aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

a ja pisałam w końcu, jaki wtedy kupiłam?

Canon Powershot, megawypasioną małpkę, i jestem przeszczęśliwa. wszędzie mi się mieści i ma ładny kolor ;D

zdjęć dalej nie umiem robić, jedynie dokumentację ;) ale moje przynależności potrafią i całkiem ładne zdjęcia im  wychodzą, z czego wnoszę, że większy kawałek sukcesu jednak leży w ludziu trzymającym aparat. niż w aparacie. przynajmniej u mnie.

a gdzie jest noki w ogóle? ona się znała na aparatach i by pewnie coś mądrego doradziła.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Kasia

słuchajcie ktos mnie poprosił w pomoc w wyborze aparatu, zwykłej małpeczki, małej

tylko ta małpka musi miec taki ruchomy ekran lcd (tak jak w kamerach)

przychodza wam jakieś aparaty do głowy?

ma byz tani ;) nie jakiś super wynalazek :)


aniak1211


wrobelek0403

elvelve bierz nikona :D matko, alez ja jestem stronnicza :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

a ja się kurcze zastanawiam co się stało z moim aparatem. Nie widzi karty CF. Mam nadzieję, że to tylko uszkodzona karta


konwalia

elve ja mam podobnego nikona serii s. zdjęcia są ok

ishka82

#383
mój nowy, dość spontaniczny nabytek :D mam nadzieję, ze będę z niego zadowolona ;)

Kasia

ładny :D w kolorze wiosennego robaczka :D


niewiemjaka

super ten nabytek :) tez mam soniaka cubershota ale nie w takim fajnym kolorze :(

jusia

mam pytanie do naszych strefowych fotografek: czy zakup filtra polaryzacyjnego do aparatu cyfrowego to dobry pomysl?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zwierzatko_mojej_mamy

dlaczego nie ;) ja mam na stale UV zalozony jako ochrona, a tu mozesz poczytac i zobaczyc ladnie o polaryzacyjnym:

http://www.dfv.pl/szkola-podstawy-fotografia.html?id=108
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

ja tez mam filtr polaryzacyjny na stałę na obiektyw załozony
oprócz swoich funkcji chroni mi również obiektyw :D

malutenka

Cytat: jusia w 16 Sie 2012, 00:40:18mam pytanie do naszych strefowych fotografek: czy zakup filtra polaryzacyjnego do aparatu cyfrowego to dobry pomysl?
dobry.

jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

wrobelek0403

jusia polar dobra rzecz :)


a ja kupiłam własnie cyfrówke, choc nie lustrzanke :) o taką: http://www.optyczne.pl/134.1-Test_aparatu-Samsung_EX1.html troche bardziej zaawansowana, robi tez zdjecia w rawach i ma bardzo jasny jak na zwyklą cyfrówkę obiektyw. 

teraz sa w promocyjnych cenach, bo za miesiac Samsung ma wypuscic jego nastepce.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś aparatu. Nigdy nie był mi potrzebny, więc nie mam pojęcia w temacie. Wiem, że nie chciałabym wydać fortuny, a zdjęcia robić dobrej jakości. Na pewno nie musi mieć miliona opcji, bo używać pewnie i tak nie będę. Możecie polecić coś, co robi dobre zdjęcia (robione przez laika)?

wrobelek0403

ja bym podpowiedziała swietny model, ale niestety juz go nie sprzedają. :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: wrobelek0403 w 09 Paź 2013, 16:53:44ja bym podpowiedziała swietny model, ale niestety juz go nie sprzedają. :/
szkoda :zly:

a w ofertach jakich firm się rozglądać najbezpieczniej?

niewiemjaka

rudasek to pewnie kwestia budzetu i wymagan, mialam zwykla malpke sony cybershota i bylam zadowlona, filmiki robil, przyjazny, w kieszeni sie miesci, potem kupilismy Nikona D5000 i robi oczywiscie lepsze zdjecia, jako jeden z niewielu ma mozliwosc nagrywania filmow, jestm bardzo zadowolona, małpka odeszla w bok, ale od czasu do czasu wpadnie w rece, bo jednak Nikon swoje waży
ale jednoczesnie majac cos lepszego chce sie jeszcze coś lepszego, obiektyw lepszy, zblizac bardziej itd lol
chociaz na opcje nie mam czasu, a chetnie bym sie pobawila, to jednak głównie robie auto
wiec ju noł.. zalezy od Twych wymagan i co bedzie za kilka lat, czy nie przyjdzie Ci ochota nap na coś lepszego ;)

margareta

Ja mam taki http://cokupic.pl/produkt/Fuji-FinePix-S1500
Do zwykłych amatorskich zdjęć niczego więcej, według mnie, nie potrzeba.

Kasia

Ja przy zakupie zwykłej małpki zastanowiłabym sie czy nie warto zmienić telefon na taki robiący dobre zdjęcia, czy to nie wygodniejsze rozwiazanie.
Bo lustrzanka to już inna para kaloszy.

rudasekawf

#399
Cytat: Kasia w 09 Paź 2013, 17:18:33Ja przy zakupie zwykłej małpki zastanowiłabym sie czy nie warto zmienić telefon na taki robiący dobre zdjęcia
T. ma samsung galaxy s3 tam aparat jest nawet spoko, ja mam samsunga galaxy s advance i tutaj zdjęcia są nie do końca zadowalające :/

Obawiam się jednak, że na lustrzankę nie będzie nas stać. :knuje: