia nie oglądałam ;D

Kasia

Cytat: Angelos w 24 Lut 2010, 12:19:30Czyli powinna zmienić fotelik?
fotelik zmieniamy gdy głowa bedzie wystawać
z tego co mi wszyscy mówili to najlepiej wozic dziecko jak najdłuzej się da w tym najmniejszym foteliku bo one są najbezpieczniejsze


aaaaaaaaa i trzeba uważać na pasu aby zawsze były na wysokosci ramion
bo nieraz jak dziecko na długie nózki to nieswiadomie zapina się dziecko tak że pasy z tyły wychodza z fotelika w połowie pleców, tak byc nie moze