Autor Wątek: aparat fotograficzny - jaki?  (Przeczytany 62554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Odp: aparat fotograficzny - jaki?
« Odpowiedź #350 dnia: 10 Sie 2010, 10:52:25 »
natka ja mam d5000 i jestem zadowolona

ale jakbym dysponowała wiekszą gotówką lub chciała/mogła poczekać to brałabym bez wahania d90 z obiektywem 18-105

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bądź taką kobietą, która poprawia koronę innej kobiecie, nie mówiąc światu, że się osunęła.

Notice: Undefined variable: context in /home/users/strefaslubna/public_html/forum/Sources/LoadAds.php on line 145

mobka

« Odpowiedź #351 dnia: 10 Sie 2010, 11:07:03 »
natka ja mam d5000 i jestem zadowolona

ale jakbym dysponowała wiekszą gotówką lub chciała/mogła poczekać to brałabym bez wahania d90 z obiektywem 18-105

A ja wrecz przeciwnie. Na tyle, na ile przecietny użytkownik wykorzystuje lustrzanke, to wolalabym dokupic do d5000 obiektyw/y. Juz widze, ze przydalby sie jakis z mozliwoscia wiekszego zoomu. No i jasna stalka tez, tyle, ze jak na razie mniej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #352 dnia: 10 Sie 2010, 11:18:01 »
to wolalabym dokupic do d5000 obiektyw/y
no tak ale w dłuzszej perspektywie wyjdzie drozej bo obiektywy do d5000 sa droższe od tych do d90 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #353 dnia: 10 Sie 2010, 11:27:50 »
no tak ale w dłuzszej perspektywie wyjdzie drozej bo obiektywy do d5000 sa droższe od tych do d90 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ale watpie, zebym przeszla z poziou amatora na poziom wyzszy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Dlatego mowie, jakktos ma zamiar i pieniadze to lepiej d90 pewnie. Ja z poziomu amatora nie widze potrzeby. Przypuszczam, ze starczylby mi jeszcze nizszy model bez live view, z ktorego nie korzystam i bez mozliwosci nagrywania filmow. Ale na filmach mi zalezalo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #354 dnia: 10 Sie 2010, 11:35:25 »
ja mam 18-55 obiektyw w Nikonie d5000 i na pewno kiedy kupie lepszy obiektyw
ten jest OK, wiadome lepszy niz zwykla cyfrowka ale jednak nie tak mocny....

natomiast z takim wielkim obiektywem to juz nie tak hop siup z taka rura - nie dosc ze wielkie dlugie i ciezkie to niewygodne, wiec tez nie wyskocze z nim sobie ot tak z kieszeni zeby potrzaskac fotki

do tej pory czasem zabieram gdzies zwykla cyfrowke jak mi sie nie chce taszczyc nikona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 14 Sie 2010, 21:46:40 wysłana przez niewiemjaka »

Kasia

« Odpowiedź #355 dnia: 10 Sie 2010, 11:40:16 »
ja mam 15-55 obiektyw w Nikonie d5000

dla mnie ten obiektyw jest do bani Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wiedziałam że tak bedzie ale na ten lepszy wtedy kasy nie mielismy

teraz ciułam na teleobiektyw Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj długo bede ciułac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: [time]wto, 10 sie 2010, 10:40:56[/time]
natomiast z takim wielkim obiektywem to juz nie tak hop siup z taka rura -

ten 18-105 jakiś wyjatkowo wielki nie jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w porównaniu do tego 18-55 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 10 Sie 2010, 11:44:16
Ale watpie, zebym przeszla z poziou amatora na poziom wyzszy Grin
Ja amator totalny uważam ze dobry fotograf zrobi fajne zdjecia na nawet gorszym sprzecie

natomiast w przypadku amartora im lepszy sprzet tym większa szansa na lepsze foty Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj oczywiście nie wykorzystuje sie w pełni aparatu.
« Ostatnia zmiana: 10 Sie 2010, 11:44:16 wysłana przez Kasia »

mobka

« Odpowiedź #356 dnia: 10 Sie 2010, 11:51:39 »
dla mnie ten obiektyw jest do bani Sad
Wytlumacz mi dlaczego tak uwazasz? Bo ja jakos narzekac nie moge.

natka

« Odpowiedź #357 dnia: 10 Sie 2010, 11:57:46 »
d90 z obiektywem 18-105
wlasnie ten zestaw mamy na oku, bo d90 z 18-55 jakos sie nam nie widzi.  do tego w przyszlosci chcemy dokupic stalke, niezaleznie od modelu ktory wybierzemy...ech..i badz tu madry Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #358 dnia: 10 Sie 2010, 12:04:49 »
Wytlumacz mi dlaczego tak uwazasz? Bo ja jakos narzekac nie moge.

tym 18-105 robiło mi sie foty o wiele lepiej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
łatwiej było zzoomować, ładniejsze rozmyccia mi wychodziły Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

oczywiscie 18-55 jest OK ale w porównaniu z tamtym jednak do bani Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mówie to jako całkowity amator, który raczej nigdy nie posiadzie odpowiedniej wiedzy aby robic fajne zdjęcia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

po prostu tym obiektywem było mi łatwiej osiągnąć zameirzony efekt Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

może jakbym posiadała wieksze umiejetnosci to bym na sprzet nie marudziła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a tak złej baletnicy to i rąbek od spódnicy....

