aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 17:12:06
abkasia no to ja nie wiem - spasowalam przy d90 od razu przy cenie, ale tak mi sie o uszy obilo :) moge sie mylic ;)

wiem na pewno, ze D60 jest ostatnim, ktory nie ma silnika do autofocusa w body, i trzeba mi kupowac obiektywy z silnikiem w srodku, bo inne pracuja tylko w trybie manual, jesli bym kupila ;)

Dodany tekst: 25 Maj 2009, 16:13:04

hihi - fajny opis w aukcji :D ale cena obiektywu tez niezla :D:D

http://www.allegro.pl/item643143791_nikon_nikkor_af_s_vr_70_200_mm_f_2_8g.html
ja sie nie znam, ale maz mowi, ze on nie ma stabilizacji w korpusie... nikony maja stabilizacje w obiektywach, dlatego maja drogie obiektywy...
a silik do autofocusa to ma chyba i to jest co innego... tak mi sie wydaje...

zwierzatko_mojej_mamy

abkasia tak ja wiem, ze to co innego silnik a stabilizacja - napisalam tylko co wiem NA PEWNO ;) mozliwe, ze sie mylilam z tym d90 - jak mowilam, spasowalam z blizszym poznawaniem go, jak zobaczylam cene :D

zawsze mozna sigma albo tamronem zastapic ;) ale roznica cen tez nie szalona ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

Cytat: Kasia w 25 Maj 2009, 16:16:32

już od jakiegoś czasu przymierzamy sie do zakupu nowego aparatu i jakoś zawsze cos innego odwróci nasza uwagę.


no my tez. jak mi kasa za zlecenie wpadnie to bezwzglednie idzie na aparat, tak to nawet zdjecia mieszkania nie moge wstawic - coż za tragedia lol lol
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: abkasia w 25 Maj 2009, 17:16:32
ja sie nie znam, ale maz mowi, ze on nie ma stabilizacji w korpusie... nikony maja stabilizacje w obiektywach, dlatego maja drogie obiektywy...
a silik do autofocusa to ma chyba i to jest co innego... tak mi sie wydaje...
ten objektyw wazy chyba z 1,5 kg ;D Nowe teleobjektyw sa o polowe mniejszy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Cytat: panikarola w 25 Maj 2009, 17:19:56
no my tez. jak mi kasa za zlecenie wpadnie to bezwzglednie idzie na aparat, tak to nawet zdjecia mieszkania nie moge wstawic - coż za tragedia lol lol

Ja takie zwykłe zdjęcia robię małpą, na nasze pstrykanie doskonale sie nadaje i robi całkiem przyzwoite zdjęcia. Teraz na ślubie szwagra ze wszystkich amamtorskich zdjęć nasze były najlepsze mimo iż aparat ma chyba tylko 3,2mpxl.


Ale małego chcilismy juz fotografować czymś lepszym :)

mayagaramond

Ale to czy zdjecia wyjda dobre nie zalezy od aparatu, tak samo jak zupa nie dlatego smakuje, bo zostala ugotowana w garnku Silita ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: Kasia w 25 Maj 2009, 17:27:25
Ja takie zwykłe zdjęcia robię małpą, na nasze pstrykanie doskonale sie nadaje i robi całkiem przyzwoite zdjęcia. Teraz na ślubie szwagra ze wszystkich amamtorskich zdjęć nasze były najlepsze mimo iż aparat ma chyba tylko 3,2mpxl.


Ale małego chcilismy juz fotografować czymś lepszym :)


Bo czesto nie sprzet a osoba i jej wrazliwosc estetyczna decyduja o jakosci zdjec. Mam dwoje znajomych ze sprzetem wypasionym, ze hej.  Oboje wydali na sprzeet chyba tyle co my na samochód. Ona robi kiepskie zdjecia bo nie zna sie na technice a on zna sie na technice, ale nie ma za grosz wrazliwosci ani poczucia estetyki...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond ale czy ze zgnilych pomidorow, czy z jedrnych to juz roznica  :rotfl: :rotfl:

ale true true ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

my mamy canona e450 chyba,
zdjecia super ale najpierw trzeba go poznac zeby wiedzie jak ustawic,
mnie czasem to wkurza ;)

Kasia

#59
Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2009, 17:30:47
Ale to czy zdjecia wyjda dobre nie zalezy od aparatu, tak samo jak zupa nie dlatego smakuje, bo zostala ugotowana w garnku Silita ;)



Cytat: nionczka w 25 Maj 2009, 17:32:55
Bo czesto nie sprzet a osoba i jej wrazliwosc estetyczna decyduja o jakosci zdjec. Mam dwoje znajomych ze sprzetem wypasionym, ze hej.  Oboje wydali na sprzeet chyba tyle co my na samochód. Ona robi kiepskie zdjecia bo nie zna sie na technice a on zna sie na technice, ale nie ma za grosz wrazliwosci ani poczucia estetyki...

w tym  przypadku umiejetnosci nie mają znaczenia bo nasza małpa ustawiona na tryb auto i pozostałe aparaty tyż ;)
tylko jeden aparat był albo lustrzanka albo hybryda ;)


no zdjecie z awatara to też ta małpa robione a kolory takie jak lubie i nasycenie i swiatło też moze być

a miałam podbne zrobione tym lepszym aparatem i dupa blada, wykasowałam.

