fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

zuzia

dragonfly
patrzyłam na ten axiss - nasz ma ta przewage, ze mozna go tylem zamontowac. michał jechał w nim na mazury jak krol :)

dragonfly

Cytat: zuzia w 24 Sty 2010, 20:37:15
dragonfly
patrzyłam na ten axiss - nasz ma ta przewage, ze mozna go tylem zamontowac. michał jechał w nim na mazury jak krol :)
no wlasnie, dobrze by bylo, zeby mlode jezdzilo tylem jak najdluzej.... co mi sie podoba w axiss, to ze jak wkladasz dzieciora to sobie ustawiasz fotelik do siebie (od sie przekreca o 90 st. w kazda strone)

Lwica

Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

Kasia

Temat fotelika rozkminiałam jak Michał zaczął się ledwo co miescić w maxi ciso

pytałam się w dwóch sklepach i w dwóch otrzymałam podobną odpowiedź

najbezpieczniejsze foteliki to te dla najmniejszych maluchów, tutaj rządzi maxi cosi, podobno najbezpieczniejszy

Usłyszałam też aby jak najdłużej wozić w typ pierwszym maxi cosi, nawet jak dziecku ciasno to i tak najlepiej przetrzymać jak najdłużej
sygnałem do zmiany fotelika jest dopiero wystajaca głowka

Obaj doradcy powiedzieli również aby odpuscić sobie fotrelik maxi cosi tobi bo on jest malutki i na krótko starcza, że cząsto roczne dziecko się w niego nie mieści :hmm:
Maxi cosi priori jest większe ale przy założeniu że przesiada się na niego roczne juz dziecko też może być na krótki okres czasu.

W obu sklepach doradzono mi na drugi fotelik Recaro, niedrogi, solidny i duży przez co starcza na dłużej :)
niestety nie montuje sie go tylko przodem do kierunku jazdy :hmm: ale przy założeniu że uda nam sie wytrzymać rok w tym pierwszym maxi cosi nie musi być to aż takim problemem aczkolwiek obydwaj zaznaczyli że jazda tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsza.

Na razie dajemy rade z maxi cosi ;) zobaczymy na jak długo, bo w kurtce to straszna ciasnota i Michał się denerwuje
Mam nadzieję że szybko zrobi sie cieplej ;)


aniak1211

Cytat: Kasia w 25 Sty 2010, 08:17:46Maxi cosi priori jest większe ale przy założeniu że przesiada się na niego roczne juz dziecko też może być na krótki okres czasu.

My mamy maxi cosi priori,
Dominika przesiadla sie jeszcze przed roczkiem,
jest wysoki-mala wszystko widzi jak jedzie,
zdjelismy tez zaglowek z przedniego fotela :)
rozklada sie co dla mnie jest bardzo wygodne,jak dziecko usnie to glowka nie lata na wszystkie strony ;)

Czy jest maly to ciezko mi powiedziec,
Dominika ma 19 miesiecy i spokojnie miesci sie w plaszczylu,zobaczymy co bedzie za rok ;)

gioseppe

my po 11 m-cach z maxi cosi kupilismy w koncu RECARO young expert
ma duze siedzisko  w porownaniu do innych fotelikow
nie podoba mi sie to, ze jest bardzo zabudowany zaglowek ale to podobno ze wzgl. na bezpieczenstwo
tapicerka rewelacyjna - na 100% bede mogla potwierdzic latem ;) gdy dziecko bardziej sie poci
minusem jest jego waga - dobrze, ze rzadko przenosimy go z jednego sam. do drugiego ;)
mozna go lekko odchylic jak dziecko zasnie ale jest to male odchylenie, jak we wszystkich fotelikach
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

fasolka1980

gios, a mozna montowac go tylem do kierunku jazdy?