mobka

« Odpowiedź #359 dnia: 10 Sie 2010, 12:05:05 »
Tak odbiegajac od natki dylematu, wkurza mnie niemilosiernie, jak ktos kupuje lustrzanke i nawet nie probuje zapoznac sie z podstawami fotografii, leci wszystko na auto i zdjeciom brakuje wyrazu, ostrosci, jasnosci, no sa takie same, albo gorsze niz z kompaktu. ostatnio meza siostra podeslala nam dwa labumy ze zdjeciami i normalnie tragedia. Kilka podobnych ujec, nic nie wykadrowane, bez kolorow, kontrastu, jasnosci, glebi, no czegokolwiek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja z tych spacerowych ostatnio z 70kilku zostawilam 45 i w tym sa powtarzajace sie ujecia, ale z roznymi ustaiwneiami np. Zostaly celowo, a tam... no tragedia. Ale coz, tam jest wazne, zeby miec drogi gadzet Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #360 dnia: 10 Sie 2010, 12:07:31 »
Tak odbiegajac od natki dylematu, wkurza mnie niemilosiernie, jak ktos kupuje lustrzanke i nawet nie probuje zapoznac sie z podstawami fotografii, leci wszystko na auto i zdjeciom brakuje wyrazu, ostrosci, jasnosci, no sa takie same, albo gorsze niz z kompaktu. ostatnio meza siostra podeslala nam dwa labumy ze zdjeciami i normalnie tragedia. Kilka podobnych ujec, nic nie wykadrowane, bez kolorow, kontrastu, jasnosci, glebi, no czegokolwiek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ja z tych spacerowych ostatnio z 70kilku zostawilam 45 i w tym sa powtarzajace sie ujecia, ale z roznymi ustaiwneiami np. Zostaly celowo, a tam... no tragedia. Ale coz, tam jest wazne, zeby miec drogi gadzet Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rozumiem że moje wywody skłoniły cie do napisania tego postu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #361 dnia: 10 Sie 2010, 12:09:56 »
Tak odbiegajac od natki dylematu, wkurza mnie niemilosiernie, jak ktos kupuje lustrzanke i nawet nie probuje zapoznac sie z podstawami fotografii, leci wszystko na auto
a ja kocham robic auto Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #362 dnia: 10 Sie 2010, 12:13:45 »

rozumiem że moje wywody skłoniły cie do napisania tego postu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Jakos nie. Tak mi sie przypomnialo w zwiazku generalnie z wyborem aparatu. Na auto tez mozna fajne zdjecia zrobic, ale nie cierpie zdjec nieprzebranych i polowy nieostrych, przeswietlonych, niedoswietlonych, bez kontrastu. No nawet glupia picassa duzo mozliwosci daje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: [time]wto, 10 sie 2010, 11:16:30[/time]
Ja super wykadrowanych zdjec nie mam, bo generalnie troche poczytac jeszcze musze, ale staram sie w miare mozliwosci kombinowac ustawieniami, zeby metodda prob i bledow osiagnac zamierzony badz ciekawy efekt. Przypuszczam, ze jak gnojka bed emiala, to tez pewnie na tematycznym dzieciecym polece, bo szybciej i latwiej. Szczegolnie jak gnojek przemieszczac sie zacznie. Chyba, ze efekt nie bedzi emnie satysfakcjonowal, to bede kombinowac posilkujac sie ustawieniami z tematycznego i zmieniajac je tak, zeby byc w miare ustaysfakcjonowanym.

A Kasia dalej nie odpowiedzilaas mi, co ci w 18-55 nie odpowiada Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 10 Sie 2010, 12:17:28 wysłana przez mobka »

Kasia

« Odpowiedź #363 dnia: 10 Sie 2010, 12:22:18 »
A Kasia dalej nie odpowiedzilaas mi, co ci w 18-55 nie odpowiada wink

no odpowiedziałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj powyzej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w porównaniu do 18-105 robi mi sie nim gorzej zdjecia i ciężej jest mi osiągnąć zamierzony efekt Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tzn. mam obiektyw jaki mam i staram się z niego korzystać ale jednak czuję ból ze tego 18-105 nie mam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #364 dnia: 10 Sie 2010, 12:38:06 »
Ide porownac parametry tych dwoch obiektywow. Szkoda, ze to otwarta strefa, bo cos bym wam wrzucila Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 10 Sie 2010, 12:38:51
łatwiej było zzoomować, ładniejsze rozmyccia mi wychodziły wink
A tu nie ma co sie dziwic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 10 Sie 2010, 12:38:51 wysłana przez mobka »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #365 dnia: 10 Sie 2010, 12:47:42 »
mobka ja Cie rozumiem, bo fot z zakopca mam ponad 200 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a do wrzucenia nadalo sie 55, wiekszosc po obrobce chocby minimalnej, a i tak nie jestem zachwycona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tez pstrykam po 6 tego samego na roznych ustawieniach, bo jeszcze nie znam sie, ale trening czyni mistrza nie? :> nalepsze sa albumy na picasie z nawet nieodwroconymi fotami, tylko lezacymi na boku ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