panikarola

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 17:34:16
mayagaramond ale czy ze zgnilych pomidorow, czy z jedrnych to juz roznica  :rotfl: :rotfl:

ale true true ;)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

zaiste, koleżanki, dobrze prawicie  :rotfl:

ja mam wrażliwość raczej srednia i tzw. oko, widac to wyrażnie np. jak zestawię swoje zdjęcia ze zdjęciami szwagierki mojej. ale do dokumentacji mi potrzebny i na wyjazdy... no jakies tam wymagania techniczne dlatego wzgledem niego mam, bo ostatni to byl taki badziew, ze az boli. dlatego superwypasionego albo analogowego nie kupie, średniak mi potrzebny...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

noki

panikarola, jesli nie masz zamiaru inwestowac w jasne obiektywy, zewnetrzna lampe czy tez rozgryzac instrukcje obslugi przez dluzej niz kilka godzin, to nie pchalabym sie w cyfrowa lustrzanke. Aparat sam zdjecia nie robi - mam przyklad kolezanek dziennikarek, ktore redakcje zaopatrzyly w lustrzanki, bo chciano zaoszczedzic na fotografach. Efekty niestety mizerne, bo panie nie potrafia nic poza wlaczeniem aparatu i ustawieniem go w trybie auto.
Polecam przetestowanie Canonow Powershot serii G lub tanszych serii A.
Krzysztof Miller zrobil reportaz z Afganistanu na Canonie G2 - mozna i takim sprzetem zrobic dobre zdjecia.

panikarola

noki! dzieki poszukam, tez tych zdjec z Afganistanu, bo mnie zaciekawilas :D wiesz, to jest dobra opcja, wiecej zostanie na inne wydatki...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

panikarola pogon jeszcze sweedasa do porad - ona madra jest ! :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Panikarola, to w takim razie ja Ci z czystym sumieniem polecam tego malego Coolpixa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Maj 2009, 23:12:09
panikarola pogon jeszcze sweedasa do porad - ona madra jest ! :)

idę gonić!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sweedee

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

panikarola

nie mam pojecia! podejrzewam, ze 2000 to plus minus gorna granica.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sweedee

#68
polecałabym Ci Nikona; mamy, pracujemy na tym od lat i foty są ok.
Rozejrzyj się w DE, bo mają tam czasem b. fajne promocje, np. body + 2 szkła.
Najważniejszym elementem w lustrzance jest szkło (obiektyw), powinno być dobre. A dobre to jasne i dobrze ustawiające ostrość.
Jeśli chcesz konkretnej propozycji, to musiałabym zgarnąć chłopa, żeby poszukał, ale to już jutro, ok?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

panikarola

sweedee, przemyśle jeszcze ten kompakt, ok? i się zgłoszę w razie niemca po konkretniejsza pomoc. znajde jakies modele i poczytam testy. szwagierce wlasnie nikona kiedys zamawialismy. ale sie obiektyw rozlecial... i szuka kupca lol lol
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

justynaaaa2

ale wy mądre jesteście  :bravo: przeczytałam ten wątek w sumie nie wiem po co, bo ani słowa nie skumałam  :blush: u nas robienie zdjęć ogranicza się do....wzięcia aparatu na wyjazd i powrócenia z nim albo nie wyjętym ani razu z torby, albo z jakimiś 10 zdjęciami z czego 9 fot przedstawia np. nogę krzesła na różnych programach a jedno to portret mój na tle morza z obciętymi nogami najczęściej zrobione na auto ;D ot i tacy z nas zapaleńcy, zapału starcza do momentu, kiedy gdzieś idziemy, pada pytanie: "wziąć aparat?" i odpowiedź: "po co to nosić i tak nie zrobimy ani jednego zdjęcia a będzie ciążyć w torebce" a ciążyć faktycznie ma co, bo mamy takiego malutkiego sonego  ;)

Angie

Ale fajny watek :) Właśnie mnie małżonek molestuje, bo chce kupić jakąś lustrzankę, ale nie ma mojego pozwolenia  :P

Mamy aparat cyfrowy- jakiegoś canona, ale w sumie nie robi za ciekawych zdjęć. Powiedziałam mu że zgodzę się na zakup aparatu jak zorganizuje remont kuchni, ale nawet to go nie mobilizuje. Pewnie myśli, że odpuszczę, ale będę twarda, choć chciałabym miec dobry aparat.

OlaFasola

My mamy Nikona d80, świetny, gorąco polecam, zwłaszcza jeśli się trafi jakaś fajna promocja. Ale faktem jest, że to chyba pierwszy sprzęt w moim życiu do którego sumiennie czytałam instrukcję, żeby wogóle zacząć się nim bawić.

rubin04

Cytat: OlaFasola w 26 Maj 2009, 11:13:20
My mamy Nikona d80, świetny, gorąco polecam, zwłaszcza jeśli się trafi jakaś fajna promocja. Ale faktem jest, że to chyba pierwszy sprzęt w moim życiu do którego sumiennie czytałam instrukcję, żeby wogóle zacząć się nim bawić.
:beer: Mamy taki sam, plus dostakowe obiektywy i lampę :) Pełnia szczęscia :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Cytat: rubin04 w 26 Maj 2009, 11:16:23
:beer: Mamy taki sam, plus dostakowe obiektywy i lampę :) Pełnia szczęscia :)

No właśnie, dodatkowy obiektyw, to coś co baaardzo by się nam przydało :) :beer: