Autor Wątek: aparat fotograficzny - jaki?  (Przeczytany 38882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Odp: aparat fotograficzny - jaki?
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Maj 2009, 11:33:55 »
Ola, ja kupiłam mojemu M. na 30-te urodziny obiektyw AF Nikkor 50/1,4D
Zdjecia są piekne, co oczywiście jest tez zasługą sporych umięjętności M. Ale obiektyw też wart swojej ceny..

potem M. kupil kolejny obietyw, lampę... No ale my obojej lubimy robić zdjecia..
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

calla

« Odpowiedź #76 dnia: 26 Maj 2009, 17:23:34 »
panikarola ja sie na aparatach az tak dobrze nie znam. Tyle tylko, co znajde i poczytam.
Teraz mamy panasonica Lumix, ale czas go zmienic, bo juz ma kilka lat i zdjecia juz nie najladniejsze wychodza. Ale generalnie Lumix ladne zdjecia robi no i jest maly. Zwierzak fotke wstawil, pewnie to jest jeden z nastepcow mojego.

teraz zamierzamy kupic sobie wiekszy (a wlasciwie ja bardzo chce) i w chwili obecnej stanelo na takim:

jest du kupienia za jakies 400 Euro. Poczytaj sobie o nim, sa tez komentarze ludzi.

Moj znajomy natomiast poleca tylko Nikona. Ale moj maz gdzies wyczytal w roznych testach, ze jednak Canon lepszy jest.
Najlepiej porownaj sobie te modele, ktore podobaja Ci sie najbardziej.

A co do Sony, to tez kiedys mialam, ale mala malpke. NIGDY wiecej!!
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #77 dnia: 26 Maj 2009, 17:25:58 »
My mamy Nikona d80, świetny, gorąco polecam, zwłaszcza jeśli się trafi jakaś fajna promocja. Ale faktem jest, że to chyba pierwszy sprzęt w moim życiu do którego sumiennie czytałam instrukcję, żeby wogóle zacząć się nim bawić.

my też mamy nikona D80 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sweedee

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1458
  • lubim mamę! jeśt mondla i pyśna!
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Maj 2009, 21:57:43 »
panikarola ok! jakby co, wal jak w dym!!! pomożem!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jakbys cos ciekawego znalazła, a nie była przekonana, to tez lookniem
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2009, 21:58:27 wysłana przez sweedee »

panikarola

« Odpowiedź #79 dnia: 26 Maj 2009, 22:46:44 »
panikarola ok! jakby co, wal jak w dym!!! pomożem!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jakbys cos ciekawego znalazła, a nie była przekonana, to tez lookniem

tajessss!!!!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 26 Maj 2009, 22:46:44 »

panikarola

« Odpowiedź #80 dnia: 07 Cze 2009, 22:12:27 »
no dobra, maly update: decyzji jeszcze nie ma, ale wiem, ze chce kompakt.
w testach optycznej canony powershoty G9 i G10 maja dosc kiepskie recenzje.
na razie obejrzalam panasonic lumix DMC TZ od 2 do 9 chyba i w zasadzie on ma prawie wszystko, czego potrzebuje.
jeszcze musze obejrzec nikony coolprixy i ewentualnie olympus, casio i sony. i porownac je z takimi kompaktami bardziej zaawansowanymi, jak calla wklejala...

caly czas w tych testach pisza, ze nie ma sensu miec duzo pikseli przy slabej matrycy, ile to jest sensowna ilosc pikseli przy jakiej matrycy?

konwalia

« Odpowiedź #81 dnia: 07 Cze 2009, 22:24:36 »
panikarola, a nie chcesz lustra na 200%? bo ja dzisiaj miałam w rękach G1 i mnie nie zachwycił-cięzko było zrobić zbliżenie, jak juz ustawiłam, to malo ostre albo sam przestawiał ostrość-oddalał

panikarola

« Odpowiedź #82 dnia: 07 Cze 2009, 22:28:23 »
konwalia, a g1 to co to?

na 200% to jeszcze nie, na razie na 100%. za duzo do ogarniecia...

konwalia

« Odpowiedź #83 dnia: 07 Cze 2009, 22:33:25 »
konwalia, a g1 to co to?

na 200% to jeszcze nie, na razie na 100%. za duzo do ogarniecia...

hybryda lumixa chyba

panikarola

« Odpowiedź #84 dnia: 07 Cze 2009, 22:39:22 »
aaa
ale hybrydy to podobno insza inszosc.
jeszcze nie wiem do konca, musze doczytac.

szlag, to nauka sama w sobie jest, te aparaty!

mayagaramond

« Odpowiedź #85 dnia: 07 Cze 2009, 23:18:31 »
Aha, pamietaj ze to co widzisz na displayu to nie to samo co wyjdzie na papierze. Moj aparat (casio) mial takie sobie wyniki jesli chodzi o display ale bardzo dobre, jesli chodzi o jakosc wydrukowanych zdjec.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

« Odpowiedź #86 dnia: 07 Cze 2009, 23:20:17 »
i to tez w testach pisza?

mayagaramond

« Odpowiedź #87 dnia: 08 Cze 2009, 08:44:25 »
i to tez w testach pisza?

wystawiaja oddzielnie oceny displayowi i oddzielnie wydrukowanym zdjeciom.

Kasia

« Odpowiedź #88 dnia: 08 Cze 2009, 12:31:24 »
Aha, pamietaj ze to co widzisz na displayu to nie to samo co wyjdzie na papierze. Moj aparat (casio) mial takie sobie wyniki jesli chodzi o display ale bardzo dobre, jesli chodzi o jakosc wydrukowanych zdjec.

bo casio to minolta w obudowie casio Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Mam casio i robi fajne zdjecia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
na pewno lepsze niż podobny model z sonyego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

moja siostra ma malpe Samsunga i też ładne zdjecia wychodza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jestynka

« Odpowiedź #89 dnia: 08 Cze 2009, 19:06:24 »
my mamy lustrzankę canona 450D Przemek się bawi trochę w fotografa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mi się zdjęcia podobają jakie on robi ,ale na cyfrówce sony też fajne robił.Stwierdził jednak , że chce lepsze robić.
Dostał moje pozwolenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na lustrzankę przed urodzeniem Filipa, ale kazałam wybierać aparast taki ,aby za chwilę nie trzeba znowu kupować obiektywu i innych bajerów. Wybrał CANONA

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 08 Cze 2009, 19:06:24 »

panikarola

« Odpowiedź #90 dnia: 08 Cze 2009, 19:20:49 »
mąż nabył stiftung warentest o cyfrówkach

lumix kiepsko wypadł! najlepiej canon

i znów muszę się wczytywać  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

noki

« Odpowiedź #91 dnia: 09 Cze 2009, 00:44:44 »
aaa
ale hybrydy to podobno insza inszosc.
jeszcze nie wiem do konca, musze doczytac.

szlag, to nauka sama w sobie jest, te aparaty!

na tyle insza, ze jak Cie to wciagnie i zechcesz sama ustawiac parametry, to maja tryb manualny, czyli dobierasz sobie czulosc, predkosc migawki, przyslone.

doris8008

• Gość
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Cze 2009, 20:12:19 »
canon eos 450d - na potrzeby amatorskie daje radę, a jak ktoś ma większe ambicje zawsze można dokupić obiektyw (my mamy z tym podstawowym)

panikarola

« Odpowiedź #93 dnia: 24 Cze 2009, 23:58:34 »

chyba znalazłam aparat, macie jakieś doświadczenia w temacie takiego kompaktu?

Angie

« Odpowiedź #94 dnia: 28 Cze 2009, 23:51:54 »
Chcemy kupić aparat. Prawie bylismy zdecydowani na Nikona d60, ale teraz mój małżonek namawia mnie na nikona d 5000  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja juz sama nie wiem  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ma któraś ten aparat ???
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #95 dnia: 29 Cze 2009, 01:36:10 »
Angelos no tutaj znalazlam dosc sensowne porownanie do d60:

z allegro wynika, ze roznica w cenie to jakies 1100 zl na kit'cie - za life view i mozliwosc nagrywania filmikow ja bym nie dala tyle kasy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jakbym teraz miala 3 kafle to bym dalej kupila d60, ale samo body + 2 inne obiektywy niz kitowy ;d
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Angie

« Odpowiedź #96 dnia: 29 Cze 2009, 17:00:14 »
Angelos no tutaj znalazlam dosc sensowne porownanie do d60:

z allegro wynika, ze roznica w cenie to jakies 1100 zl na kit'cie - za life view i mozliwosc nagrywania filmikow ja bym nie dala tyle kasy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jakbym teraz miala 3 kafle to bym dalej kupila d60, ale samo body + 2 inne obiektywy niz kitowy ;d

zwierzak dzięki za opinię, pokaże mężowi to może sie opamięta  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bo ja wczoraj w przypływie miłości pozwoliłam mu kupić ten d5000 plus do tego jakis dobry obiektyw  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #97 dnia: 30 Cze 2009, 00:56:49 »
Angelos jak sie napalil na tego to i tak nic go nie powstrzyma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #98 dnia: 03 Lip 2009, 22:18:25 »
Chyba kupimy d 5000. Jutro czeka nas wycieczka, bo w saturnie jest na niego dobra promocja
i juz mi zapowiedział że jutro kupujemy. Tak to jest jak chłop się uprze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #99 dnia: 07 Sie 2009, 15:55:46 »
Też zastanawiamy się nad zakupem nowego aparatu. Porównywaliśmy Nikona D60 i Canona 450D. A tu pan w Saturnie zaproponował nam Pentaxa K200, (ceno bardzo korzystnie i ponoć apart lepszy od Nikona i Canona). Czy któraś z Was miała doczynienia z Petnaxem?