Kasia

#107
Cytat: gioseppe w 13 Lut 2010, 23:00:37my po 11 m-cach z maxi cosi kupilismy w koncu RECARO young expert

my na razie tez obstawiamy recaro :)


Dodany tekst: 14 Lut 2010, 10:23:33

Cytat: fasolka1980 w 13 Lut 2010, 23:31:38
gios, a mozna montowac go tylem do kierunku jazdy?

nie, tylko przodem

mobka

Warszawianki, wy nie wymieniajcie za szybko tych fotelikow, bo moze ja bede chciala odkupic te wasze pierwsze :D Takze wstrzymajcie sie jeszcze troche ;)

Kasia

mobka ja jeszcze nie wymieniam :)
ale rekonesans juz robiłam :)


zuzia

my już wymieniliśmy
i baaaardzo zadowolona jestem :)

Kasia

my pewnie do roku dociagniemy :) aby sie tylko cieplo zrobilo :)
jednak maxi cosi cabrio fix to dobry wybór :)

szkoda że nastepnych modeli juz takich dobrych nie robia :(


zuzia

Kasia
my fotelik dostaliśmy więc...
a później na 5 miesięcy to nie warto było kupować, zwłaszcza, że michał i tak tyłem teraz jeździ :)

Kasia

nie no pewnie :) darowanemu koniowi z zębiska sie nie zagląda :)
a kupowanie kolejnego najmniejszego byłoby całkowicie bez sensu, tym bardziej że nawet nie wiadomo na ile by wystarczyłm :hmm:


Angie

#114
Ja ostatnio oglądałam foteliki. Recaro rzeczywiście jest większy niż maxi cosi priori (oba do 18kg),
ale z kolei w maxi cosi można zrobić lepszą pozycję półleżącą ;D  
I teraz już sama nie wiem  :hmm: :hmm: :hmm:


mobka ja myślę, że będę wymieniać za jakieś 2 miesiące i ten swój na pewno będę chciała sprzedać :)

mobka

No to pamietajcie o mnie dziewczyny :D najchetniej bym Maxi Cosi citi przygarnela ;)

Angie

mobka ja mam cabrio fix ;D  Citi nowe masz dużo tańsze ;D

mobka

Dlatego chcialabym uzywanego citi - jeszcze tanszy by byl :D

gioseppe

Cytat: Angelos w 14 Lut 2010, 11:34:16
Ja ostatnio oglądałam foteliki. Recaro rzeczywiście jest większy niż maxi cosi priori (oba do 18kg),
ale z kolei w maxi cosi można zrobić lepszą pozycję półleżącą ;D  


u nas decydujacym czynnikiem byla tapicerka
zalezalo mi na tym, zeby dziecko sie az tak nie pocilo i ta wydaje mi sie najlepsza
mamy taki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Cytat: fasolka1980 w 13 Lut 2010, 23:31:38
gios, a mozna montowac go tylem do kierunku jazdy?
nie, nie da sie
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Angie

gioseppec :hmm: :hmm: :hmm:
Lena duzo spi w samochodzie, więc mi zależy żeby na dłuższych trasach nie spała na siedząco.
Ale nie chciałabym też, żeby szybko wyrosla z fotelika, a ten racaro wydaje się na dłużej  :hmm:
Muszę to jeszcze przemyśleć  :hmm:

martullek

nam jeszcze daleko do drugiego fotelika, ale mogę się założyć, że będziemy mieli recaro - mój mąż jest ogromnym fanem rajdów samochodowych, a recaro robi też sportowe fotele samochodowe. ma fotele recaro w swoim starym escorcie, więc pewnie i fotelik dla Małego taki będzie ;)

Angie


gioseppe

#122
Cytat: Angelos w 14 Lut 2010, 21:58:15
gioseppec :hmm: :hmm: :hmm:
Lena duzo spi w samochodzie, więc mi zależy żeby na dłuższych trasach nie spała na siedząco.
Ale nie chciałabym też, żeby szybko wyrosla z fotelika, a ten racaro wydaje się na dłużej  :hmm:
Muszę to jeszcze przemyśleć  :hmm:
zazdroszcze
Wiktor wogole nie chce spac w foteliku
dluzsze trasy to koszmar
pozostaje wstrzelanie sie w drzemke albo trasa noca
zreszta w domu tez gdybym go nie polozyla do spania to pewnie by sie nie zorientowal ze czas najwyzszy pojsc spac ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Angie

#123
gios to fakt, że u nas samochód wciąż działa usypiająco ;D
Dlatego taka siedząca pozycja może być męcząca.
Ale Lena w ogóle dużo śpi i specjalnie jej przymuszać nie trzeba ;D

Dodany tekst: pon 15 lut 2010 11:50:13 GMT-1

Oglądam te foteliki z testów i podoba mi się ten chicco  :hmm: :hmm:

zuzia

Cytat: Angelos w 15 Lut 2010, 11:48:47Oglądam te foteliki z testów i podoba mi się ten chicco
który chicco?