aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: OlaFasola w 14 Lip 2010, 16:26:48ale jak pożyczyłam od koleżanki 35mm na próbę, to już mi się mój nie podoba Sad
no i przyjdzie czas, ze znow polubisz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


natka

#327
oo, stałka, cos o tym wczoraj wspominał mój M ;) troche się nakrecił na ten aparat, ja zreszta też :) no zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam jeszcze pytanie o torbę do aparatu, coś poleciacie?? brać taką w zestawie, z Nikona czy może być coś zupełnie innego??

mobka

Nie mam torby, Nikon nie dawal w zestawie. Pewnie dopiero pod choinke sobie zazycze :D

OlaFasola

My mamy, ale nie nikona, bo te były cholernie drogie. Wybraliśmy taką niewielką, co się tam zmieści dodatkowo bateria i jakieś drobiazgi, ale już dodatkowy obiektyw nie wejdzie.

zwierzatko_mojej_mamy

ja se kupilam w saturne wyprzedazowa za 30 zyli ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

natka nie wiem jak wyglada torba nikona, ale jezeli planujecie dokupic 2-3 obiektywy to lepiej od razu wziasc wieksza
my mamy taka niewielka na ramie i niestety 3 lata po zakupie jest juz za mala :(

Angie

#332
my mamy torbe lowepro, mieści się aparat plus dwa obiektywy ;D
nie wiem ile kosztowała, ale chyba nie była droga  :hmm:

znalazłam

http://allegro.pl/item1119271359_torba_lowepro_nova_180_aw_przecena.html


Kasia

#333
Cytat: natka w 14 Lip 2010, 12:42:52
poniewaz mobka swoim zakupem namieszala mi w glowie to mam pytanie ;)
http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d5000-18-55-vr-kit.bhtml
http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d5000-18-105-g-ed-vr-dx.bhtml
czym sie roznia te dwa obiektywy w zestawach, tzn. co daje ten wyzszy?? jaka jest roznica w praktyce?? jest jasniejszy czy cos w ten desen?? jestem zupelnym laikiem i te cyferki nic do mnie nie mowia ;) warto dorzucic te pare zlotych czy lepiej odkladac na cos naprawde porzadnego??


moim zdaniem jak jest kasa to warto kupic ten obiektyw 18-105 :)

lepszy zoom to mniej gomnastykowania przy portretach i mozliwość większego rozycia tła :)

Dodany tekst: pią, 16 lip 2010, 12:48:13

Cytat: natka w 15 Lip 2010, 11:24:30Mam jeszcze pytanie o torbę do aparatu, coś poleciacie?

ja mam taki plecak lowepro, ładnie się prezentuje, miesci aparat i chyba 2 obiektywy
dodatkowo jest wyposazony w ochraniacz przeciwdeszczowy
plecak fajny ale nie przewidziałam (głupia!) że plecak na jedno ramię nie jest wygodny i kiepsko się "w nim" wyglada ;)
jak mam go na plecach to z przod ma dwa pasy na cyckach a jak go zdejmuję to rujnuje sobie i tak nieciekawą fryzurę :zly:

wolałabym torbę listonoszkę lub plecak na 2 szelki


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cherry

Cytat: Kasia w 16 Lip 2010, 14:42:13wolałabym torbę listonoszkę lub plecak na 2 szelki

ja tam jestem za torba, bo jak jest tloczniej i widac, ze to plecak ze sprzetem foto - to moze ktos podebrac cos (juz sie znajomym zdazylo).
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: cherry w 16 Lip 2010, 14:00:56
ja tam jestem za torba, bo jak jest tloczniej i widac, ze to plecak ze sprzetem foto - to moze ktos podebrac cos (juz sie znajomym zdazylo).


z tym problemu nie mam bo przesuwam plecak na cycki ;) i jeszcze sobie ręce na nim opieram :)

cherry

Cytat: Kasia w 16 Lip 2010, 15:14:18z tym problemu nie mam bo przesuwam plecak na cycki wink i jeszcze sobie ręce na nim opieram Smiley
:thumbup:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


dragonfly

dostalam dzisiaj mojego Nikona D90 - Mike jak zobaczyl mnie z tymi instrukcjami i innymi to tylko powiedzial "God help you" i wyszedl  :mocking:  Troche zejdzie zanim to rozkminie.... ;D

mayagaramond

#339
Cytat: cherry w 16 Lip 2010, 15:00:56ja tam jestem za torba, bo jak jest tloczniej i widac, ze to plecak ze sprzetem foto - to moze ktos podebrac cos (juz sie znajomym zdazylo).


moj maz nie chce plecaka, bo w ogole nie chce, zeby ludzie wiedzieli, ze ma ze soba aparat(y).

Dodany tekst: 23 Lip 2010, 16:24:36

Cytat: dragonfly w 23 Lip 2010, 17:21:52"God help you"


tam od razu "God", znajdz jakiegos fotografa, zeby ci pare sztuczek pokazal ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

dragonfly

Cytat: mayagaramond w 23 Lip 2010, 17:24:01tam od razu "God", znajdz jakiegos fotografa, zeby ci pare sztuczek pokazal wink
bighug wiedzialam, ze na Ciebie zawsze moge liczyc - nie wiem tylko czy M spodoba sie ten tekst  :mocking:
:beer: :beer: :beer:

feeling.good

dragon wcześniej też miałaś nikona, czy to pierwszy?

dragonfly

Cytat: feeling.good w 25 Lip 2010, 22:25:41
dragon wcześniej też miałaś nikona, czy to pierwszy?
nie, tylko canony mialam, normalne cyfrowki - teraz przenioslam sie na inny poziom wtajemniczenia  :mocking:

feeling.good


abkasia

Cytat: dragonfly w 23 Lip 2010, 16:21:52
dostalam dzisiaj mojego Nikona D90 - Mike jak zobaczyl mnie z tymi instrukcjami i innymi to tylko powiedzial "God help you" i wyszedl  :mocking:  Troche zejdzie zanim to rozkminie.... ;D
dasz rade :D
masz kitowy obiektyw?


abkasia

kup sobie 50 1.4 :D
jest swietna do portretow :D

magoo

Cytat: dragonfly w 26 Lip 2010, 14:32:09
18-105 taki byl w zestawie, chce kupic jeszcze 70-300
to byly pierwsze obiektywy P.
obecnie 70-300 przezywa renesans

feeling.good

a czy któraś ma obiektyw Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR ???

Przymierzam się do zakupu nowego aparatu (d90 najprawdopodobniej) i zastanawiam się nad obiektywami. Na pewno kupę jedną stałkę, ale coś zmiennego też muszę mieć.

natka

niedawno bylismy poogladac aparaty. no i teraz mamy problem, bo nastawialismy sie na d5000 ale d90 no jakos lepiej wyglada, lepiej sie trzyma, mam wrazenie ze jakosc wykonania jest lepsza. Niestety cena mocno w góre i zastanawiamy sie czy warto wydac teraz wiecej... podobno w polowie wrzesnie ma sie pojawic nastepca d90, niewiadomo jak bedzie z cenami...waszym zdaniem warto dorzucic i wziasc te d90?? podobno w srodku niewiele sie on rozni od d5000, ma co prawda wiecej przyciskow na obudowie przez co nie trzeba gmerac w menu, tak jak w d5000. jak radzicie??