mobka

« Odpowiedź #366 dnia: 10 Sie 2010, 12:52:25 »
mobka ja Cie rozumiem, bo fot z zakopca mam ponad 200 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a do wrzucenia nadalo sie 55, wiekszosc po obrobce chocby minimalnej, a i tak nie jestem zachwycona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tez pstrykam po 6 tego samego na roznych ustawieniach, bo jeszcze nie znam sie, ale trening czyni mistrza nie? :> nalepsze sa albumy na picasie z nawet nieodwroconymi fotami, tylko lezacymi na boku ;P

No wlasnie, ja tez pstrykam na roznych, troch e to trwa, ale mozna sie nauczyc metoda prob i bledow Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Dobrze jak obiekt jest stacjonarny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Bo mowie, przy gnojku pewnie tez spora czesc na auto poleci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ale mnie ogarnelo lenistwo i nawet fotoszopa nie chce mi sie bawic, bo picassa mnie satysfakcjonuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Aaaa i mialam napisac, ze dobrze, ze moj aparat sam zdjecia odwraca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 10 Sie 2010, 12:59:57 wysłana przez mobka »

niewiemjaka

« Odpowiedź #367 dnia: 10 Sie 2010, 12:54:11 »
zgadza sie - gnojek jak widzi teraz aparat to szczerzy zeby biegnie do mnie z predkoscia wiatru z wyciagnieta reka zeby zaslonic obiektyw i mowi "nie nie" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
naprawde na ustawienie nie ma czasu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj trzeba uciekaaaaaaaaaaaaaaaaaać

Kasia

« Odpowiedź #368 dnia: 10 Sie 2010, 13:45:58 »
oj nieodwrócone zdjeica wkurzają mnie wyjątkowo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj szczególnie jak ktos takie COŚ wrzuci na n-k Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bozena.dp

« Odpowiedź #369 dnia: 10 Sie 2010, 20:53:02 »
jakbym miala kase to też bym chciała nikona D90 z obiektywem 18-105 i do tego stałke 50

ale, że kasy za dużo nie miałam mam D40 + zwykły kitowy 18-55 + 55-200 (nie jest zły, ale troche ciemny) - kupione jako zestaw + stałkę 35 f1.8 dokupioną później Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #370 dnia: 10 Sie 2010, 21:22:33 »
do tej pory czasem zabieram gdzies zwykla cyfrowke jak mi sie nie chce taszczyc nikona wink
Mi tez nie chce sie taszczac naszego canona,
ciagle mowie ze musze sobie kompakt "do torebki" kupic:)
A jak chce szybko zdjecie zrobic malej to na auto nastawiam bo nie zdaze jak zaczne ustawiac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

natka

« Odpowiedź #371 dnia: 11 Sie 2010, 09:24:30 »
ech, chcialoby sie wziasc ten d90, ale chyba jednak wezmiemy d5000 a pozniej dokupimy stalke. aparat bedziemy brali na firme, ale cena d90 jest jednak za wysoka. no i coraz wiecej osob nam mowi ze d5000 to nie bedzie zly wybor Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w kazdym razie jak juz sie zdecydujemy ostatecznie to dam znac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 11 Sie 2010, 09:28:20 wysłana przez natka »

abkasia

« Odpowiedź #372 dnia: 11 Sie 2010, 09:53:48 »
my mamy d90
i jestesmy zadowolenie bardzo...
ale moj maz troche sie bawi w robienie zdj...
mamy jeden dodatkowy obiektyw, kilka filtrow...

Kasia

« Odpowiedź #373 dnia: 11 Sie 2010, 10:41:14 »
ech, chcialoby sie wziasc ten d90, ale chyba jednak wezmiemy d5000 a pozniej dokupimy stalke. aparat bedziemy brali na firme, ale cena d90 jest jednak za wysoka. no i coraz wiecej osob nam mowi ze d5000 to nie bedzie zly wybor Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj w kazdym razie jak juz sie zdecydujemy ostatecznie to dam znac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

to może d5000 z tym lepszym obiektywem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tym 18-105 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

d5000 to naparwde fajny aparat Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jak nie bedziesz kupowała jakiejś obłędnej ilosci obiektywów to nie bedziesz narzekac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dla nime ten aparat jest super Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tylko marudzę że jednak nie zdecydowaliśmy się na ten lepszy obiektyw Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

natka

« Odpowiedź #374 dnia: 11 Sie 2010, 10:57:09 »
to może d5000 z tym lepszym obiektywem knuje tym 18-105 Smiley
no wlasnie taka opcja nas interesuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jak na razie maz intesywnie czyta, pyta po roznych forach i nie moze sie zdecydowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale coraz wiecej przemawia wlasnie za d5000
« Ostatnia zmiana: 11 Sie 2010, 13:32:49 wysłana przez natka »